Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

poruka: 14
|
čitano: 6.155
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup".
16 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Izgleda poput iPhone-a, siguran sam da će naći pokojeg kupca jednako kao i električni Porsche koji se prodaje u desetcima komada.

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje naj
maximir kaže...

Izgleda poput iPhone-a, siguran sam da će naći pokojeg kupca jednako kao i električni Porsche koji se prodaje u desetcima komada.

 

prije da izgledaju kao braunovi proizvodi iz ere dieter ramsa

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
17 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Kinez sličnih karakteristika košta 10 puta manje...

 

scientia est potentia
 
2 3 hvala 0
7 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup


Oooo, jel to naš ponos i dika mali Mate dobio još jednu konkurenciju?
Ajmo ljudi nać i treći posao da si naše gazde mogu priuštit i ovaj najviši domet moderne civilizacije. Nema smisla da se vozaju do salona za masažu u nekakvim jeftilen skalamerijama dizajniranim za stoku sitnog zuba.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2026 21:55 (Al Crane).
 
1 0 hvala 0
18 godina
offline
Re: Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje naj
Malo edukacije oko industrijskog dizajna, Jony Ive-a i zašto ovo nije ništa kao iPhone:

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 mjeseci
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Od sramote nebi ljudima govorio da vozim Ferrari, majko sveta kakvo je ovo svetogrđe ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje naj
maximir kaže...

Izgleda poput iPhone-a, siguran sam da će naći pokojeg kupca jednako kao i električni Porsche koji se prodaje u desetcima komada.

Još su EV nazvali Porsche Taycan Turbo  

Možda ima turbo mod ventilacije u kabini.

Ne znam bi li se smijao ili plakao. 

 

15 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Namjerno ružan da bi se pospješila prodaja benzinaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
17 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

S obzirom tko je dizajnirao, nije ni čudo.... Ferrari LGBT umjesto GTB 

https://www.youtube.com/@gaap86
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Ovo kao da su napravili namjerno napravili rage bait auto tako da više nikada nitko ne pomisli da Ferrari treba napraviti EW. Drugog objašnjenja nemam. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Da mi je znat koji konj će ovo čudo kupit samo zbog konja na haubi jer je to jedina poveznica sa Ferrarijem. Iskreno da nema tog konja bi pomislio da je neki kineski EV jeftikaner od 20t ojra!

Plus da studio/dizajner koji je ovo čudo dizajnira bi možda bilo bolje da se drži telefona!

Moj PC  
1 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Iznutra je brutalan.

 
1 0 hvala 0
18 godina
online
Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje najskup

Jedan od rijetkih ako ne i jedni koji je dobro napravio digitalizaciju iznutra. Dok Mercedes, Bmw i ostali samo krcaju hladne, beživotne ekrane s puno plastike i sve postaje na touch, Ferrari odnosno Jony Ive pokazuje kako to treba izgledati. Lagano zaobljene forme, zadržavanje prekidača, animacije i sve je u istom dizajnerskom jeziku. Ostali imaju 15-tak godina evolucije dizajna s organskim linijama u interijeru i onda samo nalijepe 10' zaslon u sred tog nekog ovala. Izgleda čudno i neprirodno. Ovdje su ekrani "humani" i logično postavljeni. Nisu naknadno ubačeni i ne izgledaju kao strano tijelo. Čista desetka.

 

Vanjski izgled više pripada nekom Tesli, Xiaomiju i slično, ne toliko Ferrariju, ali s druge strane Ferrairi je mehanička zvijer, ne električni auto... Pokušati zadržati isti izgled izvana bilo bi pogrešno. Dizajn se prilagođava proizvodu, a ne obratno, a električni auto je suštiski dosta drugačiji od klasičnog auta s benzinskim motorom. Možda su trebali ići još radikalnije, ovako mi se čini kao da se dizajn malo suzdržava i previše oslanja na aerodinamiku pa je dosta zaglađen i beživotan. Fali nešto. Da makneš logo bi ga komotno mogao zamijeniti za neki defaultni auto iz Simsa ili neke random reklame s TV-a.

 
1 0 hvala 0
19 mjeseci
offline
Re: Luce, kao prvi električni Ferrari, postaje naj
alien kaže...

Kinez sličnih karakteristika košta 10 puta manje...

 

Plaćaš marku prvenstveno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice