Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.440
|
čitano: 13.627.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
simeparanoja kaže...

zato sam i skeptican a dizel se bas i ne isplati s obzirom na kilometrazu

al vidim sad 1.0 mpi motori pa tsi 1.0 dizel 1.6 sve oslo u eko .....

 

sta god novije rabljeno sad uzeja nisi siguran sa ovim motorima

Toyotin 1.33VVT-i -> neide, ali neide jako dugo 

 

A po pitanju uvoza, opet cu imati tegobe dal kupiti nesto ili biti pametan(najmanji problem je kupiti takav auto, samo sredivanje do savrsenstva je rupa bez dna), do sad sam se suzdrzavao

 Meni je žao kaj nisam uzeo taj 1.33, čisto zbog 6. brzine na autoputu.

1.4 je ok ali ga je vrijeme pregazilo..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

chutac da nisi možda danas bija na savici sa vtsom? u prolazu sam ubra jednog c4 sa golim crnim felgama bez ratkapa

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 11:54 (bruno11).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam, nisam palio Citrace od jucer ujutro :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko vidim na youtubu boota minutu i 15 sekundi , preloše
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Na kolko okretaja mjenjate brzine i kad je potrosnja goriva najmanja?

npr kod mene je max okretni moment na 4000rpm pa je logicno da onda trosi najmanje..dok neki vele da je najbolje mjenjati između 2000 i 2500rpm ovisno o autu.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

STARODOBNA VOZILA (OLDTIMER) Starodobnim vozilom (oldtimer) smatra se vozilo proizvedeno prije 30 i više godina i koje se prema Pravilniku o starodobnim vozilima (oldtimerima) razvrstava u kategoriju oldtimer vozila i posjeduje identifikacijsku ispravu koju izdaje Hrvatski oldtimer savez o razvrstavanju vozila u jednu od kategorija oldtimer vozila i nije predmet oporezivanja.

Na sva motorna vozila koja su proizvedena prije 30 i više godina, a koja sukladno posebnim propisima nisu razvrstana u kategoriju starodobnih (oldtimer) vozila, posebni porez se plaća u paušalnom iznosu od 2.000,00 kuna. Nakon što vam je na temelju podnesene porezne prijave izdano porezno rješenje na temelju kojeg ste platili posebni porez, carinski ured će na rješenje staviti naznaku da je posebni porez plaćen i s rješenjem i drugim potrebnim dokumentima možete pristupiti registraciji vozila kod MUPa

Carina zakonik

 

Kaj sad to znači?

Da ako nemam potvrdu HROS-a da je oldtimer platim samo paušal od 2000kn i ništa više ili paušal + posebni porez?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako imas potvrdu - ne placas

Posebni porez ilitiga paušal placas 2000kn ako nemas potvrdu.

"posebni porez se plaća u paušalnom iznosu od 2.000,00 kuna. Nakon što vam je na temelju podnesene porezne prijave izdano porezno rješenje na temelju kojeg ste platili posebni porez, carinski ured će na rješenje staviti naznaku da je posebni porez plaćen i s rješenjem i drugim potrebnim dokumentima možete pristupiti registraciji vozila kod MUPa"
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Najveci moment je taomo gdje je je motor najefikasniji, ne gdje manje trosi. 

Ja mijenjam kako mi pase. Kad je hladan na 2000, kad je zagrijan i trebam primjetno ubrzati na 3000, kad treba snage, malo prije blokade.

Ali zavisi i o autu i o uvijetima, nema univerzalnog pravila. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Aha,odlično.Napokon sve jasno

Onda se više isplati regat kao normalni auto i dat tih 2000kn za paušal.

Pošto sama potvrda da je oldtimer na kraju izađe 3000-3500kn + 500kn godišnje i još se auto ne smije svakodnevno voziti ili ima limit km

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ma plati, regaj i vozi :D potvrda je nebitna, osim kod prodaje, ali vidi se da je oldtimer.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne postoji univerzalan odgovor na to pitanje. Motori obično jesu najefikasniji u području najvišeg momenta i nešto niže od toga. Kod tebe vjerojatno 3000-4000rpm. Tada je izlaz energije najveći za količinu goriva (g/kWh), ali to u stvarnim uvjetima ne znači puno. Npr na 4000rpm motor tvog automobila ima izlaznu snagu od 100kW, a ti se voziš konstantnom brzinom za koju ti je dovoljno 25kW, ili voziš uzbrdo, ili nizbrdo... iako zbog izostanka opterećenja potrošnja jest manja (motor radi u prazno, sile su manje i izlazna snaga nije tako velika) gubici postoje, troši se transmisija a na kotačima završi malo izlazne snage. Ako želiš naučiti voziti štedljivije ravnaj se po boardcompu. Uostalom sam ćeš prepoznati koliko moraš stisnuti papučicu gasa. Iako, i tu ima iznimaka, npr kod ubrzanja najefikasnije je stisnuti gas do kraja (zbog vakuma) i ubrzanje odraditi na kratkom rastojanju.

 

P.S. mijenjam brzine kad to automatik odluči, prelijen sam za prebacit u ručni mod :-)

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam ima sreću pa moje prvo auto nije imalo brojač okretaja, tako da sam nakon godinu dana s njim savršeno naučija vozit po zvuku.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šaltam na 2500-3000 okr. kada vozim normalno.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Aha,odlično.Napokon sve jasno

Onda se više isplati regat kao normalni auto i dat tih 2000kn za paušal.

Pošto sama potvrda da je oldtimer na kraju izađe 3000-3500kn + 500kn godišnje i još se auto ne smije svakodnevno voziti ili ima limit km

 Koliko mi je susjed rekao koji je u old timer klubu. 200 kn clanarina a potvrda se ne placa. 50% nize osiguranje i u slucaju udesa auto ima visestruku vrijednost nego obicna krama prek 30 god ( katalosku vrijednost ). Ovo za sudar mi je rekla baba u osiguranju.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ljudi sta da uzmem za jedno 20.000 kn za prvo auto, da gledam neke dizele tipa renault clio 1.5 dci?

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...

ljudi sta da uzmem za jedno 20.000 kn za prvo auto, da gledam neke dizele tipa renault clio 1.5 dci?

 

 Za prvi auto benzinca sa malim motorom, jeftino održavanje, relativno mala potrošnja, jeftin tehnički i osiguranje...

Evo npr jeftina fiesta LINK, malo kilometara, u buđetu i relativno nova za tu cijenu 2006 godina, sa ostalih 4000Kn šta ti ostane napraviš mali servis da si siguran (zamijena ulja, filtera, remenje, španer, vodenu pumpu, antifriz, pakne ako treba, nove gume) i auto ko novi

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 18:55 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Suzuki Swift se pronade za 25k kn sa oko 100k km.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...

ljudi sta da uzmem za jedno 20.000 kn za prvo auto, da gledam neke dizele tipa renault clio 1.5 dci?

 

 A recimo Hyundai, konkretno http://www.index.hr/oglasi/hyundai-accent-1-3/oid/632547 ili http://www.index.hr/oglasi/hyundai-accent-1-3/oid/585108. Na drugom je limarija bila popravljana, ali ne izgleda lose.

Taj njihov 1.3 12v motor kolko sam cuo i procitao je izuzetno izdržljiv, dok stariji 1.5 dci ima problem s ljuštenjem unutrašnje strane pumpe i ta špena je onda stvarala probleme u motoru.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ipak si budem napravio set zimskih na čeličnim felgama. Da li napravit set od 15" ili 16"? Dosta je razlika i u cijeni izmedu guma 195/65-15 i 205/55-16. Na 15" bi trebalo biti udobnije radi deblje gume, a i bolje ići po snijegu radi uže gume, ne? Te koje je vaše mišljenje/iskustvo o akumulatorima firme Top i fiamm?

Kaj se tiće guma radi se o Golfu 7 tko se ne sjeća.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 21:31 (Osa).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ako 15-ica stane na auto, onda nju.

 

A ovi Hyundaiji su dobar izbor. Buraz ima Elantru, hrđa, plastika je neugledna, ima cvrčaka, nije baš nešto udoban niti tih, ali mehanički je nepoderiv.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Osa kaže...

 195/65-15 i 205/55-16. 

 to stavi

xfact
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko bi bila negdje dostava poštom kad bi uzeo felge + gume? Osijek -> Krapina (340km)

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...
1950Killer kaže...

ljudi sta da uzmem za jedno 20.000 kn za prvo auto, da gledam neke dizele tipa renault clio 1.5 dci?

 

 A recimo Hyundai, konkretno http://www.index.hr/oglasi/hyundai-accent-1-3/oid/632547 ili http://www.index.hr/oglasi/hyundai-accent-1-3/oid/585108. Na drugom je limarija bila popravljana, ali ne izgleda lose.

Taj njihov 1.3 12v motor kolko sam cuo i procitao je izuzetno izdržljiv, dok stariji 1.5 dci ima problem s ljuštenjem unutrašnje strane pumpe i ta špena je onda stvarala probleme u motoru.

 Frend ima taj 1.3,samo starija generacija,190 tkm na satu trenutno,redovni servisi,jedino bi amortizere trebao promijeniti,otisao mu i alternator,a vadio mu na trenutke dusu,dosta pouzdan autic.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Osa kaže...

Koliko bi bila negdje dostava poštom kad bi uzeo felge + gume? Osijek -> Krapina (340km)

 InTime je oko 150kn koliko ja znam, ali nemaju poslovnice u svakom gradu pa slanje zna biti problematično. HPekspress je oko 250 (cijena za 4 alu felge s 205/55/16 gumama kad sam ja bio provjeravao, cca 74kg težina ukupna).

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže....

 

A ovi Hyundaiji su dobar izbor. Buraz ima Elantru, hrđa, plastika je neugledna, ima cvrčaka, nije baš nešto udoban niti tih, ali mehanički je nepoderiv.

Da, od puno ljudi sam čuo da je taj 1.3 odličan motor, naravno s gledišta pouzdanosti, ali vjerujem da je za normalnu voznju dovoljan.

A ovo za plastike i to, jbg to je danak cijene.

Prije bih definitivno kupio takav Hyundai oko 2005. sa nekakvih 120-130 tkm, nego neki stari dizel 98. ili 99. godište sa "upitnih" 250 tkm recimo.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Skupi su kartingi u zadnje vrijeme LINK

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fin autić samo malo previše traži.

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Prodati će ga jedino kolegi sa Honda ili nekog drugog japanac foruma.. Sav trud i lovu koju je skucao u auto pokušava vratiti kroz cijenu, ali najčešće kupca za to boli dupe. Osim Hondaša, njima je to super.. Sve bi naplatili.

In the name of tragedy...
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima tko da vozi i20? Zapeo mi za oko pa ako ima tko da da misljenje.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tehpowa kaže...

Jel ima tko da vozi i20? Zapeo mi za oko pa ako ima tko da da misljenje.

 

nemam, ali to ti je korejac, pali i vozi i odradi redovite servise...kao i vecina ostale konfekcije danas...ako kupujes rabljeno, gledaj nekog renola, brzo gube cijenu...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice