na cesti nemam problema sa drugim autima nego sa debilima za njihovim volanima...tko provjerava cestovne teroriste...moža svaki auto biti čaroban...ali ča vridi ako ima primitivca za kormilom
- +/- sve poruke
- ravni prikaz
- starije poruke gore
na cesti nemam problema sa drugim autima nego sa debilima za njihovim volanima...tko provjerava cestovne teroriste...moža svaki auto biti čaroban...ali ča vridi ako ima primitivca za kormilom
Minimalno jednom mjesecno sam u HR i imam osjecaj da sam jedina osoba u drzavi koja se vozi po zakonu! Znaci udem u HR i vozim se po zakonu sa tempomatom te me ljudi redovno ali redovno preticu u naseljima jer se vozim 50. Od granice do Varazdina imam nekih 45 minuta i jos nisam dozivio da me bas svi nisu preticali, ali svi.
Najveci cigani su gastarbajteri kojima se zuri doma za vikend pa se kroz Austriju i Sloveniju vozimo po zakonu a kad udemo u HR gubi im se trag!
Nesto nevjerojatno koja nekultura i ne pridrzavanje zakona je u HR. Kad stanem na zebri da pustim ljude imam osjecaj da ovi iza mene misle da sam totalni debil.
Od kad su postavili ove fix kamere sve se pogorsalo. Svi znaju gdi su i prije te poslije se voze kao da su ukrali auto jer znaju da nigdi nitko ne kontrolira promet.
Kaj se tehnickog pregleda tice, to najbolje da niti ne komentiram jer kolicina smeca na cestama te neispravnost istog je zapanjujuca. Korupcija kod tehnickog pregleda je najveci problem a skidanje kilometara je protuzakonito na "zapadu" i ne znam kak se na to zakonski gleda u HR.
Provjeri brzinomjer ako te svi prestizu dok vozis 50.
na cesti nemam problema sa drugim autima nego sa debilima za njihovim volanima...tko provjerava cestovne teroriste...moža svaki auto biti čaroban...ali ča vridi ako ima primitivca za kormilom
Minimalno jednom mjesecno sam u HR i imam osjecaj da sam jedina osoba u drzavi koja se vozi po zakonu! Znaci udem u HR i vozim se po zakonu sa tempomatom te me ljudi redovno ali redovno preticu u naseljima jer se vozim 50. Od granice do Varazdina imam nekih 45 minuta i jos nisam dozivio da me bas svi nisu preticali, ali svi.
Najveci cigani su gastarbajteri kojima se zuri doma za vikend pa se kroz Austriju i Sloveniju vozimo po zakonu a kad udemo u HR gubi im se trag!
Nesto nevjerojatno koja nekultura i ne pridrzavanje zakona je u HR. Kad stanem na zebri da pustim ljude imam osjecaj da ovi iza mene misle da sam totalni debil.
Od kad su postavili ove fix kamere sve se pogorsalo. Svi znaju gdi su i prije te poslije se voze kao da su ukrali auto jer znaju da nigdi nitko ne kontrolira promet.
Kaj se tehnickog pregleda tice, to najbolje da niti ne komentiram jer kolicina smeca na cestama te neispravnost istog je zapanjujuca. Korupcija kod tehnickog pregleda je najveci problem a skidanje kilometara je protuzakonito na "zapadu" i ne znam kak se na to zakonski gleda u HR.
Prošli vikend, u onu famoznu nedjelju kada je bio kolaps na A1 vozio sam od Zadra prema Zagrebu. Uglavnom 120-130km/h tu i tamo bi potegnuo do 150km/h kada bi se kratko prebacio u lijevu traku.
Jedina vozila koja sam zaobilazio u desnoj traci su kampice, busevi, teretnjaci i par penzica u prastarim corsama i peugeotima. Svi drugi su šibali pored mene kao da sutra ne postoji.
Dok sam se vozio lijevom trakom sa 150km/h osjecao sam se nelagodno ali ne što sam prebrzo vozio nego što sam prespor. Likovi su mi se se doslovno nabijali na guzicu i koce dok ja ne obavim pretjecanje i vratim se u desnu.
Prestrašno
na cesti nemam problema sa drugim autima nego sa debilima za njihovim volanima...tko provjerava cestovne teroriste...moža svaki auto biti čaroban...ali ča vridi ako ima primitivca za kormilom
Minimalno jednom mjesecno sam u HR i imam osjecaj da sam jedina osoba u drzavi koja se vozi po zakonu! Znaci udem u HR i vozim se po zakonu sa tempomatom te me ljudi redovno ali redovno preticu u naseljima jer se vozim 50. Od granice do Varazdina imam nekih 45 minuta i jos nisam dozivio da me bas svi nisu preticali, ali svi.
Najveci cigani su gastarbajteri kojima se zuri doma za vikend pa se kroz Austriju i Sloveniju vozimo po zakonu a kad udemo u HR gubi im se trag!
Nesto nevjerojatno koja nekultura i ne pridrzavanje zakona je u HR. Kad stanem na zebri da pustim ljude imam osjecaj da ovi iza mene misle da sam totalni debil.
Od kad su postavili ove fix kamere sve se pogorsalo. Svi znaju gdi su i prije te poslije se voze kao da su ukrali auto jer znaju da nigdi nitko ne kontrolira promet.
Kaj se tehnickog pregleda tice, to najbolje da niti ne komentiram jer kolicina smeca na cestama te neispravnost istog je zapanjujuca. Korupcija kod tehnickog pregleda je najveci problem a skidanje kilometara je protuzakonito na "zapadu" i ne znam kak se na to zakonski gleda u HR.
Prošli vikend, u onu famoznu nedjelju kada je bio kolaps na A1 vozio sam od Zadra prema Zagrebu. Uglavnom 120-130km/h tu i tamo bi potegnuo do 150km/h kada bi se kratko prebacio u lijevu traku.
Jedina vozila koja sam zaobilazio u desnoj traci su kampice, busevi, teretnjaci i par penzica u prastarim corsama i peugeotima. Svi drugi su šibali pored mene kao da sutra ne postoji.
Dok sam se vozio lijevom trakom sa 150km/h osjecao sam se nelagodno ali ne što sam prebrzo vozio nego što sam prespor. Likovi su mi se se doslovno nabijali na guzicu i koce dok ja ne obavim pretjecanje i vratim se u desnu.
Prestrašno
Ista shema je na relaciji Graz - Maribor. Svi se voze ko da kasne na smak svijeta i siluju po lijevoj traci a kolona od desetak kilometara. Znaci vozim se po lijevoj traci u koloni kojoj nema kraja, nisam solo pa chilam na 140 do max 150 jer ispred mene kolona ne vidi se kraja. Redovno doleti neki wunderkind kojem se zuri doma i blenda mi da se maknem a vozim iznad ogranicenja te ispred mene nekih tisucu vozila u lijevoj traci! Ignoriram ga i vozim dalje jer ako mu se ja maknem sigurno mu se ne bude maknulo onih tisucu automobila ispred mene. Vozi se iza mene i odjebi s blendanjem da ti ne stanem i razbijem glavu.
Jednom vozim doma i preticem sa jos jedno petero automobila po lijevoj traci te vozim koliko prvi u koloni dopusta te preticemo kamiona. Ja sam zadnji u koloni koja pretice i od iza dolece neki glupson MB tablice sa A4 karavanom te se skoro zabija u mene!!!! Lik mi je blendal da koji k se ne micem a ispred mene jos pet automobila te svi kulturno preticemo sa nekih 140 km/h. Idiot je doletio sa minimalno 200 na sat i onda pizdi kaj mu se svi nisu maknuli. Kad smo presli kamion normalno smo se prebacili u desnu traku jer je lijeva za preticanje i gledam glupana dok me prelazi da vidim s kim imam posla i pokazujem mu da nek se stane na zaustavnu da mu objasnim da je idiot ali nije bilo interesa za konfrontaciju.
Najveci mi je gust kad doleti neki kmet s BMWom od 200 konja i blenda da se maknem a preticem u koloni te se nemam kam maknut jer se svi uvjetovano vozimo kak se vozimo. Prodemo kamiona i onda dam gas te se tom napetom BMWu gubi trag jer sam prije na 200 nego on na 100, ali glavno da me siluje da mu se maknem jer on frajer ima BMW i zuri mu se doma.
Nesto nevjerojatno koja nekultura i ne pridrzavanje zakona je u HR. Kad stanem na zebri da pustim ljude imam osjecaj da ovi iza mene misle da sam totalni debil.
Od kad su postavili ove fix kamere sve se pogorsalo. Svi znaju gdi su i prije te poslije se voze kao da su ukrali auto jer znaju da nigdi nitko ne kontrolira promet.
Sto sam dulje vani, a buduci da dodjem jednom ili dvaput godisnje, dozivljavam svaki puta sve veci i veci sok kada navratim (i to ne samo po pitanju prometa). Ne znam jel to tako i prije bilo, pa nisam primjecivao ili je to od nedavno.
na cesti nemam problema sa drugim autima nego sa debilima za njihovim volanima...tko provjerava cestovne teroriste...moža svaki auto biti čaroban...ali ča vridi ako ima primitivca za kormilom
Minimalno jednom mjesecno sam u HR i imam osjecaj da sam jedina osoba u drzavi koja se vozi po zakonu! Znaci udem u HR i vozim se po zakonu sa tempomatom te me ljudi redovno ali redovno preticu u naseljima jer se vozim 50. Od granice do Varazdina imam nekih 45 minuta i jos nisam dozivio da me bas svi nisu preticali, ali svi.
Najveci cigani su gastarbajteri kojima se zuri doma za vikend pa se kroz Austriju i Sloveniju vozimo po zakonu a kad udemo u HR gubi im se trag!
Nesto nevjerojatno koja nekultura i ne pridrzavanje zakona je u HR. Kad stanem na zebri da pustim ljude imam osjecaj da ovi iza mene misle da sam totalni debil.
Od kad su postavili ove fix kamere sve se pogorsalo. Svi znaju gdi su i prije te poslije se voze kao da su ukrali auto jer znaju da nigdi nitko ne kontrolira promet.
Kaj se tehnickog pregleda tice, to najbolje da niti ne komentiram jer kolicina smeca na cestama te neispravnost istog je zapanjujuca. Korupcija kod tehnickog pregleda je najveci problem a skidanje kilometara je protuzakonito na "zapadu" i ne znam kak se na to zakonski gleda u HR.
Prošli vikend, u onu famoznu nedjelju kada je bio kolaps na A1 vozio sam od Zadra prema Zagrebu. Uglavnom 120-130km/h tu i tamo bi potegnuo do 150km/h kada bi se kratko prebacio u lijevu traku.
Jedina vozila koja sam zaobilazio u desnoj traci su kampice, busevi, teretnjaci i par penzica u prastarim corsama i peugeotima. Svi drugi su šibali pored mene kao da sutra ne postoji.
Dok sam se vozio lijevom trakom sa 150km/h osjecao sam se nelagodno ali ne što sam prebrzo vozio nego što sam prespor. Likovi su mi se se doslovno nabijali na guzicu i koce dok ja ne obavim pretjecanje i vratim se u desnu.
Prestrašno
Ista shema je na relaciji Graz - Maribor. Svi se voze ko da kasne na smak svijeta i siluju po lijevoj traci a kolona od desetak kilometara. Znaci vozim se po lijevoj traci u koloni kojoj nema kraja, nisam solo pa chilam na 140 do max 150 jer ispred mene kolona ne vidi se kraja. Redovno doleti neki wunderkind kojem se zuri doma i blenda mi da se maknem a vozim iznad ogranicenja te ispred mene nekih tisucu vozila u lijevoj traci! Ignoriram ga i vozim dalje jer ako mu se ja maknem sigurno mu se ne bude maknulo onih tisucu automobila ispred mene. Vozi se iza mene i odjebi s blendanjem da ti ne stanem i razbijem glavu.
Jednom vozim doma i preticem sa jos jedno petero automobila po lijevoj traci te vozim koliko prvi u koloni dopusta te preticemo kamiona. Ja sam zadnji u koloni koja pretice i od iza dolece neki glupson MB tablice sa A4 karavanom te se skoro zabija u mene!!!! Lik mi je blendal da koji k se ne micem a ispred mene jos pet automobila te svi kulturno preticemo sa nekih 140 km/h. Idiot je doletio sa minimalno 200 na sat i onda pizdi kaj mu se svi nisu maknuli. Kad smo presli kamion normalno smo se prebacili u desnu traku jer je lijeva za preticanje i gledam glupana dok me prelazi da vidim s kim imam posla i pokazujem mu da nek se stane na zaustavnu da mu objasnim da je idiot ali nije bilo interesa za konfrontaciju.
Najveci mi je gust kad doleti neki kmet s BMWom od 200 konja i blenda da se maknem a preticem u koloni te se nemam kam maknut jer se svi uvjetovano vozimo kak se vozimo. Prodemo kamiona i onda dam gas te se tom napetom BMWu gubi trag jer sam prije na 200 nego on na 100, ali glavno da me siluje da mu se maknem jer on frajer ima BMW i zuri mu se doma.
U Njemačkoj ti je pravilo da se moraš prestrojiti na desnu traku. Istina, tamo na mnogim mjestima nema ograničenja, ali je zakon jasan: prestrojavanje je obavezno nakon zaobilaženja, nema vožnje po lijevoj traci, a na desno je slobodno
U Njemačkoj ti je pravilo da se moraš prestrojiti na desnu traku. Istina, tamo na mnogim mjestima nema ograničenja, ali je zakon jasan: prestrojavanje je obavezno nakon zaobilaženja, nema vožnje po lijevoj traci, a na desno je slobodno
Svugdje je to pravilo, nigdje nije dozvoljena vožnja po lijevoj ako je desna prazna. Stvar je što neki misle da ako su brži na lijevoj traci svi im se moraju micati neovisno kakva je situacija na desnoj traci. Netko pretiče sa 160 kolonu kamiona, ovaj iza bi išao 200 i onda blica svemu ispred sebe. Kad već govorimo o Njemačkoj tamo ima prestretača koji snimaju samo takve i onda kad im se uzblicaju, upale signalna svjetla, mora ga pratiti i onda ide kazna.
U Njemačkoj ti je pravilo da se moraš prestrojiti na desnu traku. Istina, tamo na mnogim mjestima nema ograničenja, ali je zakon jasan: prestrojavanje je obavezno nakon zaobilaženja, nema vožnje po lijevoj traci, a na desno je slobodno
Svugdje je to pravilo, nigdje nije dozvoljena vožnja po lijevoj ako je desna prazna. Stvar je što neki misle da ako su brži na lijevoj traci svi im se moraju micati neovisno kakva je situacija na desnoj traci. Netko pretiče sa 160 kolonu kamiona, ovaj iza bi išao 200 i onda blica svemu ispred sebe. Kad već govorimo o Njemačkoj tamo ima prestretača koji snimaju samo takve i onda kad im se uzblicaju, upale signalna svjetla, mora ga pratiti i onda ide kazna.
Ako netko blica, a nemaš se kamo prestrojiti, slobodno ignoriraš. Blicanje je ionako zabranjeno. Mene su odvojili u Njemačkoj da ih pratim, iako sam se uredno prestrojio na desnu stranu policiji. Odvojili su me zato što sam se vratio na srednju traku i pretekao ih: jer su oni usporili, a nisu se prestrojili na desnu traku. Kada su vidjeli da je auto rentan i da sam stranac, prošao sam samo sa upozorenjem da se moram prestojavati :)
vozim poviše ograničenja jer promet dopušta...budala mi se zabije na 2 metra...puna crta...i samo čeka kad ćeme pretjecati...i normalno krene pretjecanje ali on ne pravi razmak da se vrati na našu stranu...nego mi ulijeće na metar...od autocest imam paranoju...onk vozim 110km i kamion mi se zabije na metar i čeka kad će me...ista stvar i kod lokanih cesta...ono kamion mi se zabije...a ja već vozim ili po znaku...ili poviše
autocesta...110km vozim...idem u pretjecanje...iza sebe vidim jednu sitnu točkicu...krenem u pretjecanje kad ono točkica iza mene blica...200km na auto cesti to njima ko dobar dan
Samo brine me da ne budem onaj nesretnik što slučajno susretne auto iza okuke u mojoj traci iz kontra smjera.
Što se tiče autoputa jansam dobio kaznu za vožnju u lijevoj traci i kao smetao sam automobilu iza , a vozio sam tik ispod dozvoljene brzine i to u petlji... ludost zakona. A samo nisam htio smetati ovima u desnoj traci što se ubacuju iz petlje na autoput.
Oni što blicaju kad obilazim u lijevoj traci sa 143km/h (samoubojice pretežno u bijesnim autima) mogu da nam puše i zahvale što im ne dozvoljavamo da se negdje ne samoubiju, ali i pobiju nedužnu nejač.
Kolega Novi_Ćovijeće od sad vozi slobodno 59 na tempomatu i nećemo te obići ;) ajd da budeš siguran od zakona u RH 57km/h.
A semafor ti neće upaliti crveno ako staviš na 56km/h u naseljima.
Mislim mlad si , dobrih refleksa, pametan i sigurno dobro čitaš promet , ono 50 ograničenje je za babe i djedove ;)
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Kolega Novi_Ćovijeće od sad vozi slobodno 59 na tempomatu i nećemo te obići ;) ajd da budeš siguran od zakona u RH 57km/h.
Kako si došao do 143 i 57? 
a u naselju 50+10= 60. Voziš 59 i policija ti ne može ništa, a opet je dovoljno sporo.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
a u naselju 50+10= 60. Voziš 59 i policija ti ne može ništa, a opet je dovoljno sporo.
Van naselja ti nema kazne za do 10 preko, zato gledaj 155.
U mjestu je 10 za brzine preko 50, no samo 3 do 50 km/h.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu ASICS
Ne, do 50 km/h je 3 km/h, od 50 do 100 je 10 km/h, preko je 10%.
Šta se Graza tice sada ce biti interesantno nakon ove baustele na autocesti prema Spielfeldu postavili su 3-4 nova radara.Ja obicno vozim 120-150km/h zavisi od uvjeta na autocesti i prometu.Ako netko iza mene žuri maknem se iz lijeve trake čim prije mogu i uopce me ne interesira kako je kolega napisao da pali vatromet iza mene.
U RH skoro uvijek uspijem popit kaznu, zadnji put sam se policiji u Garešnici kod konzuma naparkirao na vrata da ne mogu u auto ulazili su kao kornjače unutra.Šta se tice naše autoceste pa mi imamo jebene kamikaze na cesti tako da se uopce ne cudim da cobre svako malo nekoga hvataju ne znam gdje je gore od ZG prema Krapini ili na Krku kada se skupe "balkanci" slovenci bosanci doslovno kamikaze.
I kaj je onda bilo sa tehnickim dok kapmpirate u lijevoj traci? uzasavate se na cesti, igrate se frustriranog policajca i nimalo ne pridonosite protocnosti prometa, sto mu je i glavna svrha, protocnost.
Ja imam velikih prigovora na porez u obliku tehnickog pregleda, jer na cesti je previse vidljivo lose odrzvanih, smrdljivih auta kojima curi bar neka ili vise razlicitih tekucina.
Crni oblaci dima iz kjekakvih Audija, BMWa, Mercedesa su vise pravilo nego slucajnost, pa mi se cini da taj tehnicki samo skuplja porez, za ostalo ih boli jedna stvar.
Obzirom da to nisu mali nego bitni i znacajni problemi zanima me isto gdje su likovi poput ImamoPravoZnati, JohnDory i slicnih dosadnjakovica da upregnu i stisnu u pravom smjeru da taj tehnicki opravda razlog postojanja, ucini ceste ciscima i sigurnijima.
Neodrzavano neispravno prometalo se mora iskljuciti iz prometa i vlasniku odrapiti znacajnu ekolosku kaznu, tako da bude pametnije gledati u smjeru nabave ispravnog novijeg vozila, kada se vec ne zeli odrzavati staro.
Zapalis od Vrbovca do Dugog Sela i imas materijala za presanje auta i cvikanja vozacke koliko hoces.
Preticanje preko pune linije, u naseljenom gdje je 50 ogranicenje, zaobilazenje radova sa ciljem uzrokovanja frontalnog sudara da on sa svojim fordom zaobide 2-3 rupe i tako dalje...
Policije ni za lijek
I kaj je onda bilo sa tehnickim dok kapmpirate u lijevoj traci? uzasavate se na cesti, igrate se frustriranog policajca i nimalo ne pridonosite protocnosti prometa, sto mu je i glavna svrha, protocnost.
Ja imam velikih prigovora na porez u obliku tehnickog pregleda, jer na cesti je previse vidljivo lose odrzvanih, smrdljivih auta kojima curi bar neka ili vise razlicitih tekucina.
Crni oblaci dima iz kjekakvih Audija, BMWa, Mercedesa su vise pravilo nego slucajnost, pa mi se cini da taj tehnicki samo skuplja porez, za ostalo ih boli jedna stvar.
Obzirom da to nisu mali nego bitni i znacajni problemi zanima me isto gdje su likovi poput ImamoPravoZnati, JohnDory i slicnih dosadnjakovica da upregnu i stisnu u pravom smjeru da taj tehnicki opravda razlog postojanja, ucini ceste ciscima i sigurnijima.
Neodrzavano neispravno prometalo se mora iskljuciti iz prometa i vlasniku odrapiti znacajnu ekolosku kaznu, tako da bude pametnije gledati u smjeru nabave ispravnog novijeg vozila, kada se vec ne zeli odrzavati staro.
Ne samo to nego i kazniti onoga koji ga je pustio na tehnickom pregledu. Najmanji je problem pronaci gdi je raden tehnicki i ko ga je pustio na cestu, a korupcija je u RH nacin zivota. Svi zivi cupaju sve zivo iz auspuha da auto ima vise konja ali zato truju sve u sesnaest.
Mislim da vozim kulturno i vozim brže od onog što piše na znakovima. Sve od reda je 10km-20 km/h prenisko. Osim znakova po gradu, tu ti skoro u svakom trenutku netko može izletiti i moraš imati pristojnu sigurnosnu marginu.To je svinjarija koja dođe na naplatu kad se nesreća desi i onda je kriv onaj koji je vozio brže od ograničenja. Iako se nesreća nije dogodila zbog toga.
Nemojte mi samo o tome da su to fakultetski obrazovani stručnjaci odredili i šta ja znam o tome 
To je svinjarija koja dođe na naplatu kad se nesreća desi i onda je kriv onaj koji je vozio brže od ograničenja. Iako se nesreća nije dogodila zbog toga.
Mogu te kazniti i za to što si vozio prebrzo ali nisi automatski kriv ako ti netko oduzme prednost npr. to nema smisla.
Kao i npr., ako nepropisno parkiraš i netko te ogrebe, ti dobiješ kaznu za nepropisnoo parkiranje a on za to što te ogrebao.
