Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring može i

poruka: 10
|
čitano: 4.687
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring može i".
10 mjeseci
offline
Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring može i

Bravo za jamstvo, ako ga budete testirali ozbiljnije mozete li biti tak dobri pa procitati sitna slova za jamstvo na bateriju.

usput ako je cijena Relax jamstva za cca 10 godina dok se ne dojde do 200kkm za prosjecnog korisnika, paprena, dobro bi bilo usporediti je sa cijenom nove baterije.

Toyota slusa, zastita investicije kroz jamstvo na bateriju i kodirano sklopovlje je definitivno odlican smjer. Meni je to najveca boljka EVa, prekratko jamstvo na bateriju. 10 godina je vec bolje, idealno je 12 ili vise, a ne bi bilo zgorega i da se minimalni kapacitet malo poveca, bar 75%.  Nadalje utvrdjivanje kapaciteta, postoji li metoda ili je ono sto vozilo kaze? Mozes ti imati kapacitet 70% ako gmizes 30 na sat na nizbrdici, ali da li ces imati kapacitet 70% ako vozis 80 na sat na uzbrdici.  Struje praznjenja u ocjeni kapaciteta nisu ne bitne a ja nemam pojma kako i da li je isto definirano.  Bilo bi dobro znati.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
Ako je suditi po Toyota Relax jamstvu iz prethodnih godina, 10 godina ide i na bateriju, bez pitanja i uvjeta.
14 godina
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
My2Cents kaže...

Bravo za jamstvo, ako ga budete testirali ozbiljnije mozete li biti tak dobri pa procitati sitna slova za jamstvo na bateriju.

usput ako je cijena Relax jamstva za cca 10 godina dok se ne dojde do 200kkm za prosjecnog korisnika, paprena, dobro bi bilo usporediti je sa cijenom nove baterije.

Toyota slusa, zastita investicije kroz jamstvo na bateriju i kodirano sklopovlje je definitivno odlican smjer. Meni je to najveca boljka EVa, prekratko jamstvo na bateriju. 10 godina je vec bolje, idealno je 12 ili vise, a ne bi bilo zgorega i da se minimalni kapacitet malo poveca, bar 75%.  Nadalje utvrdjivanje kapaciteta, postoji li metoda ili je ono sto vozilo kaze? Mozes ti imati kapacitet 70% ako gmizes 30 na sat na nizbrdici, ali da li ces imati kapacitet 70% ako vozis 80 na sat na uzbrdici.  Struje praznjenja u ocjeni kapaciteta nisu ne bitne a ja nemam pojma kako i da li je isto definirano.  Bilo bi dobro znati.

 Prije ce se auto pretvorit u prah nego baterija krepat.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
18 godina
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo

Ovo je sa EVClinic:

 

Motor failure occurs around 500,000 km:

  • New motor: €3,500
  • Motor repair: €1,800
  • Preventative differential oil change is recommended at 200,000 km.

A simple battery system failure occurs at 200,000 – 300,000 km:

  • Repair: €800 –€4,500 (A “simple” failure includes battery resealing and pressure retention testing to prevent water ingress. If the battery is original and has never been replaced under warranty, resealing is needed after 6-7 years or 250,000 km.)

A more expensive failure occurs at 350,000 – 500,000 km:

  • New battery: €18,000
  • Used battery: €8,000

OBC (on-board charger) failure occurs between 300,000 and 500,000 km:

  • New OBC: €2,800
  • OBC repair: €1,200
  • Used OBC: €1,000

 

Sve navedeno se moze ali ne mora desiti jednom EVu. Ovo je cisto da znate worst case scenario te koliko kosta kad i ako se nesto na EV pokvari.

 

4 godine
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
SimeKZ kaže...

 Prije ce se auto pretvorit u prah nego baterija krepat.

Točno.

A ljudi ne kontaju da u tih 10 godina jamstva moraš svake godine (ako želiš nastavak jamstva) na "servis" baterije , servis koji nije jeftin

合気道 五段
18 godina
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
Zaporožac kaže...
SimeKZ kaže...

 Prije ce se auto pretvorit u prah nego baterija krepat.

Točno.

A ljudi ne kontaju da u tih 10 godina jamstva moraš svake godine (ako želiš nastavak jamstva) na "servis" baterije , servis koji nije jeftin

 VW u Austriji mjesecno naplacuje 28€ za odrzavanje koje ne postoji kod EVa! Uzmu ti 336€ godisnje za nista! Tesla nema odrzavanje nego kad auto rece da nesto treba odraditi odes na servis. Naplacuju 10€ mjesecno za OnlineServices i to mi je "ok" jer mogu gledat Netflix ili slusat Spotify do mile volje, plus auto je dostupan prek appa te mogu s njim remote kaj god mi treba plus svake dvije godine se mjenja filter klime za 20€.

Koliko kosta ta prica kod Toyote? Ima netko tu informaciju jer me stvarno zanima.

10 mjeseci
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
SimeKZ kaže...

 Prije ce se auto pretvorit u prah nego baterija krepat.

 Znas, ja nema nista protiv kada netko jako navija, ali samo ako to i naglasi. Ove pausalne ocjene, osim sto su jezicno logicki kontradiktorne uopce ne pomazu. Baterija je dio auta, auto u prah i baterija je u prahu. Alo. Sve sto je jasno jest da ti jako volis aute na baterije. I ja sam ih voli kao dete, a kako predumjevam da cu u dogledno vrijeme kupiti EV interesiraju me obvezujuci detalji, a ne pausalni komentari.  Ovo je prvi puta da vidim jamstvo na EV vozilu koje me odmah zainteresiralo, samo fale sitna slova.

 

Evo ja ti doma imam jako puno alata koji dela na baterije i imam preko cca 20tak baterijskih clanaka kvalitetnog branda. Neki su u odlicnom stanju neki su koma a neki su na krepuc cekaju da im zamjenim clanke. Svi se koriste jednako, svi se pune prije uporabe, svi se skladiste sa manje od 30% kapaciteta pa su perfromanse prilicno neujednacene.  Ja sam sa time spreman zivjet, samo moram znati koliko me to kosta i koji su uvjeti. Ako kosta manje kod nepredvidivih situacija veca je vjerojatnost da cu kupiti i prozvakati povecanu kolicinu guma koju cu morati kupiti tijekom exploatacije EV. Sad me 4 obicne ljetne gume za obicno prdekalo kostaju cca 600EUR bez ugradnje, za malo ozbiljnije prdekalo me kostaju oko 800EUR set bolje gume. Za EV nisam gledao jos, sumnjam da su jeftine obzirom na masu vozila i velicinu kotaca na EV.

 

Kolega koji je vozil Volva XC nesto na struju veli da mu set ljetnih guma nisu zdurale niti dve godine, a vozi umjereno, znaci meni godinu.  Pa jos ako na to nadodam "servis" baterije od cca xxx EURa godsnje puta X godina da bi ostao u jamstvu. Cisto da vidimo racunicu.

 

Jos sam se suzdrzao pitati teski udav od pitanja, koliki je zivotni vijek baterije u ovoj Toyoti. Svaki proizvod ima svoj zivotni vijek, osnovni namece zakonodavac, nakon toga ako Toyota kaze: "ta baterija nam je end of life, evo vam kupon mozete ga iskoristiti za kupnju nove TOyote". To bi isto bio problem.

 

Naravno sve se to moze i zaobici pa uzeti leasing na nekakvo kratko vrijeme i onda jednostavno zaboravciti auto nakon leasing exploatacije.

Koliko god je to zgodno, zao mi hitit toliko novca, a da mi poslije ne ostane niti auto koji onda morem prodati cigojnerima da ga odpelaju na odpad u dijelovima :).

Meni je auto trenutno samo trosak, a imam ih i previse pa me onda detalji zanimaju. Kada je auto poslovni trosak koji se dade kompenzirati iz prihoda, onda je puno jednostavnije, samo zemes leasing i mjenjas svake 3 godine i doslovno ne mislis o nicemu dok ima posla.

14 godina
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
My2Cents kaže...
SimeKZ kaže...

 Prije ce se auto pretvorit u prah nego baterija krepat.

 Znas, ja nema nista protiv kada netko jako navija, ali samo ako to i naglasi. Ove pausalne ocjene, osim sto su jezicno logicki kontradiktorne uopce ne pomazu. Baterija je dio auta, auto u prah i baterija je u prahu. Alo. Sve sto je jasno jest da ti jako volis aute na baterije. I ja sam ih voli kao dete, a kako predumjevam da cu u dogledno vrijeme kupiti EV interesiraju me obvezujuci detalji, a ne pausalni komentari.  Ovo je prvi puta da vidim jamstvo na EV vozilu koje me odmah zainteresiralo, samo fale sitna slova.

 

Evo ja ti doma imam jako puno alata koji dela na baterije i imam preko cca 20tak baterijskih clanaka kvalitetnog branda. Neki su u odlicnom stanju neki su koma a neki su na krepuc cekaju da im zamjenim clanke. Svi se koriste jednako, svi se pune prije uporabe, svi se skladiste sa manje od 30% kapaciteta pa su perfromanse prilicno neujednacene.  Ja sam sa time spreman zivjet, samo moram znati koliko me to kosta i koji su uvjeti. Ako kosta manje kod nepredvidivih situacija veca je vjerojatnost da cu kupiti i prozvakati povecanu kolicinu guma koju cu morati kupiti tijekom exploatacije EV. Sad me 4 obicne ljetne gume za obicno prdekalo kostaju cca 600EUR bez ugradnje, za malo ozbiljnije prdekalo me kostaju oko 800EUR set bolje gume. Za EV nisam gledao jos, sumnjam da su jeftine obzirom na masu vozila i velicinu kotaca na EV.

 

Kolega koji je vozil Volva XC nesto na struju veli da mu set ljetnih guma nisu zdurale niti dve godine, a vozi umjereno, znaci meni godinu.  Pa jos ako na to nadodam "servis" baterije od cca xxx EURa godsnje puta X godina da bi ostao u jamstvu. Cisto da vidimo racunicu.

 

Jos sam se suzdrzao pitati teski udav od pitanja, koliki je zivotni vijek baterije u ovoj Toyoti. Svaki proizvod ima svoj zivotni vijek, osnovni namece zakonodavac, nakon toga ako Toyota kaze: "ta baterija nam je end of life, evo vam kupon mozete ga iskoristiti za kupnju nove TOyote". To bi isto bio problem.

 

Naravno sve se to moze i zaobici pa uzeti leasing na nekakvo kratko vrijeme i onda jednostavno zaboravciti auto nakon leasing exploatacije.

Koliko god je to zgodno, zao mi hitit toliko novca, a da mi poslije ne ostane niti auto koji onda morem prodati cigojnerima da ga odpelaju na odpad u dijelovima :).

Meni je auto trenutno samo trosak, a imam ih i previse pa me onda detalji zanimaju. Kada je auto poslovni trosak koji se dade kompenzirati iz prihoda, onda je puno jednostavnije, samo zemes leasing i mjenjas svake 3 godine i doslovno ne mislis o nicemu dok ima posla.

 Procitam prvih par redova. Shvatim da te dobro šilji. To je to.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
10 mjeseci
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
SimeKZ kaže...

 Procitam prvih par redova. Shvatim da te dobro šilji. To je to.

 , nije ti to aktivni kognitivni proces (shvacanje), to ti je automatizirana rekacija odbijanja informacija koje ne mozes procesuirati. Pozornost rapidno stremi ka nuli ako pocetni input nije u skladu sa jednostavnom autopilot proceduricom u krenijalnoj supljini. 

14 godina
offline
Re: Nova karavanska izvedba Toyote bZ4X Touring mo
My2Cents kaže...
SimeKZ kaže...

 Procitam prvih par redova. Shvatim da te dobro šilji. To je to.

 , nije ti to aktivni kognitivni proces (shvacanje), to ti je automatizirana rekacija odbijanja informacija koje ne mozes procesuirati. Pozornost rapidno stremi ka nuli ako pocetni input nije u skladu sa jednostavnom autopilot proceduricom u krenijalnoj supljini. 

Vrlo vjerovatno puno rijeci koje ne razumijes. 

Zanimljiv si tip svakako.

 

Samo naprijed.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice