Zaštita mreže - security gateway

poruka: 7
|
čitano: 4.644
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zaštita mreže - security gateway

Imam 15 računala u mreži, e sada tražim neki od načina da ih zaštitim po principu security gateway-a. Najveći problem je taj da neki od računala je zaražen i taj isti širi SPAM i dok se ne nađe koje to računalo T-com isključi Internet ili samo zatvori mail port. Tada nastupaju muke sa T-comom. Imate kakav savjet ili ideju. Možda neko računalo da bude gateway na koje je install neki od AV Internet Security ili neki standalone security gateway... e da i rjesenje bi trebalo biti sto jeftinije :-)))

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaštita mreže - security gateway

Da bi to tako radilo, moraš imati modem u bridge načinu rada i router povezan s modemom. Router može biti obično računalo, na kojem moraš instalirati ili ISA server ili neku od Linux distri, Untangle, m00nwall, smoothwall, IpCop i na njima poštelati na njima neki AV za Linux, blackliste, Firewall i sigurnost. Idem na to da ćeš odabrati Linux, jer ISA server košta...

 

EDIT: ISA server se sad naziva Forefront Threat Managment Gateway

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 9:14 (Smooth Operator).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita mreže - security gateway

Da, tako sam i mislio napraviti. Preporuka neke od Linux distribucije? A opcija sa win os-om (W7 + neki AV IE)?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita mreže - security gateway
Frikusdbk kaže...

Da, tako sam i mislio napraviti. Preporuka neke od Linux distribucije? A opcija sa win os-om (W7 + neki AV IE)?

Da, ti možeš shareti promet na tom win7, ali taj AV bi samo gledao promet što taj OS radi a ne promet koji ide na ostala računala.

 

Hm, preporuka? Teško se odlučiti, svaki ima svoje prednosti i nedostatke, ali za to što tebi treba, Untangle

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita mreže - security gateway

Odlicno, probat cu sa Untangle. Hvala puno na odgovorima!

15 godina
neaktivan
offline
Zaštita mreže - security gateway

Nadam se da znaš osnove iz mreža, jer će ti trebati. Nije to baš, uštekaj&radi. Potrebna su podešavanja, ali kasnije je pjesma!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zaštita mreže - security gateway

Znam, znam.. nema problema. tNX

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice