Natjecanje u video enkodiranju

poruka: 112
|
čitano: 15.907
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Natjecanje u video enkodiranju
I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Verbatim,

Nije savršeno, ali to u ovom slučaju niti ne može biti. Mogu biti samo više ili manje vidljive greške. Moram priznati da si me ugodno iznenadio. Mislio sam da ću te zahebati s ovim klipom, ali prošao si test :D..

Samo te još par pixela hebe u širinu, ali zažmiriti ću na jedno oko. {#}

 

Evo mog, stavio sam iste veličine kao i tvoj, uploadati ću i full rezoluciju interlacan stream, kakav će vjerojatno ići u produkciju..

 

 

Hrvatskafarkaševec, ostao ti je isti framerate kao i na originalu. Probaj to pretvoriti u 25 fps, pa ćeš vidjeti gdje leži problem.

 

15 godina
neaktivan
offline
Natjecanje u video enkodiranju

Evo uradio i ja drugi video.

Nisam pokiusavao da uklopim audio ali siguran sam da moze, treba samo malo da se uspori.

Kritike su dobrodosle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Eh, pribjegao si triku koji na prvi pogled dobro izgleda, ali nije dobro. Mislim dobro to izgleda, ali nisi napravio promjenu fps, već si ostavio isti broj frameova koji se vrte drugom brzinom, pa si tako produžio klip za cca 16%. Kad bi usporio audio na tu brzinu, svi bi odjednom mutirali.. U tome je i 'kvaka' da je video sniman u 29,97 fps i ne postoji način da se savršeno prebaci u 25 fps (osim na ovakav način da produžavaš video što se ne radi). Ali greške mogu biti male i slabo vidljive..

 

15 godina
protjeran
offline
Natjecanje u video enkodiranju

V2

http://protocol4.animehr.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Evo i moje verzje 2, full res, interlaced. Gledati s nekim programom koji dorbro deinterlaca ili na tv-u.

 

Hrvatskafarkasevec, ovo je već bolje. Malo nije fluidan klip, ima kao sitne trzaje, ali to su te čari nemogućih pretvaranja..

 

15 godina
protjeran
offline
Natjecanje u video enkodiranju

jel ima tko video za dalje ?

http://protocol4.animehr.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju
hrvatskafarkasevec kaže...

jel ima tko video za dalje ?

Video (VTS_2min) 94.1 MB
zadatak:
- ispravan AR i rezolucija: 640 x XXX (može i veća npr: 70X x XXX)
- encoder: XviD ili DivX
- maxbitrate: 1000 kbps
- audio nije bitan

 

{#}

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 10:01 (Verbatim).
13 godina
protjeran
offline
Natjecanje u video enkodiranju

koje programe koristite?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju
16 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju
bed kaže...

nije loše, ali AR=1.73?

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 18:33 (Verbatim).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Takav AR je ispao nakon što sam 'otfikario' leterbox.

 

Eh sad, ovisi koji si PAR uzeo za start. Ako uzmeš analogni video koji digitaliziraš, onda ćeš koristiti 1,09 omjer, jer je efektivni video cca 704 px, tj nije računica 16:15, već 12:11. Međutoa, ovaj klip je već digitaliziran i to na način da nije puna širina od 720 px, pa sam se nekako vodio idejom da prilikom digitaliziranja nije upotrebljen taj PAR, već 1,07. Doduše nisam detaljno mjerio. Možda sam trebao uzeti 1,09, uglavnom tu je moguća razlika omjera od 0,02.

 

16 godina
neaktivan
offline
Natjecanje u video enkodiranju
I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 15:47 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Hm, DAR nikako ne može biti 1,78. DAR je u ovom slučaju 4:3, tj. 1,333. Ako govorimo o klipu koji si uploadao.

 

Ovaj link na film govori da je sniman u aspect ratio-u od 1:1,85, što je pretpostavljam neki 35 mm film i opet ratio nije 1,78. A pitanje je što su napravili od toga u varijanti za dvd. Sama slika (bez leterboxa) je 700 x 434, što je odnos od cca 1,61. Ako primjeniš na to bilo 1,07, bilo 1,09 koeficjent, nećeš dobiti 1,78. Problem je što ne znaš da li je operater radio 'clip frame' i koliko px na postojeći stream, tako da ne možeš biti siguran u 'pravi' AR. Ali kao što rekoh razlika može biti samo 0,02 u omjeru jer sam koristio 1,07 koeficjent, umjesto 1,09.

 

Ima kakav link na kompajliranu verziju ove paranoje, da vidim što ona kaže?

 

16 godina
neaktivan
offline
Natjecanje u video enkodiranju

Zar ne uočavaš da je tvoj rip malo izdužen, nije puno, ali ipak je.

 

paranoja

 

Slično je napravljen DVD "Metastaze" kad ga pronađem u kolekciji UP ću clip.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 17:04 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Natjecanje u video enkodiranju

Metastaze clip

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 18:21 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Paranoja - isti je link, source je, ne da mi se gatati kako kompajlirati taj pure basic, ako imaš kompajliranu verziju za win, pošalji..

 

Što duže razmišljam, više sam siguran da sam u pravu :D

 

Početni materijal je film s omjerom 1,85. Iz toga se radi prikaz za tv u pal standardu. Pal standard je 720 x 576 px i to je omjer 5:4. Prikazuje se na tv-u koji ima omjer od 4:3, što znači da je ispravan omjer za prikaz 4:3/5:4 = 16:15 = 1.07 (ili 1.0666666 ako ćemo cjepidlačiti).

 

16:9 ćemo preskočiti u ovom slučaju jer je mpeg ionako 4:3, da dodatno ne kompliciram u objašnjenju.

 

Obzirom da je to filmski materijal koji u digitalni prelazi na način da se svaki frame skenira, to će reći da on nikada nije bio analogni pal signal, tj. da je ispravan omjer prikaza takvog materijala koeficjent gore spomenuti od 1,07. Ili drugim rječima nema onih gubitaka od 720 na 704 px, pa je ispravno uzeti za računicu punu rezoluciju.

 

Ako imam zadanu širinu od 700 px (tolika je u klipu koji si stavio) mogu računski odrediti kolika bi trebala biti širina u square px, ako znam da je početni filmski materijal 1,85. 700/1,85=378, a ako uračunam i koeficjent od 1,07, ne mogu doći do 434 px koliko je u klipu. Zaključak, nije puni format filma prebačen na taj klip, već je vjerojatno stavljen neki 'clip frame' od x pixela u širinu/visinu, a druga mogućnost je da su nešto zeznuli.

 

Bili kako bilo, ako uzmem postojeće stanje (bez da se zamaram zašto je takvo) i primjenim koeficjent od 1,07 što se kladim da je ispravno jer početni materijal nije analogni pal, tada ćeš dobiti upravo ovakav omjer kakav sam i napravio klip. A da je tome tako, možeš provjeriti na način da u neki video editor ubaciš taj klip s omjerom px od 1,07 i ovaj moj s square px i kada smanjiš veličinu početnog klipa na veličinu mojeg, vidjeti ćeš da si savršeno odgovaraju omjeri. Ne paše jedino ako uzmeš omjer od 1,09, ako kao što sam već i rekao, po meni to nije dobar koeficjent u ovom slučaju..

 

16 godina
neaktivan
offline
Natjecanje u video enkodiranju
I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Tnx, skinuti ću nakon što ovaj odbroji 1500 sec (lol)

 

Evo, probao sam ja ubaciti u video editor i istinu sam zborio.. Evo link na veću sliku. Uglavnom 'oriđiđi' klip je omjera 1,07, smanjio sam ga na veličinu klipa kojeg sam napravio i stavio 50% opacity. I puni pogodak. Da nisu identični, sad bi vidio ghosting do bola. Probaj sam da se uvjeriš..

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju
bed kaže...

Tnx, skinuti ću nakon što ovaj odbroji 1500 sec (lol)

 

Evo, probao sam ja ubaciti u video editor i istinu sam zborio.. Evo link na veću sliku. Uglavnom 'oriđiđi' klip je omjera 1,07, smanjio sam ga na veličinu klipa kojeg sam napravio i stavio 50% opacity. I puni pogodak. Da nisu identični, sad bi vidio ghosting do bola. Probaj sam da se uvjeriš..

 

yep, u pravu si! {#}

 

 

 

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 19:30 (Verbatim).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Natjecanje u video enkodiranju

Simpatičan programčić, tnx..

 

Skontao sam gdje je 'razlika' po tom programu (vidi sl.) Tebao bi mu maknuti kvačicu s 'Keep ITU-R BT.601-4' i odmah će ti se promjeniti aspect na 1,06667. A to ti je standard koji je vezan uz pretvorbu analognog signala u digitalni, čega ovdje nema. Vidiš da postoji i mali milion postavki za određene čipove kod capturinga. Jedino ne znam kako biti siguran na koji je način materijal digitaliziran, a za ovaj sam pretpostavljao da je tako (većina filmskh materijala i je)..

 

15 godina
protjeran
offline
Natjecanje u video enkodiranju

Ozivljavam temu zato sta imam problem sa jednim filmom 

grain je ogroman ,a tamne scene mi je nemoguce slozit bez nekog blocinga 

 

cilj je dobit manji video od sourca  (zato sta je kompletan source velik preko 23gb pa si racunajte :D ) no bitno je i to da je cim manji blocking u tamnim scenama 

 

Download

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2011 13:28 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice