Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.520.986
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Kad ste već spominjali žarulje, zanima me jesu li zakonski dopuštene one H7 imitacija xenona, one što imaju plavi premaz? Što daju bijelu svjetlost.

 Da,dopusteno je.

 

Ono kad nades zeljeni finalni look auta :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2016 23:59 (doky01akablava).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Toxic1337 kaže...

Pozdrav, položio sam vozački pred mjesec dana i relativno mi dobro ide. Stvar koja me muči je parkiranje prednjim krajem, to nisam još savladao i izbjegavam parkirati između dva auta. Najviše me muči to da neznam procjeniti ulazni luk i da nebi slučajno zakačio drugi automobil. Još jedna stvar je ta da i kad to napravim auto nije ravno parkiran već nakošen, imate kakve savjete kak da poboljšam to parkiranje prednjim krajem? 

 

Odi na neki parking pa probaj, tako ces najlakse naucit. Naravno samo polako i pazi da za nekog ne zapnes.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Toxic1337 kaže...

Pozdrav, položio sam vozački pred mjesec dana i relativno mi dobro ide. Stvar koja me muči je parkiranje prednjim krajem, to nisam još savladao i izbjegavam parkirati između dva auta. Najviše me muči to da neznam procjeniti ulazni luk i da nebi slučajno zakačio drugi automobil. Još jedna stvar je ta da i kad to napravim auto nije ravno parkiran već nakošen, imate kakve savjete kak da poboljšam to parkiranje prednjim krajem? 

 Smotas puni kada ti se retrovizor poravna sa crtom za parking mjesto i ako to se kasnije od oka kada se naviknes na auto.

 

Kolegica si je kupila golf 5 GTI, ja mislim da na autu nesta ne valja jer u praznom hodu autu osciliraju okretaji jako puno jer se izvana dosta primjeti mislim da variraju za bar 300rpm. Moguce da je stavljena neka agresivna bregasta ali sumljam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 0:33 (ivanzu).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Toxic1337 kaže...

Pozdrav, položio sam vozački pred mjesec dana i relativno mi dobro ide. Stvar koja me muči je parkiranje prednjim krajem, to nisam još savladao i izbjegavam parkirati između dva auta. Najviše me muči to da neznam procjeniti ulazni luk i da nebi slučajno zakačio drugi automobil. Još jedna stvar je ta da i kad to napravim auto nije ravno parkiran već nakošen, imate kakve savjete kak da poboljšam to parkiranje prednjim krajem? 

 Smotas puni kada ti se retrovizor poravna sa crtom za parking mjesto i ako to se kasnije od oka kada se naviknes na auto.

 

Kolegica si je kupila golf 5 GTI, ja mislim da na autu nesta ne valja jer u praznom hodu autu osciliraju okretaji jako puno jer se izvana dosta primjeti mislim da variraju za bar 300rpm. Moguce da je stavljena neka agresivna bregasta ali sumljam.

 Odgovor ti je boldan.

 

Šalu na stranu, ak osciliraju dok je hladan (sad u jutro dok je vani 2-3 C), nikome niš, meni na Fiesti su na početku na 1.2k pa se premo 850-900 spuštaju, kak se auto zagrijava.

 

Ak to skače gore dole ko cajkaruša po seljačini s audiem/bmwom iz 2002. s 300tkm i još tolko skinutih, onda nešto nije u redu i svakak bi trebala posjetiti mehaničara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 6:00 (Karlek_19).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motoric minimuma. Takodjer GTI nije poznat kao neki motor koji sve guta. Neka se mani 95ice i nela fila samo 100 okt.

Meni je tako bilo na 156 2.0 JTS. U pocetku tocio 95+ i varirali su. Kad sam ga par puta napunio stotkom, postepeno je nestalo variranje okretaja na minimumu.

Senza cuore saremmo solo macchine
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka nekog prednjeg svjetla, tipa Osram NB ili Philips neki? Koje daje neki najbolji omjer jačine/dugotrajnosti?

Čitam da nekima NB krepavaju nakon nekoliko mjeseci, drugima kako traje po nekoliko godina... Kakav je onaj Osram Silverlight?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Danas -1 celzijusa,upali auto kao mina,normalni ler okretaji cca 700-800 rpm , upalim grijace stakala i radi tako cca 2-3 minute i odjednom ler skoči na 1000 rpm,primjetno i nikada se nije dogadalo,prvi put da je ispod nule temperatura,jel to normalno kod dizela ili ?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...

Preporuka nekog prednjeg svjetla, tipa Osram NB ili Philips neki? Koje daje neki najbolji omjer jačine/dugotrajnosti?

Čitam da nekima NB krepavaju nakon nekoliko mjeseci, drugima kako traje po nekoliko godina... Kakav je onaj Osram Silverlight?

Philips Bluevision ultra, najbijelije svjetlo odnosno snop, trajale oko godinu dana.

 

NB u raznim varijantama, nisu bijele kao Philips, cijenom povoljnije, trajale oko godinu i pol, do čak dvije.

 

Sve u svemu, isplativo, ali jedino ako imaš bistar far, uz leću kao neki dodatni plus.

 

Stari ima silverlight na A6, ništa posebno, zadržao bi stock žarulju ili išao na nešto od gore navedenog.

 

Kineze iz shopping centara po 50kn par bi izbjegavao, znam iz prve ruke slučaj gdje su oštetile instalaciju na autu, vjerojatno otopile onu plastiku u koju se ubadaju (H1).

 

Fora je proći jeftino, a dobro, ako već uzimaš - bolje se raspitati kod nekoga točno koje je uzeo. Bilo je dobrih kupnji tih raznoraznih whitevisiona, xenon looka ovog onog, ali u pravilu su trash.

 

Zato sam ja sebi uzeo keramiku umjesto plastike i stvarno dulje izdrži lampa, šta ti je temperatura..

In the name of tragedy...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...
Pero Dinamit kaže...

Preporuka nekog prednjeg svjetla, tipa Osram NB ili Philips neki? Koje daje neki najbolji omjer jačine/dugotrajnosti?

Čitam da nekima NB krepavaju nakon nekoliko mjeseci, drugima kako traje po nekoliko godina... Kakav je onaj Osram Silverlight?

 

Zato sam ja sebi uzeo keramiku umjesto plastike i stvarno dulje izdrži lampa, šta ti je temperatura..

 Kakvu keramiku ?

 

@TNT - Silverlight je nit lijevo nit desno - reko bi standardna zarulja... Trenutno imam Cool Blue Intense od Osrama i to je prilicno okey boja, nije bijela, ali je def ljepsa od Silverlighta te je razlika u vidiljivosti ocita.

 

Ja bi def probao novu Laser seriju koju je netko kupio s ovog foruma, pricekaj da sibne komentare i slike - obecao je :)

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 10:39 (Batista).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Danas -1 celzijusa,upali auto kao mina,normalni ler okretaji cca 700-800 rpm , upalim grijace stakala i radi tako cca 2-3 minute i odjednom ler skoči na 1000 rpm,primjetno i nikada se nije dogadalo,prvi put da je ispod nule temperatura,jel to normalno kod dizela ili ?

 Auto inače ako je sve uredu treba imat okr. na 1000rpm kada je hladno koji se kasnije spuste na normalne okr. kada se motor ugrije. Moguće da ti je MAF ili O2 senzor los pa radi kako treba tek kada se zagrije.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Danas -1 celzijusa,upali auto kao mina,normalni ler okretaji cca 700-800 rpm , upalim grijace stakala i radi tako cca 2-3 minute i odjednom ler skoči na 1000 rpm,primjetno i nikada se nije dogadalo,prvi put da je ispod nule temperatura,jel to normalno kod dizela ili ?

 Ti imas golfa 5 zar ne? Meni na sedmici je to sasvim normalna pojava. auto ima jako nizai ler gas cca  750rpm i kak palis puno potrosaca ili ove velike potrosace kak su npr klima i grijac stakla okretaji se sami dignu. znaci tako je tvornicki zamisljenio. meni takoder skoce sa 750 na tocno 1000rpm. ujutro na hladan start sad po zimi ista situacija. prvih minutu,dvije radi na cca 1000rpm i cim se mrvicu ugrije okretaju padaju u normalu.

 

Meni se cak prilikom pustanja kuplunga okretaji sami malo dignu tocno prije nego kuplung pocne loviti. isto sa 750 na 1000rpm.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
doky01akablava kaže...
Danas -1 celzijusa,upali auto kao mina,normalni ler okretaji cca 700-800 rpm , upalim grijace stakala i radi tako cca 2-3 minute i odjednom ler skoči na 1000 rpm,primjetno i nikada se nije dogadalo,prvi put da je ispod nule temperatura,jel to normalno kod dizela ili ?

 Ti imas golfa 5 zar ne? Meni na sedmici je to sasvim normalna pojava. auto ima jako nizai ler gas cca  750rpm i kak palis puno potrosaca ili ove velike potrosace kak su npr klima i grijac stakla okretaji se sami dignu. znaci tako je tvornicki zamisljenio. meni takoder skoce sa 750 na tocno 1000rpm. ujutro na hladan start sad po zimi ista situacija. prvih minutu,dvije radi na cca 1000rpm i cim se mrvicu ugrije okretaju padaju u normalu.

 

Meni se cak prilikom pustanja kuplunga okretaji sami malo dignu tocno prije nego kuplung pocne loviti. isto sa 750 na 1000rpm.

 Pa zakaj puštaš kuplung na ler gasu? Pa mučiš auto bezveze..

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne kuzis. Pocnes pustat kuplung i auto automatski dodaje malo okretaja i onda i ja pritisnem jos malo gasa. 

A i da nedodajem gas auto krece sasvim normalno. Radi se o dizelu. Nit trese nit se muci.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

 Kakvu keramiku ?

 

@TNT - Silverlight je nit lijevo nit desno - reko bi standardna zarulja... Trenutno imam Cool Blue Intense od Osrama i to je prilicno okey boja, nije bijela, ali je def ljepsa od Silverlighta te je razlika u vidiljivosti ocita.

 

Ja bi def probao novu Laser seriju koju je netko kupio s ovog foruma, pricekaj da sibne komentare i slike - obecao je :)

 Ne bi čovjek vjerovao, ali stvarno radi svoj posao. I ne košta mnogo.

In the name of tragedy...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja imam Osram NB Unlimited i traju mi oko 20000 kilometara +- 2000.

Uzimam u AutoKreši na HAK karticu, ali mislim da ću sljedeće sa mall.hr.

Mene također sada zanima nešto bjelje, iako NB Unlimited super osjvjetljava.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ja ću uzet ovaj novi Osram Laser za Astru i Focusa pa ću nabacit koju sliku da usporedim sa vulgaris H7 u Focusu i Silverstar 2.0 u Astri. Inače Night Breaker Unlimited sam imao u Golfu, 3 godine i nekih 50-ak tisuća km, prodan je auto sa tim žaruljama tak da što se tiče trajnosti ja sam bio prezadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 14:16 (veki22).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

omomomomoomm Tako je i meni bilo,cim sam dosao do parkiralista udaljenog 3km kroz gradsku vrevu i stao tj.kad se zagrijao na optimum,ler okretaji normalni.Vrlo vjerojatno kao sto kazes.

 

ivanzu Moj ima na ~850 RPM,1.9 TDi od roditelja isto toliko,sad se digao cca 200 rpm kad je hladan bio ujutro ( -1 vani ).

 

veki22 Imas za 170 kn na njuski org

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

omomomomoomm Tako je i meni bilo,cim sam dosao do parkiralista udaljenog 3km kroz gradsku vrevu i stao tj.kad se zagrijao na optimum,ler okretaji normalni.Vrlo vjerojatno kao sto kazes.

 

ivanzu Moj ima na ~850 RPM,1.9 TDi od roditelja isto toliko,sad se digao cca 200 rpm kad je hladan bio ujutro ( -1 vani ).

 

veki22 Imas za 170 kn na njuski org

 To je onda normalno, ako upalis nesto sto vuce dosta struje isto okretaji se povecaju da alternator vise puni.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Motoric minimuma. Takodjer GTI nije poznat kao neki motor koji sve guta. Neka se mani 95ice i nela fila samo 100 okt.

Meni je tako bilo na 156 2.0 JTS. U pocetku tocio 95+ i varirali su. Kad sam ga par puta napunio stotkom, postepeno je nestalo variranje okretaja na minimumu.

 To nema apsolutno nikakve veze s variranjem okretaja,variranje okretaja ovisi o kvaliteti goriva točnije o količini vode u gorivu...određene pumpe (pogotovo uz more,podzemne izvore itd) izložene velikim temperaturnim razlikama i stvara se kondenzacija te se koncentracija vode u gorivu povečava...da ne pričam kako je pola spremnika goriva na našim pumpama puno oštećenja i rupa.

 

Točenjem 100tke nećeš baš ništa dobit osim ako auto nije mapiran za viši oktanski broj goriva...kut paljenja itd kod svih serijskih automobila je na idealnih 95 oktana.

 

100tka je jedino napucana dodatnim aditivima...

 

Klasičan simptom prevelike koncentracije vode u gorivu je upravo variranje okretaja u leru.

 

Meni bi recimo type r sigurno izbacio više konja na 95ci nego na 100 oktana...ako se dogodi obrnuto,nije zbog oktanske vrijednosti već zbog čišćeg goriva.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 16:47 (Thoroughbred).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
doky01akablava kaže...

omomomomoomm Tako je i meni bilo,cim sam dosao do parkiralista udaljenog 3km kroz gradsku vrevu i stao tj.kad se zagrijao na optimum,ler okretaji normalni.Vrlo vjerojatno kao sto kazes.

 

ivanzu Moj ima na ~850 RPM,1.9 TDi od roditelja isto toliko,sad se digao cca 200 rpm kad je hladan bio ujutro ( -1 vani ).

 

veki22 Imas za 170 kn na njuski org

 To je onda normalno, ako upalis nesto sto vuce dosta struje isto okretaji se povecaju da alternator vise puni.

 Nisam puno upalio osim grijaca prednjeg i zadnjeg stakla,grijaci retrovizora,grijanja oba prednja sjedala na maksimum,grijanje na 27 celzijusa na 4 od max 7 crtica i jos CD player 

 

Mislim da nije ni cudno sa obzirom na potrosace i uz to vani ispod nule.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rekao sam ti tak je tvornicki programirano nemas sta brinut. Evo ja sad maloprije upalio svojeg prvi puta danas i tek nakon cca 10 min voznje su mi se okretaji vratili u normalu. Grijanje na 24 stupnja. Ja imam u svojem dodatni grijac za grijanje kad je auto hladan (suplementary heater) i on navodno trosi puno struje. Uglavnom nemas sto brinuti. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad sam ja probal pustiti kuplung do kretanja i sama si digne na nekih 1100-1200 i krene bez gasa. Prvi benzinac koji vozim da može "bez" gasa krenuti

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A meni si se cudio,a i ti imas neko novo pametno vozilo haha. Znaci vjerojatno imas i ono sranje start&stop 😊. Koji auto imas?

ja sam za svojeg gledao postoji neki vrag za kupit tak da je S&S trajno iskljucen. Veceg sranja od toga u autu nisam vidio.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima fiestu sport ja mislim.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Prvi benzinac koji vozim da može "bez" gasa krenuti

 

pih to može i moja stara krntija, samo kod mene se ne dignu okretaji 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Toxic1337 kaže...

Pozdrav, položio sam vozački pred mjesec dana i relativno mi dobro ide. Stvar koja me muči je parkiranje prednjim krajem, to nisam još savladao i izbjegavam parkirati između dva auta. Najviše me muči to da neznam procjeniti ulazni luk i da nebi slučajno zakačio drugi automobil. Još jedna stvar je ta da i kad to napravim auto nije ravno parkiran već nakošen, imate kakve savjete kak da poboljšam to parkiranje prednjim krajem? 

 Ja sam polozio ima pola godine i to mi je isto bio problem. Prvo sto cu ti rec je da ti je uvijek najbolje na guzicu se parkirat jer ti treba najmanje mjesta i imas najveci luk za parkiranje (nisu te dzaba to ucili u autoskoli). Za parkirat se prednjim krajem trebas imat mnogo mjesta sa desne strane, odnosno racunaj da trebas uc u drugu traku te iz nje puni luk napravit da bi uspio dovoljno zaokrenut se za uci izmedju 2 auta. Nakon nekog vremena ces skuzit jeli imas dovoljno mjesta, te ces bit mnogo siguriniji pa ces to radit "odjedanput". Parkiranje na guzicu ces svejedno cesce koristit ako zivis u gradu, a jos ti je i bolje jer odmah si okrenut prema vankak kad ides ca.

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

A meni si se cudio,a i ti imas neko novo pametno vozilo haha. Znaci vjerojatno imas i ono sranje start&stop 😊. Koji auto imas?

ja sam za svojeg gledao postoji neki vrag za kupit tak da je S&S trajno iskljucen. Veceg sranja od toga u autu nisam vidio.

 

Mozda bi se moglo kodiranje rijesit da je stalno iskljucen. Malo istrazi to.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sutra testiranje :D
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sutra testiranje :D
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Di si ih uzeo?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice