Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.438
|
čitano: 13.619.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
simeparanoja kaže...

ekipa ima netko iskustva sa ovim tsi motorima (npr 1.2 ili ovaj novi 1.5)?
koliko cujem potrosnja nije velika kod 1.2, motor nije trom (probao na octaviji) pa me zanimaju prednosti/nedostatci (pogotovo u odnosu na dizela) ?

 

Hvala

 Koju generaciju TSI-a, zeljezni blok ili Alu? Za 1.5 TSI nisam nesto posebno cuo jer je tek izasao, nekom novinaru nije ubrzavao kako spada i bacao je check engine.

 

Željezni nije sigurno.

Čelični.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne nego je sivi lijev(zeljezo) ili neka srodna legura, celik se ne koristi za lijevanje blokova.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 12:25 (ivanzu).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lako za to, to bi se i platilo posto je super auto, ali nije euro3 tako da ga uopce ne mozes unijet.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel zna netko kako se koristi ova funkcija kod Pioneer auto radia, za spojit android smartphone sa radiom i puštat muziku preko smartphona?

 

Gledam u postavkama radia, aux i usb mogu palit i gasit, piše on/off, za android piše samo memory i još nešto (zaboravio sam šta), uglavnom šta god da odaberem, ne dogodi se ništa...

Znam da se preko aux-a mogu kabelom spojit, al ovo bi trebalo bit bežično ako se ne varam?

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Jel zna netko kako se koristi ova funkcija kod Pioneer auto radia, za spojit android smartphone sa radiom i puštat muziku preko smartphona?

 

Gledam u postavkama radia, aux i usb mogu palit i gasit, piše on/off, za android piše samo memory i još nešto (zaboravio sam šta), uglavnom šta god da odaberem, ne dogodi se ništa...

Znam da se preko aux-a mogu kabelom spojit, al ovo bi trebalo bit bežično ako se ne varam?

 Ja imam Pioneer radio u autu, mvh-08 ub je model. Bežično mislim da bi bilo najlakše preko bluetooth-a, makar moj nema tu opciju pa preko usb-a slusam.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...
 Ja imam Pioneer radio u autu, mvh-08 ub je model. Bežično mislim da bi bilo najlakše preko bluetooth-a, makar moj nema tu opciju pa preko usb-a slusam.

 Sve sam isprobao, bluetooth moj nema, radi preko usb-a, isti vrag ko da mob spajam na aux, samo preko usb-a radio odmah prikazuje android, na smartphone-u mi se automatski pali Pioneer arc aplikacija, te preko usb-a iščitava naziv pjesme, te trajanje i moguće je prematanje na kontrole auto radia, dok kod aux te stvari nisu moguće, a tak zgodna stvarčica, al ništa posebno, mislim da ću i dalje koristit usb-stick za slušaje muzike...

 

Fora mi je jedino kad se tako spoji mob preko usb-a, pa se na mob-u gleda you tube ili neki film, zvuk se reproducira preko auto zvučnika, ko mini kučno kino, zgodno kad si u nekoj gužvi na autocesti

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima netko Tokić karticu ? Kako se određuje koliko se popusta dobije ? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

Jel ima netko Tokić karticu ? Kako se određuje koliko se popusta dobije ? 

 Imam ja, popust je uvijek 20% na redovnu cijenu i popust je fixni, ne mijenja se

LINK

Inaće ne kužim tu karticu, mogli su i ovako dati popust, sa tom karticom samo imaju evidenciju šta i koliko često kupuješ kod njih, a šta im to znaći...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Rucipe kaže...

Jel ima netko Tokić karticu ? Kako se određuje koliko se popusta dobije ? 

 Imam ja, popust je uvijek 20% na redovnu cijenu i popust je fixni, ne mijenja se

LINK

Inaće ne kužim tu karticu, mogli su i ovako dati popust, sa tom karticom samo imaju evidenciju šta i koliko često kupuješ kod njih, a šta im to znaći...

 Nije fixni. Odreduje sustav. Taj njihov popust je psiholoska igrica jer je kupcu lakse kad dobije popust nego bez njega kupi iako je ista cijena... usporedivao sam cijene A delka lagerosa i tokica, tu je to negdje....

A za fixni popust kad sam kupovao sam dobio 5% za kanticu za pranje auta... nije uvijek isti nazalost.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
 Nije fixni. Odreduje sustav. Taj njihov popust je psiholoska igrica jer je kupcu lakse kad dobije popust nego bez njega kupi iako je ista cijena... usporedivao sam cijene A delka lagerosa i tokica, tu je to negdje....

A za fixni popust kad sam kupovao sam dobio 5% za kanticu za pranje auta... nije uvijek isti nazalost.

 Hm, ne znam, meni nikada još nije tako niski popust bio, uvijek bi mi snizili za nekih 20-30Kn od prve cijene, mada kod njih kupujem većinom potrošni materijal (pakne, filter ulja, filter zraka...itd) ne preparate za pranje i održavaje auta...

 

Moguće da ovisi šta kupuješ, na kantu za pranje auta dobiš 5% popusta, a npr na hladnjak tekućine možda 20%, ne znam, možda na ove neozbiljne/usputne stvari ide manji popust...

 

Ja sam mijenjao bobine na dva auta, u tokiću je cijena 150Kn za komad i sa popustom na karticu ispadne 120Kn za magneti marelli, a u inter carsu je cijena 180Kn bez ikakvog popusta za isto magneti marelli jedan komad, a mijenjao sam u paru i kad sam gledao di se proizvodi, bobine iz tokića na tokićevoj naljepnici piše made in poland, a odštampano na kutiji piše made in p.r.c ili ti čajna, a kad sam gledao bobine iz intercasra piše made in turkey(baš odštampano na ambalaži, nije njihova naljepnica) i vizulano ima razlike bez obzira što su obje bobine magneti marelli, mislim na završnu obradu, tak da po meni do sada šta sam vidio cijene je tokić najjeftiniji, ali to što on prodaje je upitne kvalitete, primjera radi te magneti marelli bobine su 170Kn na silux-u, tako da nigdje nisam našao jeftinije od tokića...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 15:26 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...
Lako za to, to bi se i platilo posto je super auto, ali nije euro3 tako da ga uopce ne mozes unijet.

 Može se

od 01.01.2017 je ukinuto da EURO 1 i 2 ne mogu proći homologaciju

 

"Najvažnija promjena koju Pravilnik donosi je:

Vozila moraju zadovoljavati EU homologacijske tehničke uvjete koji su bili važeći u vrijeme njihovog odobravanja. Vozila ili njihovi dijelovi za koja nije bilo propisanih homologacijskih uvjeta, moraju zadovoljiti minimalne uvjete propisane ovim Pravilnikom.

To znači da vozila koja su odobrena na području EU mogu bez ograničenja biti registrirana na području RH, ukoliko ispunjavaju sve uvjete kao prilikom svog odobravanja."

dakle BEZ OGRANIČENJA.., pa tako i bez ograničenja prema "Euro-razredu"..

 

Pravilnik..:

https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijes...ii9-3334-0116/

 

EDIT :

Mislim da su oldtimeri u potpunosti oslobođeni trošarine, znači ne plaćaš ništa. Osim homologacije, vjerujem i otpada, što nije mnogo. Ali postoje neki drugi uvjeti, trebaš dobiti potvrdu da je oldtimer (što za tog mustanga ne bi bio problem), te imati drugo vozilo registrirano na svoje ime. Ako i nije oldtimer plaćaš samo paušal koji je mislim tih 2000kn koje jurrica spominje.

 

Eto ispada da se oldtimeri imali potvrdu ili ne mogu uvesti za svega 2000kn što je odlična vijest.Još samo saznati koliko godina mora imati za taj uvjet i Mustang 67-71 možda više nije samo san

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 16:30 (sstrmi).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
Jakovp kaže...
Lako za to, to bi se i platilo posto je super auto, ali nije euro3 tako da ga uopce ne mozes unijet.

 Može se

od 01.01.2017 je ukinuto da EURO 1 i 2 ne mogu proći homologaciju

 

"Najvažnija promjena koju Pravilnik donosi je:

Vozila moraju zadovoljavati EU homologacijske tehničke uvjete koji su bili važeći u vrijeme njihovog odobravanja. Vozila ili njihovi dijelovi za koja nije bilo propisanih homologacijskih uvjeta, moraju zadovoljiti minimalne uvjete propisane ovim Pravilnikom.

To znači da vozila koja su odobrena na području EU mogu bez ograničenja biti registrirana na području RH, ukoliko ispunjavaju sve uvjete kao prilikom svog odobravanja."

dakle BEZ OGRANIČENJA.., pa tako i bez ograničenja prema "Euro-razredu"..

 

Pravilnik..:

https://www.cvh.hr/sluzbene-obavijes...ii9-3334-0116/

 

EDIT :

Mislim da su oldtimeri u potpunosti oslobođeni trošarine, znači ne plaćaš ništa. Osim homologacije, vjerujem i otpada, što nije mnogo. Ali postoje neki drugi uvjeti, trebaš dobiti potvrdu da je oldtimer (što za tog mustanga ne bi bio problem), te imati drugo vozilo registrirano na svoje ime. Ako i nije oldtimer plaćaš samo paušal koji je mislim tih 2000kn koje jurrica spominje.

 

Eto ispada da se oldtimeri imali potvrdu ili ne mogu uvesti za svega 2000kn što je odlična vijest.Još samo saznati koliko godina mora imati za taj uvjet i Mustang 67-71 možda više nije samo san

 

 

AALLLEELLUJJA!!!

 

Hvala ti na ovoj informaciji, sad neću moći spavati po noći, fuuuuuu.......... 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fakat je odlično.Također oldtimer je svaki stariji od 30god.Tj može postati oldtimer,ali i ako nije svejedno nema nikakavih davanja osim tih 2000kn paušala + homologacije + otpad a samo mora biti stariji od 30GOD

Tako da eto malo informacija koje sam dobio zadnjih par dana / sati s drugog foruma

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...

Koji 2DIN uređaj preporučujete?

Gledam ima ovako nekih noname Android uređaja sa navigacijom, povezivanjem telefona ovo ono za nekih 2500 kn za moj Cruze...

Uzeo bi nešto da imam navigaciju na tome i da mogu imati relativno dobar zvuk jer planiram i malo bolje zvučnike ugraditi...

 https://www.eonon.com/

 

odlicno sve...nemam sta dodati

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

kolko dugo to cudo boota?

do posla imam 7 minuta, ne zelim da boota kad sam vec na pola puta :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
simeparanoja kaže...

ekipa ima netko iskustva sa ovim tsi motorima (npr 1.2 ili ovaj novi 1.5)?
koliko cujem potrosnja nije velika kod 1.2, motor nije trom (probao na octaviji) pa me zanimaju prednosti/nedostatci (pogotovo u odnosu na dizela) ?

 

Hvala

 Koju generaciju TSI-a, zeljezni blok ili Alu? Za 1.5 TSI nisam nesto posebno cuo jer je tek izasao, nekom novinaru nije ubrzavao kako spada i bacao je check engine.

 zar imaku dvije verzije?

nisam ima pojma, gledam oct 2015 pa nisam siguran koja je u njoj.

 

overall kakvi su tsi? ima vecih problema s njima?

vidim da su 1.2 zamijenili sad sa 1.0?

zar nije to previse konja za tu kubikazu? pretpostavljam da nisu dugotrajni onda?

CARPE DIEM
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Fakat je odlično.Također oldtimer je svaki stariji od 30god.Tj može postati oldtimer,ali i ako nije svejedno nema nikakavih davanja osim tih 2000kn paušala + homologacije + otpad a samo mora biti stariji od 30GOD

Tako da eto malo informacija koje sam dobio zadnjih par dana / sati s drugog foruma

Desni volan je isto moguce uvesti na taj nacin?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...
ivanzu kaže...
simeparanoja kaže...

ekipa ima netko iskustva sa ovim tsi motorima (npr 1.2 ili ovaj novi 1.5)?
koliko cujem potrosnja nije velika kod 1.2, motor nije trom (probao na octaviji) pa me zanimaju prednosti/nedostatci (pogotovo u odnosu na dizela) ?

 

Hvala

 Koju generaciju TSI-a, zeljezni blok ili Alu? Za 1.5 TSI nisam nesto posebno cuo jer je tek izasao, nekom novinaru nije ubrzavao kako spada i bacao je check engine.

 zar imaku dvije verzije?

nisam ima pojma, gledam oct 2015 pa nisam siguran koja je u njoj.

 

overall kakvi su tsi? ima vecih problema s njima?

vidim da su 1.2 zamijenili sad sa 1.0?

zar nije to previse konja za tu kubikazu? pretpostavljam da nisu dugotrajni onda?

 http://www.thetruthaboutcars.com/2016/01/volkswagens-1-4-tsi-best-small-car-base-engine-market/

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
sstrmi kaže...

Fakat je odlično.Također oldtimer je svaki stariji od 30god.Tj može postati oldtimer,ali i ako nije svejedno nema nikakavih davanja osim tih 2000kn paušala + homologacije + otpad a samo mora biti stariji od 30GOD

Tako da eto malo informacija koje sam dobio zadnjih par dana / sati s drugog foruma

Desni volan je isto moguce uvesti na taj nacin?

 Desni volan nikad nije bio problem :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

 zar imaku dvije verzije?

nisam ima pojma, gledam oct 2015 pa nisam siguran koja je u njoj.

 

overall kakvi su tsi? ima vecih problema s njima?

vidim da su 1.2 zamijenili sad sa 1.0?

zar nije to previse konja za tu kubikazu? pretpostavljam da nisu dugotrajni onda?

 1.2TSI i 1.4TSI 140ks su za izbjegavati, motori poslje 2015 su vecinom OK. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nisam siguran koliko su dugotrajni?

oni stari mpi motori mogli su 200k+ bez problema, nisam siguran da ovi kogu toliko?

CARPE DIEM
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

argumentacija vrh 

I’ll be spending the next week with the 1.5-liter turbo from the Honda Civic, but that’s not the base Civic engine. The 155-horsepower 2-liter in the Mazda3 is part of a better package overall, but it needs way more revs to produce less torque. The Subaru Impreza’s 2-liter boxer four is unique, but it’s much thirstier than the 1.4 TSI. You could bring the 1.5-liter turbo triple from Mini’s basic Cooper into the debate – 134 horsepower and 162 lbs-ft of torque at a low 1,250 rpm – but quirky isn’t necessarily better.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

nisam siguran koliko su dugotrajni?

oni stari mpi motori mogli su 200k+ bez problema, nisam siguran da ovi kogu toliko?

 Nekima su crkavali na 50k km pa i manje, a nekome jos voze sa 200k+ km. Sve ovisi kakve si srece, ja ne bih uzimao polovan TSI ili bilo kakvi mali DI turbak jer njihovo stanje dosta ovisi o odrzavanju i stilu voznje.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zato sam i skeptican a dizel se bas i ne isplati s obzirom na kilometrazu

al vidim sad 1.0 mpi motori pa tsi 1.0 dizel 1.6 sve oslo u eko .....

 

sta god novije rabljeno sad uzeja nisi siguran sa ovim motorima

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 20:40 (simeparanoja).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
sstrmi kaže...

Fakat je odlično.Također oldtimer je svaki stariji od 30god.Tj može postati oldtimer,ali i ako nije svejedno nema nikakavih davanja osim tih 2000kn paušala + homologacije + otpad a samo mora biti stariji od 30GOD

Tako da eto malo informacija koje sam dobio zadnjih par dana / sati s drugog foruma

Desni volan je isto moguce uvesti na taj nacin?

 Da.Samo što vjerojatno nije praktično koliko sam čitao dosadašnja iskustva ljudi u RH.Aute i nije toliki problem pretjecati,ali šlepere je jer ako nemaš suvozača moraš skroz izaći što je riskantno.

Zato najbolje ugraditi kameru naprijed s lijeve strane branike negdje gdje se neće vidjeti i android radio za sliku i deri

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

zato sam i skeptican a dizel se bas i ne isplati s obzirom na kilometrazu

al vidim sad 1.0 mpi motori pa tsi 1.0 dizel 1.6 sve oslo u eko .....

 

sta god novije rabljeno sad uzeja nisi siguran sa ovim motorima

 I takvi motori bih na 50k km trebali ici na ciscenje usisa i ventila jer inace bude sranje pa izgore klipovi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

kolko dugo to cudo boota?

do posla imam 7 minuta, ne zelim da boota kad sam vec na pola puta :D

 15tak sek. pretpostavljam da verzije sa 1gb rama bootaju jos sporije...nije nes extra brz, ali u radu je FUL fluidan

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

zato sam i skeptican a dizel se bas i ne isplati s obzirom na kilometrazu

al vidim sad 1.0 mpi motori pa tsi 1.0 dizel 1.6 sve oslo u eko .....

 

sta god novije rabljeno sad uzeja nisi siguran sa ovim motorima

Toyotin 1.33VVT-i -> neide, ali neide jako dugo 

 

A po pitanju uvoza, opet cu imati tegobe dal kupiti nesto ili biti pametan(najmanji problem je kupiti takav auto, samo sredivanje do savrsenstva je rupa bez dna), do sad sam se suzdrzavao

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 21:05 (CroNk3r).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
simeparanoja kaže...

zato sam i skeptican a dizel se bas i ne isplati s obzirom na kilometrazu

al vidim sad 1.0 mpi motori pa tsi 1.0 dizel 1.6 sve oslo u eko .....

 

sta god novije rabljeno sad uzeja nisi siguran sa ovim motorima

Toyotin 1.33VVT-i -> neide, ali neide jako dugo 

 U starom Yarisu (05) je ok bio..

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...
CroNk3r kaže...
simeparanoja kaže...

zato sam i skeptican a dizel se bas i ne isplati s obzirom na kilometrazu

al vidim sad 1.0 mpi motori pa tsi 1.0 dizel 1.6 sve oslo u eko .....

 

sta god novije rabljeno sad uzeja nisi siguran sa ovim motorima

Toyotin 1.33VVT-i -> neide, ali neide jako dugo 

 U starom Yarisu (05) je ok bio..

Auris ima koju kilu vise 

Nije bas ni tolko los, ali kad treba povuci mora na 5k rpm

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice