Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.256.117
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

kao i svih konkurenata.

 

right 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

right 

Koji to točno konkurent Polu u vrijeme dolaska na tržište ima bolji interijer i eksterijer?

Pazi, pričamo o 2010. godini. 

Većina konkurencije izgleda neozbiljno do 2014/2017.

10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje u zagrebu kupiti led t10 žarulje za tablice sa canbus om? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stipee98 kaže...

Gdje u zagrebu kupiti led t10 žarulje za tablice sa canbus om? 

 Intercars. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Taj Polo je za zaobici u sirokom luku. Tetku je otisao motor na tom smecu od 1.2 motora na 80k km jer je puknuo lanac, a 1.6TDI je malo bolji, dizne i EGR zajebavaju, a toga su mi se namjenali svi iz drustva koji voze taj motor u Golfu 6. Sto se tice komentara na izgled tu necu nista reci posto to ovisi od osobe, za zaobici sve rane varijante toga Pola do negdje 2012-e.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 20:30 (ivanzu).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala Vam na savjetima. 

Zasto mi se taj polo svidio(mislim generalno na tu generaciju pola)  jer je Polo te generacije mehanicki pouzdan ako ovaj automobil nije udren ili truo sto nije bas cesto za ovakav polo uz 1.9 sdi koji nema skoro nista da rikne ako je solidno odrzavano moze trajat jos koju godinu... Cjena je prevelika iskreno realno je nekih 2400E. 

Nasao sam malo gledajuci ovo

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-1.4-oglas-30301326

Hvala na savjetima za fabiu i ostalo ali kako sam. Ja u splitu nije mi bas zgodno za automobil od 20 tisuca kuna potrosit na put tisucu dvije... 

I da taj 1.2 motor u pola je ajme i užas... 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 20:46 (Horatio_Hornblower).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ni taj Polo 1.4 nije neka sreca. Clio 1.2 i prst u uho.

 

Sto se tice da auto treba biti na trecem setu kvacila je glupost i sl.. Auto sada ima oko 200k km kojih je 80% napravilo u gradu, tehnicki nikada nije palo osim jednom kada je zarulja bila ukrivo postavljena, elektronika i dalje radi kako spada kao i sve zarulje interijera, a to nije jedini auto za koji znam da je pretezno sve tvornicko na autu, a da ima godina. Sto se tice kada se kupuje starije polovno auto tu se slazem da je stanje najbitnije. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 21:27 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pošto ti je takav budžet, ako misliš da će auto prelazit manje od 15-20k km godišnje uzmi neki jednostavni atmo benzinac ili ako će prelazit više atmo dizela.

Moja preporuka bi ti bila ili taj stariji polo ili corsa sa 1.4 full jednostavan motor. Imaš ih hrpu, tako da i ako nešto ode, dijelova ima koliko hoćeš

 

Stara vozi corsu b 97. g. 1.4 atmo benzinac kupljena prije 7 godina ima 60k km  sad je na 135k. Od vanrednih popravaka je bilo pumpa vode za prat staklo, zadnji motor brisača, letva volana, ležaj na zadnjem desnom točku i to sam promjenio 3 komada u 6 mjeseci prvo stavio najskuplji, pa srednji i sad je gore najjeftiniji kinez već 3 godine , spone, amortizeri (otišao 1 ali tad bila nekakva akcija pa sam kupio sva 4) i ostalo su redovni servisi svakih 10k i veliki na 120k.

Pošto živim u gradu gdje se soli toliko baca da se zimi cesta bijeli od soli a ne snijega, imala je par mjehura gdje je počela korozija i to sam odma u startu sanirao i podnicu zaštitio sa  bitumenskom zaštititom (ispalo me tad nekih 400kn). Tako da auto nije nigdje trul.

 

@bunker

 

Gledaj situacija u Hrvatskoj nije bajna i većini nas je svakodnevnica voziti auto od 10 ili više godina ,a dosta puta to bude i oko 20 godina starosti, i iskreno nevidim problem u takvim automobilima. Auto treba vozaču početniku tako da neki stariji auto je idealan za njega, mali, okretan, pregledan.

 

Potreba za 2. setom kvačila nakon 250k km? Mislim da onda nije problem do auta već do lijeve noge. Mogu se nać auti koji imaju 250k i više km koji će nadživjeti današnje mlinčiće od 900cc koji ako hoćeš da se voziš vrtiš ih iznad 5000 rpm.

 

Osobno imam Golfa 4 i sad je 20 godina star, i sve radi u njemu, pragovi na pinch weldu (neznam kako se kaže kod nas)  su malo počeli hrđat na mjestu gdje ga je netko dignuo sa dizalicom i smotao ga i sad se tamo nakuplja blato. I sad na kad odem na godišnji ću to poravnat i cijelu podnicu zaštitit. I znam da imam auto kojem podnica sigurno u idućih 10 godina neće počet korodirat a za ostalu limariju sam sjestan da hoće ali to se lako primjeti i odma sanira. A 1.9 tdi od 90 ks je motor koji je kao otporan kao žohar, tako da mislim da će prije ostatak otići nego on. Treba samo pogledat car throttle i njihovu Miles škodu sa preko 693 000 km.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Hvala Vam na savjetima. 

Zasto mi se taj polo svidio(mislim generalno na tu generaciju pola)  jer je Polo te generacije mehanicki pouzdan ako ovaj automobil nije udren ili truo sto nije bas cesto za ovakav polo uz 1.9 sdi koji nema skoro nista da rikne ako je solidno odrzavano moze trajat jos koju godinu... Cjena je prevelika iskreno realno je nekih 2400E. 

Nasao sam malo gledajuci ovo

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-polo-1.4-oglas-30301326

Hvala na savjetima za fabiu i ostalo ali kako sam. Ja u splitu nije mi bas zgodno za automobil od 20 tisuca kuna potrosit na put tisucu dvije... 

I da taj 1.2 motor u pola je ajme i užas... 

 

 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3-3-vvt-oglas-31149123

 

Odes kod mehe, platis 200kn da ti provjeri i kaze sta misli o masini

i stanju vozila. Cijena je dobra i sigurno ce nadzivjeti pola.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Cijena je dobra jer je motor loš, iako japanci rade odlične motore, neznam šta je ovome. Jedino što im je limarija 0 bodova, tako da bi ti preporučio da nju dobro pogledaš kod kupnje.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato sam napisao da odfura mehi. "Motor los" je upitno sto vlasnik misli.

Mozda je za njega "previse slab" = "los".

 

Ili sam napraviti diagnostiku, ili meho (bolje pouzdanom mehi).

Bar ne laze da je "motor savrsen, nikad lupan, prvi vlasnik, presao 35.000km u 27 godina".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@zooz

Krivo si me shvatio. I ja živim u CRO i znam kakav je standard jer sam i sam u stanju u kojem je i većina Hrvata. Ja sam htio skrenuti pažnju na nerealno visoke cijene kanti starih 20 godina. Zar ti ne misliš da je za 15 godina stari auto cijena od 2500 eura bezobrazno pretjerana ? Još kad u jednadžbu dodamo hrvatski standard onda bi takvi auti trebali koštati par sto kuna... Realno, većina tih auti je u raspadu i nevredi nikaj....

Svaki dio ima svoj vijek trajanja, i taj vijek nije uvjek izražen godinama nego često i frekvencijom upotrebe. Naravno da nije jednako 100 km otvorene autoceste i 100 km zagrebačkih prometnica u frekventnom dobu dana. U 100 km autoceste kvačilo stisneš dvaput, a u 100 km zagrebačke špice kvačilo, lamela, druk ležaj i sve ostalo odradi svoje par tisuća puta....i normalno da nebu jednako trajalo...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod nas je B segment auta debelo precijenjen, nekada kostaju skoro isto kao C segment. 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Budem pratio pa cemo vidit sto ce se pojavit...

Iskreno yaris bi isti tren kupio da ima neki normalni  ili da imam vise love na raspolaganju 😂  Moje prvo auto <3

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 22:33 (Horatio_Hornblower).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zato sam napisao da odfura mehi. "Motor los" je upitno sto vlasnik misli.

Mozda je za njega "previse slab" = "los".

 

Ili sam napraviti diagnostiku, ili meho (bolje pouzdanom mehi).

Bar ne laze da je "motor savrsen, nikad lupan, prvi vlasnik, presao 35.000km u 27 godina".

 Da, ali nevjerujem da je neki jeftin popravak (kao npr. kablovi za svjećice ili svjećice koje promjeniš za siću) jer da je, onda bi napravio on i prodao auto za minimalno 500€ više. Zato više izbjegavam oglase gdje piše treba smo...

Kad sam kupovao Golfa gledao sam i Fiat Stile i od njih 13 dizela koji su se tad prodavali nijednom nije klima radila i  svima je trebala SAMO nadopuna klime. A koliko sam bio čitao njima je kompresor boljka.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Budem pratio pa cemo vidit sto ce se pojavit...

Iskreno yaris bi isti tren kupio da ima neki normalni 😂  Moje prvo auto <3

 Znam da ovo nekima zvuči neprimjereno ali dosta dobrih auti sa malo km i on prvih vlasnika se prodaju kad netko umre. Iako se to razgrabi među obitelji, rijetko dođu do njuškala, ako već idu oglašavati to rade preko radija. Tako da moja preporuka je probaš gledat kad netko umre a da je znaš da je imao auto koji tebi ulazi u budžet, malo se propitaš oko toga dali bi prodavali. Možda ne direktno već možda prijatelj od prijatelja je njihov prijatelj. Ovo ti najbolje radi u malo gradu gdje svatko svakog zna.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znaci samo prati Index i bude sve OK, brzo ces naci BMW:

https://www.index.hr/tag/21532/ubojstvo-split.aspx

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
nine kaže...

 

right 

Koji to točno konkurent Polu u vrijeme dolaska na tržište ima bolji interijer i eksterijer?

Pazi, pričamo o 2010. godini. 

Većina konkurencije izgleda neozbiljno do 2014/2017.

 Ja se ne mogu oteti dojmu da fale tipke na volanu

(ako zanemarimo ostatak opreme)

Pa stari swift u najobičnijoj opremi ima komande na volanu, maglenke, primjer niže čak i keyless entry and go, tj opciju ulaska u auto bez ključa i pokretanje auta bez ključa

OGLAS

 

A swiftovi sa tom opremom su se počeli proizvoditi 2006 i od onda već nude tu opremu, pa bi se trebali uspoređivati sa starijim polom 9n3, onim ružnijim kako si ga nazvao

 

Ustvari evo jedan iz 2005 OGLAS

Također opremljen keyless entry and go sustavom.

 

Kod japanaca se izgleda ne isplati previše kupovati bolju opremu, ja sam se zahebal

Ne reklamiram swifta, nego dok sam ih pratio po oglasnicima, nisam opće obraćao pažnju na opremu koja se nudi, meni je bio važan ugrađeni motor i na njega sam se fokusirao, mislio sam da su tipke na volanu već od onda standardna oprema u toj klasi, sad vidim da nisu kod švaba (vag koncern-a) i francuza, čak i grande punto tog godišta nudi tipke na volanu nemreš vjerovat haha ludi talijani

 

Ćuj nebi htio trolat, al taj polo je kao iphone bez 3.5mm audio konektora

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ćuj nebi htio trolat, al taj polo je kao iphone bez 3.5mm audio konektora

 meni je bakuta uzela polo 1.6 tdi 2013. godište, dobila ga je za nekih 5.000 ojra

isto mi je prvo palo u oko da nema nikakve tipke na volanu, no valjda je to tako kod njih s početnim serijama opreme

 

inače je auto sasvim ok, ide poprilično dobro i relativno je udoban

ono što je meni veliki plus je izvlačenje volana (podešavanje po dubini), što je dvometrašima poput mene daleko korisnija opcija od gumbića na volanu

gurnem sjedalo do kraja, povučem volan k sebi i skoro da mogu reći da imam jako dobru poziciju za vožnju

daleko bolju u svakom slučaju od većine drugih automobila tog segmenta i najviše zato mi je taj polo u planu kad uskoro budem mijenjao svoju prastaru toyotu

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da ovaj drugi je baš osnovna oprema. A na autu dodatne opreme koliko i obični swift košta. 

Tipke na volanu, kul. Osim što ostatak izgleda tak da uzmem čekić pa se počnem lupati po glavi. Pa ova centralna konzolna izgleda jadno. 

Swift interijer Swift interijer
 
Polo interijer Polo interijer
  

A bogami i izvana ova buljooka svjetla. 

Moja poanta nije bila količina opreme, nego izgled.

Polo izgleda ozbiljno, a opet dovoljno fensi, pogotovo za neku mladu curu. Sve ostalo u toj kategoriji, osim Fieste izvana izgleda ko igračka. Unutra svi narednih par godina i dalje nude 24523 tipke na sredini auta. 

 

A iphone bez 3.5mm audio je i dalje najprodavaniji uređaj. A također i najbolji paket(ako možeš pregrmiti iOS i kompletni apple ekosustav - ja recimo ne). Cijena je naravno veća od prosječnog samsunga/kineza.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Moja poanta nije bila količina opreme, nego izgled.

 

polo zgleda kao da je dizajniran devedesetih a ne kao model iz 2010.. interijer golfa 4, u kojemu je maknuto par gumbića.

imaš od konkurencije forda fiestu, mazdu 2, hondu jazz, clia, hyundai i20, pežot 207, opel corsa.. može svatko pričati da mu se ovaj ili onaj više sviđa, ali konkurencija nisu klonovi bez lica i za razliku od tog pola imaju neki identitet.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Valjda si htio napisati Golf 5/6, a ne 4. Al žalosno je da konkurencija izgleda ponekad čak i lošije od Golfa 4 iz 2000 u 2010.

Evo par slikica, 7 auta koje si nabrojao i koji se prodaju kao novi u 2010toj, neki čak i godinama kasnije.

I slika spomenutog Golfa 4, ok klase više, ali se prestao prodavat 2003. I slika Golfa 5, na kojeg si vjerojatno mislio, koji se prestao prodavat 2008. 

Iskreno, bolje bi bilo da je konkurencija bezlična, nego kao što ti kažeš, imaju neki identitet. Jer taj identitet je baš baš jadan

EDIT:ispravljena Mazda(bio dupli Opel).

 

 

 

Ford Ford
Mazda Mazda
Honda Honda
Renault Renault
Hyundai Hyundai
Peugeot Peugeot
Opel Opel
Golf+IV Golf+IV
Golf+5 Golf+5
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 15:54 (mystik).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
mystik kaže...

Moja poanta nije bila količina opreme, nego izgled.

 

polo zgleda kao da je dizajniran devedesetih a ne kao model iz 2010.. interijer golfa 4, u kojemu je maknuto par gumbića.

imaš od konkurencije forda fiestu, mazdu 2, hondu jazz, clia, hyundai i20, pežot 207, opel corsa.. može svatko pričati da mu se ovaj ili onaj više sviđa, ali konkurencija nisu klonovi bez lica i za razliku od tog pola imaju neki identitet.

 Sada si dirao u osinje gnijezdo, sad kada ti dode mystik i njegova bojna. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 11:42 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nakon kaj si sve ove slike pogledao, hoćeš i dalje reći da polo u svim segmentima, znači vanjština i interijer izgleda apsolutno i daleko bolje od svih ostalih?

postoji jedan jednostavan izraz za to a to je fanboy..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Čudi me samo da gospon plastikoznalac još nije počeo s*at o sastojcima plastike u Polu iz 2010 i kak je sva konkurencija stavljala super duper kvalitetne materijale samo VW vadio s starog otpada.


I da, naravno da nijedna od tih igračkica na slikama nije u kompletu bolji auto od Pola.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanimljivo kako je kod nas postalo popularno hejtati VAG od kad je youtube automobilska scena postala popularna (znam da će netko reći da je zbog diesel-gatea ali dam ruku u vatru da 90% tih ljudi boli ona stvar o ekologiji ako znaju da će im na taj način auto bit štedljiviji), jer ameri vole blatiti po njemu, a vw u SAD-u i u Europi su totalno druga vozila. Vidjela žaba da se konj potkiva pa i onda digla nogu.

 

mystic 

 

Pa normalno da VAG ne valja jer je teško pružit ruku 20 cm i promjenit stanicu ili pojačat zvuk na radiju, nego mora sve bit na volanu (vozio w211 7 godina, možda sam preko volana kontrolirao radio 5-6 puta).

Što se tiče dizajna nijemci su konzervativni i nisu skloni nekim velikim eksperimentiranju sa dizajnom, dok ove sve unutrašnjosti što si postavio vidi se da su htjeli biti drugačiji. I možda tada je to nekome bilo wow, ali pogledaj na šta sad to liči, dok se "jednostavni" i "staromodni" dizajn još uvijek dobro drži. Ljepša mi unutrašljost golfa 4 nego npr. 10 godina mlađeg citroena c4  ili 20 godina mlađe Dacie.

 

Isto tako će biti sa novim civicom i svi takvim "svemirskim" automobilima.

A pogledaj sve automobile koji imaju dosadan dizajn i vidjet ćeš kako će oni starit. Treba samo pogledat w140,e38, d2 a8. 

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

VAG se hejta jer su pravili smece od 2003 do cca. 2013 godine. Golf 3 kao smece, a deset puta se manje kvario od Golfa 5.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2020 13:26 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Valjda si htio napisati Golf 5/6, a ne 4. Al žalosno je da konkurencija izgleda ponekad čak i lošije od Golfa 4 iz 2000 u 2010.

Evo par slikica, 7 auta koje si nabrojao i koji se prodaju kao novi u 2010toj, neki čak i godinama kasnije.

I slika spomenutog Golfa 4, ok klase više, ali se prestao prodavat 2003. I slika Golfa 5, na kojeg si vjerojatno mislio, koji se prestao prodavat 2008. 

Iskreno, bolje bi bilo da je konkurencija bezlična, nego kao što ti kažeš, imaju neki identitet. Jer taj identitet je baš baš jadan

 

 

 

 

 Zaboravio si na ovo 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Takve toyote djeluju ko za hendikepirane... ne vrijeđam, al ovo meni nije normalno da nema ništa ispred.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mene iskreno boli don kako je auto iznutra i izvana pogotovo rabljeno bitno je da se ne kvari jeli kockica kugla poligon kvadrat to je nesto u stilu bilo bi ljepše ali nije nužno... Zanimljiv je i chervolet spark

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice