Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.351
|
čitano: 13.527.499
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Philips X-Treme Vision su jako dobre zarulje.

Jeftina alternativa ti je Osram Night Breaker.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Philips X-Treme Vision su jako dobre zarulje.

Jeftina alternativa ti je Osram Night Breaker.

 Koliko vidim razlika je oko 25-35kn +/-, što mi ne djeluje kao toliko velika razlika. Je li velik odskok od night breakera na x-treme vision?

EDIT: Malkoc je ipak veća razlika, no nebitno ako se isplati u samoj vidljivosti itd.

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 12:36 (Luxy2501).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni su se bolje pokazale Nightbreaker od Xtreme Vision.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 12:45 (vrinho).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Uglavnom pogledaj tko ti je radio OEM zarulje, i onda kupis

od tog proizvodjaca.

 

Ako je OEM Philips, uzmes Philips i nemas greske, vidjivost ce biti dobra.

Kad ne vidis dovoljno jer nema vozila ispred ili gradske rasvjete, ukljucis duga i opet sve OK.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imao night breaker laser, bile su solidne ali 11 mjeseci traju a koštaju 170kn. Iskustvo drugih je isto 10-16 mjeseci rada i onda crknu, kao i sve te high performance žarulje.

Sad imam osram original line za kratka a za duga čajni LED, jer svejedno palim duga kad nema nikoga pa ni nesmetaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 13:29 (ZooZ).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze preporuka dobrog auto-elektricara. Trebao bi da mi provjeri ozicenje zvucnika i same drivere.

Tu i tamo mi zna neka strana prestat radit a i kod jako cistih i visokih tonova javljaju se krcanja u visokotoncu.

 

Ne znam jel bi bilo moguce da je to do samog radija... Vecinom dobro radi, al nekad ga bas ujebe...

Truth in engineering.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jucer sam bio u PH detailing i kupio par proizvoda. Potrosio sam 600kn. 

Uzeo sam par anvelwax proizvoda, carpro iron x, fx protect glass cleaner  i par sitnica.

Od angelwaxa sam uzeo heaven for leather,elixir i  angel interior dressing. Svi su odlicni. 

Nisam uzeo nikakvu aktivnu pjenu. Koju preporucate? I sto koristite za insekte?

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Takodjer preskacem njemacki cosak kod Salzburga, jer tu je uvjek zastoj

 

evo ti mali trik ako ćeš tamo prolaziti, zaobiđeš veliku granicu i prođeš na malu na kojoj nikada nema gužve..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax Actifoam Energy

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Jucer sam bio u PH detailing i kupio par proizvoda. Potrosio sam 600kn. 

Uzeo sam par anvelwax proizvoda, carpro iron x, fx protect glass cleaner  i par sitnica.

Od angelwaxa sam uzeo heaven for leather,elixir i  angel interior dressing. Svi su odlicni. 

Nisam uzeo nikakvu aktivnu pjenu. Koju preporucate? I sto koristite za insekte?

 Aktivna pjena Sonax ActiFoam i Shiny Garage Fruit Snow Foam, također ti je dobar i K2 Pro Bela snow foam, za insekte koristim traffic film remover/odmašćivač Shiny Garage Pre Wash Citrus Oil razrijeđen 1:10 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala. Malo cu pogledat pa naruciti nesto od toga.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 17:27 (omomomomoomm).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

 

Off topic:
sneak peek za sutra

 Ostali samo dugmići

 

 Evo ga, gotovo, vrhunski je ispalo, baš kako sam tražio

Prije Prije
 
Poslje Poslje
 

Opcija mi je bila i u alkantaru presvuć, ali osim šta je skuplja, alkantara zahtjeva održavanje, a i pre tamna mi je malo za ostatak interjer-a, pa me to odvuklo od alkantare

 
 
 
 
 
 
 
 
 

wyks kaže...

  A kaj žnjaraš sa desnom rukom kad je lijeva strana tako izlizana?

 Ne znam ja ništa

ivanzu kaže...
 Kad vidim da naprave volan gdje tipke budu samo na jednoj strani dode mi kao prst u oko. 

 Da, bilo bi praktičnije da su tipke na oba kraka, a ne samo na lijevom, mada ne znam zašto, ima par swiftova, pretežno sam to viđao sa 1.5 ugrađenim motorima da imaju na oba kraka tipke, svi ostali samo na lijevoj strani, zašto, ne znam...

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

evo ti mali trik ako ćeš tamo prolaziti, zaobiđeš veliku granicu i prođeš na malu na kojoj nikada nema gužve..

 

Sve je to meni poznato, no vrlo cesto su kolone ogromne i do izlaza, osobito kad krenu praznici.

Ako i idem na njemacki cosak, nejdem autoputom nego lokalnim cestama, brze mi je, zaobidjem sve.

To je bas u slucaju da idem u Salzburg.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

tebi je u sz vjerojatno i ovak i onak najbolje na reit im winkl ili bad reichenhall ići, ne kroz austriju 

meni se ne isplati nikakve okolne rute iz hr. udarati, jer sam praktički 30km od sz-a, a iskreno nikada nisam zapeo u nekoj ogromnoj gužvi na autoputu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže... 

 Evo ga, gotovo, vrhunski je ispalo, baš kako sam tražio

  

Opcija mi je bila i u alkantaru presvuć, ali osim šta je skuplja, alkantara zahtjeva održavanje, a i pre tamna mi je malo za ostatak interjer-a, pa me to odvuklo od alkantare

         

 

Ovo izgleda stvarno vrhunski. Tko ti je to radio??

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da izgleda stvarno odlicno napravljeno. Mozes podijeliti sa nama gdje si nosio volan? 

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Ovo izgleda stvarno vrhunski. Tko ti je to radio??
omomomomoomm kaže...

Da izgleda stvarno odlicno napravljeno. Mozes podijeliti sa nama gdje si nosio volan?

 

Kako se piše po ostalim forumima, dao sam najboljem u Hr da mi odradi:
Matus design u Zagrebu (Sesvetama), o cijeni rađe nebi govorio,nije najjeftinji, mada vrijedi koliko košta, varijacija ima stvarno hrpa za birati, npr mogao sam si staviti crveni prsten na sredinu, ali meni to nije fora, pa nisam htio (još sam i tražio da mi maknu crtu sa sredine (spoj) koji je bio u originalu), konac obavezno crveni (jer je i tvornički bio crveni), te sam čak i njega mogao birati da li hoću da je šav ravni ili cik cak ovako, meni je to sasvim svejedno bilo, pa sam pitao za savjet šta je kvalitetnije, kažu mu oba su jednako kvalitetna, pa pitam tetu šta tamo radi, šta je njoj ljepše, kaže mi da si je ona u svoj auto stavila cik cak i da joj je to ljepše, pa si mislim ak se njoj sviđa, moralo bi se i drugim tetama sviđat, tako sam se odlučio na cik cak šav

 

Čitam po ostalim forumima od ljudi šta su si pretapecirali volane, kažu da je koža koju Matus tapecira najkvalitetnija, tj najduže traje, pa ćemo vidjeti sa vremenom kako će se pokazati...

 

Evo jedna perverzija koju čovjek napravi na volanu:

 

Mogao sam si i ja staviti ove crvene ringove na prijalazu, ali si mislim i ovako imam previše crvenih detalja, pa neću pretjerivati, ali volan je vrh

 

Ili ovo:
Presvukao čovjeku komplet interjer u alkantaru, meni je vilica do poda opala kad sam ovo vidio

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

EDIT:
Još jedna važna stvar, pitao sam ih da li njihova kožda ispuca na suncu nakon godina, jer je meni (prijašnjem vlasniku, ja sam kupio tako) na oem volanu, oem koži ispucala, kažu mi da do sada niti jednu reklamaciju nisu imali oko toga, tj da nikome kome su oni tapecirali, koža nije ispucala, pri tome mislim na gornji dio koji je stalno izložen suncu kada je auto parkiran...

Tu sam se nećkao da li da uzmem alkantaru u gornjem vrhu, pod pretpostavkom da alkantara nebi ispucala na suncu, ali ću im vjerovati, pa sam tako uzeo običnu (pravu) kožu umjesto alkantare...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 19:43 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Kako se piše po ostalim forumima, dao sam najboljem u Hr da mi odradi:
Matus design u Zagrebu (Sesvetama), o cijeni rađe nebi govorio,nije najjeftinji, mada vrijedi koliko košta

 

Frendu je za slican posao uzeo 1000 ili 1200kn, ne sjecam se vise, ali on je jos uzeo crveni prsten na vrhu po sredini.

Samo mi se cini da je kod tebe bolje napravio posao, barem ovako preko slika. Kod frenda se razlikuje boja perforirirane i obicne koze, makar bi trebale biti iste, ali vidi se razlika i bode u oci, pogotovo za tu lovu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Frendu je za slican posao uzeo 1000 ili 1200kn, ne sjecam se vise, ali on je jos uzeo crveni prsten na vrhu po sredini.

Samo mi se cini da je kod tebe bolje napravio posao, barem ovako preko slika. Kod frenda se razlikuje boja perforirirane i obicne koze, makar bi trebale biti iste, ali vidi se razlika i bode u oci, pogotovo za tu lovu.

 hahaha, sad me vučeš za jezik, da, ja sam sličnu svotu platio, ali ne primjeti se razlika, poprilično je ujednačeno, i ova perforirana koža ("press koža"  kako je oni zovu) je fenomenalna, baš daje grip u ruci, puno je bolja nego oem, rupe su šire i dublje, dok kod oem-a su uže...

A da, jako je velika razlika u kombinaciji sa alkantarom npr, alkantara je crna kao ugljen, zato sam si mislio da će se previše isticati, tj neće se baš uklopiti u interjer, pa je nisam uzeo...



Jel frend vozi clia sport 197?
Dva su bila koliko sam vidio slike kod Matus-a, crveni i žuti, pa dost dobro mi izgleda napravljeno, možda ih je bilo i više, pa nije slikao i stavio na stranicu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 19:42 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 hahaha, sad me vučeš za jezik, da, ja sam sličnu svotu platio, ali ne primjeti se razlika, poprilično je ujednačeno, i ova perforirana koža ("press koža"  kako je oni zovu) je fenomenalna, baš daje grip u ruci, puno je bolja nego oem, rupe su šire i dublje, dok kod oem-a su uže...

A da, jako je velika razlika u kombinaciji sa alkantarom npr, alkantara je crna kao ugljen, zato sam si mislio da će se previše isticati, tj neće se baš uklopiti u interjer, pa je nisam uzeo...



Jel frend vozi clia sport 197?
Dva su bila koliko sam vidio slike kod Matus-a, crveni i žuti, pa dost dobro mi izgleda napravljeno, možda ih je bilo i više, pa nije slikao i stavio na stranicu...

 

Neka ljudi znaju i pripreme se odrijesit kesu ako hoce ic kod Matusa 

Nije alcantara, ista kombinacija kao kod tebe, glatka koza (nappa ako se ne varam) i perforirana/press koza.

Je je RS197, ali bijeli, i on je radio prije cca 2 god 

Zasad se dobro drzi.

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gledam malo A klasu,koje su im mane i kakvi su benzinci? link

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1BIT stavi si neku zaštitu na volan tipa Gyeon Q2 Leather Shield, nek ti friško presvučen volan bude zaštićen od znojnih ruku, UV zraka i sveg ostalog.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

gledam malo A klasu,koje su im mane i kakvi su benzinci? link

 

 

 

Po meni dosta precijenjen auto, osim dobrog dizajna nista posebno. Svakako provozaj prije kupnje.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odlicno napravljen volan, bolji nego tvornicki.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 21:27 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

kaj se ti nisi ono bunio da ni sa hybridom nisi dobio neku kilometrazu?

don't blame the machine 🤓😅

 sa rav4 hibridom ne. Ali s novim aurisom sam trošil ko upaljac 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koristi li tko karcher FJ6 foam cannon? Kosta u bauhausu cca 160kn sto mi se cini ok. I mogu ga kupiti odmah.  Jel valja kaj to cudo. Imam karcher k5 full control pa mi ovo izgleda kao dolidna kupnja posto 100% pase i nije skupo.

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Koristi li tko karcher FJ6 foam cannon? Kosta u bauhausu cca 160kn sto mi se cini ok. I mogu ga kupiti odmah.  Jel valja kaj to cudo. Imam karcher k5 full control pa mi ovo izgleda kao dolidna kupnja posto 100% pase i nije skupo.

 To i mene zanima ili da uzmem neki sa aliexpressa

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hm, kažu da su hot hatch-evi kao vino, što stariji, to cijenjeniji:
INFO

 

Da ja svoga zatvorim u garažu i za 20 godina izvadim, možda mu se cijena utrostrući s obzirom da ih i sad ima jako malo na cestama

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da danasnji auti tesko da ce ikada tako vrijediti, jednostavno nemaju karizmu. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice