Da li će se moći implementirati u Android?
- +/- sve poruke
- ravni prikaz
- starije poruke gore
Projekt je inače rezultat suradnje europskih tvrtki i organizacija, među kojima su IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian, BTactic, OpenXchange i Office.eu.
:faceplam:
Ovi kao da razvijaju uređaj za teleportaciju pa treba 15 firmi da se uključi, a ne usrani office paket kakvih već ima hrpa na tržištu - besplatnih.
Stvarno ne znam čemu sve ovo pored LibreOffice-a, ali dobro, treba izvući par stotina milijuna iz EU proračuna.
Ništa što EU radi ne može biti jednostavno i jeftino, a i većinom kasne 20 godina na tržište.
Projekt je inače rezultat suradnje europskih tvrtki i organizacija, među kojima su IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian, BTactic, OpenXchange i Office.eu.
:faceplam:
Ovi kao da razvijaju uređaj za teleportaciju pa treba 15 firmi da se uključi, a ne usrani office paket kakvih već ima hrpa na tržištu - besplatnih.
Stvarno ne znam čemu sve ovo pored LibreOffice-a, ali dobro, treba izvući par stotina milijuna iz EU proračuna.
Ništa što EU radi ne može biti jednostavno i jeftino, a i većinom kasne 20 godina na tržište.
Da imalo poznaješ tematiku onda bi razumio da besplatna rješenja jesu besplatna - ali većinom za privatne korisnike.
I da si pročitao tekst skužio bi da se naglasak stavlja na rješenja za kolaboraciju između korisnika (tipa google docs) a takvih free programa baš i nema (a ako ima onda su komercijalnog karaktera za komercijalne korisnike).
EDIT:
Bilo kakva novinu "Made in EU", bilo privatna bilo "državna", svesrdno podržavam. Bilo je i vrijeme da se krenu otkantavati Ameri, Kinezi, Rusi i ostali, u bilo kojem mogućem pogledu i bilo kojoj mogućoj ovisnosti.
Hrpa država u EU je već djelomično prešla na LibreOffice i uvela ga u neke svoje regije, ministarstva, službe...
Njemačka, Danska, Italija, Francuska, Portugla, Španjolska - izvor ChatGPT.
I općenito je trend da se ide LibreOffice i Linux.
I sad treba opet izvlačit pare iz proračuna da se izmisli topla voda pod krinkom "besplatnog" i opet sve službenike privikavat na neko treće, peto rješenje...
Ništa tu nije besplatno (za nikoga) i netko treba platiti milijune ovim firmama da prave nešto što odavno postoji.
Bilo kakva novinu "Made in EU", bilo privatna bilo "državna", svesrdno podržavam. Bilo je i vrijeme da se krenu otkantavati Ameri, Kinezi, Rusi i ostali, u bilo kojem mogućem pogledu i bilo kojoj mogućoj ovisnosti.
lol, eu nema šta tražit u IT sektoru i lupetat o neovisnosti, tu su karte davno podijeljenje i licence i patenti zaključani.
Mogu se samo skupit ovako 10-20 firmi da napravi običan program za pisanje.
Sutra će biti vijest kako razvijaju Paint.
Kako rekoh, kasne 20 godina u svemu.
EU se treba držat birokracije, plastičnih slamki, čepova i kvalitete nutele, a tehnološki napredak ostaviti zapadu i istoku.
Projekt je inače rezultat suradnje europskih tvrtki i organizacija, među kojima su IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian, BTactic, OpenXchange i Office.eu.
:faceplam:
Ovi kao da razvijaju uređaj za teleportaciju pa treba 15 firmi da se uključi, a ne usrani office paket kakvih već ima hrpa na tržištu - besplatnih.
Stvarno ne znam čemu sve ovo pored LibreOffice-a, ali dobro, treba izvući par stotina milijuna iz EU proračuna.
Ništa što EU radi ne može biti jednostavno i jeftino, a i većinom kasne 20 godina na tržište.
Da imalo poznaješ tematiku onda bi razumio da besplatna rješenja jesu besplatna - ali većinom za privatne korisnike.
I da si pročitao tekst skužio bi da se naglasak stavlja na rješenja za kolaboraciju između korisnika (tipa google docs) a takvih free programa baš i nema (a ako ima onda su komercijalnog karaktera za komercijalne korisnike).
EDIT:
Bilo kakva novinu "Made in EU", bilo privatna bilo "državna", svesrdno podržavam. Bilo je i vrijeme da se krenu otkantavati Ameri, Kinezi, Rusi i ostali, u bilo kojem mogućem pogledu i bilo kojoj mogućoj ovisnosti.
bazirano na OnlyOffice-u koji je ... khm ... ruski
Kakav defetizam
haha, nisam ni vidio da je euro-office zapravo fork onlyoffice-a:
Ali bitno da neki lupaju o neovisnosti EU, lol...
Treba vidjet kad je forkano jer je AGPL dosta cudna.
Iako je danas jako tesko pricati o nekakvim pravima na algoritme uz claude code i codex… euro-office vjerojatno ima malo rucnog koda.
Projekt je inače rezultat suradnje europskih tvrtki i organizacija, među kojima su IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian, BTactic, OpenXchange i Office.eu.
:faceplam:
Ovi kao da razvijaju uređaj za teleportaciju pa treba 15 firmi da se uključi, a ne usrani office paket kakvih već ima hrpa na tržištu - besplatnih.
Stvarno ne znam čemu sve ovo pored LibreOffice-a, ali dobro, treba izvući par stotina milijuna iz EU proračuna.
Ništa što EU radi ne može biti jednostavno i jeftino, a i većinom kasne 20 godina na tržište.
Da imalo poznaješ tematiku onda bi razumio da besplatna rješenja jesu besplatna - ali većinom za privatne korisnike.
I da si pročitao tekst skužio bi da se naglasak stavlja na rješenja za kolaboraciju između korisnika (tipa google docs) a takvih free programa baš i nema (a ako ima onda su komercijalnog karaktera za komercijalne korisnike).
EDIT:
Bilo kakva novinu "Made in EU", bilo privatna bilo "državna", svesrdno podržavam. Bilo je i vrijeme da se krenu otkantavati Ameri, Kinezi, Rusi i ostali, u bilo kojem mogućem pogledu i bilo kojoj mogućoj ovisnosti.
bazirano na OnlyOffice-u koji je ... khm ... ruski
Ne, baziran je na open source kodu koji je pod AGPL licencom. "ruski" dio koda je ociscen ili se cisti.
To i je bila cijela poanta fork-a zbog politike only offic-a, ignoriranja ostalih contributora, ostavljanje komentara na ruskom itd.
Taman kad pomisliš da si na informatičkom forumu dobiješ šamar koji te osvijesti. 
Gledam te!
On stalno veliča Ruse pa halucinira
ONLYOFFICE proizvodi latvijska IT tvrtka Ascensio System SIA sa sjedištem u Rigi.
Riječ je o međunarodnom tehnološkom timu koji je prvotno razvio ovaj uredski paket pod nazivom TeamLab, da bi se kasnije fokusirao na projekt otvorenog koda ONLYOFFICE.
haha, nisam ni vidio da je euro-office zapravo fork onlyoffice-a:
Ali bitno da neki lupaju o neovisnosti EU, lol...
O čemu ti ?!
Latvija je članica EU
Dajte malo prosurfajte prije no što bubnete bezveze.
Dajte malo prosurfajte prije no što bubnete bezveze.
Ti bi se trebao upoznati s činjenicama prije nego lupetaš...
Internet je prepun informacija, daj malo detaljnije prouči.
"OnlyOffice is developed in Russia by the Closed Joint Stock Company "New Communication Technologies" (a 100% Russian company), all development and management are located in Russia, in the city of Nizhny Novgorod.
The company has a Latvian subsidiary Ascensio System SIA for sales in the EU and the USA. As part of the import substitution program, the product took 1st place in the category of "Custom Office Software".
The Russian portal for choosing technologies and suppliers TAdviser indicates that OnlyOffice products were used by government agencies of the Russian Federation, in particular, the Ministry of Information Technologies and Communications of the Nizhny Novgorod Region.
This agency wrote that OnlyOffice is a development of Nizhny Novgorod programmers. Since 2015, the company's software has also helped to "optimize the work" of the St. Petersburg Cadet Military Corps, which is subordinate to the Ministry of Defense of the Russian Federation.
...
The developer of OnlyOffice, the company "New Communication Technologies" (NKT), was founded in 1998 in Nizhny Novgorod. During the rebranding in 2021, its name was changed to "R7-Office" (R7 JSC).
"R7-Office" released an office suite of the same name for the Russian market in 2018. The developer calls "R7-Office" a fork of the OnlyOffice office suite. In addition, the office of the Russian representative office of Ascensio System SIA is located at the same address as the NKT office: Nizhny Novgorod, Larina St., 22D.
DMS Solution says that "R7-Office" is a product with the same characteristics as OnlyOffice. Only for the Russian user since 2018 it is sold under the name "R7-Office", where "R" refers to the Russian family of launch vehicles.
No shit, sporno je to što su eu firme nesposobne bilo što isprogramirat same, nego se eto moraju oslanjati na gotove proizvode i onda to prezentirat kao svoje.
Eu zapravo želi ekvivalet microsoft officu, a rade ga bazirano na ruskom onlyofficu, lol, komedija.
Točno, isprike, google me zaj****
Ali Latvija je članica EU, nisi me trebao diskreditirati zbog tog upisa 
Ali AI je pomogao, hebeš google
Promjene nakon sankcija: Zbog pritiska i sankcija EU, struktura je izmijenjena. Danas je vlasnik holding iz Singapura (ONLYOFFICE Capital Group Pte. Ltd.), a osnivač Lev Bannov u međuvremenu je uzeo i tursko državljanstvo te preselio poslovanje.
