Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

poruka: 14
|
čitano: 16.808
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

 Pozdrav, 

 

Kupio sam note 9 pro prije 3 dana i sve radi perfektno za moje potrebe, osim mobilnog interneta. 

 

Na punom 3G, ili 4G signalu brzina je samo nekoliko KB/s.

WiFi radi savršeno, puna brzina, sve ostalo na mobitelu radi kako treba, osim toga.

 

Pregledao sam sve postavke, svašta pokušavao, ali uvijek isto. Sporo pa sporo. Ne može da učita sliku sa viber ili whatsapp, o video poruci da ne govorim. 

Prijatelj ima isti model i isti problem. 

 

Koristim istu SIM karticu kao i na prethodnim telefonima (tesla 9.1 lite i Huawei mate 10 lite) i na njima je sve bilo ok.

 

Dakle pun signal ali spor protok. 

 

Ima li pomoći? 

Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da

Pokušaj prebaciti sim karticu u drugi utor, npr ako je u SIM 1 ti prebaci u SIM 2. Ako ni to ne pomogne vrati ga u trgovinu.   

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da
filterini kaže...

Pokušaj prebaciti sim karticu u drugi utor, npr ako je u SIM 1 ti prebaci u SIM 2. Ako ni to ne pomogne vrati ga u trgovinu.   

 Pokušao prvi dan, nije pomoglo.

 

Znači moguće da je loš primjerak? 

Mislio sam da je do ROMa, jer je prijatelj kupio u njemačkoj, a ja u bosni i imamo isti problem, s tim što ne znam da li je kod njega global ili eu rom. Kod mene je global. 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

Jesi li probao resetirati APN postavke?

Ako imaš vremena napravi speed test s mobile data da vidimo kakva je situacija, isprobao sam mnogo Xiaomi uređaja nikad problema s brzinom.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da

Ako si na mtel mreži u BiH trebaš staviti APN postavke kao na jednoj od slika ispod. Prva je za prepaid, a druga za postpaid, mada rade obe, ne bi trebalo biti bitno koju staviš.
Imao sam nekoliko slučajeva da su se ljudi žalili da im ne radi mobilni net i obično je problem bio što su im je bilo nešto upisano u polja Proxy i Port ili je pod Name stajalo m:tel, a treba mtel.

Ako ne vidiš na slikama kao ime APN treba da stoji mtel, a pod APN mtelsmart ili mtelfrend.
Sva ostala polja treba da budu prazna (kod mene piše not set).

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 12:23 (Widowmaker).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da

Jeste mtel. 

 

APN mi je pisalo 3g1 i tu sam stavio mtelsmart.

Izbrisao ":" iz "m:tel" i sva ostala polja pobrisao.

 

Evo već desetak minuta radi dobro. Ako nastavi častim 😉

Hvala puno 

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

Od prošle poruke evo do sad sve radi savršeno. 

Hvala svima, a Widowmaker, ako budeš kad u Brčkom, javi se da častim 🙂

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da

Nema problema, tu smo da se pomažemo.

Odmah sam prepoznao "simptome" jer sam već nekoliko puta ljudima rješavao isti problem.

Uživaj u novom telefonu! 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

iskreno imam vec dugo samsunga s10 +,kupio sam redmi  9 pro +,mobitel je izvrsta rada za 5,slike 100 puta bolja od samsunga,ono što mene zanima,kako da prebacim svoje sve podatke s samsunga znaci ama bas sve ,od snimki razgovora i ostali snimki,imali kakav alat za tako nešto.

skidao sam razne s interneta nista nije pomoglo,pokušao sam s googla to sam uspio ali nema nista važnog sto sam zelio,isprobao sam i s same aplikacije od samsunga ,ali nista ni to..pomć

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da
Pozdrav,
Nedavno sam kupio mobitel poco X3, i dešavaju mi se duple aplikacije, deinstaliram jednu a obe nestanu, kako riješiti
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

Prije par dana sam dobio update na MIUI 12.0.4.0. U momentu otvaranja teme je bio 12.0.2.0

Ništa se nije promijenilo što se tiče kašnjenja obavijesti. I dalje kasne i po 30 minuta i više. Čak sam u momentu mislio da je do mobilne mreže, ali evo jutros su mi i na Wi-Fi kasnila neke poruke i to dosta kasnile, tako da je definitivno do MIUI.

 

Navodno za moj uređaj (Redmi Note 9 pro - global) veći update odnosno 12.5 stiže tek krajem 6. mjeseca, a to mi se ne čeka, jer mi niko ne garantuje da će i tu biti ispravljeno ovo.

 

Zato sam se odlučio za neki custom rom, a kako ovom forumu najviše vjerujem i do sad me nikad nije izdao, molio bih da mi preporučite koji je po vašem mišljenju najbolji custom rom za ovaj uređaj konkretno.

 

Znam da postoji opširna tema o custom romovima, pa ću tamo sve detaljno ispitati i istražiti kako i šta trebam da uradim kad se upustim u ovu avanturu, dakle neću ovdje spamovati.

Napisao sam jer je vezano za prethodna moja pitanja ovdje.

 

Pa eto, ako se ne kosi sa pravilima foruma, samo prijedlog koji rom da izaberem, a ostalo ću pitati u odgovarajućoj temi.

 

Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile data

Pogrešna tema, molim vas brišete 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da
Molim pomoć! Stalno mi je na Edge, nikako neće na 4G mrežu. Sve sam pokušao.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 9 pro - problem sa mobile da
Koji model, koja mreža? Jesi li na prethodnom mobitelu imao 4G?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice