Kako pronaći IP adresu s poznatim MAC adresama?

poruka: 4
|
čitano: 7.396
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sucelje routera

Pozdrav

 

Evo problema,  imam router siemens sx763 i dva d links routere za distribuciju mreze, Sve je bilo ok do nedavno kad je grom spalio lan portove na siemensu, a od tad samo problemi. Naravno dobio sam od tcoma novi router isti ali sad su nastali problemi, naime jedan it mestar je namjestio sve postavke a nije nista zapisao , i ne mozemo vise do njega pa ne mozemo ni podesavat mrezu, Meni nije vrag dao mira i sredio sam vecinu stvari, ali jos neka sitnica,,, dakle ide ovako siemens sx je glavni router preko kojeg se ide na net, na njega je na lan1 spojen switch a odatle dva routera zicno za bolju distribuciju signala bezicno po prostorijama. i nakon kopanja po postavkama routera (siemens) uspostavio sam sve konekcije i sad se na oba routera moze spojit bilo tko jer su mreze nekodirane. Ja bi htio kodirati mreze ali ne mogu do sucelja tih routera jer im neznam ip adrese, ali im znam mac adrese. Zanima me da li se na osnovu tih mac adresa nekako moze dobiti ip adrese jer sto god da sam do sad pokusavao nije naslo adrese routera. Kako Siemens ima defaultnu adrese 192.168.1...... , svi ostali bi trebali imati isto neku u rangu ,ali tu ima oko 250 dozvoljenih adresa pa mi se ne tipka jednu po jednu..moguce je da su ti routeri postavljeni kao accses point, neznam sad tocno no probao sam i defaultne adrese ali ne rade, znaci da su neke druge, a mogu napraviti hard reset tih routera i sve ponovo ali radije nebi jer bi mogao imati problema sa cijelom mrezom, a sad sve lijepo radi.Svaki od tih dva routera emitiraju svoju wireless mrezu sa razlisitim SSid ovima , a ja bi sad samo htio kodirati mrezu

Ako netko zna kako pronaci ip adresu sa poznatim mac adresama ili ssid om , molim da mi pomogne, ja sam isprobao comandpromp, i jos neke programcice ali bezuspjesno

Zaboravio sam dodati da je glavni router siemens postavljen da radi u WDS repeater modu  i odatle mac adrese

 

Hvala

 

 

 

 

 

Da li je tocno da ako router  radi u wds rep... modu sa jos dva ap da je to client mod i da onda ta dva ap imaju istu ip adresu pa ih zato i ne vidim, ili je to nemoguce,

probat cu spojiti se direktno kabelom na svakog pa cu onda vidit sto dobivam,

olio wwe
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 11:02 (olio wwe).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako pronaći IP adresu s poznatim MAC adresama?

Skini ovaj program:

http://www.angryip.org/w/Download

 

Skeniraj raspon adresa svoje mreže,npr. 192.168.1.0 do 192.168.1.255

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako pronaći IP adresu s poznatim MAC adresama?
I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 23:33 (Verbatim).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako pronaći IP adresu s poznatim MAC adresama?
kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice