Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 517.162
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Mislim da ti je najbolje skinuti Smart Things aplikaciju i kroz nju mijenjati postavke (ako već nisi). A ovo za sub ne znam.. Eventualno resetirati pa ponovo povezati jedno s drugim.

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ma uspio sam ga natjerati nakon brojnih restarta da radi.
Nešto je zapelo bilo.
Iako mi se još čini tih, ali dobro.
Glavni zvuk ide iz SB koji je dosta glasan, pa možda trenutno sub iza leđa niti ne čujem toliko.
Nego, ima koje posebne postavke?
Koji mod da svira (standard ili prilagodljiv?)
Možda nešto u equ dirati?

Za sada zvuk prva liga! Zadovoljan sam.
Ali eto, htio bi izvući max iz njega.
I kako znam da svira atmos? Hoće biti negdje ikona kao kada mi se pali hdr na TV-u ili?
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...
Crocopzmaj12 kaže...

@steve atmos i ostale budalaštine ti rade kad je zvuk namješten na standard...

 

imam q800a insamsung tv, na netflixu i hbo se upali samo na onim filmovima gdje to ima i pod uvjetom da ti je zvuk namješten na standard u tv...

 radi ili na standard ili na adaptive.. a meni jedino napise atmos ako idem u postavke zvuka pa promjenim sa PCM na dolby digital+, samo od sebe mi nikad ne napise, a znam da je film u atmosu.

 

tebi znaci uvijek napise dolby atmos kad upalis film sa atmosom ? moj samsung je Q70R iz 2019. i nema eARC nego samo ARC pa je mozda do toga..? imas eARC ?

 meni atmos ne radi jer je TV star, ima samo ARC i na netflixu ne radi atmos ni na Firestucku 4k al OS 6.0, sad sam kupio Firestick 4K max i ustekao ga direkt u SB i jako puno filmova je ATMOS. i kad pokrenem film na SB pise Dolby Atmos i onda sed ugasi tekst.

 

prilikom svakog pojacavanja ili pauziranja ponovo ispise taj isti tekst. dok sa starim OS 6.0 ne radi jer nisu htijeli azurirati.

12 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Tko ima stariji TV i nema eARC najbolje mu je nabaviti nekakav stick, npr. firestick 4k i spojiti ga direktno u soundbar, a onda iz soundbara drugi HDMI kabel u TV.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Molim vas za pomoć, nisam toliko upoznat sa soundbarom pa me zanima preporuka soundbara do 2000 kn.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
Nego, ima koje posebne postavke?
Koji mod da svira (standard ili prilagodljiv?)
Možda nešto u equ dirati?

Za sada zvuk prva liga! Zadovoljan sam.
Ali eto, htio bi izvući max iz njega.
I kako znam da svira atmos? Hoće biti negdje ikona kao kada mi se pali hdr na TV-u ili?

 

Zbunjuje me atmos. Nigdje ne piše da je aktivan kada pustim atmos film.

Također, jučer sam prilikom postavljanja smart things app dobio nekakvu opciju pustiti preko nfc na mobitelu na soundbar muziku - dodirnem sb. 

Sada to uopće ne mogu više naći u app?

Kako se to aktivira, bilo mi je zgodno?

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

sta ti nije lakse otici na BT i spoji se na SB na daljinu i sviraj.

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
x360gamer kaže...
Nego, ima koje posebne postavke?
Koji mod da svira (standard ili prilagodljiv?)
Možda nešto u equ dirati?

Za sada zvuk prva liga! Zadovoljan sam.
Ali eto, htio bi izvući max iz njega.
I kako znam da svira atmos? Hoće biti negdje ikona kao kada mi se pali hdr na TV-u ili?

 

Zbunjuje me atmos. Nigdje ne piše da je aktivan kada pustim atmos film.

Također, jučer sam prilikom postavljanja smart things app dobio nekakvu opciju pustiti preko nfc na mobitelu na soundbar muziku - dodirnem sb. 

Sada to uopće ne mogu više naći u app?

Kako se to aktivira, bilo mi je zgodno?

 Koji tv imas? Ja sam prvo morao u tv-u ukljuciti da pusta dolby digital+, stavi u postavkama soundbara na adaptive i pusti atmos film, matrix na hbo npr. Nakon toga se prikaze natpis na soundbaru dolby atmos..takodjer pojacaj u postavkama gornji zvocnik, pa malo slabije bocne, pa onda centralni nek ostane na default ili jedna crtica gore..

 

Za aktivaciju preko NFC-a imas u postavkama smart thingsa..

 

I da, ovi sto pisu da atmos ne radi na ARC, nego samo na eARC, nije istina, meni radi i na ARC, sad da li radi u punom opsegu ne znam, ali pise na sounbaru da je aktivan..

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
dennocro kaže...

sta ti nije lakse otici na BT i spoji se na SB na daljinu i sviraj.

 Je, lakše je.

Pogotovo pošto moram stalno imati pokrenuti ST app na mobitelu da bi radilo.

A to su zatrpali sve u postavkama same aplikacije, jedva uspio naći.

Uglavnom, u pravu si, nije baš praktično.

 

Imaš možda odgovor za neke određene postavke?

I kako mogu biti siguran da atmos radi?

Pošto kad pustim neki atmos film, nigdje ne ispiše.

Vidio sam gore da je netko pisao da njemu ispiše uredno.

Meni ne, zvuk na standardno postavljen, TV podržava atmos, SB također, povezano putem eARCa.

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Igor666 kaže...
I da, ovi sto pisu da atmos ne radi na ARC, nego samo na eARC, nije istina, meni radi i na ARC, sad da li radi u punom opsegu ne znam, ali pise na sounbaru da je aktivan..

 Zanimljiva konstatacija.

Kad je ta novotvorina Dolby Atmos tako dobra, vjerojatno biste trebali odmah po zvuku prepoznati radi li, ili ne, a ne gledati lampice.

Nije post usmjeren tebi, već govorim općenito.

 

kod "starih" dobrih audio kućnih kina, s pravilno raspoređenim zvučnim kutijama po sobi, odmah si čuo radi li kvadrofonija uz Sub, ili ne.

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
F1CHO96 kaže...
Molim vas za pomoć, nisam toliko upoznat sa soundbarom pa me zanima preporuka soundbara do 2000 kn.

 Do 2000kn imaš odličan Denon DHT-S216 (1500kn) ili DHT-S316 (2000kn), a ako se možeš razvući do 2500kn može se na akciji pronaći Sony HT-G700, do 3200kn imaš Samsung Q800B.

 

Zaporožac kaže...
Igor666 kaže...
I da, ovi sto pisu da atmos ne radi na ARC, nego samo na eARC, nije istina, meni radi i na ARC, sad da li radi u punom opsegu ne znam, ali pise na sounbaru da je aktivan..

 Zanimljiva konstatacija.

Kad je ta novotvorina Dolby Atmos tako dobra, vjerojatno biste trebali odmah po zvuku prepoznati radi li, ili ne, a ne gledati lampice.

Nije post usmjeren tebi, već govorim općenito.

 

kod "starih" dobrih audio kućnih kina, s pravilno raspoređenim zvučnim kutijama po sobi, odmah si čuo radi li kvadrofonija uz Sub, ili ne.

 Dobra primjedba. Problem je što ima puno sadržaja koji je u ATMOSu, ali bi komodno mogao biti u stereo 2-kanala jer nema nikakve koristi što je u ATMOSu. Potrebno je pronaći dobar sadržaj, recimo jučer gledam ovaj dokumentarac na Netflixu oko Pepsija i Harriera i on je u ATMOSu i mislim se kod vraga će im ATMOS, ali u cijelom dokumentarcu ima jedna scena kad taj Harrier slijeće i koji je to užitak, cijela kuća se trese, a avion ti slijeće na glavu.

 

Ponovio sam tu scenu jedno deset puta, dok žena nije došla sa oklagijom. 

 

The Adam Project vam je odličan za testiranje ATMOSa. Zadnji Batman, Mad Max zadnji, Dune, 1917, Gravity...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 22:39 (mzopg).
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
dennocro kaže...

sta ti nije lakse otici na BT i spoji se na SB na daljinu i sviraj.

 Je, lakše je.

Pogotovo pošto moram stalno imati pokrenuti ST app na mobitelu da bi radilo.

A to su zatrpali sve u postavkama same aplikacije, jedva uspio naći.

Uglavnom, u pravu si, nije baš praktično.

 

Imaš možda odgovor za neke određene postavke?

I kako mogu biti siguran da atmos radi?

Pošto kad pustim neki atmos film, nigdje ne ispiše.

Vidio sam gore da je netko pisao da njemu ispiše uredno.

Meni ne, zvuk na standardno postavljen, TV podržava atmos, SB također, povezano putem eARCa.

 ja sam rjesio na nacin sa novim Firestickom u SB i sada sve pokrece atmos sto ima i pise. 

postavke nisam posebno dirao. samo dignuo zadnje zvucnike i up malo.

16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Poz

Imam problem sa zvukom na soundbaru samsung q800b. Zvuk je odlican iz svih drugih izvora osim sa A1 kutije. Kao da je zvuk sa A1 višestruko slabiji. Inace kod netfliksa, hbo, yt zvuce super vec na 15 jacini (od 100) i onda kad prebacim na A1 uopce se ne cuje dok ne pojacam na 40-50. Tv je lg c1 i do sad nisam imal sb pa mozda nesto krivo radim kod spajanja?

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
elvis again kaže...

Poz

Imam problem sa zvukom na soundbaru samsung q800b. Zvuk je odlican iz svih drugih izvora osim sa A1 kutije. Kao da je zvuk sa A1 višestruko slabiji. Inace kod netfliksa, hbo, yt zvuce super vec na 15 jacini (od 100) i onda kad prebacim na A1 uopce se ne cuje dok ne pojacam na 40-50. Tv je lg c1 i do sad nisam imal sb pa mozda nesto krivo radim kod spajanja?

 Isti setup imamo (C1+q800b).

Isto sam primijetio s A1.

Mislim da je to jednostavno tako.

 

12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pogledajte na `kutiji` jel vam pojačan volume do kraja . 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Upravljam sa c1 i a1 preko daljinca od c1 vec duze vrijeme. Sad sam izvadio daljinac od a1 i neke tipke rade a neke ne vol +- naravno ne radi. Jel treba nekako resetirat daljinac od a1? 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Jbga ne znam, nemam A1, trebao bi postojati način . Jel možeš daljincem od tv-a kontrolirati kutiju pa da pojačaš, baš mi djeluje da je to razlog. Mislim jest lošiji i slabiji zvuk sa tv programa, ali opet da je toliko???
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Posudio daljinac od frenda koji ima A1 i proradilo. Hvala!

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Znaci, po vašoj preporuci imam setup: LG C1 + Samsung q800b.
Mogu reći da sam prezadovoljan.

Ono što sam već pitao, ali nisam dobio odgovor na pitanje, koje su najbolje postavke za sb?
Tek jučer, nakon što ga imam 2 tjedna sam shvatio da mi dolby atmos uopće nije radio na filmovima.
Tek sad je zvuk wow!

Ono što sam prtljao, bilo je da sam stavio na TV-u postavke drugačije pod: sound settings - advanced.
Tamo sam "digital sound output" stavio na pass through (bilo je na auto) - samim time sam dobio da se napokon na sb prilikom puštanja atmos sadržaja ispiše dolby atmos na displayu! I razlika se stvarno osjeti.

E sad, mene zanima što još se može tu staviti da je bolji zvuk?
Što je "sound bar mode control" i "TV sound mode share" na postavkama c1?

I sto postaviti na " DTV AUDIO SETTING"? bilo je na auto, ja sam stavio na DD+?
Kako je bolje?

Također, koje postavke na samom sb postaviti?
Zvuk je bolji standardno ili adaptivno?
Koje još postavke tu dirati? Aktivno pojačavanje glasa?

Hvala
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
x360gamer kaže...
Znaci, po vašoj preporuci imam setup: LG C1 + Samsung q800b.
Mogu reći da sam prezadovoljan.

Ono što sam već pitao, ali nisam dobio odgovor na pitanje, koje su najbolje postavke za sb?
Tek jučer, nakon što ga imam 2 tjedna sam shvatio da mi dolby atmos uopće nije radio na filmovima.
Tek sad je zvuk wow!

Ono što sam prtljao, bilo je da sam stavio na TV-u postavke drugačije pod: sound settings - advanced.
Tamo sam "digital sound output" stavio na pass through (bilo je na auto) - samim time sam dobio da se napokon na sb prilikom puštanja atmos sadržaja ispiše dolby atmos na displayu! I razlika se stvarno osjeti.

E sad, mene zanima što još se može tu staviti da je bolji zvuk?
Što je "sound bar mode control" i "TV sound mode share" na postavkama c1?

I sto postaviti na " DTV AUDIO SETTING"? bilo je na auto, ja sam stavio na DD+?
Kako je bolje?

Također, koje postavke na samom sb postaviti?
Zvuk je bolji standardno ili adaptivno?
Koje još postavke tu dirati? Aktivno pojačavanje glasa?

Hvala

 Ako je passtrough mislim da ostale postavke ne prave nikakvu razliku jer tv zvuk koji dobije samo proslijedi dalje...

15 godina
offline
Soundbar-preporuka

Polka Signa Solo

Sonus Art, kad počne štekat prave se mutavi.

Ako mi prestane radit proizvod koji sam kupio u Sonus Artu, a pod garancijom je, očekujem da mi nedostatak rješi Sonus, a ne nekakva druga ili treća firma s kojom ja moram razgovarat.

Više nikad posla sa Sonsom, dobro je da se reklamira na Bugu.. Bar će netko ovo pročitat.

Mejlovi od narudžbe do Jasninog odgovora :)

živili

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 17:38 (nitro_vip).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
nitro_vip kaže...

Polka Signa Solo

Sonus Art, kad počne štekat prave se mutavi.

Ako mi prestane radit proizvod koji sam kupio u Sonus Artu, a pod garancijom je, očekujem da mi nedostatak rješi Sonus, a ne nekakva druga ili treća firma s kojom ja moram razgovarat.

Više nikad posla sa Sonsom, dobro je da se reklamira na Bugu.. Bar će netko ovo pročitat.

Mejlovi od narudžbe do Jasninog odgovora :)

živili

Nitko ti ne brani poslati nazad soundbar Sonus Artu sa opisom problema pa neka oni dalje šalju u servis. Napišeš da si kupio kod njih i da očekuješ da oni to srede s kim treba.

 

Ovo što trgovci rade je da ubrzaju proceduru i sebi skinu dodatni posao sa grbače, ali zakonski su oni obavezni preuzeti proizvod i proslijediti ga na servis. Meni osobno nije problem poslati ili odnijeti direktno u servis, obično je puno brže od slanja trgovcu, ali ako ti to ne želiš nitko te ne može na to prisiliti i zakon je tu na tvojoj strani.

15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
nitro_vip kaže...

Polka Signa Solo

Sonus Art, kad počne štekat prave se mutavi.

Ako mi prestane radit proizvod koji sam kupio u Sonus Artu, a pod garancijom je, očekujem da mi nedostatak rješi Sonus, a ne nekakva druga ili treća firma s kojom ja moram razgovarat.

Više nikad posla sa Sonsom, dobro je da se reklamira na Bugu.. Bar će netko ovo pročitat.

Mejlovi od narudžbe do Jasninog odgovora :)

živili

Nitko ti ne brani poslati nazad soundbar Sonus Artu sa opisom problema pa neka oni dalje šalju u servis. Napišeš da si kupio kod njih i da očekuješ da oni to srede s kim treba.

 

Ovo što trgovci rade je da ubrzaju proceduru i sebi skinu dodatni posao sa grbače, ali zakonski su oni obavezni preuzeti proizvod i proslijediti ga na servis. Meni osobno nije problem poslati ili odnijeti direktno u servis, obično je puno brže od slanja trgovcu, ali ako ti to ne želiš nitko te ne može na to prisiliti i zakon je tu na tvojoj strani.

 Da, osim ako si 200 km od trgovine, pa nije to uzmi sounbar i račun pod ruku pa ajmo u Sonus.
Jasni sam fino rekao, ona odjeb na kmz ili kako (ništo protiv njih)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
nitro_vip kaže...
mzopg kaže...
nitro_vip kaže...

Polka Signa Solo

Sonus Art, kad počne štekat prave se mutavi.

Ako mi prestane radit proizvod koji sam kupio u Sonus Artu, a pod garancijom je, očekujem da mi nedostatak rješi Sonus, a ne nekakva druga ili treća firma s kojom ja moram razgovarat.

Više nikad posla sa Sonsom, dobro je da se reklamira na Bugu.. Bar će netko ovo pročitat.

Mejlovi od narudžbe do Jasninog odgovora :)

živili

Nitko ti ne brani poslati nazad soundbar Sonus Artu sa opisom problema pa neka oni dalje šalju u servis. Napišeš da si kupio kod njih i da očekuješ da oni to srede s kim treba.

 

Ovo što trgovci rade je da ubrzaju proceduru i sebi skinu dodatni posao sa grbače, ali zakonski su oni obavezni preuzeti proizvod i proslijediti ga na servis. Meni osobno nije problem poslati ili odnijeti direktno u servis, obično je puno brže od slanja trgovcu, ali ako ti to ne želiš nitko te ne može na to prisiliti i zakon je tu na tvojoj strani.

 Da, osim ako si 200 km od trgovine, pa nije to uzmi sounbar i račun pod ruku pa ajmo u Sonus.
Jasni sam fino rekao, ona odjeb na kmz ili kako (ništo protiv njih)

 Zašto pod ruku? Zapakiraš ga i pošalješ dostavnom službom. Osobno kod takvih situacija zatražim od trgovca da pošalje dostavu o svoj trošak i do sada svi osim jedne manje firme bi to uredno i napravili, posebno dobro iskustvu tu imam sa ekupi, oni te sami odmah obavijeste da će poslati dostavu da preuzme uređaj.

 

Lako za Jasnu, ti znaš zakon, a Jasna se pravi grbava.

14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Zapravo ti je trgovac htio pomoći. Kontaktiraš servis koji odmah dogovori dostavu i u roku od dva tri radna dana ti ga pokupe sa adrese. Tvoje je samo da ga uredno zapakiraš. Kada ga poprave opet ti ga dostave na adresu. Ne vidim gdje je problem?

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Wontay kaže...

Zapravo ti je trgovac htio pomoći. Kontaktiraš servis koji odmah dogovori dostavu i u roku od dva tri radna dana ti ga pokupe sa adrese. Tvoje je samo da ga uredno zapakiraš. Kada ga poprave opet ti ga dostave na adresu. Ne vidim gdje je problem?

 Meni trgovac nema što pomagat, on je prodao robu, jamstvo je na njega, on je tu da razlučuje di će servisirat prodanu robu pod jamstvom. -

kakve su to fore: "E gle, javi se tu-i tu- bmk, Jasna."

Jasna mi je htjela pomoći?

Što ja znam, čija je to adresa? Možda ide u nečiji podrum, nikad vidio i čuo.
Što da je nekakvo pojačalo od 20k kuna, pa ti Jasna onako bmk napiše adresu..
Dal bi ti poslao?


Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 0:33 (nitro_vip).
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Kada si kupio uređaj dobio si račun i jamstveni list na.kojem piše popis ovlaštenih servisa.

 

Ovlašteni servisi rade sa pouzdanim dostavnim službama i regiraju odmah. Na taj način znam da je kroz dva, tri radna dana uređaj u servisu. Za to ti je dovoljan samo jedan telefonski poziv. 

 

Druga opcija je da uređaj ostavim trgovcu, on kada se sjeti  pošalje u servis, vjerojatno si tu izgubio tjedan dana. Nakon servisa , servis uređaj šalje nazad trgovcu pa trgovac tebi, i tu možeš izgubit još tjedan dana + vrijeme potrebno za servis

 

Za LG CX su mi mijenjali daljinski. Nazvao Supra Meu, iduči dan su ga preuzeli sa adrese i poslali novi za dva dana

 Tko želi neka se zeza sa Jasnom. Meni je ovako brže.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
+1
Iz osobnog, a i nažalost bogatog iskustva sa reklamacijama svih vrsta uređaja potvrđujem ovo . Samo direkt servis kontaktirat, sve je puno brže i jednostavnije, ništa slat trgovini i onda kontat kad će se i hoće li se smilovat da ga pošalju dalje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav, kupio sam Samsung Q800B soundbar. Atmos zvuk je odličan, ali zanima me zašto kod slušanja glazbe na modu Standard ne radi subwoofer. Radi tek ako prebacim mode na Adaptive.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Soundbar-preporuka

Bok

Imam lg c2 e sad me zanima koji soundbar kupiti a da je bolji od zvičnika na tv-u?? Skidam remux 4k filmove sa torenta.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice