Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

poruka: 40
|
čitano: 52.348
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

Pzdrav svima,evo ovako imam jedno pitanje koje me muci vec dugo vrijeme i nadam se da ce mi netko pomoci!

 

Imam doma starih vhs snimki koje sam snimao jos devedesetih godina i volio bi sve te snimke prebaciti na racunalo.Interesira me kako da to prebacim i sto mi je potrebno?Imam jos staru kameru toshibu totalno ispravnu ako ce ona necemu posluziti!Imam jos snimke iz onih malih kazeta koje su isle u tu kameru kako i da to prebacim na racunalo?

 

Ako netko zna bio bi stvarno zahvalan,lijep pozdrav!

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

Može se preko Tv kartice trebaš dobit nastavke uz karticupa bi mogao lako prebacit

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Upravo su to moji starci napravili, sve VHS i one male kazetice za rucne kamere su prebacila na CD tj. DVDove. Odneses to tamo di razvijaju fotografije, u Osijeku je to bio cini mi se neki Sony centar ili tako nesta pojma neam, uglavnom odes tamo di razvijaju fotografije pa pitas oni ce ti znat rec i vjerojatno to moc napravit.

 

Ovo naravno vrijedi ako ti se neda to sam radit. A kako to sam napravis pojma neam :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 11:45 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Probao sam na taj nacin pitati ljude koji to prebacuju ali nitko nece reci nego donesi pa rijesim!Stvar je u tome sto ih ima hrpu tih kazeta vhs i tih malih kazetica i nebi se sad razbacivao sa novcima nego rade kupim pa imam doma!Imam tv karticu staviti cu link da vidite ,pa ako se preko nje moze bilo bi super da mi netko veli kako ?

 

 

http://technohit.info/products_pictures/276.jpg

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

trebas imat combo vhs +dvd recorder uredaj u njega stavis kazetu i prazan dvd i odaberes da napravi backup vhs na dvd

ali taj combo od toshibe u ipercoopu u zg kosta nazalost 2000 kn Mršti se

a imas i videoteka koji presnimavaju vhs na dvd po jednom satu 20-30 kn

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Hm, ja imam stari Toshibin video rekoder koji se spajao na TV preko antenskog (coax) kabla. S takvim uredjajem bi to bilo cas posla, ukljucis video rekorder u antenski ulaz kartice, nadjes frekvenciju i snimas u nekom formatu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 11:59 (DrNasty).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Uh Mitch puno mi je to novaca dati  2000kn previse ,a slusaj za videoteke nije los nacin ali opet ce mi ispasti dosta ,e sad drnasty rekao si da se moze preko video rekordera i ja isto imam stari video rekorder koji je spajao na scart kabel da li postoji nacin da preko njega nekako prebacim ?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

vozdra...

kupis za 200kn TV karticu i uz nju dobijes sve potrebne kablove da spojis kameru,dvd,video (ili sto vec trebas) i dalje je vrlo jednostavno...pustis snimku i stisnes REC na softweru koji si dobio uz karticu...na isti nacin snimas i sve emisije(filmove) s TV-a,a ne moras ni placat tv pretplatu...ako kartica ima i radio tuner mozes i mjuzu s radija sejvat u komp u mp3-u

 

EDIT: e da..kartica imas digitalnih i analognih...za ovo sta tebi treba ti treba analogna...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 12:35 (freaky.9x).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
freaky.9x kaže...

vozdra...

kupis za 200kn TV karticu i uz nju dobijes sve potrebne kablove da spojis kameru,dvd,video (ili sto vec trebas) i dalje je vrlo jednostavno...pustis snimku i stisnes REC na softweru koji si dobio uz karticu...na isti nacin snimas i sve emisije(filmove) s TV-a,a ne moras ni placat tv pretplatu...ako kartica ima i radio tuner mozes i mjuzu s radija sejvat u komp u mp3-u

 

EDIT: e da..kartica imas digitalnih i analognih...za ovo sta tebi treba ti treba analogna...

 E samo mi reci da li se moze putem ove moje tv-kartice,tu su ti specifikacije,hvala! :

http://www.conectica.ro/display/9-48-8550-sort_by_price_desc/sort_asc.html
Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
freaky.9x kaže...

vozdra...

kupis za 200kn TV karticu i uz nju dobijes sve potrebne kablove da spojis kameru,dvd,video (ili sto vec trebas) i dalje je vrlo jednostavno...pustis snimku i stisnes REC na softweru koji si dobio uz karticu...na isti nacin snimas i sve emisije(filmove) s TV-a,a ne moras ni placat tv pretplatu...ako kartica ima i radio tuner mozes i mjuzu s radija sejvat u komp u mp3-u

 

EDIT: e da..kartica imas digitalnih i analognih...za ovo sta tebi treba ti treba analogna...

 E samo mi reci da li se moze putem ove moje tv-kartice,tu su ti specifikacije,hvala! :

http://www.conectica.ro/display/9-48-8550-sort_by_price_desc/sort_asc.html
Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
16 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

Iako su kolege već sve rekle ja sam koristio drugu metodu. Sa VHS video rekordera sam snimao na Digital8 Sony kamkorder, a sa njega i to pomoću njegovog softeare-a na PC. Dalje, normalno na CD ili DVD (bolje).

Intel Core i7 Procesor I7-920 2,66 GHz, ATI HD4870 X2 DDR5 2 GB, Kingmax Mars DIMM 2GB DDR-3 1333MHz x 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

nedavno je bila tema... malo proguglaj. imas i na forumima toga koliko oces

 

 

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Ipricavam se na dvije poruke,nekuzim ni kako sam uspio poslati !Ako je moguce preko one tv karticu onda mi je problem rijesen ali moram reci da imam stari tv koji samo izlaz na kabel scart ,stari tv u boji grundingov .

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
cro_denis kaže...
freaky.9x kaže...

vozdra...

kupis za 200kn TV karticu i uz nju dobijes sve potrebne kablove da spojis kameru,dvd,video (ili sto vec trebas) i dalje je vrlo jednostavno...pustis snimku i stisnes REC na softweru koji si dobio uz karticu...na isti nacin snimas i sve emisije(filmove) s TV-a,a ne moras ni placat tv pretplatu...ako kartica ima i radio tuner mozes i mjuzu s radija sejvat u komp u mp3-u

 

EDIT: e da..kartica imas digitalnih i analognih...za ovo sta tebi treba ti treba analogna...

 E samo mi reci da li se moze putem ove moje tv-kartice,tu su ti specifikacije,hvala! :

http://www.conectica.ro/display/9-48-8550-sort_by_price_desc/sort_asc.html
 moze frende...tamo kaze da ti je support video recording formats:VCD/DVD/MPEG-1/MPEG-2/MPEG-4 sto znaci da mozes snimat u bilo koji od tih formata...TV ti nema veze jer neces snimat s tv-a nego s videa...uz karticu si sigurno dobio kabel koji je na jednoj strani "S"-video a na drugoj imas tri chinca(crveni,bijeli i zuti)...taj kabel ukopcas u karticu a na chinceve mu spojis video...i to je to...
a ako zelis snimat s tv-a...u karticu ukopcas antenu,i gledas tv na kompu
...nadam se da sam pomogao...
pozdrav

EDIT: a sto se tice onih malih kazeta,njih odvrtis na kameri koju na karticu spajas na isti nacin...znaci onim kablom kojim je spajas na tv...
...ako cyber sex nije sex...onda ni cyber kriminal nije kriminal...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2009 13:48 (freaky.9x).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
freaky.9x kaže...
cro_denis kaže...
freaky.9x kaže...

vozdra...

kupis za 200kn TV karticu i uz nju dobijes sve potrebne kablove da spojis kameru,dvd,video (ili sto vec trebas) i dalje je vrlo jednostavno...pustis snimku i stisnes REC na softweru koji si dobio uz karticu...na isti nacin snimas i sve emisije(filmove) s TV-a,a ne moras ni placat tv pretplatu...ako kartica ima i radio tuner mozes i mjuzu s radija sejvat u komp u mp3-u

 

EDIT: e da..kartica imas digitalnih i analognih...za ovo sta tebi treba ti treba analogna...

 E samo mi reci da li se moze putem ove moje tv-kartice,tu su ti specifikacije,hvala! :

http://www.conectica.ro/display/9-48-8550-sort_by_price_desc/sort_asc.html
 moze frende...tamo kaze da ti je support video recording formats:VCD/DVD/MPEG-1/MPEG-2/MPEG-4 sto znaci da mozes snimat u bilo koji od tih formata...TV ti nema veze jer neces snimat s tv-a nego s videa...uz karticu si sigurno dobio kabel koji je na jednoj strani "S"-video a na drugoj imas tri chinca(crveni,bijeli i zuti)...taj kabel ukopcas u karticu a na chinceve mu spojis video...i to je to...
a ako zelis snimat s tv-a...u karticu ukopcas antenu,i gledas tv na kompu
...nadam se da sam pomogao...
pozdrav

EDIT: a sto se tice onih malih kazeta,njih odvrtis na kameri koju na karticu spajas na isti nacin...znaci onim kablom kojim je spajas na tv...
 Svaka cast dosta si pomogao preko vikenda cu sve to  napraviti ,jos jednom puno hvala tebi i ostalima na pomoc !

Ugodan dan zelim!
Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
16 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

koji program koristis za snimanje?

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Koristim compro PVR2 za gledanje tv-a i snimanje !

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

To tije jednostavno,moraš imati VHS-RECORDER.Program i kabel-od CYBER LINK-POWER DIRECTOR 9.10 ili 11.Taj kabel i program možeš nabaviti u TV-SHOPU.Ja sam ga kupio u LIDLU. Koštao je 170kn.

Kad imaš na PC ju ond možeš pržiti na DVD sa programom NERO VIDEO 12. za male kazete ako su VHS-C Trebaš Kassettenadapter.srećan rad

jura
11 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

meni treba isto imam stare video snimke na video kazetama želio bi ih snimiti na compjuter imam video rekorder sony tu sam pronašao da mi treba još (tv kartica i neki kabal koji košta do dvijesta kuna neznam dali je to isto baš se ne razumijem u to ,i dali mi treba još neki program da skinem na compjuteru sa interneta franjo unapred hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Za tu namjenu treba ti TV ili video capture kartica npr. nešto slično ovome na linku.

Dodatno ti još može zatrebati kabel Scart -> 3 x cinch, npr. ovakav.

Što se programa za snimanje tiče, obično dobiješ neki program uz takve kartice, a neke su kompatibilne i s Windows Media Centrom pa i tako možeš snimati.

Za daljnju obradu snimljenog videomaterijala postoji mnogo programa, što besplatnih, što komercijalnih, potraži što će odgovarati tvojim potrebama.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 12:31 (KaeR).
11 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

hvala na savjetu samo neznam kako ču to sve spojiti kad moj video rekorder ima samo dva ista priključka ( skart )pozdrav

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
franjom19 kaže...

hvala na savjetu samo neznam kako ču to sve spojiti kad moj video rekorder ima samo dva ista priključka ( skart )pozdrav

 treba ti kabel koji je gore naveden - scart na tri cincha (video, lijevi i desni kanal zvuka). jedan od ta dva priključka je izlazni s kojim spajaš video na tv, samo što ćeš u ovom slučaju spojiti na komp, odnosno video adapter na linku gore koji ti je KaeR dao

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 20:48 (Wolverine).
11 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

srdačan pozdrav kupit ču najprije tu tv.karticu sve drugo imam pa ću da vidim dalje ja mislim da če biti sve u redu franjo bok i hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal

Eh, Indijanče, malo si zakasnio. I da, imaš zatipak u pseudonimu.

http://informanka.blogspot.hr/
8 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

Postoji još načina za prebacivanje videa s VHS-a na računalo. Možete kopirati VHS kazete na računalo preko pojedinih modela Sony kamera. Ja tako radim već godinama.

 

Ovo su neki od modela kamera koji to podržavaju:

 

DCR-PC330E

 

DCR-HC85E

 

DCR-TRV950E

 

DCR-TRV940E

 

DCR-TRV460E

 

DCR-VX2100E

 

DCR-TRV355E

 

DCR-TRV345E

 

DCR-TRV33E

 

DCR-PC350E

 

 

Na donjem dijelu kamere vam piše koji je vaš model.

 

Postoji još dosta modela koji to podržavaju , ali ne mogu ih sve ovdje navesti. Moj model je DCR-PC330E i odlično prebacuje sve VHS snimke na računalo u punoj kvaliteti. Nikad nije bilo nikakvih problema.

 

Prije kopiranja je potrebno izbaciti kazetu iz kamere i uključiti opciju AV-DV OUT. Nakon toga , kameru i VHS uređaj povežete analognim kabelom i onda računalo i kameru povežete digitalnim FireWire kabelom i to je to.

 

Za ovu metodu kopiranja je potrebna FireWire kartica u računalu i FireWire kabel s kojim ćete povezati kameru na računalo. Ako to nemate , možete naručiti on-line. Totalno je jeftino. Može se naći i u domaćim informatičkim trgovinama koje su bolje opremljene.

 

 

Ako vam je sve ovo prekomplicirano , onda kupite hibridnu TV karticu ili kupite stariji DVD rekorder. Ali puno bolji izbor je TV kartica zbog niske cijene.

 

Izbjegavajte ove proizvođače TV kartica jer im se kartice brzo kvare:  ASUS , Chaintech DigiTOP i AverMedia.    Ja sam imao sve kartice od ovih proizvođača i sve su se pokvarile jako brzo.

 

Ovo su pouzdani proizvođači koje ja koristim već godinama: KONIG i TechniSat.    To su njemački proizvođači s najboljim japanskim kondenzatorima i elektronikom i neće se pokvariti kroz dugi niz godina.    Važno je da kartica mora biti hibridna. Ako nije hibridna , ne može se koristiti za kopiranje VHS-a na računalo jer nema analogne audio/video ulaze za povezivanje s VHS uređajem.

 

Eto , naveo sam vam sve metode. Sad na vama ostaje da odaberete najlakšu metodu za kopiranje VHS-a na računalo.

http://www.dailymotion.com/Excellent-Party
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 11:26 (violencia).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

sve sam kupio što mi treba za prebaciti snimke sa video rekordera na kompjuter sve sam to spojio i video zapis se snima kad je završio traži me daljnu obradu pa sam i to kliknuo, stavio sam da mi bude u dokumenti , kad je završio video zapis ne mogu nači nigdje dali se nalazi u programu sa kojim ga pretvaram pa ga ja neznam otvoriti molio bi za pomoć

 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunalo?

javljam se ponovo za pomoć nabavio sam tv karticu i uz nju sam dobio program .Cyber link 12 power direkt za pretvoriti vhs kasete u digitalni to jest na kompjuter sada sam čuo od prijatelja da je taj program samo za gledanje pošto kad snimim film više ga nema na kompjuteru a htio bi poslije da ga stavim na cd ili usb dali moram još za nekim drugim programom to da radim molip bi za pomoć ,ako netko zna hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
franjom19 kaže...

javljam se ponovo za pomoć nabavio sam tv karticu i uz nju sam dobio program .Cyber link 12 power direkt za pretvoriti vhs kasete u digitalni to jest na kompjuter sada sam čuo od prijatelja da je taj program samo za gledanje pošto kad snimim film više ga nema na kompjuteru a htio bi poslije da ga stavim na cd ili usb dali moram još za nekim drugim programom to da radim molip bi za pomoć ,ako netko zna hvala

 Probaj Potplayer, ili neki video konverter.

Manje više svi imaju mogućnost korištenja bilo kojeg video sourcea, i mogućnost snimanja.

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prebaciti snimke iz vhs kazeta na racunal
Probaj sa format factory ...
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice