Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 517.098
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Cisto da se pohvalim, kupil sam Samsung HW-Q990C i vrijedno je svakoga centa! Pre pre predobro!
8 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
cchef01 kaže...

 

Moram vidjeti dal ima još JBL na akciji. 

 

23MDC12HR15

 Sada je 699 €

14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Uzeo 65A80L, pa se nećkam između HTA5000 i nekog budget 5.1 HT sustava.

 

500-700 EUR je budžet za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Pogledaj Q800C za 400e ili Q930C ako bas trebas pravi 5.1

AMD Ryzen™ 5 3600X Arctic Freezer A35 Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit Gigabyte B550M AORUS PRO-P Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4 INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 1024
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 6:14 (elvis again).
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Samsung HW-Q990C sam platil 900 i dobil budem 150 Cashback jer Samsung ima akciju za HW-Q990C model. Znaci Dolby Atmos sustav za 750€ - 11.1.4 sustav kraj kojeg je 5.1 goli k. Stvarno je predobro napravljen i ugodno sam iznenaden kvalitetom zvuka. Kaj je najbolje sve je Wireless (struja ide iz uticnice) i ne moras vuci kable od pojacala. Plug and play.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 9:10 (NEW_MAN).
6 mjeseci
offline
Soundbar-preporuka

Ja sam uzeo Soundbar Samsung HW-Q800C i prezadovoljan sam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 9:51 (QKYMON).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Kupio nekidan Soundbar Philips TAB6405.

Tv mi je LG 43NANO773PA, star 2 godine.

Spojeni na HDMI ARC

 

Problem je što zvuk nije usklađen sa slikom tj kad  upalim TV zvuk i slika su usklađeni nekih 30 minuta i onda polako sve više dolazi do desinhronizacije.

 

Da bi ponovo došlo do sinhronizacije moram prebaciti na zvučnike od tv-a ili na optički ili staviti na stand by soundbar i onda vratiti na HDMI ARC i onda je opet  sve u redu 30-tak minuta...

 

Ista je stvar i kad gledam preko optičkog.

Imam običnu log. antenu (set top box) i EON i na oba je isto.

Sve sam kombinacije u postavkama zvuka probao i uvijek isto, tako da mi savjeti oko postavki ne trebaju. Nema pomoći.

 

Da li neko ima isti problem ili ga je imao.

Ako neko nije imao problema tj nije ništa morao dirati oko sinhronizacije da mi se napiše marka tv-a i soundbara.

Naručio ga preko web-a pa ga još mogu vratiti, a ne znam ako kupim neki drugi da li ću opet imati problema sa sinhronizacijom.

 

Zvuk na TV-u je loš, pa mi zato treba neki soundbar sa subwooferom do 250 EUR

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 13:46 (bule68).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Bok bok

 

trebam pomoc/savjet vezano uz kupovinu soundbara.

Imam sony bravia xg80 TV i na njega bi spojio soundbar. 99% vremena je netflix upaljen i htio bi da soundbar ima dolby. Nemam mjesta za zvucnike da postavljam po sobi pa bi htio da mi je sve u soundbaru (sub moze biti odvojen imam za njega mjesto)

vidim da je neka akcija u SD al se ne kuzim u to i molim pomoc oko odabira. 
Dao bi do nekih 300, 400€ (cim manje tim bolje) al ako je neki stvarno dobar mogu potegnti i koji euro vise.
Hvala puno 🍻

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka
AMD Ryzen™ 5 3600X Arctic Freezer A35 Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit Gigabyte B550M AORUS PRO-P Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4 INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 1024
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
bule68 kaže...

 

Zvuk na TV-u je loš, pa mi zato treba neki soundbar sa subwooferom do 250 EUR

 Tv mi je LG 43NANO773PA, star 2 godine.

Kupi LG sn4 soundbar, ne treba ti bolje.

Imaš dobar popust, imao sam ga i bit ćeš prezadovoljan.

 

Nećeš imati nikakvih problema..

 

Tko ne kupuje soundbar s dodatna 2 zvučnika, ne treba mu bolje.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
elvis again kaže...

Pogledaj Q800C za 400e ili Q930C ako bas trebas pravi 5.1

 Q930C je 9.1.4-kanalni zvuk , ali podržava 5.1 i manje.

 

Ne znam, da bi čuo taj veličanstveni dolby atmos, morao bih biti u sobici visine 2 m strop, širine sobe 2,5 m...

 

Pošto ga ja imam u sobi od 30 kvadrata, strop je na 3 metra visine, sve te njihove priče o prostornom zvuku koji te okružuje padaju u vodu...

Da nemam ta dva zvučika iza glave, ne bih osjetio nikakav efekt blagodati preizvikanog Dolby Atmos zvuka.

Ne pomaže tu ni opcija SpaceFit Sound, ni jedna druga.

 

 

Mislim da sustavi tzv. "kućnog kina" s dobro raspoređenim 7.1 zvučnicima još uvijek gaze svaki dolby atmos s tom prednjom jedinicom koja ima sumnjiv kvalitet u prostorijama poput moje.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 6:31 (Zaporožac).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Di si to kupio i do kada traje ta akcija?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Di si kupio taj samsung i do kad traje akcija?

Mislim na HW-Q990C

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 9:55 (dejo2).
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dejo2 kaže...

Di si kupio taj samsung i do kad traje akcija?

Mislim na HW-Q990C

 Traje do 23.12.2023. Problem je kaj sad kosta 1100€. To je bilo snizeno za Black Friday dane i sad je kita. Bilo je po 850€ i svi digli cijene!

https://geizhals.at/samsung-hw-q990c-hw-q990c-en-a2916162.html

12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ekipa, jel ima netko iskustva te eventualnu preporuku za Sony HT-A7000, pritom ćemo zanemariti cijenu kao jedan od faktora? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2023 18:59 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Purger155 kaže...

Ekipa, jel ima netko iskustva te eventualnu preporuku za Sony HT-A7000, pritom ćemo zanemariti cijenu kao jedan od faktora? 

Ja sam se počastio za crni petak u kombinaciji sa subwooferom SA-SW5 i mogu reći da imam samo riječi hvale.

Opcija mi je bio i Sennheiser Ambeo max, ali kad sam ga vidio uživo u trgovini odustao sam jer je stvar ogromna, baš onako glomazna, nespretna i ubije poantu soundbara, a to je, IMO, da dobiješ dobar zvuk u nekom minimalnom paketu.

 

Što se tiče instalacije, sub sam pozicionirao na pod, lijevo od soundbara i setup je išao vrlo glatko, bez ikakvih zastoja.

Veza između suba i soundbara je stabilna, još nisam naišao ni na kakav problem po tom pitanju. Naravno, bonus u cijeloj priči je da su i TV i zvučnici Sony pa je ta neka veza, kemija između njih dobra i stabilna.

 

Slušam dosta glazbe i bio sam skeptičan jer sam navikao na kombinaciju pojačalo+dobri zvučnici, ali sam ostao vrlo ugodno iznenađen; visoki tonovi ne umaraju uho, u sredini ima određene, solidne separacije i sve skupa zvuči vrlo ugodno pogotovo za neko casual slušanje, dakle 90% ljudi će biti zadovoljno. Bass je tema za sebe, na daljincu reguliraš jačinu i vjeruj mi kad ga dobro pojačaš cijela soba će ti vibrirati. Ja ga preferiram na nekim nižim razinama da onako ugodno popuni pjesmu i to radi odlično.

 

Kad su u pitanju filmovi, nisam previše zahtjevan i dobio sam što sam htio. Ako se protegneš i uzmeš stražnje zvučnike cijela stvar ide na viši nivo, ali opet po meni možda i nema potrebe. Sub bi stavio pod must ako želiš ugođaj gledanja filmova kao u kinu.

Ono što bi svakako istaknuo kao dodatni feature za koji nisam ni znao dok soundbar nije došao je povezivanje soundbara i TV-a (Sony A95L u mom slučaju) preko S-center veze (3.5mm na 3.5mm) i u toj vezi onda TV glumi center speaker. Dijalozi su puno realniji, baš imaš dojam da riječi dolaze iz centra TV-a odnosno od lika na ekranu, kao u kinu gdje su ti zvučnici iza platna.

 

Sve u svemu, ja sam izuzetno zadovoljan i da opet kupujem, opet bi kupio isto.

Imam i HT-X8500 i razlika je nebo i zemlja. Puno manji soundbar i veličinom i zvukom, no opet bolji nego zvučnici na TV-u.

 

To je neki moj, kratki osvrt, ako mogu još kako pomoći u donošenju odluke, javi!

WHITE STONES VARAŽDIN
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Tincha kaže...
Purger155 kaže...

Ekipa, jel ima netko iskustva te eventualnu preporuku za Sony HT-A7000, pritom ćemo zanemariti cijenu kao jedan od faktora? 

Ja sam se počastio za crni petak u kombinaciji sa subwooferom SA-SW5 i mogu reći da imam samo riječi hvale.

Opcija mi je bio i Sennheiser Ambeo max, ali kad sam ga vidio uživo u trgovini odustao sam jer je stvar ogromna, baš onako glomazna, nespretna i ubije poantu soundbara, a to je, IMO, da dobiješ dobar zvuk u nekom minimalnom paketu.

 

Što se tiče instalacije, sub sam pozicionirao na pod, lijevo od soundbara i setup je išao vrlo glatko, bez ikakvih zastoja.

Veza između suba i soundbara je stabilna, još nisam naišao ni na kakav problem po tom pitanju. Naravno, bonus u cijeloj priči je da su i TV i zvučnici Sony pa je ta neka veza, kemija između njih dobra i stabilna.

 

Slušam dosta glazbe i bio sam skeptičan jer sam navikao na kombinaciju pojačalo+dobri zvučnici, ali sam ostao vrlo ugodno iznenađen; visoki tonovi ne umaraju uho, u sredini ima određene, solidne separacije i sve skupa zvuči vrlo ugodno pogotovo za neko casual slušanje, dakle 90% ljudi će biti zadovoljno. Bass je tema za sebe, na daljincu reguliraš jačinu i vjeruj mi kad ga dobro pojačaš cijela soba će ti vibrirati. Ja ga preferiram na nekim nižim razinama da onako ugodno popuni pjesmu i to radi odlično.

 

Kad su u pitanju filmovi, nisam previše zahtjevan i dobio sam što sam htio. Ako se protegneš i uzmeš stražnje zvučnike cijela stvar ide na viši nivo, ali opet po meni možda i nema potrebe. Sub bi stavio pod must ako želiš ugođaj gledanja filmova kao u kinu.

Ono što bi svakako istaknuo kao dodatni feature za koji nisam ni znao dok soundbar nije došao je povezivanje soundbara i TV-a (Sony A95L u mom slučaju) preko S-center veze (3.5mm na 3.5mm) i u toj vezi onda TV glumi center speaker. Dijalozi su puno realniji, baš imaš dojam da riječi dolaze iz centra TV-a odnosno od lika na ekranu, kao u kinu gdje su ti zvučnici iza platna.

 

Sve u svemu, ja sam izuzetno zadovoljan i da opet kupujem, opet bi kupio isto.

Imam i HT-X8500 i razlika je nebo i zemlja. Puno manji soundbar i veličinom i zvukom, no opet bolji nego zvučnici na TV-u.

 

To je neki moj, kratki osvrt, ako mogu još kako pomoći u donošenju odluke, javi!

 

Hvala na opsežnom reviewu :) Inače, uzeo ga i ja prije par dana, baš drugo jutro nakon pisanja prvog posta...za sada sam vrlo zadovoljan i svakako ću ići na proširenje u vidu suba SA-SW5... :) Sad jedino gledam gdje da njega uzmem jer su podosta skupi. Za sada mi tehnomag sa cijenom od 599 eura ima najbolju ponudu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 15:14 (Purger155).
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Purger155 kaže...
Tincha kaže...

 

Hvala na opsežnom reviewu :) Inače, uzeo ga i ja prije par dana, baš drugo jutro nakon pisanja prvog posta...za sada sam vrlo zadovoljan i svakako ću ići na proširenje u vidu suba SA-SW5... :) Sad jedino gledam gdje da njega uzmem jer su podosta skupi. Za sada mi tehnomag sa cijenom od 599 eura ima najbolju ponudu.

 Sigurno ćeš i na duge staze biti zadovoljan!

Ja sam svoj platio 599€ na akciji u svijet medija. Dugo sam pratio te popuste i nikad nije bio niže od toga, jednom na amazon.de mislim nekih 5-10% jeftiniji..

WHITE STONES VARAŽDIN
13 godina
offline
Soundbar-preporuka

dobro ste se apgrejdali momci sa ozbiljnim igračkama , kakav je atmos efekt? prek čega gledate filmove/serije?

btw kako to da nije bio u opciji Sonos Arc? Radi Sony TV-a il? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Edit: krivo, zanemariti..

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 22:22 (Purger155).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

dobro ste se apgrejdali momci sa ozbiljnim igračkama , kakav je atmos efekt? prek čega gledate filmove/serije?

btw kako to da nije bio u opciji Sonos Arc? Radi Sony TV-a il? 

 Dolby Atmos na HW-Q990C je predobar. Nisam imal neka ocekivanja, mislil sam si bilo bi dobro imat bezicne satelite da ne vucem kable i to mi je bilo jedino na pameti. Pregledal sam stotinjak videa namjenjenih Dolby Atmosu i preslusal brdo muzike (klasicna, house, rock, pop...)... Sound je ludnica. Dojdu mi kad i kad gosti pa im pokazem svoj ManCave gdi imam 4K projektor koji projicira 130" na zid i ekipa ostane paf. Kad cuju zvuk i skuze da im iza glave hodaju mravi, ide auto, leti helikopter, ono ljudi se pogube :)

 

Imam Surround Sound od Pioneera vec desetak godina i to onaj klasicni 5.1. Ovaj 11.1.4 od Samsung i Dolby Atmos su same shit ko da idem u Cinestar samo bolje jer sam si finetunal sebi za dusu a ne da mi bubnjici pucaju ili da kca ne cujem od zvucnik efekata. Soundbar ima opciju pojacavanja dialoga izmedu glumaca i sve radi savrseno. App od Samsunga dopusta petljanje po soundu i vise nego dovoljno.

 

Video konzumiram sa Amazon Prime, Disney + i Netflix. Sve ide prek AmazonfireTV Stick 4K koji podrzava Dolby Atmos i napokon imam setup iz snova. To ako ne krepa ima da guram dok me vrag ne zeme.

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

ja imam 930b model, proslogodisnji isto sa FS ali meni nije bio radio dolby atmos pa sam morao uzeti MAX model.

 

 

par puta sam pokusao pokrenuti preko Plexa film na FS ali je stekao nije mogao progutati da radi fluidno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 9:05 (dennocro).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

ja imam 930b model, proslogodisnji isto sa FS ali meni nije bio radio dolby atmos pa sam morao uzeti MAX model.

 

 

par puta sam pokusao pokrenuti preko Plexa film na FS ali je stekao nije mogao progutati da radi fluidno.

 Ja koristim isto max na kojem je Stremio preko kojeg gledam sve i taj mali uredjaj jednostavno jede sve od 4k,dolby atmos,hdr,sta god da navijem.Dok na tvu ako pokrenem neki file veci recimo 50-60gb pocme stekat,firestsick vrti bez problema i preko njeg dobijem dolby atmos na soundbaru jer tv ga ne podrzava.

Plex sam nekad davno koristio ali uvik mi je s njim nekakvi sitnica bilo da zeza,pa sam presao na Emby,pa Jellyfin dok na kraju nisam otkrio Stremio,tad sam svoj NAS ugasio i uzivam u ne zajebavanju s nicim i gubljenju vremena,samo upali i sibaj uz real debrid imas sve i nikakve zajebancije.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

meni na TV-u ne steka kad stavim na USB, ali preko Plexa steka, kolega ima stremio i real debrid, nikako da uhvatim vremena da sve podesim. ali cu morati.

10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

meni na TV-u ne steka kad stavim na USB, ali preko Plexa steka, kolega ima stremio i real debrid, nikako da uhvatim vremena da sve podesim. ali cu morati.

Na taj nacin nisam gledao film jer mi se neda prebacivat na usb,vecinom je islo preko mreze,kodi,plex ili nesto trece.

 

Sto se tice podesavanja trebas 5min doslovno da napravi racun na stremiu,dodas na svoj racun addon torentio i ubaci u njeg kod iz debirda kad ga platis,ovo preko pca odradis jer je najlakse.

Posle na koji god uredjaj se prijavis sa svojim rac podeseno je sve.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Interesantna stvar.

 

Odlučio sam aktivirati produženo jamstvo (2+3) za soundbar i tu kreću problemi.

 

U original pakiranju ne nalazim karticu sa koje trebam sastrugati srebrnu foliju kako bi dobio kod, a koji kasnije unesem na službenoj Sony stranici.

 

Zovem trgovinu u kojoj sam ga kupio, oni tvrdi da mi je uspostavljen original tvornički zapakirani proizvod (što zaista i stoji) i neka kontaktiram Sony.

 

Pošaljem mail u Sony, oni pak tvrde kako se to ne odnosi na soundbarove, već samo na njihove televizore- premda na aposlutno svim stranicama "relevantnih" prodavača (Sancta, Svijet medija, Tehnomag, ) stoji kako ta akcija vrijedi do 31.12.

 

Čekam danas odgovor od trgovine pa ću im vratiti proizvod, a ukoliko bude bahatluka i prijava za false advertising.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Soundbar-preporuka

ako se radi o svijetu medija u av mallu moguće da ce bit bahatluka, imao sam ja okršaja sa njima.

 

btw Purger ti si kupio HT-A7000 kak si zadovoljani? jel opravdava tako visoku cijenu, cak višu od Sonos Arc-a? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 11:47 (Spike1983).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

ako se radi o svijetu medija u av mallu moguće da ce bit bahatluka, imao sam ja okršaja sa njima.

 

btw Purger ti si kupio HT-A7000 kak si zadovoljani? jel opravdava tako visoku cijenu, cak višu od Sonos Arc-a? 

Ljudi moji.

Što očekujete od samo prednje jedinice ?!

Nećete dobiti nikakvu širinu, prostornost zvuka da uređaj košta i 2000 €

 

Moraju biti bar zadnja dva zvučnika, iako bih preporučio četiri i prednju jedinicu.

 

Dolby atmos sa samo prednjom jedinicom i subom je prevara desetljeća...

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

ako se radi o svijetu medija u av mallu moguće da ce bit bahatluka, imao sam ja okršaja sa njima.

 

btw Purger ti si kupio HT-A7000 kak si zadovoljani? jel opravdava tako visoku cijenu, cak višu od Sonos Arc-a? 

 Jesam, uzeo sam HT-A7000.

 

Pa moram priznati da sam za sada zadovoljan, bilo je par sitnica koje sam morao poriktati da radi kako spada (doduše, tu je bilo i do mog TV-a, odnosno, postavki), ali za sada je dobro. Jedino me žena drka jer je "narušio estetiku boravka" ali za to me zaboli... :D

 

Po mom nekom mišljenju, ovo nije tip soundbara koji ćeš ganjati, pojačavati, nego baš onak...istinski uživati u kvaliteti zvuka. Svrbi me jako kombinacija u paru sa zadnjim zvučnicima+subom jer vjerujem da je to tek onda - TO, pa ćemo vidjeti. Velim, htio bi ishoditi ovo sa jamstvom jer sam pehist po pitanju tehnike i to mi je ozbiljan dealbreaker.

 

Cijena je takva kakva je, mene je uz kvalitetu zvuka najviše zanimalo da ima HDMI 2.1 radi PS5 i ostalog jer bi inače uzeo Samsung HW-Q990C- koji to nažalost nema..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 12:28 (Purger155).
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
Spike1983 kaže...

ako se radi o svijetu medija u av mallu moguće da ce bit bahatluka, imao sam ja okršaja sa njima.

 

btw Purger ti si kupio HT-A7000 kak si zadovoljani? jel opravdava tako visoku cijenu, cak višu od Sonos Arc-a? 

Ljudi moji.

Što očekujete od samo prednje jedinice ?!

Nećete dobiti nikakvu širinu, prostornost zvuka da uređaj košta i 2000 €

 

Moraju biti bar zadnja dva zvučnika, iako bih preporučio četiri i prednju jedinicu.

 

Dolby atmos sa samo prednjom jedinicom i subom je prevara desetljeća...

probao si pa govoriš iz iskustva il samo baljezgaš?

misliš da ima neke logike dat 1000€ za štangu koja ničem ne služi? i da je ta cifra stavljena onak iz zajebancije proizvođača?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice