Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

poruka: 2.376
|
čitano: 572.383
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
8 miseci i nema nista po ekranu.
Sat fan
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
steedvd kaže...

da li se kod ikoga nakon duzeg koristenja (5mjeseci i vise) pojavio burn in?

 

normalan i PRO nakon godine dana nema nikakvih problema sa ekranom

14 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Da li itko ovdje koristi xiaomi.eu rom?

Kakvo je stanje sa baterijom, performansama? Razmisljam da se nakon dugo vremena na AOSP romovima vratim na MIUI.

Xiaomi MI 9T Pro 💪🏿💪🏿
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Pozdrav svim članovima foruma. Ovako...koristim Xiaomi mi 9T nekih godinu dana. Zadnjih  2 mjeseca tel. ne prepoznaje brzo punjenje i od nekih 1.30 h sada puni preko 3 h. Nosio sam tel. na reklamaciju    (imam još 1 god. garancije) ali su mi tamo napisali da tel. puni po specifikacijama, upoređen je sa novim uređajem i da nema odstupanja u punjenju. Nažalost, ne poznajem nikoga ko ima isti model, da lično uporedim . Naravno, pokušao sam i sa drugim punjačima, ali je sve isto (u gornjem desnom uglu se stalno pojavljuje jedna munja) a moj punjač puni brzo druge tel.. Interesuje me, da li je neko od vas imao istih problema ? Hvala !

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 15:43 (dexterr86).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ne na Mi 9T, ali mi se događao sličan problem s drugim uređajima.

Rješenja: provjeriti je li kabel do kraja uštekan u punjač (ne pitajte), i po potrebi iščistiti utore i portove na telefonu i punjaču.
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
dexterr86 kaže...

Pozdrav svim članovima foruma. Ovako...koristim Xiaomi mi 9T nekih godinu dana. Zadnjih  2 mjeseca tel. ne prepoznaje brzo punjenje i od nekih 1.30 h sada puni preko 3 h. Nosio sam tel. na reklamaciju    (imam još 1 god. garancije) ali su mi tamo napisali da tel. puni po specifikacijama, upoređen je sa novim uređajem i da nema odstupanja u punjenju. Nažalost, ne poznajem nikoga ko ima isti model, da lično uporedim . Naravno, pokušao sam i sa drugim punjačima, ali je sve isto (u gornjem desnom uglu se stalno pojavljuje jedna munja) a moj punjač puni brzo druge tel.. Interesuje me, da li je neko od vas imao istih problema ? Hvala !

 pokušaj zamijeniti kabel..

Ja imam jedno 5 različitih i neki jedva mogu 1 amper struje povući, a neki mogu i preko 2.

Tako da ako imaš loš kabel on ti neće raditi na quick charge punjaču...

ja sam na svom mi9t samo jednom imao slučaj kad nije htio da puni ni na jedan punjač sve dok ga nisam ugasio pa upalio onda je proradio normalno...

-BiH-slackspace
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

mene je znalo par puta zajebavat na original punjacu ako usb kabal u adapter tj u punjac ne ustekam do kraja

 

gledam nesto se sporo puni, kad ono nije brzo, a kad ono kabal nije do kraja uboden

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Promijenio sam nekoliko kablova. Prije nekoliko dana sam kupio malo skuplji pleteni kabl, ali sve isto. Danas je počeo i ekran da mi se pali i gasi prilikom punjenja i i smiri se tek kada resetujem tel. U suštini, sve sam pokušao, osim fizičkog čišćenja utora, koji mi ne izgleda prljav, a bojim se da ga i fizički ne oštetim...:/ Hvala na odgovorima !

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
dexterr86 kaže...

Promijenio sam nekoliko kablova. Prije nekoliko dana sam kupio malo skuplji pleteni kabl, ali sve isto. Danas je počeo i ekran da mi se pali i gasi prilikom punjenja i i smiri se tek kada resetujem tel. U suštini, sve sam pokušao, osim fizičkog čišćenja utora, koji mi ne izgleda prljav, a bojim se da ga i fizički ne oštetim...:/ Hvala na odgovorima !

Kada ti se ekran pali/gasi prilikom punjenja da li dolazi do prekida punjenja? Vidi ikonu baterije što pokazuje.

Ako dolazi do prekida onda ti negdje nije dobar kontakt, najvjerojatnije na konektoru mobitela.

Uzmi četkicu za zube pa malo pročačkaj konektor, samo lagano bez previše sile. Možeš i ispuhati komprimiranim zrakom ili kompresorom na zrak ako ti je nešto od toga pri ruci.

Ako to ne pomogne, štapić za uši, na njega malo alkohola pa očisti kontakte na konektoru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 10:17 (mzopg).
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Stavite aplikaciju ampere i pogledajte koliko puni u miliamper sati. Kad radi brzo punjenje onda čak ide do 1600 a i ja sam pisao o tome prošli tjedan da ne radi dobro brzo punjenje.

 

 

Moje mišljenje je, da zbog vanjske temperature se baterija bolje grije pa zbog toga čip ne dozvoljava brzo punjenje. Ja sam čak i novi kabel pokušao  i drugi punjač i bilo je isto pa sam zbog toga došao do tog zaključka

 

 

usput da pitam

 

Danas sam dobio nadogradnju na Miui12, imam Mi 9t PRO. Promjenilo se sučelje i notifikacijski sustav, no sad me muči to sto ne vidim gore obavjesti i poruke na notifikacijama. Gdje se to uključi ako podržava ?

edit - ako prstima povučete lijevu stranu onda se povlače poruke a na desnoj strani je kontrolni centar u kojem su ikonice sa opcijama.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 21:44 (Preserverance).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Gdje se nareduje da mi yt linkove otvara u aplikaciji a ne u browseru? Iisto imam Samsungov browser zbog adblocka i amazon sam jednom otvorio u desktop izgledu i sad nikako nevraca na mobilni... Moze li se to narediti isto?
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Na MIUI-ju bi trebalo da je procedura Settings/Aplikacije/Browser/Clear Deafults, pa kad sledeći put klikneš na YT link, pitaće te da ponovo odabereš čime želiš da se otvara. Ovo drugo mora da je negde u samom browseru, ali ne koristim Samsungov, pa ne znam gde.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ima opcija ko i svi da prebacujes iz jedne u drugu al nes neradi...a bas me zivcira
VenAtoR#2231
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

na novom miui12 sam primjetio bug, ponekad kad želim nazvati mi kaže da mreža nije dostupna a interneta imam samo nemogu nazvati nikog. Onda idem na zračni mod, pa ga ugasim i opet radi.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Meni moj mi9t sve više šteka kod otvaranja stranica preko chroma. Neke otvara normalno, kao i do sada, ali sve veći broj, čak i one koje redovno posjećujem, otvara ili sporo ili neće nikako. Što mu je?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Zasto chrom, osim ako koristis na kompu, laptopu pa ti je bitna sinkronizacija

 

Po meni opera rullz, mnogi hvale i samsungov preglednik

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Pa upravo zbog sinkronizacije i favorita.
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel se mogu na mobitelu sa chroma uvesti sve spremljene mobilne oznake u operu? Trazim kako ali ne vidim opciju nigdje

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Ivan(4) kaže...

Prijatelji, kakva je situacija sa zvaničnim ROM-ovima? Koje varijante uopšte postoji? China, Global i EU ROM? I koje su funkcionalne razlike? Bloat, reklame (ima/nema/može da se isključi), ograničenja (mislim da se dešavalo da se neki feature, npr teme, izbaci iz global/EU ROM-a zbog autorskih prava, mada me konkretno za teme nije posebno interesovalo), battery drain/trajanje, ažurnost, ispoliranost, nešto što mi nije palo na pamet, a utiče na korišćenje?

 

Sjajna.

 

Official:

Prvo posjeti ovo: https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1700361

Pa ovo: https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=1

 

Custom:

A onda ovo: https://forum.xda-developers.com/mi-9t

 

Kada to sve proučiš i još uvijek odlučiš flashati uređaj onda ovo: https://en.miui.com/unlock/

 

Nakon kaj prođe određeni broj dana možeš krenuti u avanturu. Koji rom je najbolji? Stock za tebe. Za one koji su spremni i prihvaćaju moguće bug-ove u custom romovima, weeklijima, betama itd ima hrpa njih.

Moj savjet: Google, XDA, MIUI forum. Čitati i znati kaj se radi.

8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Jel netko dobio MIUI 12 na Mi 9T?

Sad već mjesec dana prošlo od objave a još ništa...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Mi global koliko vidim jucer, eea tj eu bi trebao uskoro

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
ja se prebacil na global rom rootal ga i stavil TWRP mozda sad stavim i lineage os kad mi miui dosadi
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Bolji ti je MIUI eu rom.
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
myroman kaže...

Jel netko dobio MIUI 12 na Mi 9T?

Sad već mjesec dana prošlo od objave a još ništa...

 Danas dobio, prije pol sata iskočila notifikacija za restart..

Why so serious?
12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
I ja prije par minuta
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Meni danas stigao, još nisam ažurirao... 

12 godina
online
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
Btw što bi se konkretno trebalo razlikovati u odnosu na 11- sticu?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
myroman kaže...

Jel netko dobio MIUI 12 na Mi 9T?

Sad već mjesec dana prošlo od objave a još ništa...

 Upravo mi stigla obavijest da je dostupan update na MIUI 12

8 godina
offline
Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T

Da sam sebi odgovorim.

I meni je stigao. Da sam prije pitao... :)

Za sad sve radi ok. 

Ove floating windowse jos nisam skuzio, bit ce vremena.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K20 / Mi 9T
brokenbrain kaže...
steedvd kaže...

da li se kod ikoga nakon duzeg koristenja (5mjeseci i vise) pojavio burn in?

 

normalan i PRO nakon godine dana nema nikakvih problema sa ekranom

 Ja sam dobio burn in nakon samo 4 mjeseca koristenja i to poprilican, tipkovnica se ocrtala preko pola ekrana, ali osvjetljen je na 100%, vec sam pisao ovde o tome. 

tomislav10 kaže...
Meni moj mi9t sve više šteka kod otvaranja stranica preko chroma. Neke otvara normalno, kao i do sada, ali sve veći broj, čak i one koje redovno posjećujem, otvara ili sporo ili neće nikako. Što mu je?

 Meni je chrome u zadnje vrijeme skoro pa neupotrebljiv, sam ulazak i load app traje po par sekundi dok je ekran zacrnjen, uzas. 

prefontaine kaže...

Meni danas stigao, još nisam ažurirao... 

 Ja maloprije azurirao, za sad nista posebno. Jos istrazivam. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 18:11 (Aceruser).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice