Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nemoguć

poruka: 6
|
čitano: 2.981
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nemoguć".
10 godina
offline
Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nemoguć

Da su ovi klatrati nastali prirodnim procesom, recimo padom asteroida, onda bi se zvali mineralima, te priključili spisku 6000 poznatih minerala. Ovako, ne zna se što su. Nisu umjetne tvari, jer nisu napavljene u laboratoriju, nisu ni minerali jer su napravljene (nenamjernim) djelovanjem čovjeka. Ili će ipak trebalo promijeniti definiciju minerala? Ako minerali nastaju djelovanjem životinja i biljaka, zašto se ne bi priznalo da minerali mogu nastati i djelovanjem čovjeka - zar čovjek ne pripada prirodi, kao i svaka druga životinjska vrsta?

 
9 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nem

zato ča po njima postoji priroda i ljudi...a u stvarnosti postoji samo priroda...pa tako svo ljudsko ponašanje je isto prirodno...u stvari na zemlji od organskog života postoji biljne i životinjske vrste

 

provaj samo reći da su ljudi žjedna od životinjskih vrsta...budeš proglašem...komunjarom...onaj koji nije sanjao rvatsku...itd

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
8 godina
offline
Re: Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nem
HCMAA kaže...

zato ča po njima postoji priroda i ljudi...a u stvarnosti postoji samo priroda...pa tako svo ljudsko ponašanje je isto prirodno...u stvari na zemlji od organskog života postoji biljne i životinjske vrste

 

provaj samo reći da su ljudi žjedna od životinjskih vrsta...budeš proglašem...komunjarom...onaj koji nije sanjao rvatsku...itd

 

 

Sve si krivo rekao, postoji samo Um / svijest.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2026 16:42 (gpd).
7 godina
offline
Re: Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nem
🙄
nadam se da se čuje
7 godina
offline
Re: Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nem
danen kaže...

Da su ovi klatrati nastali prirodnim procesom, recimo padom asteroida, onda bi se zvali mineralima, te priključili spisku 6000 poznatih minerala. Ovako, ne zna se što su. Nisu umjetne tvari, jer nisu napavljene u laboratoriju, nisu ni minerali jer su napravljene (nenamjernim) djelovanjem čovjeka. Ili će ipak trebalo promijeniti definiciju minerala? Ako minerali nastaju djelovanjem životinja i biljaka, zašto se ne bi priznalo da minerali mogu nastati i djelovanjem čovjeka - zar čovjek ne pripada prirodi, kao i svaka druga životinjska vrsta?

 
Hmm, semantiku na stranu, znači li to da svaka specifična nuklearna eksplozija može proizvesti neki novi specifičan mineral?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
10 godina
offline
Nakon prve nuklearne eksplozije nastao je "nemoguć

Ne znači. Postanak minerala ovisi o agensu (tlak, temperatura, voda) i geološkoj podlozi. Koji će minerali nastati nuklearnom eksplozijom ovisi o tome na čemu je ili u čemu eksplodirala. Nukelarna eksplozija zapravo stvara metamorfne stijene, a u njima poznate i nepoznate minerale. 

 
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice