Spajanje gitare na

poruka: 14
|
čitano: 7.125
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Spajanje gitare na PC

Pozdrav!

Imam malo problema oko navedene teme.
Naime kupio sam 6.3mm na 3.5mm adapter,te ukopčao gitaru

na njega.Kada ga spojim u Line In,Audacity ne snima apsolutno ništa,isto

se dogodi kad ga spojim u Mic In,nema odgovora.
Koristim dvije gitare,akustičnu i klasičnu-obje ozvučene.

Sumnjam da je problem do kabla,jer uredno radi kad se spoji na miksetu.
Mislim da je problem u adapteru? 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitare na PC
nisam stručnjak za audio, nadam se da si već pokušao snimit običnim mikrofonom (može i onaj na slušalicama), pa vidi gdje ti prima zvuk (mic in vjerovatno) i radi li uopće. Ako radi onda je do jacka (adaptera).
Nemoj zaboravit stavit "tone" i/ili "gain" u gitari na max, to se meni dogodilo :/

BTW, di si našao taj jack i kako se zove.
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitare na

volumen pick-up na gitari do panja i vidi dali ti dolazi signal u audio akrticu i gdje i koliki

 

bdw. koje windowse koristiš i gdje baš nađe snimati s amaterskim programima

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje gitare na PC
pandza94 kaže...
Kada ga spojim u Line In,Audacity ne snima apsolutno ništa,isto

 

Teško je ovako objasniti, (ako je sve "osnovno" u redu) taj program kao i svaki mora imat podešene parametre za tvoju zvučnu karticu. Idi na Uredi--postavke i tamo sve pogledaj kako je namješteno i prepoznaje li program mikrofonski ulaz itd..

Volim sve moderatorice i administratorice !
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitare na
punto1 kaže...

volumen pick-up na gitari do panja i vidi dali ti dolazi signal u audio akrticu i gdje i koliki

 

bdw. koje windowse koristiš i gdje baš nađe snimati s amaterskim programima

Jer nije profesionalac pa mu profesionalna oprema i programi ne trebaju? A vjerojatno i zato sto nema 500-600 eura na bacanje (recimo Pro Tools) samo da bi snimio svirku koju ce malo dijeliti okolo.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
protjeran
offline
Spajanje gitare na

Ima i boljih free višekanalnih snimača zvuka.

 

Stari "Kristal" je k`o metak. skoro kao Cool Edit a za osobnu upotrebu je besplatan. Na win 7 64 bit radi bez beda.

 

 

Volim sve moderatorice i administratorice !
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 22:21 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitare na PC
pandza94 kaže...

Pozdrav!

Imam malo problema oko navedene teme.
Naime kupio sam 6.3mm na 3.5mm adapter,te ukopčao gitaru

na njega.Kada ga spojim u Line In,Audacity ne snima apsolutno ništa,isto

se dogodi kad ga spojim u Mic In,nema odgovora.
Koristim dvije gitare,akustičnu i klasičnu-obje ozvučene.

Sumnjam da je problem do kabla,jer uredno radi kad se spoji na miksetu.
Mislim da je problem u adapteru?

 

Davno sam to radio i napisat cu ti nekoliko savjeta.

 

90% sam siguran da kad sam ja spajao gitaru na taj nacin ustekao sam je u Mic In (cesto rozi ulaz), a sad kad ustekavam gitaru preko pojacala pa miksete, mikseta mi je u Mic In tak da se ovih 90% pretvorilo u 100%.   Prvo sto mi pada na pamet je isto da pojacas knob za volume na gitari skroz i vidis ima li sto nakon REC-a. Ako nema, probaj sljedece:   ako imas Windows 7 odi u Control Panel, Sound > Manage Audio Devices > Recording. Tu ti mora bit nacrtan bar jedan mikrofon i zelena kvačica na njemu, to je znak da je uredno ukljucen i vjerojatno da su driveri OK. Kliknes na taj mikrofon, Properties > kartica Listen > označiš "Listen to this device". I obavezno vidi pod "Playback" da su ti ukljuceni pravi zvucnici. Ako se dobro sjecam, sad bi trebao biti u mogucnosti cuti gitaru i bez Audacitya.

 

Ako to radi, iskljuci "Listen to this device", otvori Audacity i pod Edit > Preferences (CTRL + P) prvo pod Devices vidi jesu li ti označeni pravi uređaju, dakle zvučnici/slušalice preko kojih slušaš i aktivni mikrofon.

 

To bi trebalo rijesiti tvoj problem. Za Windows XP ne znam, ali trebalo bi biti slicno ono na pocetku.

 

Kad snimas, mozes preko Audacitya i slusati to sto snimas tako da u Preferences > Recording oznacis kucicu "Software Playtrough" ispod "Overdub"

 

  Nadam se da ti je pomoglo, javi kako je proslo...

HUAWEI U8650 - Quod sumus hoc eritis!
13 godina
offline
Spajanje gitare na

Evo  riješio.
Naime problem u adapteru,kada spojim 6.3mm kabal,ne smijem ga ukopčati do kraja,nego samo

do pola adaptera,jer očito samo tada prima zvuk.
No sve je više manje ok,ima malo previše šuma kada snimam.

 

LINK

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitare na

probaj neki bolji program za snimanje na kojem možeš staviti DX plugin, staviš Blue compressor za gitaru i riješit će ti dio šuma i koristiti ćeš ga kao predpojačajo za gitaru

 

Moja preporuka Adobe Audition 3( može i verzija 1.5), u Xp verziji Windowsa može i Cool Edit Pro

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 20:57 (punto1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitare na
punto1 kaže...

probaj neki bolji program za snimanje na kojem možeš staviti DX plugin

Audacity ima podršku za VST efekte...

0xBADC0DE
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitare na

može i VST, uglavnom dosta plagova radi i na DX i na VST

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Spajanje gitare na

Može mali tutorial u vezi toga?

Totalni sam noob što se tiče snimanja audia.

Hvala

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje gitare na
Ja sam koristio neki stariji Adobe Audition. Namjestiš input (vjerovatno će ti ga samo namjestit), snimiš zvuk i sa strane imaš dosta efekata, pod "filter" imaš "hiss reduction" nevjerovatno dobro izbaci pozadinske šumove. Imaš tu još i "noise reduction", al ga je komplicirano koristit.
Imaš još i prozor za channel mixing, pa možeš spojit 2 snimke odjednom.
Taj sam imao Audition orginal, možeš skinut novije verzije ako ti je za zabavu jer je dosta skup (jer je pro alat). Ovi novi su mi postali komplicirani i prepuni raznih gumbića koji ti rijetko trebaju.
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje gitare na

Najbolji, NAJBOLJI, software za gitaru je GUITAR RIG.Za đitru nema boljega.Nema. (Jedino što moraš je instalirati i poštelati ASIO drivere)

 

I nemoj spajati nikakve instrumente, miksete i slično u mikrofonski ulaz, nemoj.Sve osim mikrofona spajaš u Line In ulaz (obično svijetlo plave boje).A najbolje je riješenje za po doma, instrument -> mikseta -> komp -> mikseta -> razglas (ili linija) što več imaš.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice