Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.259.981
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Narucili Ford S-MAx Hybrid 26.05.2021 i jos cekamo 

Nije narucen/kupljen u HR tak da je lako moguce da je svugdi cekanje ako auto nije na lageru. Nas nije bil jer su hybrid modeli tek krenuli u prodaju u 7mj ako se ne varam ali si mogel ranije narucit.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...
p3r02d3r0 kaže...

Bok ekipa.

 

Obzirom na sranje s čipovima koliko je realno da isporuka automobila bude unutar 120 do 150 dana, što su mi rekli u salonu?

 

Idealno bi bilo da odgovori netko s iskustvom iz prve ruke :-D

 

Hvala

 Ovisi koji proizvođač, znam da recimo Kia skoro pa jedina ima nekakve zalihe...

 

Brat gledao nove aute nedavno, pa otišao u Škodu gdje su mu rekli da nemaju baš ništa, da ljudi koji su u 4. mjesecu trebali dobiti aute još čekaju...

 Čuo sam od lika što radi u rent-a-caru, išli su po novi Superb, 400 dana se čeka. Opel je imao na lageru dosta auta i to su pokupovali.

Wolt 30kn kupon: GKD47
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Clio 1.2

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...
p3r02d3r0 kaže...

Bok ekipa.

 

Obzirom na sranje s čipovima koliko je realno da isporuka automobila bude unutar 120 do 150 dana, što su mi rekli u salonu?

 

Idealno bi bilo da odgovori netko s iskustvom iz prve ruke :-D

 

Hvala

 Ovisi koji proizvođač, znam da recimo Kia skoro pa jedina ima nekakve zalihe...

 

Brat gledao nove aute nedavno, pa otišao u Škodu gdje su mu rekli da nemaju baš ništa, da ljudi koji su u 4. mjesecu trebali dobiti aute još čekaju...

 

Eh, da. U pitanju je Škoda. Đizs... 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
p3r02d3r0 kaže...
The Unforgiven kaže...
p3r02d3r0 kaže...

Bok ekipa.

 

Obzirom na sranje s čipovima koliko je realno da isporuka automobila bude unutar 120 do 150 dana, što su mi rekli u salonu?

 

Idealno bi bilo da odgovori netko s iskustvom iz prve ruke :-D

 

Hvala

 Ovisi koji proizvođač, znam da recimo Kia skoro pa jedina ima nekakve zalihe...

 

Brat gledao nove aute nedavno, pa otišao u Škodu gdje su mu rekli da nemaju baš ništa, da ljudi koji su u 4. mjesecu trebali dobiti aute još čekaju...

 

Eh, da. U pitanju je Škoda. Đizs... 

Bili jucer u Kiji, prodavacica veli da joj je stranka rekla da se kamiqa ceka 600 dana.

Prijatelj kamiqa narucio u 3.2021 dobio pocetkom 8.2021.

Kia jos ima nesto, ali tipa ceed sw jos samo par komada. Stonica na lageru kolko os.

Citroen, Peugeot, Suzuki kazu minimalno 180 dana, ne garantiraju uopce cijenu.

Toyota i Hyundai garantiraju cijenu i Toyota kaze ceka se 60-90 dana minimalno.

Ali da, skoda je u najgoroj situaciji, francuzi cini se iza njih, a japanci ocito imaju neke zalihe cipova jos.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Slika i prilika određene marke. Pogodite koje! 

 

P.s. čep je od kartera 

 Da nije bembara?

 Brijem da ne postoji bmw s magnetom na čepu kartera motora. Radio sam većinom sve modele proizvedene od vrijeme ajkule do danas, čak sam i na isetti radio, nisam vidio takav čep!

 

Imate fore do ponedjeljka pogađati, u ponedjeljak završavam engine swap pa budem slikao groblje.

 

Ugl jako puno ljudi su zaboravili da ti motori postoje u tim autima, nije neš ultra staro, ali ima preko 20god vozilo, s ovog kontinenta je.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Opel 1.8L

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Pa jebemti nemas vise normalnog benzinca svi imaju sranja.

Ima tko iskustva sa vw polo 1.4 benzincem 63kw iz 2012 npr? Taj mi se cini da je vec dugo vani i da bi mogao biti solidan motor.

 

Ne znam kakav je taj 1.4 u Polu, ali evo frendu bas danas prdnula brtva glave na 1.4 TSI, Scirocco 2010. sa 150tkm...

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...
p3r02d3r0 kaže...
The Unforgiven kaže...
p3r02d3r0 kaže...

Bok ekipa.

 

Obzirom na sranje s čipovima koliko je realno da isporuka automobila bude unutar 120 do 150 dana, što su mi rekli u salonu?

 

Idealno bi bilo da odgovori netko s iskustvom iz prve ruke :-D

 

Hvala

 Ovisi koji proizvođač, znam da recimo Kia skoro pa jedina ima nekakve zalihe...

 

Brat gledao nove aute nedavno, pa otišao u Škodu gdje su mu rekli da nemaju baš ništa, da ljudi koji su u 4. mjesecu trebali dobiti aute još čekaju...

 

Eh, da. U pitanju je Škoda. Đizs... 

Bili jucer u Kiji, prodavacica veli da joj je stranka rekla da se kamiqa ceka 600 dana.

Prijatelj kamiqa narucio u 3.2021 dobio pocetkom 8.2021.

Kia jos ima nesto, ali tipa ceed sw jos samo par komada. Stonica na lageru kolko os.

Citroen, Peugeot, Suzuki kazu minimalno 180 dana, ne garantiraju uopce cijenu.

Toyota i Hyundai garantiraju cijenu i Toyota kaze ceka se 60-90 dana minimalno.

Ali da, skoda je u najgoroj situaciji, francuzi cini se iza njih, a japanci ocito imaju neke zalihe cipova jos.

Pa dobro, ajd, 5 mjeseci nije toliko loše. Ali opet, čitam da škoda prekida proizvodnju na tjedan dana zbog nestašice čipova. Na drugom forumu pak čitam da ljudi čekaju više od 8 mjeseci...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
p3r02d3r0 kaže..

Pa dobro, ajd, 5 mjeseci nije toliko loše. Ali opet, čitam da škoda prekida proizvodnju na tjedan dana zbog nestašice čipova. Na drugom forumu pak čitam da ljudi čekaju više od 8 mjeseci...

 Moj savjet svima, ne ostavljajte ikakve pologe u salonima za te nove aute. Ako zelite auto uskoro, onda Njemacka po polovni, ako ne onda cekajte godinu dana da se to smiri.

 

Saloni ce sve vise forsirat pologe jer vise nemaju sto drugo da vas prisile kupit auto jednom kada pomislite da ce doci prije mozda. A i cijene odredenih modela su sulude.

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije samo vag u problemima, kratkim googlanjem naci cete npr da je toyota smanjili proizvodni kapacitet za 40% tako da bi ja sva obecanja i projekcije dostave uzeo s ogromnom dozom rezerve

Ako je hitno pogledajte sta imaju odmah dostupno ili,kako je ivanoile napisao, nesto polovno u protivnom se strpiti(sto znam da nije jednostavno a i to bi moglo potrajati s obzirom da se ne ocekuje brzi oporavak)

CARPE DIEM
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Slika i prilika određene marke. Pogodite koje! 

 

P.s. čep je od kartera 

Volkswagen 

 

Edit: prema slici, visina, širina i navoji odgovaraju ovome

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.10.2021 11:00 (Branimir2412).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mogu neki savjeti i preporuke za totalnog početnika za vosak. Što uzeti, s čim nanijeti, s čim prebrisati, kako?  Hvala!

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...

Mogu neki savjeti i preporuke za totalnog početnika za vosak. Što uzeti, s čim nanijeti, s čim prebrisati, kako?  Hvala!

 Sonax BSD i neke dvije malo mekše mikrofibre, drugo nešto ti realno ne treba.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Opel 1.8L

 Kad smo kod opla, išao danas riješiti karter na truloj višnji... Napokon nemoram brinut di će bit parkirana

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Delete 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 21:06 (Stolnik).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka benzinca za 20-40 tisuća kuna. Uglavnom gradska vožnja (Zg) s jednog kraja grada na drugi, svaki dan (60-ak kilometara). Da ima barem 80 KS. Ugradio bi plin ili da idealno već postoji. Gledao sam Mazde 3, Hyundaie i20, Ford Fiestu.

 

Battlelog:cro1911
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dobro si napisao, mazda 3, Fiesta ili i20, ja bi još dodao Corsa ili Astra GTC. Ili neka Kia. Uzmi nešto za 3500 eur, ostatak za servis i gume + ostane ti za nenadani kvar. Nemoj svih 40k dati za auto.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CoKsA kaže...

Preporuka benzinca za 20-40 tisuća kuna. Uglavnom gradska vožnja (Zg) s jednog kraja grada na drugi, svaki dan (60-ak kilometara). Da ima barem 80 KS. Ugradio bi plin ili da idealno već postoji. Gledao sam Mazde 3, Hyundaie i20, Ford Fiestu.

 

 To i ja upravo trazim. Auto za cca 35-40tkn. Vidim da ima par fiesta 1.4 16v sa tvornickim plinom. Neznam ak to valja kaj.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj nije 1.25 16v u tim fiestama najpouzdanija mašina bila?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jedan prijatelj ima ju 4 mjeseca. Kupio uvoz iz Italije i kaže da je jako zadovoljan. Godište 2012., tvornicki plin, nekih 140k km. Ovako je lijep auto i zasad nema problema kaze..

Battlelog:cro1911
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon koliko otprilike stižu kazne ako uslikaju s tronošcem? Ima tu nekog pravila il mogu proć mjeseci?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Do 12 mjeseci, ali većinom u roku 2-3 mjeseca.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Slika i prilika određene marke. Pogodite koje! 

 

P.s. čep je od kartera 

 Nešto čega nema više hvala bogu! Jedini motor u koji bi preporučio HPX da se toči, i da ga uvijek ima viška 3-4 dcl u motoru 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad ne bi pogodio.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nabavljeno potrebno za mali servis za kupejku

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve super osim KN-a.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nikad ne bi pogodio.

 Ovo mu je treći motor koji sam mu ubacio u 3god........

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sve super osim KN-a.

 a sta ne valja?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice