Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

poruka: 14
|
čitano: 7.600
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i ".
13 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

Umijesto da se suradnja slozi sa slovenijom i austrijom oni s bosnom

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
10 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatsko
Zeppelin kaže...

Umijesto da se suradnja slozi sa slovenijom i austrijom oni s bosnom

 Kad bi mi bar znali dobro proći u suradnji sa zapadnijim zemljama. Pa mi ćemo svakom prilikom popušiti milokliza

10 godina
online
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

mi nismo u stanju ni sve naše autoceste pokriti sa istim ENC-om...

 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

Slovenija i Austrija imaju vinjete za razliku od nas koji će i u buduće imati neku vrstu enc uređaja

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatsko

Pajdo radi u ASFINAG-u, to je austrijska verzija HAC-a. Prosle godine su imali karikiram, oko dvije milijarde Eura viska u proracunu! Glavno da se u RH laze i krade cijeli narod da bi se par cigana nakralo na ENC-u i popratnom sadrzaju, a cijeli narod financira tu debilanu te visestruko preplacuje sugavu tehnologiju naplate. Sad sam bas gledal clanak na Indexu o onom tupsnu Bartolici koji zivi od 38€ i ne vjerujem kaj citam. Hrvati stvarno imaju vlast koju zasluzuju. Nemrem belivit.

 

EDIT:

Ispravak netočnog navoda.

"Der Jahresabschluss zeigt mit einem Überschuss von 844 Millionen Euro und Investitionen in Höhe von 1,3 Milliarden Euro"

Znaci imali su samo 844 milijuna Eura viska i ulazu 1,3 Milijarde Eura u svasta nesto. 

Cisto informacije radi, godisnja vinjeta je 96,40€. Dodatno naplacuju neke tunele ali nist strasno i jos uvijek debelo isplativije nego voznja po RH.

Nekad davno sam se vozil na posel u ZG i godisnje se na autoput potrosilo oko 1500€!!!!!!!!!! Odlazak na more je extra.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2024 15:08 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatsko
Mislim da je jedini problem što nismo uveli vinjete, cca2600 zaposlenih uhljeba u HACU. Nemaju kuda sa njima....sve ostale teorije obijesite mačku o rep...,,😉
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2024 19:43 (srco1978).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatsko
Zeppelin kaže...

Umijesto da se suradnja slozi sa slovenijom i austrijom oni s bosnom

I Slovenija i Austrija imaju vinjete i uopće drukčiji sistem naplate cestarine.

 

U Bosni je isti harač kao i u Hrvatskoj (kroz naplatne kućice), stoga i ovo uvezivanje.

Know your world.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2024 6:26 (escobar_).
16 godina
offline
Re: Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatsko
srco1978 kaže...
Mislim da je jedini problem što nismo uveli vinjete, cca2600 zaposlenih uhljeba u HACU. Nemaju kuda sa njima....sve ostale teorije obijesite mačku o rep...,,😉

 Nije samo zaposlenih. To je bezbroj naplatnih kucica koje imaju grijanje, hladenje, monitore, racunala, mreze, to se sve mora servisirat, cistit, radit u smjene. Svaka naplatna ima rampu koja se servisira, sefa smjene, sefa poslovnice, sefa podrucnog podrucja necega nekoga uhljeba, sve se mora nekad pofarbat, struja, voda, wc, internet, itd. u beskraj.....

Taj cijeli sustav kosta milijarde umjesto da nema nicega i ljudi se jednostavno voze bez guzve i uskog grla!

Na kraju dana ides negdi i uvijek guzve ili se nekoga negdi nesto ceka jer ljudi odu u krivu traku na naplatnim. Odma me boli glava i osjecam nelagodu u trbuhu kad se sjetim da budem na Luckom opet poludio kad idem na i s mora!

Fail sustav po mjeri lopova.

9 godina
offline
Re: Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatsko
Ivan35 kaže...

mi nismo u stanju ni sve naše autoceste pokriti sa istim ENC-om...

 

Nevjerojatno, ali istinito. 

 

A sva banda političara, i vlast i oporba, nikome nije palo ni na kraj pameti na ovo obratiti pozornost u kampanji "super izborne godine", niti ikad to spominju u saboru.

 

Jer se jebe njih, oni samo voze, a država plaća cestarinu, koliko oni znaju autocesta u RH je besplatna. 

14 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

 

Dakle citiram:

 

Vozači u Hrvatskoj će svoj ENC tako moći koristiti i za autoceste u BiH, no za to će se morati registrirati kod koncesionara JP Autoceste FBiH. Isto će vrijediti i za vozače iz BiH, koji će svoj nacionalni tag za naplatu morati prijaviti kod HAC-a. Tako će svi zapravo imati jedan uređaj za naplatu, ali dva korisnička računa.

 

Ušteda -jednokratna  20 eur TAG uređaj ACBH (a trebao bi trajati bar 5 god.) i to je to? Prijave i zezancije s dva računa.

Nema pojašnjenja na glavno pitanje : Ide lova sa HR računa (cca 20% uštede kod uplate) na BH račun ili moraš puniti dva računa  ?

 

edit: upravo vidio kako je to Srbija riješila/riješava sa HR, MK, BiH, GR  ( i pregovara sa I)- Nakon prijave preko web stranica, cestarina im se naplaćuje s platne kartice u stvarnom vremenu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2024 10:42 (mr.potter).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

Bilo kakva misao usmjerena na naše autoceste mi instant diže tlak na 180.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

 

Jake su veze između RH i Bih. Logički je put da se olakša ekipi i sa jedne strane granice i druge, da lakše se izvršava naplata.

Mi smo slični narodi. Puno je više onoga što nas povezuje, nego kaj nas razdvaja. 

dzg
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

Svaka HAC PR objava ovakvog tipa je ruganje minimumu inteligencije i kredibilitetu.

Jer kad govorimo samo o Hrvatskoj, od kad se vozim autocestama prvo su postojala tri, a sad u našoj preko 6 vremenskih zona velikoj Lijepoj našoj i na njenim tisućama kilometara autoceste postoje samo dva odvojena sustava naplate. 

Pa čime se drogira ta ekipa u HAC-u i BINA Istri?

 

Zašto to nije automatizirano?

 

Evo ja krenuo slijediti upute kako da sa HAC ENC-om omogućim sebi prolazak kroz BINA Istra i zapeo na prvom koraku jer dalje od linka sa HAC prema BINA Istra stranicama na kojima bi navodno trebalo napraviti registraciju (račun?) ne ide. Jednostavno ni na prvu, ni na drugu ni na treću nije jasno kako netko sa HAC ENCom može to riješiti...

 

Koji debili. Koja sramota. Koja nesposobnost i nebriga o krajnjim korisnicima, koje nepostojanje mozga i zatucanost, koja tuga i žalost da takva situacija može trajati već desetljećima.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Isti ENC uređaj uskoro za autoceste u Hrvatskoj i

Nama treba "distruption future" (medunarodno) ala odmak od prahistorijskih rjesenja, pa i za birokraciju/administraciju/papirologiju/medunarodne ugovore, oporezivanje (kapital) itd......  sve ostalo je budalastina i kompliciranje.  Kako se ono kaze.... dobra usluga se uglavnom rado plati, pa i nesto vise ako je rijec o dobroj usluzi.... a ono, kao da se vracamo tamo negdje u 19. stoljece. Sve se to moze danas umreziti, prakticki automatizirati i ubrzati proces da se ima volje i znanja za takvo sto....  

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2024 2:20 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice