Kupio slušalice...

poruka: 109
|
čitano: 20.084
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kupio slušalice...

Samo se ti smiji, meni je to jedan od osnovnih kriterija pri odabiru slusalica. Najgore je kad pocmem trazit u suprotnom smijeru pa nadjem slusalice dobrog zvuka, prihvatljive cijene i onda me stezu ko pionirska kapa '83. Kako su nam dodijelili etiketu balkanskog trzista i dobivamo skart robu "for Balkans only" tako smo valjda zasluzili i slusalice velicine "for Balkans only".

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
BlueMax kaže...

Samo se ti smiji, meni je to jedan od osnovnih kriterija pri odabiru slusalica. Najgore je kad pocmem trazit u suprotnom smijeru pa nadjem slusalice dobrog zvuka, prihvatljive cijene i onda me stezu ko pionirska kapa '83. Kako su nam dodijelili etiketu balkanskog trzista i dobivamo skart robu "for Balkans only" tako smo valjda zasluzili i slusalice velicine "for Balkans only".

Balkans only znaci da bi trebali dolaziti veliki modeli s obzirom da smo glavati :)

Sto se tice udobnosti, to nikako ne mozes skuziti 100% na prvu. Ja sam si kupio Plantronics 377 samo da imam neki headset, u pocetku su mi bile uzasno neudobne. Nakon sto su "sjele", mogu ih bez problema nositi vise sati bez da mi pocmu dizati nerve.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
13 godina
offline
Kupio slušalice...

Ja sam bas gledao taj model jer me par prijatelja tjera da komuniciramo dok igramo Battlefield. Obicne slusalice imam a treba mi neki gaming headset za koji me stvarno nije briga kakav zvuk ima (ako nisu bas totalno smece). Sad bi ja volio vidit kolika ti je glava kad kazes da ti dobro stoje, jer moja je "Balkans only".

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
BlueMax kaže...

Ja sam bas gledao taj model jer me par prijatelja tjera da komuniciramo dok igramo Battlefield. Obicne slusalice imam a treba mi neki gaming headset za koji me stvarno nije briga kakav zvuk ima (ako nisu bas totalno smece). Sad bi ja volio vidit kolika ti je glava kad kazes da ti dobro stoje, jer moja je "Balkans only".

Glava ko glava... :))) Nemam veliku balkansku :)


Sto se tice zvuka, nije los. Uboo sam ih za 100 kn na ebayu. Nove. Za 100 kuna su odlicne.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Sad su mi se već pomalo slegnuli dojmovi i moram malo ublažiti svoj stav. Bio sam pomalo nepravedan prema navedenim slušalicama. Nisu zapravo tako loše, vjerojatno sam imao prevelika očekivanja. Ono što me zapravo još uvijek iznenađuje je činjenica da je reprodukcija flac formata i dalje poprilično mlaka (u skladu sa početnim stavom). U istom playeru (foobar) mp3 glazba zvuči znanto bolje. Ne znam da li postoje neke općepoznate činjenice o mp3 encoderima koje bi ovo opravdale. Nikakvi efekti nisu uključeni a mp3 zvuči poprilično bolje u svim aspektima. Ova izjava je poprilično utemeljena jer sam dosta toga slušao zadnjih dana. Jel ima neko logično objašnjenje ove pojave?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupio slušalice...

Jedino logicno objasnjenje je da nesto ne stima u softwareu kojim reproduciras flac. Kod mene je kad pustam glazbu preko dobog pojacala i dobrih zvucnika razlika u kvaliteti dosta cujna izmedju flaca i mp3. Koliko sam uspio shvatiti tebi flac gubi na kvaliteti preko slusalica ali ne gubi kad pustas na zvucnike. pretpostavljam da spajas na razlicite izlaze pa probaj slusalice spojit na izlaz na kojem su ti trenutno zvucnici. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Zvučnici su mi na optici. Flac na njima zvuči vrlo korektno, na slušalicama ne baš. Ne da mi se spajati zvučnike na analogne izlaze ali volio bih spojiti slušalice na neku dobru zvučnu - možda bi bilo zanimljivo...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kupio slušalice...

Bas sam se jucer premisljao dali da postam novu poruku u ovu temu sa zeljom da pohvalim svoje slusalice jer sto ih vise slusam to me vise odusevljavaju.ja nemam nikakvih problema ni sa flacom niti sa mp3-cama.flac mi zvuci super ,a mp3 zavisi kako je kodiran.neki bolje neki manje bolje.meni su spojene slusalice na audigy 2 zs i slusam u aimp3 playeru.stvarno slusalice su najbolje koje sam ja posjedovao(iskreno nisam imao bas kvalitetnih slusalica do sada:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Zvučnici su mi na optici. Flac na njima zvuči vrlo korektno, na slušalicama ne baš. Ne da mi se spajati zvučnike na analogne izlaze ali volio bih spojiti slušalice na neku dobru zvučnu - možda bi bilo zanimljivo...

Pa eto ti, di možeš porediti digitalni izlaz (optika) i analogne izlaze integrirane zvučne. Spoji zvučnike isto na analogno pa provjeri razliku.

Kao što sam, ako se ne varam, davno u temi napisao - treba ti bolja zvučna.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
15 godina
online
Kupio slušalice...

Pozz svima:)

Evo da ja dadem dojam o:

 

Sharkoon RHS 200

 

Dakle,ostao sam bez slušalica i rekoh,idem kupit nekakve "gamerske" 

u okviru budgeta kojim sam raspolagao.

(a,to je uvijek kod mene jako malo novaca)

 

I tako potegnem put Linksa i namjerim se na navedene.

 

Stvar je u tome da su tako dobro "zavarene" u plastičnoj ambalaži,

da uopće ne možeš steći nikakav dojam o njima osim da hebeno izgledaju.

 

Kupio,platio,došao doma.Otpakirao,spojio i nemam prigovora na zvuk.

Mic odlično radi,pitao sam sugovornike na Skype-u da li me dobro čuju,vele sve 5.

 

 

E,sad...dolazimo do onog možda i najbitnijeg djela:

 

Slušalice su apsolutno neudobne!

 

Vlasnik sam povećeg para ušiju i kao takav osjetim poslje 10-minutne uporabe

kako me stišću i žuljaju.Ne pomaže niti kapa/kapuljača koju sam znao nositi u 

besanim noćima zimus a dok je bajna Gradska Toplana grijala stan u suprotnom smjeru XD

 

Slušalice su konstruirane tako da kroz ambalažu pomisliš da su im speaker-i ogromni.

No,to je designer-ski trik.Zvučnici su ustvari 40 mm i taj spoj navlakuše i stvarnog stanja ubija uha.

 

 

I zvučnici su presvučeni nekakvim *ovnastim materijalom koji kupi na sebe sve živo i neživo.

 

 

HINT: pogledaj sliku

 


Rezime:  Slušalice sa tehničke strane nemaju nekih većih zamjerki.

Imaju solidan zvuk,mikrofon je odličan.

 

S ergonomske strane su totalni podbačaj.

 

 

Naravno,ovo uzeti s rezervom.Možda će nekom tko ima normalnu veličinu uha ove 

slušalice biti odlične.Meni jednostavno ne sjedaju na ove moje blatobrane od FAP-a{#}

Old Insomniac
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2012 15:37 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kupio slušalice...

Kad smo vec kod headsetova ja sam za Battlefield kupio Minton (ili tako nesto) headset u Konzuma na akciji za 29,90.

Iskreno, probao sam i 10x skuplje slusalice sa gorim zvukom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
191x7 kaže...
Friday kaže...

Zvučnici su mi na optici. Flac na njima zvuči vrlo korektno, na slušalicama ne baš. Ne da mi se spajati zvučnike na analogne izlaze ali volio bih spojiti slušalice na neku dobru zvučnu - možda bi bilo zanimljivo...

Pa eto ti, di možeš porediti digitalni izlaz (optika) i analogne izlaze integrirane zvučne. Spoji zvučnike isto na analogno pa provjeri razliku.

Kao što sam, ako se ne varam, davno u temi napisao - treba ti bolja zvučna.

 

Ali kako je moguće da su prastare Philips slušalice zvučale dobro na istoj zvučnoj? To me zapravo kopka cijelo vrijeme...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Ali kako je moguće da su prastare Philips slušalice zvučale dobro na istoj zvučnoj? To me zapravo kopka cijelo vrijeme...

Ne bih znao. Možda su različite impedancije? Različita veličina samih zvučnika? Korišteni drugačiji materijali? Možda su jedne otvorenog a druge zatvorenog tipa? Možda samo subjektivni dojam ili navika?

Probaj recimo izazvati jednog prijatelja da posluša s zvučnicima, jednim slušalicama pa drugim slušalicama, tako ćeš eliminirati mogućnost subjektivnog dojma. Još bolje više prijatelja.

 

Znam samo da je meni s integriranom zvučnom razlika kvalitete zvuka između jeftinjak Wintech WH-2688 headseta i Creative Fatal1ty headseta bila vrlo mala.

No otkako imam novu zvučnu razlika između njih je ogromna (u korist Fatal1ty-a). S samim zvučnicima pak nemam neke velike razlike naspram integrirane (jer su kvalitetni jeftinjak).

 

Gle, s boljom zvučnom zvuk bi ti sigurno bio bolji. I na zvučnicima i na slušalicama. A OK zvučnih ima već za 200-300 Kn novih.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio slušalice...
191x7 kaže...
Friday kaže...

Ali kako je moguće da su prastare Philips slušalice zvučale dobro na istoj zvučnoj? To me zapravo kopka cijelo vrijeme...

Ne bih znao. Možda su različite impedancije? Različita veličina samih zvučnika? Korišteni drugačiji materijali? Možda su jedne otvorenog a druge zatvorenog tipa? Možda samo subjektivni dojam ili navika?

Probaj recimo izazvati jednog prijatelja da posluša s zvučnicima, jednim slušalicama pa drugim slušalicama, tako ćeš eliminirati mogućnost subjektivnog dojma. Još bolje više prijatelja.

 

Znam samo da je meni s integriranom zvučnom razlika kvalitete zvuka između jeftinjak Wintech WH-2688 headseta i Creative Fatal1ty headseta bila vrlo mala.

No otkako imam novu zvučnu razlika između njih je ogromna (u korist Fatal1ty-a). S samim zvučnicima pak nemam neke velike razlike naspram integrirane (jer su kvalitetni jeftinjak).

 

Gle, s boljom zvučnom zvuk bi ti sigurno bio bolji. I na zvučnicima i na slušalicama. A OK zvučnih ima već za 200-300 Kn novih.

 

Djeca su mi pokidala stare slušalice {#}, zato sam i kupio ove.

Nego, bio sam ih spojio i u centralnu jedinicu od Z5500 sustava koji valjda ima bolji izlaz od integruše i gotovo da nije bilo razlike. Malo je bolji zvuk ali ne baš za otvorit pivo od sreće...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Kupio slušalice...

Činjenica je da integrirane zvučne daju puno bolji zvuk na optički/digitalni izlaz nego što daju na analogne izlaze.

To je posljedica loše analogno-digitalne i digitalno-analogne konverzije. Loš DAC.

Zvučnici koje spajaš na digitalni izlaz očito također rade digitalno-analognu konverziju za vlastiti analogni izlaz.

Njihov DAC je možda bolji nego onaj od integrirane zvučne no vjerojatno ne puno bolji...

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Istina... baš će me požderati znatiželja! Skoro sam prije par dana kupio neku audigy karticu od muke, mater joj...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupio slušalice...
Friday kaže...

Istina... baš će me požderati znatiželja! Skoro sam prije par dana kupio neku audigy karticu od muke, mater joj...

Audigy SE nađe se polovnih za 100 Kn. No moja preporuka ti je da ideš na neku karticu iz Asus Xonar serije.

Samo gledaj da ti ima konektore koje trebaš. Recimo Xonar DG je dobra kartica, ali nema koaksijalni priključak koji nekima treba.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
12 godina
protjeran
offline
Kupio slušalice...

Imam ti ja super zvučnu za cca 100kn

AŠrot Superman, Gigabyte Kryptonite
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kupio slušalice...

Mrzim grave digging ali moram ovo napisati. Uzeo X-FI xtreme music, spojio slušalice i dalje mlak bas...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice