Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 571.678
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Masva ti je u pravilu sve rekao.

 

1. Otkljucati bootloader sa miunlock tool

2. Flesati custom recovery, ja preporucam twrp 3.4.0.1

i onda raditi s linkovima koje ti je masva dao

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Memphis kaže...

Kolega kupio mjesec dana poslije mene ima isti problem, mobitel nema i godinu dana. Nosit će ga na garanciju.

 Uzeli smo iz vana, istekla garancija.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Ima li tko problema s battery drain-om?

Naime, imam Mi9T Pro kupljen u 10. mjesecu prošle godine i baterija mi se opako srozala u trajanju. Prije mi je SoC time bio 7-8h pa čak i 9h s nekakvih prosječnim korištenjem, a ove godine mi je SoC 3-3:30 sata uvrh glave s prosječnim korištenjem. Znam da Pro varijanta guta nešto više baterija boz procesora, ali to mi nije normalno više. Nakon što sam Miui 12 instalirao, tvornički sam resetirao cijeli uređaj i dalje isto. Po netu sam čitao što se sve može, ali me zanima da li ovdje netko ima problema s battery drain-om i kako ste to rješili ako ste uspjeli.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Brki1994 kaže...

Ima li tko problema s battery drain-om?

Naime, imam Mi9T Pro kupljen u 10. mjesecu prošle godine i baterija mi se opako srozala u trajanju. Prije mi je SoC time bio 7-8h pa čak i 9h s nekakvih prosječnim korištenjem, a ove godine mi je SoC 3-3:30 sata uvrh glave s prosječnim korištenjem. Znam da Pro varijanta guta nešto više baterija boz procesora, ali to mi nije normalno više. Nakon što sam Miui 12 instalirao, tvornički sam resetirao cijeli uređaj i dalje isto. Po netu sam čitao što se sve može, ali me zanima da li ovdje netko ima problema s battery drain-om i kako ste to rješili ako ste uspjeli.

Mi9T, xiaomi.eu... Situacija s baterijom je uzas... Baterija ne moze izdrzati jedan dan (od 7 ujutro do 22 navecer)...

SOT izmedu 2.5h i 3.5h...

 

Nadam se da ce ispraviti ovaj, vrlo vjerojatno neki softverski, problem. Vec 2 puta za redom otkazan update za Mi9T... Prelazak na android 11...

7 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Bas sam si mislio sve podatke snimiti i instalirati EU sustav, ali vidim da i drugi imaju problema. U opcijama baterije gdje mogu vidjeti potrošnju pojedinog programa nema nikakvih abnormlanosti. Ugasio sam sync opciju, ali ne pomaže.

Sve mi se čini da je Xiaomi malo dao bugove da se naživciramo. 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Je l' moguće da se sama baterija tako brzo upropasti?

 

Imam relativno nov 9T (oko 2 meseca), MIUI 12.0.2 Global, i baterija traje sasvim ok: 5-6h SoT-a tokom dva dana između punjenja. Bez zahtevnih igara (mada, igrao sam se tu i tamo i nije nešto uticalo), IM, internet, gledanje videa na YT, slušanje muzike preko BT slušalica (često preko YT Vanced), sve ostalo pomalo (pozivi, fotografija, navigacija...).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

I dalje imam 5-6h sota do 50% u 24h

Igrice ne igram, 4g ne palim, hard resete ne radim 

 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Možete li mi reći ili slikati pa uploadti postavke koje koristite jer mi je ovo nepodnošljivo. Meni dođe do 50% nakon sat i po 2 korištenja (igre ne igram na mobitelu, samo you tube, pozivi, glazba i društeven mreže). Više ludim zbog toga.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kod mene je sve manje više na default postavkama. Od stvari za koje mislim da mogu da utiču (mislim da ništa više nisam dirao):

  • Uključen mi je Dark Mode 
  • Koristim Mi Browser, jer imam utisak da sa drugima, tipa Chromea, zna biti znatno veća potrošnja baterije; ne ostavljam veliki broj uključenih tabova; na browseru sam deaktivirao njegov dark mode, zato što zna da učini elemente stranice gotovo nevidljivim, tako da je tu sve normalno
  • screen brightness auto - za sada nemam problema sa trajanjem baterije, pa neka ga
  • lokaciju uključujem po potrebi, isključeni su mi WiFi i BT scanning, Google Location Accuracy i ostale stavke na toj stranici, uglavnom aplikacijama dajem da pristup lokaciji imaju samo dok su aktivne
  • BT uključujem po potrebi, NFC trenutno ne koristim
  • Auto-sync mi je isključen, inače imam Google, Mi, Office, Viber i WhatsApp accounte
  • sve aplikacije su mi na defaultnoj MIUI battery saver opciji (tj defaultni power management)
  • AoD isključen (recimo da sa njim imam obično oko 1.5 dana autonomije umesto 2, s tim što telefon stavljam na punjenje relativno rano, obično sa 3x% baterije, i mislim da do sada nije pala ispod 20% više od jednom ili dva puta, ako i toliko)
  • EDIT: Dual SIM, 4G, ovog meseca do sada potrošeno 10GB mobilnih podataka.

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 13:11 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ivan(4) kaže...

Kod mene je sve manje više na default postavkama. Od stvari za koje mislim da mogu da utiču (mislim da ništa više nisam dirao):

  • Uključen mi je Dark Mode 
  • Koristim Mi Browser, jer imam utisak da sa drugima, tipa Chromea, zna biti znatno veća potrošnja baterije; ne ostavljam veliki broj uključenih tabova; na browseru sam deaktivirao njegov dark mode, zato što zna da učini elemente stranice gotovo nevidljivim, tako da je tu sve normalno
  • screen brightness auto - za sada nemam problema sa trajanjem baterije, pa neka ga
  • lokaciju uključujem po potrebi, isključeni su mi WiFi i BT scanning, Google Location Accuracy i ostale stavke na toj stranici, uglavnom aplikacijama dajem da pristup lokaciji imaju samo dok su aktivne
  • BT uključujem po potrebi, NFC trenutno ne koristim
  • Auto-sync mi je isključen, inače imam Google, Mi, Office, Viber i WhatsApp accounte
  • sve aplikacije su mi na defaultnoj MIUI battery saver opciji (tj defaultni power management)
  • AoD isključen (recimo da sa njim imam obično oko 1.5 dana autonomije umesto 2, s tim što telefon stavljam na punjenje relativno rano, obično sa 3x% baterije, i mislim da do sada nije pala ispod 20% više od jednom ili dva puta, ako i toliko)

 

Ja imam apsolutno sve ukljuceno... Wifi stalno ON, bluetooth stalno ON, svi sync-ovi stalno ON, 4g i dual sim... Ali opet, smatram da je uzasno lose 2.5h SOT-a, gdje je samo 20-30 min gaminga...

 

Ujutro skinem mob s punjaca, i pogledam 10tak min novosti... Baterija je vec na 78%-80%...

 

Do sada sam promjenio brrrrrdo Xiaomi-a i nikad do sada nije bila ovakva situacija s baterijom - los update ili sto god...

 

Uskoro prodajem MI9T i uzimam Pixel 5 za probu...

16 godina
online
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

To ne bi smelo da bude moguće... Stvarno mislim da ti je baterija otišla. 

 

EDIT: Da, to nisam rekao, i kod mene dual SIM 4G. I kad koristim net na telefonu, obično sam van kuće, na mobilnim podacima.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 12:59 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
CyberDemonVZ kaže...
Memphis kaže...

Kolega kupio mjesec dana poslije mene ima isti problem, mobitel nema i godinu dana. Nosit će ga na garanciju.

 Uzeli smo iz vana, istekla garancija.

Probaj kontaktirati ovlašteni Xiaomi servis - Bijelić d.o.o. Imaju više nego korektne cijene i opciju da ti pošalju dostavu po uređaj i vrate ga kurirskom službom, samo ispuniš obrazac na njihovom webu.

Ako slučajno šalješ obavezno napravi backup podataka i factory reset, jer će oni kad prime uređaj odmah napraviti factory reset, pa da ne bi bilo... 

 

ChaoticOS kaže...

Ja imam apsolutno sve ukljuceno... Wifi stalno ON, bluetooth stalno ON, svi sync-ovi stalno ON, 4g i dual sim... Ali opet, smatram da je uzasno lose 2.5h SOT-a, gdje je samo 20-30 min gaminga...

 

Ujutro skinem mob s punjaca, i pogledam 10tak min novosti... Baterija je vec na 78%-80%...

 

Do sada sam promjenio brrrrrdo Xiaomi-a i nikad do sada nije bila ovakva situacija s baterijom - los update ili sto god...

 

Uskoro prodajem MI9T i uzimam Pixel 5 za probu...

Ne mora biti samo do softwarea. Recimo kolega u drugoj temi je imao problem da mu je SIMica gutala bateriju...

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/wifi-unistava-bateriju-mobitela/277632.aspx

 

Probaj napraviti test sa jednom SIM karticom, pa onda samo sa drugom.

 

Troši li ti mobitel bateriju kad ništa ne radiš? Ne mislim 1-2% već ozbiljnije trošenje.

14 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Meni ne radi ni VoLTE/WIFI ... nekad radi nekad ne, sad već duže vrijeme ne.

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

 Dali je otkljačavanje bootloadera komplicirano ? 

 

A koju proceduru pratim ako želim bez otključavanja rootati ? 

 

16 godina
online
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Otključavanje je jednostavno, ima Xiaomijev alat, par klikova, jedino što moraš od njih zatražiti kod za otključavanje, a on se čeka neko vreme (samo prvi put, ako se ne varam, jednom sam greškom ponovo zaključao, međutim mogao sam samostalno otključati uređaj).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Brki1994 kaže...

Ima li tko problema s battery drain-om?

Naime, imam Mi9T Pro kupljen u 10. mjesecu prošle godine i baterija mi se opako srozala u trajanju. Prije mi je SoC time bio 7-8h pa čak i 9h s nekakvih prosječnim korištenjem, a ove godine mi je SoC 3-3:30 sata uvrh glave s prosječnim korištenjem. Znam da Pro varijanta guta nešto više baterija boz procesora, ali to mi nije normalno više. Nakon što sam Miui 12 instalirao, tvornički sam resetirao cijeli uređaj i dalje isto. Po netu sam čitao što se sve može, ali me zanima da li ovdje netko ima problema s battery drain-om i kako ste to rješili ako ste uspjeli.

 Rollback na MIUI 11 i Android 9 i eto baterije kao nove. MIUI 12 / android 10 cuclaju bateriju puno više nego MIUI 11 / Android 9. Jedno vrijeme sam koristio Picsel inExperience+ rom i baterija je nakon cijelog dana ( WiFi, 2 mail accounta, 4G, watsapp, pozivi itd ) bila na cca 60-70%. Na Miui 12 na kraju dana sam na nekih 40-50%...

7 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Razmišljam si instalirati Pixel Experience ROM, ali bih izbjegao raditi ponovno backup budući da imam hrpu fotografiaj i glazbe. Budem vidio kako će se baterija ponašati nakon par tweakova

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ivan(4) kaže...

Otključavanje je jednostavno, ima Xiaomijev alat, par klikova, jedino što moraš od njih zatražiti kod za otključavanje, a on se čeka neko vreme (samo prvi put, ako se ne varam, jednom sam greškom ponovo zaključao, međutim mogao sam samostalno otključati uređaj).

 Da ali sve se izbrise s uredaja pri otkljucavanju bootloadera sto je retardirano

Brki1994 kaže...

Razmišljam si instalirati Pixel Experience ROM, ali bih izbjegao raditi ponovno backup budući da imam hrpu fotografiaj i glazbe. Budem vidio kako će se baterija ponašati nakon par tweakova

 I ja isto, cisto radi brzine i manje potrosnje baterije a ne znam jel cu izgubit na kvaliteti zvuka u slusalicama, zvucniku i na kvaliteti slike sa gcam.. Uvijek je to bio problem na takvim romovima.. Javi kak se ponasa mob na tom romu

7 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

domac5 Neću ga još instalirati. Malo sam twekao postavke pa ću vidjeti kako se telefon ponašati. Ako ne bude spasa, ne gine pixel 

Neka mi još godinu idrži pa ću ga mjenjati ionako

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...
Ivan(4) kaže...

Otključavanje je jednostavno, ima Xiaomijev alat, par klikova, jedino što moraš od njih zatražiti kod za otključavanje, a on se čeka neko vreme (samo prvi put, ako se ne varam, jednom sam greškom ponovo zaključao, međutim mogao sam samostalno otključati uređaj).

 Da ali sve se izbrise s uredaja pri otkljucavanju bootloadera sto je retardirano

 Odakle ti to?

 

Probajte LineageOS meni je dosta bolji od Pixel Exp. i većine drugih romova.

8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Kad idem na

Mi Unlock status, i dolje kliknem "Dodaj račun i uređaj. 

 

Baca grešku, ne može potvrditi, dodajte opet račun i uređaj. 

 

Gdje je greška ? 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
T700 kaže...

Kad idem na

Mi Unlock status, i dolje kliknem "Dodaj račun i uređaj. 

 

Baca grešku, ne može potvrditi, dodajte opet račun i uređaj. 

 

Gdje je greška ? 

 

 

 Log out sa MI account-a na mobitelu pa probaj ponovno....

12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
domac5 kaže...
Ivan(4) kaže...

Otključavanje je jednostavno, ima Xiaomijev alat, par klikova, jedino što moraš od njih zatražiti kod za otključavanje, a on se čeka neko vreme (samo prvi put, ako se ne varam, jednom sam greškom ponovo zaključao, međutim mogao sam samostalno otključati uređaj).

 Da ali sve se izbrise s uredaja pri otkljucavanju bootloadera sto je retardirano

Brki1994 kaže...

Razmišljam si instalirati Pixel Experience ROM, ali bih izbjegao raditi ponovno backup budući da imam hrpu fotografiaj i glazbe. Budem vidio kako će se baterija ponašati nakon par tweakova

 I ja isto, cisto radi brzine i manje potrosnje baterije a ne znam jel cu izgubit na kvaliteti zvuka u slusalicama, zvucniku i na kvaliteti slike sa gcam.. Uvijek je to bio problem na takvim romovima.. Javi kak se ponasa mob na tom romu

 Zvuk prosjek, možeš instalirati viper sound mod, kamera je ok, radi stabilno osim slomo moda ak se dobro sjećam.... ali trajanje baterije je čudo...

14 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel zna netko neki soft za backup xiaomija ... ona MI PC suite nije updatean od 2015 i ne radi na mi9t.

12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Memphis kaže...

Jel zna netko neki soft za backup xiaomija ... ona MI PC suite nije updatean od 2015 i ne radi na mi9t.

 Twrp ti radi backup.... Ja koristim MI Cloud i kadaa god switcham miui rom ili se vraćam na miui imam kompletne postavke, home screen, aplikacije itd kako su i bile.

 

8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Dali je netko nedavno otključavao bootloader ? Ako da, koliko dugo je trebalo da vam otključaju ? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

U globalu 7 dana, ali kako sam ja koristio AC sa starog Redmi 3 Pro, meni je bilo instantno otkljucavanje.

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Znaci ko je jednom zatrazio otkljucavanje vise netreba cekat vec samo upise sboj mi acount i prolazi unlock
Sat fan
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Roko B kaže...
Znaci ko je jednom zatrazio otkljucavanje vise netreba cekat vec samo upise sboj mi acount i prolazi unlock

 Ja sam moro cekat iako sam na proslom mobitelu isto trazio otkljucavanje

14 godina
online
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Taj Xiaomi postaje katastrofa. Dobio update 12.0.3.0. pobrisao mi sve postavke speed dialera i sl.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice