Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.403
|
čitano: 13.585.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzmi  sa sobom po 5 i 10 maraka i nemas problema. 😊

PSN:Tomislav025
13 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
Dex.pwn kaže...
Kakav je to auto za dnevnu vožnju od 300 ks?

 Dobar za preticanje. 

 

Jel se mora spustit u nižu prije nego što kreneš zaobilazit kamiona?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako misliš da ti motor traje, da.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kakav? odlican. gust za vozit, preticat, obljetat, kruzat i slusat kako pucketa iz spuha. a trosi kao neki od 150tak ks...a ide i ideeeeeee...iliti POVLACI :D 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Daj model onda, za to te i pitam.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

El iz svake članice EU procedura unosa auta ista?

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ne cemu se toliko prasine dize oko starog c4..niti je sportski niti za gradsku voznju..vise je ko nekakav obiteljski kompakt

badava mu 130kW/174ks na 2.0 motor kad po gradu trosi 8-12l, otvorena 6-7l a kad se nagazi trosi vise od mercedesa s klase AMG..oko 15l.
slaba neka oprema, unutrasnjost nekakvog golfa/peugeota
vozim ga par puta tjedna i auto je po meni neka niza klasa...vise za odlazak do ducana i nista vise. cemu dizanje c4 u nebesa..i jos k tome je francuz
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Daj molim te ne seri.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Crko mi akumulator mjesec dana nakon istega garancije(Topla Top).

Ovak, Yuasa Premium ili Exide premium? Exide mi više nekak vuče jer mi brat ima u svom vozilu već dobrih 8godina premium verziju...

 

 

Je neko s foruma radi s akumulatorima u dućanima pa da može konkretno reći šta se više reklamira? 

2 Yuasa premium
3 Exide premium
Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 16:38 (ramzocro-HCR).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Normalno da sere kad vozi Tigru.

Nisam sreo nijednu kameru, ali vozio sam 120 pa ne bi trebalo biti problema.

 

A na nasoj autocesti, Zg-Gradiska, na 140 te svi preticu, na 160 vecina, na 180 kao da vozis 120 po normalnoj autocesti.

Stvarno nisu normalni. 

Vozim dosta brzo, zamnom juri golf 7, prolijece kraj mene, unutra roditelji i dvoje djece. Kao da mi brzinomjer ne valja :D

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tigra kaže...
ne cemu se toliko prasine dize oko starog c4..niti je sportski niti za gradsku voznju..vise je ko nekakav obiteljski kompakt

badava mu 130kW/174ks na 2.0 motor kad po gradu trosi 8-12l, otvorena 6-7l a kad se nagazi trosi vise od mercedesa s klase AMG..oko 15l.
slaba neka oprema, unutrasnjost nekakvog golfa/peugeota
vozim ga par puta tjedna i auto je po meni neka niza klasa...vise za odlazak do ducana i nista vise. cemu dizanje c4 u nebesa..i jos k tome je francuz

To ti je ko i tigra, ima 1.4 motor, za izgustat se nema snage, za ducan nema prostora, za pojavit se na car meetu sramota.

Jednostavno beskoristan auto.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozz, imam felge sa oznakom 6jx15 h2 et45.. dali se na tu felgu moze montirat guma 195/50 15 ili bi bila mozda presiroka?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mate213 kaže...
Pozz, imam felge sa oznakom 6jx15 h2 et45.. dali se na tu felgu moze montirat guma 195/50 15 ili bi bila mozda presiroka?

Moze se

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

Pa kad ćeš napokon objaviti da ga prodaješ? Pripremaš teren mjesecima 

 

za slučaj da je meni išlo, prodaja je već dogovorena  iako je postojao poduži red zainteresiranih, odlučio sam ga dati frendu za siću 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
9 ja se nadam da prije nego kaj odploviš da bumo spili bar još jednu pivu? 😂😂😂
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Predator003 kaže...

Pa kad ćeš napokon objaviti da ga prodaješ? Pripremaš teren mjesecima 

 

za slučaj da je meni išlo, prodaja je već dogovorena  iako je postojao poduži red zainteresiranih, odlučio sam ga dati frendu za siću 

 Šta uzimaš?

 

 

0 tedeji?
0 deceji?
0 iksde?
0 de?
0 cedeji?
In the name of tragedy...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Crko mi akumulator mjesec dana nakon istega garancije(Topla Top).

Ovak, Yuasa Premium ili Exide premium? Exide mi više nekak vuče jer mi brat ima u svom vozilu već dobrih 8godina premium verziju...

 

 

Je neko s foruma radi s akumulatorima u dućanima pa da može konkretno reći šta se više reklamira? 

 Iskreno, nikad čuo ni za jednu od ovih marki.

Zašto ne kupiti neki od provjerenih marki akumulatora?

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...
nine kaže...

za slučaj da je meni išlo, prodaja je već dogovorena  iako je postojao poduži red zainteresiranih, odlučio sam ga dati frendu za siću 

 Šta uzimaš?

 

5 Bilo sta samo da nema d
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
9 ja se nadam da prije nego kaj odploviš da bumo spili bar još jednu pivu? 😂😂😂

 

imamo još malo vremena, ali ako hoćeš tamo pred kraj idućeg tjedna..

 

thedream kaže...

 Šta uzimaš?  

 

čeka me već auto u švabiji.. neću vam ništa još odavati 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Crko mi akumulator mjesec dana nakon istega garancije(Topla Top).

Ovak, Yuasa Premium ili Exide premium? Exide mi više nekak vuče jer mi brat ima u svom vozilu već dobrih 8godina premium verziju...

 

 

Je neko s foruma radi s akumulatorima u dućanima pa da može konkretno reći šta se više reklamira? 

 Iskreno, nikad čuo ni za jednu od ovih marki.

Zašto ne kupiti neki od provjerenih marki akumulatora?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Crko mi akumulator mjesec dana nakon istega garancije(Topla Top).

Ovak, Yuasa Premium ili Exide premium? Exide mi više nekak vuče jer mi brat ima u svom vozilu već dobrih 8godina premium verziju...

 

 

Je neko s foruma radi s akumulatorima u dućanima pa da može konkretno reći šta se više reklamira? 

 Ja ti imam Exide Premiuma par mjeseci, *eben aku. Prije sam imao isto odličan Bosch S5. Uzimam obično oko 75ah, tako da je to slično linkanima..ne možeš fulati sa tim Exideom.

In the name of tragedy...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ramzocro-HCR

 

Možda jači Exide 77Ah (701 kn bez dostave) ili Yuasa iz serije 5000 75Ah (788 kn bez dostave). Nemam vlastitih iskustava niti s trgovinama niti s proizvodima, ali izgledaju kao dobre ponude. Eventualno još za Fiamm kažu da nije loš, Fiamm Titanium Pro 80Ah (760 kn bez dostave).

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Crko mi akumulator mjesec dana nakon istega garancije(Topla Top).

Ovak, Yuasa Premium ili Exide premium? Exide mi više nekak vuče jer mi brat ima u svom vozilu već dobrih 8godina premium verziju...

 

 

Je neko s foruma radi s akumulatorima u dućanima pa da može konkretno reći šta se više reklamira? 

 Iskreno, nikad čuo ni za jednu od ovih marki.

Zašto ne kupiti neki od provjerenih marki akumulatora?

 Slabo se informiraš @dombak1608, obje marke su poznate i provjerene, bolje od bosch/varte, tople i onih tokić/ciak akumulatora...

 

Ja bi nevezano za proizvođaća uzeo onaj aku koji ima veću startnu snagu, u ovom slučaju yuasa ima 650A, dok exide ima 720A, pojednostavljeno rečeno, to znači da će se exide manje mučit prilikom pokretanja vozila i lakše će palit auto...

BTW @ramzocro-HCRima tih aku i jeftinije za nabavit, nemoj bezveze bacat novce...

 

Exide 81Kn jeftnijine nego u molydonu (identičan model EA722)

Yuasa 51Kn jeftinije nego u molydonu (identičan model YBX3096)

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Lord_Marko kaže...
9 ja se nadam da prije nego kaj odploviš da bumo spili bar još jednu pivu? 😂😂😂

 

imamo još malo vremena, ali ako hoćeš tamo pred kraj idućeg tjedna..

 

thedream kaže...

 Šta uzimaš?  

 

čeka me već auto u švabiji.. neću vam ništa još odavati 

 Se mogu pridružit (ak bum slobodan), da čujem i pozdravim ludu

 

Nego motor mora biti Naturally aspirated, znači nešto od ovoga tri 100%

 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 21:07 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imate preporuku D1s xenon žarulja?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Ja bi nevezano za proizvođaća uzeo onaj aku koji ima veću startnu snagu, u ovom slučaju yuasa ima 650A, dok exide ima 720A, pojednostavljeno rečeno, to znači da će se exide manje mučit prilikom pokretanja vozila i lakše će palit auto...

BTW @ramzocro-HCRima tih aku i jeftinije za nabavit, nemoj bezveze bacat novce...

 

Exide 81Kn jeftnijine nego u molydonu (identičan model EA722)

Yuasa 51Kn jeftinije nego u molydonu (identičan model YBX3096)

 

 Ovo za amperažu mi nemoraš objašnjavati, to znam, a i vidim i sam iz prve ruke kad sam dosad bio na 50ah, i sad sam stavio 75ah od varte(posudio iz firme), i alnaser se ko blesav vrti s ovim akumulatorom.


Znam da nemogu ni s jednim od ta dva aku pogriješiti, samo me zanimalo da li kojim slučajem ima netko na forumu tko radi u dućanu pa da direkt kaže šta mu se više vraća...

 

Meni je iskreno dosta više krpanja s fuš markama, toplu top sam uzeo prek frenda jer mi ju je tada sredio za 270kn novu, ali to je bilo prije 3god, on više ne radi u toj firmi pa mi nemože po nabavnoj dati akumulator. A ove ciak i TQ, to neću niš komentirati, namjenjao sam ih se kod drugih ljudi(radim u zadnje vrijeme u struci) i previše, tako da mi to ne pada na kraj pameti. Imam neku teoriju što se tiče "varte" i "bosch-a" da su to samo rebrandovi neki desnih marki, samo naljepnice, ak shvaćate šta želim reći... Jer sam se i kod njih svačega nagledao, nekak su mi se iz poslovne perspektive najviše svidjele Yuasa i Exide kad je riječ o izdržljivosti.

A ova varta što sam stavio, taman stane u nosač od astre, na milimetar, dapače, malo ga je zeznuto staviti. I ta Varta je fasovala sigurno dosad 7-8 puta(u smislu da sam ju ja toliko puta punio na punjaču u firmi zbog pražnjenja pri korištenju za testiranje nekih stvarčica,znači bio je skroz prazan, možda 30% max ak je bio StateOfCharge).

Stavio sam i sliku ciak testera na starom akumulatoru nakon punjena cjelodnevnog. Prek noći je samo prdnuo(sad, prije 3 dana, taman kad je malo više zahladnilo i auto prenoćio vani-inače je u garaži na toplome, od centralnog peć je u garaži), na instrumentu mi niš ne pokazuje da vuče amperažu(s privremenim aku), u početku sam mislio da je radio, ali on je vukao zat jer se resetirao(zbog iskopčavanja akumulatora) i bio u stand-by mode-u kad baca one gluposti što ja zovem reklamama "sonyxpload equalizator" "usb-ready" itd itd.

 

Bit ću iskren, ovo mi se apsolutno nikada nije desilo... Konkretno ovakav slučaj.nikada.. 

 

Dešavalo mi se da altenator crkne, ili vrata ostanu otvorena lagano, ili radio upaljen pa izvuče akumulator, ali da sam akumulator prdne, nikada dosad.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Se mogu pridružit (ak bum slobodan), da čujem i pozdravim ludu  

 

kaj se mene tiče nema frke 

 

 

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tigra kaže...
ne cemu se toliko prasine dize oko starog c4..niti je sportski niti za gradsku voznju..vise je ko nekakav obiteljski kompakt

badava mu 130kW/174ks na 2.0 motor kad po gradu trosi 8-12l, otvorena 6-7l a kad se nagazi trosi vise od mercedesa s klase AMG..oko 15l.
slaba neka oprema, unutrasnjost nekakvog golfa/peugeota
vozim ga par puta tjedna i auto je po meni neka niza klasa...vise za odlazak do ducana i nista vise. cemu dizanje c4 u nebesa..i jos k tome je francuz

 koji si ti kralj...ajde gledaj i pasi oci

 

 

i trosi 6-7 po vani, a po gradu 8,5-10 max...15 trosi kad ga se gazi...sta bi onda rekao kad bi vidio da moj leon trosi 35 u istim tim uvjetima?

 

 

...

 

btw. kad smo kod toga, danas ri-trst-ri potrosnja 8, a cepio sam dosta kod pretjecanja auta...i po trstu strasio ljude zvukovima

 

cutac: D2S ide ;)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 

meh...

To ti je auto:

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 22:48 (CroNk3r).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice