Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.256.117
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moji strojevi ne stoje vani, sve je pod krovom (90% vremena)

 

Jel moze onda preporuka sta mi sve treba i gdje to mogu kupiti. Stvarno ništa ne znam o tome.

 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako misliš polirat treba ti pasta gruba,srednja i fina npr. seles 0.5L je oko 130kn. Trebaš par krpa mikrofiber npr. sonax 2 kom oko 40kn. Pošto je poljo. stroj ja bi išao gruba na srednja pasta, finu bi preskočio jer će ti otpast ruke dok ovo ispoliraš a razlika nije tolika kao kad gledaš izvorno stanje i gruba pa srednja. To ti je onda oko min. 300kn.

 

Ako ideš na farbanje, moraš procjenit koliko laka trebaš, 1L laka je oko 150kn i 0.5L utvrđivača je oko 100kn, trebaš brusni papir, traku i najlon za prekrit ono što neželiš lakirat i ako nemaš dovoljno jak kompresor i HVLP špricu ili neznaš kako se time koristi onda moraš naći nekoga tko zna i platit ga.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne želim lakirati nikako jer je boja original sa naljenpicama i super je stanje, samo je boja izblijedila. Htio bi ju malo samo vratit u život sa nekim sredstvom.

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Onda najbolje ispolirat sa grubom i srednjom pastom i staviš još gore neki vosak ako želiš zbog zaštite.

Naravno ako ideš na lakiranje pogotovo baza + lak onda to izgleda baš novo kao moj bivši Štore , samo sam mu lak na motoru i šasiji zajebao sa koncentriranim dimerom pa je matirao i na aluminijskim dijelovima  otopio lak i bazu i čak je aluminiji pobijelio. Tu na slikama je negdje oko 5 godina od lakiranja.

A sad ovu zimu imam novi projekt, već sam malo i započeo dok je bio onaj semi lockdown tijekom korone.Nakon 35 godina prostor oko akumulatora je sav istrunuo, mogli su Talijani malo bolje dizajnirat ali ajde, opraštam mu zbog ostalih stvari.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

netko je pitao za diskove: samo ate i ferodo plocke...tocka. sve drugo je bacanje love, u nekom slucaju sica (maxgear npr) u nekom slucaju vise baceno (boš, textar, blue print...)

kasnim tjedan dana, sorry, nadam se da nisi kupio textare kao sta vecina preporucila...sretno takvima

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

netko je pitao za diskove: samo ate i ferodo plocke...tocka. sve drugo je bacanje love, u nekom slucaju sica (maxgear npr) u nekom slucaju vise baceno (boš, textar, blue print...)

kasnim tjedan dana, sorry, nadam se da nisi kupio textare kao sta vecina preporucila...sretno takvima

 Da da, nije ti za svaki auto ista ta kombinacija dobra.. Svaki auto ima svoje best buy dijelove.. Opet ces nac par ljudi koji ce srat po toj kombinaciji.

Ja sam na textaru i problema nema, zaskripi par puta mjesecno ne znam zasto ali za te novce naspram skupih navikanih brendova briga me, bitno da koci dobro i da ne trese

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

netko je pitao za diskove: samo ate i ferodo plocke...tocka. sve drugo je bacanje love, u nekom slucaju sica (maxgear npr) u nekom slucaju vise baceno (boš, textar, blue print...)

kasnim tjedan dana, sorry, nadam se da nisi kupio textare kao sta vecina preporucila...sretno takvima

 Textar 340/345mm bez problema vec godinu dana 

 

 

Ali iz prve ruke, Tarox za ista kvalitetnije. (samo kostaju x2 od svih navedenih)

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupis ATE dobijes Galfer.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolege 1BIT i Zooz nisam napisao da nije traktor a vidim da ste vi tako shvatili. Nema smisla stavljat zaštitu na sijačicu, samo smo ju malo osvježili sa nekim djelovima i prelakirali, a koš je u dobrom (donekle) stanju.

 

Uzeo sam Sonax Xtreme 3 i malo probao rukom i baš sam zadovoljan, za malo novca dobio sam što sam htio. U ponedjeljak ću ju cijelu.

 

Pitanje još, jel pametno uzet one nastavke i stavit na ovako nešto (da ne dobijem upale)

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je prejako za poliranje laka.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sad sam primijetio da u farovima imam kao neke sasusene tockice vode,nisu zamagljeni.To se treba polirati ili nekom drugom metodom rijesiti?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Sad sam primijetio da u farovima imam kao neke sasusene tockice vode,nisu zamagljeni.To se treba polirati ili nekom drugom metodom rijesiti?

 U farovima ili na farovima?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže... 

Off topic:
ARazer 
Jel ovo tvoja bivša?
OGLAS

 

 

 NIje. Sličan je + ja sam slagao 16v unutra. 9A blok + KR glava, bregaste itd + 2 dellorto 40 dhla

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
big_guy kaže...

Sad sam primijetio da u farovima imam kao neke sasusene tockice vode,nisu zamagljeni.To se treba polirati ili nekom drugom metodom rijesiti?

 U farovima ili na farovima?

 Veceras sam to tek zamijetio pogledam ujutro detaljnije

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ekipa,

Posjedujem mercedes c klasu w202 iz '98 1.8 benzin 90kW

Zanima me set kvacila, kad bi se trebalo mijenjati, auto ima 310k km i sve sto se tice mjenjaca je jos uvijek fabricko.
Pitam najvise iz razloga jer kolege/rodjaci i sl uglavnom voze vag i psa grupaciju i njima je nevjerovatno da ja to vec nisam mijenjao, a neki su na 300k vec drugi put radili izmjenu...

Nisam osjetio neke poteskoce sto se tice mjenjaca, salta sve super, ne proklizaje, reaguje odma na pun gas i sl. Ona fora ubacit u cetvrtu i pustit kvacilo, i to je ok , odma se auto ugasi

Medjutim sta sam primjetio je da recimo idem 4. brzinom oko 70km/h i pritisnem kvacilo samo pri vrhu malo, cca 1cm, i obrtaju odma skacu, tj proklizaje

Pa me to brine, da li znaci da je pri kraju? Ili je to normalno

Auto je u porodici od 2005 godine kupljeno sa 120k km, a ja ga vozim zadnjih 70k km, inace malo agresivnije, ne stedim ga

Da li cekati da krene proklizavati, ili preventivno mijenjati? Ne bi da me ostavi na putu negdje


I kod njega je ako se ne varam dvomaseni zamajac, koji je vrlo skup pa da li vec kada dodje vrijeme i mijenjao lamelu i sta vec ide uz to treba mijenjati i zamajac ako je dobar? Citam po stranim forumima da zamajac uglavmom nema potrebe mijenjati ako je dobar, jer je kao predimenzioniran za ovo auto i uglavnom traje cijel vijek pa koliko u tome ima istine?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ostavi dok ne krene proklizavati pri jacem ubrzanju i kretanju sa mjesta. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanima me informativno, jel se može danas opće dobit kazna za prekoračenje brzine do 10Km/h, to je 300Kn ako se plati odma 150Kn?
S obzirom da je tolerancija na ograničenje brzine +10km/h (za brzine do 100km/h), sve preko toga spada pod prekoračenje brzine od 10-20km/h i kazna 500Kn ako se plati odma 250kn...

 

Koliko mi se čini, nema više ove najmanje kazne?

Ona je upala u toleranciju...

I samim time ne možemo dobit kaznu za prekoračenje manje od 10km/h...

 

Znači npr ograničenje je 50, vozimo se 65, mi tu nismo prekoračili brzinu za 5km/h, nego se to gleda kao da smo prekoračili za 15km/h i samim time ide kazna za prekoračenje od 10-20km/h 500kn?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 22:56 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...
Pozdrav ekipa,

Posjedujem mercedes c klasu w202 iz '98 1.8 benzin 90kW

Zanima me set kvacila, kad bi se trebalo mijenjati, auto ima 310k km i sve sto se tice mjenjaca je jos uvijek fabricko.
Pitam najvise iz razloga jer kolege/rodjaci i sl uglavnom voze vag i psa grupaciju i njima je nevjerovatno da ja to vec nisam mijenjao, a neki su na 300k vec drugi put radili izmjenu...

Nisam osjetio neke poteskoce sto se tice mjenjaca, salta sve super, ne proklizaje, reaguje odma na pun gas i sl. Ona fora ubacit u cetvrtu i pustit kvacilo, i to je ok , odma se auto ugasi

Medjutim sta sam primjetio je da recimo idem 4. brzinom oko 70km/h i pritisnem kvacilo samo pri vrhu malo, cca 1cm, i obrtaju odma skacu, tj proklizaje

Pa me to brine, da li znaci da je pri kraju? Ili je to normalno

Auto je u porodici od 2005 godine kupljeno sa 120k km, a ja ga vozim zadnjih 70k km, inace malo agresivnije, ne stedim ga

Da li cekati da krene proklizavati, ili preventivno mijenjati? Ne bi da me ostavi na putu negdje


I kod njega je ako se ne varam dvomaseni zamajac, koji je vrlo skup pa da li vec kada dodje vrijeme i mijenjao lamelu i sta vec ide uz to treba mijenjati i zamajac ako je dobar? Citam po stranim forumima da zamajac uglavmom nema potrebe mijenjati ako je dobar, jer je kao predimenzioniran za ovo auto i uglavnom traje cijel vijek pa koliko u tome ima istine?

Octavia 2001 1.6 55kw 386+k km i original lamela, nit kliže nit što

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vidjeti cemo ako meni dode cestitka

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Zanima me informativno, jel se može danas opće dobit kazna za prekoračenje brzine do 10Km/h, to je 300Kn ako se plati odma 150Kn?
S obzirom da je tolerancija na ograničenje brzine +10km/h (za brzine do 100km/h), sve preko toga spada pod prekoračenje brzine od 10-20km/h i kazna 500Kn ako se plati odma 250kn...

 

Koliko mi se čini, nema više ove najmanje kazne?

Ona je upala u toleranciju...

I samim time ne možemo dobit kaznu za prekoračenje manje od 10km/h...

 

Znači npr ograničenje je 50, vozimo se 65, mi tu nismo prekoračili brzinu za 5km/h, nego se to gleda kao da smo prekoračili za 15km/h i samim time ide kazna za prekoračenje od 10-20km/h 500kn?

 Nemoj me držat za riječ, al mislim da je tolerancija +10% na ograničenje. U čestitki koju sam dobio prošle godine je pisalo ograničenje 100kmh + tolerancije ograničenja i točnost kamere (ne znam više točno kolko %) 112.xKmh a ja sam vozio 115.xKmh.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Zanima me informativno, jel se može danas opće dobit kazna za prekoračenje brzine do 10Km/h, to je 300Kn ako se plati odma 150Kn?
S obzirom da je tolerancija na ograničenje brzine +10km/h (za brzine do 100km/h), sve preko toga spada pod prekoračenje brzine od 10-20km/h i kazna 500Kn ako se plati odma 250kn...

 

Koliko mi se čini, nema više ove najmanje kazne?

Ona je upala u toleranciju...

I samim time ne možemo dobit kaznu za prekoračenje manje od 10km/h...

 

Znači npr ograničenje je 50, vozimo se 65, mi tu nismo prekoračili brzinu za 5km/h, nego se to gleda kao da smo prekoračili za 15km/h i samim time ide kazna za prekoračenje od 10-20km/h 500kn?

 divljao si po cesti da bi fotkao neki raritet i eto

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ispod 100kmh je 10kmh, ima jos neka tolerancija od +/-3kmh ali ne znam kada se ta jos dodaje na onu prvu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 23:36 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

 Nemoj me držat za riječ, al mislim da je tolerancija +10% na ograničenje. U čestitki koju sam dobio prošle godine je pisalo ograničenje 100kmh + tolerancije ograničenja i točnost kamere (ne znam više točno kolko %) 112.xKmh a ja sam vozio 115.xKmh.

 Do 100km/h je tolerancija +10km/h, a od 100km/h na više je tolerancija +10%.
E sad s obzirom da je 100 na prijelazu tolerancija, nisam ni ja siguran jel se gleda +10km/h ili +10%...

 

Al kazna je bila više od 300kn ili?

Tj koliko su ti pisali da si prekoračio 12km/h?

Laže i auto malo ako se ne varam, tako da ako si vozio 115 po instrumentu, možda je to stvarno bilo 112 po njihovoj kameri, vjerojatno bi gps isto to pokazao...

Ezio kaže...

 divljao si po cesti da bi fotkao neki raritet i eto

 hahahaha nisam

 

al mi sinulo pa pitam, po tome nema više da prekoračiš za par kiometara, ako prekoračiš zbroje ti dosta...

A jako je lako prekoračit, dovoljno da ti se netko vuće na guzici, voziš +10km/h iznad ograničenja i malo varira brzina jer noga na gasu nikada nije konstantna, nek malo nesvjesno ubrzaš na razliku +12km/h iznad ograničenja i evo čestitke 500kn prekoračili ste brzinu za +12km/h što spada pod prekoračenja od 10 do 20km/h, a onak laganini si se vozio, još ti tlak diže ovaj iza na guzici cijelim putem...

Po meni u ovoj sitluaciji ispadaš kao žrtva, a ne prekršitelj

 

Vožnja po ograničenju stvara gužvu iza nas, a vožnja po toleranciji (+10km/h) ispada kao riskantna vožnja za pokupit čestitku, barem se meni tako čini...Live on the edge

 

BTW:
Slabo je nešto rariteta po cesti, nisam na ništa posebno naletio u zadnje vrijeme...

 

Off topic:
Evo jedan lijepi hot hatch OGLAS
Nebi nikada rekao da se radi o Abarth-u, s obzirom da na doslovno svakoj slici piše Abarth

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2020 0:24 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da te sve snimke od kamera mora netko pregledati pa se onda odlucuje hoce li se slati kaznu ili ne, mozda sam u krivu pa je sada automatski. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Znači npr ograničenje je 50, vozimo se 65, mi tu nismo prekoračili brzinu za 5km/h, nego se to gleda kao da smo prekoračili za 15km/h i samim time ide kazna za prekoračenje od 10-20km/h 500kn?

 Mene su prije 3 mjeseca skinuli sa 81 u zoni 50, kad se oduzme tolerancija ispada da sam vozio 71, kazna bila 1000kn i jedan bod. Policajac bio korektan pa mi napisao upozorenje na 500kn, kao da sam vozio 80 a ne 81, jer inače ne mogu pisati upozorenje kad je bod u igri. Ali samo potvrđuje koliko je sustav podložan manipulaciji. Znači uslika me s radarom na 81, a svejedno mi može pisati ili ne pisati što hoće.. Welcome to Croatia, land of opportunities.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mitsubishi asx 2011 god, 1.6 benzin. Ima li tko iskustva s tim vozilom? Kakvi su za održavanje? Hvala
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
luka94 kaže...

 Nemoj me držat za riječ, al mislim da je tolerancija +10% na ograničenje. U čestitki koju sam dobio prošle godine je pisalo ograničenje 100kmh + tolerancije ograničenja i točnost kamere (ne znam više točno kolko %) 112.xKmh a ja sam vozio 115.xKmh.

 Do 100km/h je tolerancija +10km/h, a od 100km/h na više je tolerancija +10%.
E sad s obzirom da je 100 na prijelazu tolerancija, nisam ni ja siguran jel se gleda +10km/h ili +10%...

 

Al kazna je bila više od 300kn ili?

Tj koliko su ti pisali da si prekoračio 12km/h?

Laže i auto malo ako se ne varam, tako da ako si vozio 115 po instrumentu, možda je to stvarno bilo 112 po njihovoj kameri, vjerojatno bi gps isto to pokazao...

 Kazna je bila 500kn, mislim da je to sad i najmanja kazna po njihovom katalogu.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
1BIT kaže...

Znači npr ograničenje je 50, vozimo se 65, mi tu nismo prekoračili brzinu za 5km/h, nego se to gleda kao da smo prekoračili za 15km/h i samim time ide kazna za prekoračenje od 10-20km/h 500kn?

 Mene su prije 3 mjeseca skinuli sa 81 u zoni 50, kad se oduzme tolerancija ispada da sam vozio 71, kazna bila 1000kn i jedan bod. Policajac bio korektan pa mi napisao upozorenje na 500kn, kao da sam vozio 80 a ne 81, jer inače ne mogu pisati upozorenje kad je bod u igri. Ali samo potvrđuje koliko je sustav podložan manipulaciji. Znači uslika me s radarom na 81, a svejedno mi može pisati ili ne pisati što hoće.. Welcome to Croatia, land of opportunities.

 Kod mene slično, vozio 89 u zoni 50, ista kazna 1000kn + bod, pa mi je napisao da sam vozio manje i dao samo opomenu. Al navodno da sam vozio 90 da bi kazna bila veća

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vi ste dobri. Ja sam proslo ljeto radi prekoracenja brzine popusio vozacku na mjesec dana i platio 2000kn kazne. Budala sta ces...

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Vi ste dobri. Ja sam proslo ljeto radi prekoracenja brzine popusio vozacku na mjesec dana i platio 2000kn kazne. Budala sta ces...

 Koliko si vozio ak se smije znat?

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice