Windows Deployment Services / MDT 2010

poruka: 8
|
čitano: 2.586
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows Deployment Services / MDT 2010

Da li ima netko iskustva sa WDS odnosno sa MDT 2010 u W2K8 okruzenju. Trenutno implementiram ovaj projekt u firmi pa me zanima da li bih mogao s nekim da razmjenim misljenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Deployment Services / MDT 2010
Meanotaur kaže...

Da li ima netko iskustva sa WDS odnosno sa MDT 2010 u W2K8 okruzenju. Trenutno implementiram ovaj projekt u firmi pa me zanima da li bih mogao s nekim da razmjenim misljenja.

 

Pokušaj postaviti neko konkretno pitanje. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
Windows Deployment Services / MDT 2010

Velis :)

 

Pa trenutno instaliram Windows 7 preko WDS-a i sve ide OK, imao sam problema sa novim DELL-ovim laptopima gdje prilikom bootanja nije prepoznata mrezna karta, tako da se nisam mogao spojiti sa WDS-om i instalirati OS. Nakon toga sam uspio ugraditi drivere za mreznu kartu u boot.wim koji racunar koristi kada boota preko mrezne karte.

 

Sada sam poceo sa MDT 2010. Par testova je proslo uspjesno gdje sam koristio LTI - Light Touch Install. Skoro pa potpuno automatizirana instalacija sa OS-om, driverima i aplikacijama kao Office, Adobe Reader etc. Test uredjaji su bili HP Workstationi Z400. Sada imam opet problem sa DELL-om pri bootanju, gdje se ne koristi boot.wim iz WBD-a nego Light Touch PE.wim u kojega nemogu ugraditi drivere preko konzole za Deployment Tools.

 

Valjda nije previse :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows Deployment Services / MDT 2010

Instaliraj Windows Automated Installation Kit komponentu ako već nisi.

 

Nakon toga prati OVE upute (prilagodi priču svojoj konfiguraciji, naravno). A zanimljivo je da je i u primjeru riječ upravo o DELL-u. {#} Nisam ovo probao osobno jer mi imamo isključivo HP laptope (a s njima nisam nikada imao nekih osobitih problema), ali ovo što piše na tom linku mi zvuči prilično vjerodostojno, izvedivo i brzo.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows Deployment Services / MDT 2010

E Vlado,

 

sa tim sam montirao drivere za WBD u originalnom boot.wim sa win7 dvd-a, a nece da mi uradi za LightTouchPe.wim, dobijem gresku da nemoze da nadje neke fileove unutar .wim-a.

 

Ovo je malo zastario clanak koji se odnosi na Windows Vistu, i imagex, za Windows 7 se koristi WAIK-ov cmd prompt. Ovdje se i spominje BDD tj. sadasnji MDT2010.

 

 

Poz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Deployment Services / MDT 2010
Meanotaur kaže...

E Vlado,

 

sa tim sam montirao drivere za WBD u originalnom boot.wim sa win7 dvd-a, a nece da mi uradi za LightTouchPe.wim, dobijem gresku da nemoze da nadje neke fileove unutar .wim-a.

 

Ovo je malo zastario clanak koji se odnosi na Windows Vistu, i imagex, za Windows 7 se koristi WAIK-ov cmd prompt. Ovdje se i spominje BDD tj. sadasnji MDT2010.

 

 

Poz

 

A koji error ti točno izbaci?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Deployment Services / MDT 2010

Evo uspjeo sam, kombinacijom ovih komadni sto si ti linkao i dism cmd. Sljedeci korak je instalirati SQL Server preko kojega ce server automatski prepoznati o kojem se modelu radi i dati mu odgovarajuce drivere prije win instalacije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Deployment Services / MDT 2010
Meanotaur kaže...

Evo uspjeo sam, kombinacijom ovih komadni sto si ti linkao i dism cmd. Sljedeci korak je instalirati SQL Server preko kojega ce server automatski prepoznati o kojem se modelu radi i dati mu odgovarajuce drivere prije win instalacije.

 

Backward Compatibility FTW! {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice