Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 234.348
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
letsmakepeace kaže...

Evo da se osvrnem na mi9 pošto sam ga imao u rukama 10tak dana a možda nekom i pomognem u izboru..odličan mobitel- prvenstveno brz, dobar ekran i osjećaj u ruci sa njim.. baterija onako - brzo punjenje super ..sučelje i rad dosta dobri..uglavnom tko igra igrice ili mu treba poslovni brzi mobitel mislim da je ovo najbolja kupnja tj najpovoljnija..

No ja sam se riješio ovoga moba iz durgoga razloga .. meni treba prvenstveno dobra camera (imam 2 djece itd)..ne kažem da mi9 ima lošu kameru, naprotiv kamera mu je dosta dobra, ali ja sam imao prije njega lg g5 koji je što se tiče kamere bio najbolji u tom području 2016 g. i iako mi i dan danas na njemu sve funkcionira htio sam nešto novo te sam vidio da je mi9 najkompletniji (pa i po kameri po recenzijama pri vrhu - dxo mark itd ) te sam se nadao da će biti barem nešto tj očito bolji od lg g5 u kameri no to se nije pokazalo tako..nakon par dana testiranja usporednih slika  po danu su tu negdje mada je lg g5 nesto ostriji a po noći lg g5 snima bolje slike bar je to moj zaključak (ista scena isti uvjeti.. focus itd..) mozda mi9 ima ugodniju sliku na prvi pogled al sve skupa meni nije bio dovoljan pomak u odnosu na lg g5 (recimo lagano razočarenje - vjerovatno radi ne postojanja stabilizacije te forsiranja visokih iso vrijednosti )  te sam ga prodao i sada čekam mi note 10 .. nadam se da ću imat više sreće sa njime :D 

Eto - valjda će netkome ovo biti korisno pa ako ima lg g5 samo radi camere da ne uzima  mi9..no što se tiče svega ostaloga mi9 je top mobitel, a i ta kamera mu je dosta dobra samo ne dovoljan pomak za mene ..pozdrav

 Imao sam prije P10, S7 edge i S9 i potpuno se ne slažem za kameru. Slike su oštre. Dnevne slike odlične dok su noćne jako dobre ali uz gcam app i prave postavke. Treba znati fotkati. Tvoj G5 je imao odličnu kameru za svoje doba (slično kao S7) ali niti blizu nije ovoj.

 BTW, obje kamere imaju pro postavke di se može štelati sve živo pa i ISO. Niti jedna kamera na mobu do sada nije oduševila kad se slike gledaju na ekranu monitora. Sry. S druge strane najčešće ih gledam na mobu i TVu i tamo su sasvim dobre. MI9 ima stabilizaciju ali nije na razini nekih top kamera telefona. Međutim sasvim je ok i u videu radi vrlo solidno. Mi note 10 nema puno bolju kameru barem prema nekim recenzijama. Nije sve u broju pixela.

 

Jedan primjer koji sam opalio i to na automatici (sa Mi9)..slobodno pogledaj na monitoru. Možeš i na onom od 4k....

https://ibb.co/Xx4WkRz

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 15:59 (gnomisa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
letsmakepeace kaže...

Da.. pošto me fotografija najviše zanima u moba.. skinuo sam je ..malo poboljšava oštrinu i imaš dosta postavki na njoj no sve skupa nije bolja po meni od lg g5 .. čak su mi slike sa normalnom kamerom na mi9 draže jer je google cam malo isforsira sve no sa time i povećava oštrinu što nije loše.. uglavnom mi9 ima očima ugodnu sliku, meni čak dražu od lg g5 no radi ne postojanja stabilizacije i shodno tome forsiranje visokih iso vrijednosti (čak i po danu) slike nije dovoljno oštra na compu i kad se uveća 1;1 no to rijetko tko ima od mobitela al se nadam da će mi note 10 imati..

Nešto tu ne štima. Mi 9 ima daleko bolji senzor od LG G5. G5 je u svoje vrijeme bio odličan, ali od tada su ga nove kamere i senzori pregazili nekoliko puta. Što se tiče mogućnosti senzora Mi 9 je daleko ispred. Uz to Mi 9 ima bolji SoC koji ima opet puno bolji ISP. Znači ostaje software ili neispravan uređaj.

 

Na monitoru bi isto fotke slikane sa Mi 9 trebale biti daleko bolje i čišće jer ima 3x veću rezoluciju.

 

Jesi li probao ovaj GCam?

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-parrot043/

6 godina
offline
Xiaomi Mi 9

 

 

 https://www.flickr.com/photos/185990871@N07/shares/YsJz98

 

nadam se da ovaj link radi pa usporedite ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 21:27 (letsmakepeace).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Ima bit da radi .. sad sam provjerio al nisu u originalnoj veličini mislim .. svaka slika je sa mi9 original i google camom napravljena te ista sa lg g5 (pogledajte info ispod slike) ..dosta slika od lg napravljena je sa 12 mpix nastojeći da bude što bolja usporedba ( normalna mu je 16mpix 16;9 )..ponovo kažem mi 9 ima dobru kameru al po meni uopće nije vauuu u odnosu na lg g5 - možda griješim al eto (to bi se vidjelo pogotovo na max rezoluciji)...sve je na auto postavkama .. zanimaju me vaša mišljenja .. hvala .. pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2019 21:46 (letsmakepeace).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Xiaomi Mi 9

Ako netko goće gcam, ovo vam je najnovija verzija prilagođena Mi 9

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog894/

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Ima kod nas neka akcija za mi9 za 2200 kn?
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Pozz,evo jos jednog mozda ne tako ponosnog vlasnika mi 9,nikako nisam bas zadovoljan s baterijom,cijeli dan nema sanse da izdrzi..miui je 11.0.6 ...kakva je vama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

ja imam mi 9t pro, sto ima malkic veci kapacitet memorije ali sam ga ostavio na miui 10, navodno 11 ima problema sa baterijom, to jest lošije su perfomanse baterije na 11-ci neg na 10-ci

 

meni i uz korištenje izdrži nekakvih dan ipo dva

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 17:25 (dado16).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
dec54 kaže...

Pozz,evo jos jednog mozda ne tako ponosnog vlasnika mi 9,nikako nisam bas zadovoljan s baterijom,cijeli dan nema sanse da izdrzi..miui je 11.0.6 ...kakva je vama?

 Meni traje više od dana a ne štedim ga. OK, ja ne igram igrice...

Par savjeta.

- Instaliraj neku dark temu..amoled ekran s dark/tamnom temom može uštedjeti do 25% baterije...dakle, što svjetlija to gore

- pogasi sve pozadinske procese na aplikacijama

- pogasi sve notifikacije na appovima za koje ti nije jako bitno da ih dobivaš

- isključi sve animacije u devs optionsima

- izbjegavaj igranje na mobu ako je moguće

- ako možeš puni bateriju kad padne na nekih 20%..kad god je moguće..ili bar ne pustiti da iscuri do samog kraja

- puni samo originalnim kučnim punjačem

- GPS i 3/4G pali samo kad moraš..ako je dostupan Wifi onda samo Wifi....(ja idem tako daleko da GPS ne palim uopće osim ako mi treba za google maps navigaciju)....

- preko noći nek ti mob bude na airplane modu, na taj način mreža neće cuclati bateriju (iako ne bi smjela puno ali nekom background procesi znaju povući)

- Svjetilnu ekrana moba nemoj frljiti do kraja osim ako to nije jako neophodno (situacija vani na jakom suncu)

- pričaj na mob samo kad je to neophodno a ne samo da ubiješ vrijeme..pogotovo ne u području gdje je slabi signal.....to ubija bateriju a i zrači dosta jače

 

Imaš i opciju da si kupiš neku ciglu od 200 grama s ogromnom baterijom jer drugačije ne ide ako si zahtjevan korisnik a htio bi laprdati po velikom ekranui da ti baterija traje dugo dugo....

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 17:39 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Najbolje da ga ugasi i ne dira.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
thebatman kaže...
Najbolje da ga ugasi i ne dira.

 Nisam to napisao. Samo se treba disciplinirati malo, ništa extra. Ako ti mob služi kao igračka ili kao zamjena za frenda onda ti neće pomoći ni cigla od dvjesto (i više) grama sa baterijom od 5000 mAhh...

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 17:40 (gnomisa).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Gledao sam po recenzijama i iskustvima ljudi traje i po 2 dana cak ali jedan je zagarantiran,moj nakon scrolanja po fejsu,malo youtuba,kamera tu i tamo,sveukupno cca sat vremena ode i pol baterije,na igre bolje da i ne pomisljam..mi 8 je mogo  pupgu komadu 5h derat,znaci duze prosligodisnji model moze igre igrat nego ja browsat na ovom 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...
thebatman kaže...
Najbolje da ga ugasi i ne dira.

 Nisam to napisao. Samo se treba disciplinirati malo, ništa extra. Ako ti mob služi kao igračka ili kao zamjena za frenda onda ti neće pomoći ni cigla od dvjesto (i više) grama sa baterijom od 5000 mAhh...

 Nije to disciplina. Korisnik se uopće ne bi trebao toliko ekstremno pridržavati tih savjeta.

Imaš sve uključeno, mob automatski minimalno smanji potrošnju svega ostaloga. Nismo u 2010.

 

Sinkroniziraj ono bitno i napravi factory reset

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
probaj promijeniti rom, čitao sam po xiaomi forumu da ima ljudi koji imaju probleme sa baterijom čak makar ništa ne radili i uključili avionski mod
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
online
Re: Xiaomi Mi 9
thebatman kaže...
Najbolje da ga ugasi i ne dira.

 ''Pričaj na mob samo kad je to neophodno''  

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zabranjeniples kaže...
thebatman kaže...
Najbolje da ga ugasi i ne dira.

 ''Pričaj na mob samo kad je to neophodno''  

 Predpostavljam da je ovaj forum pun milenijumaca koji pričaju po par sati pod normalno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.12.2019 19:59 (gnomisa).
14 godina
online
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...

 Predpostavljam da je ovaj forum pun milenijumaca koji pričaju po par sati pod normalno.

Ja telefon ne kupujem da bih da držao za ukras, nego da ga iskoristim maksimalno koliko mogu.

U suprotnom bih svakako razmatrao najjeftinije moguće opcije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zabranjeniples kaže...
gnomisa kaže...

 Predpostavljam da je ovaj forum pun milenijumaca koji pričaju po par sati pod normalno.

Ja telefon ne kupujem da bih da držao za ukras, nego da ga iskoristim maksimalno koliko mogu.

U suprotnom bih svakako razmatrao najjeftinije moguće opcije.

 Jedno je poslovno korištenje a drugo privatno..ja sam se referirao na privatno. Ako pričaš satima sa frendovima ili curama onda to nije normalno niti je zdravo.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Koristite li kakve fixeve i modove?

Malo gledam xda, vidim ima 86Hz ekran, manja potrošnja baterije, stereo zvuk, kamera...

 

Vidim da se spominje i duplo povećana propusnost za podatke...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Zar je bitno jel poslovno ili privatno? Pa koja je onda svrha masnog plaćanja svih tih featurea ako ih moramo gasiti?
Možemo onda svi uzeti nokiu 3310 za 300kn pa nam dođe na isto za 10 puta manju cijenu?
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Kupio sam mob prije par dana, sad tek vidim, tu od clana letsmakepeace.

Moram se slozit da nije po pitanju kamere bas bajan. Nisam zahtjevan korisnik po tom pitanju i ne mogu reci da mu kamere ne valjaju ali vidi se razlika.
OP6 kojeg imam, sa gcamom radi, bar po meni, bolje slike u odnosu na ovog ali sam sad i na MI9 instalirao gcam koji je tu netko stavio i sada je puno bolja situacija.
I malo je baterija losija u odnosu na OP ali sam zato zadovoljan sa brzinom punjenja.

Jel ga mogu vratit na Pie, jel bi se popravila baterija? Jel ima netko da ga je koristio i sa Pie pa da napise jel prije bila bolja baterija? Btw, google play services mi je stalno prvi na listi potrosnje baterije, da nije do toga?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 9:38 (siljo90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
CyberDemonVZ kaže...

Koristite li kakve fixeve i modove?

Malo gledam xda, vidim ima 86Hz ekran, manja potrošnja baterije, stereo zvuk, kamera...

 

Vidim da se spominje i duplo povećana propusnost za podatke...

 Koristio ja na SE modelu 75Hz mod (nije išlo više) i razlika se odmah primjeti, po mom mišljenju jedini mod vrijedan instaliranja, pogotovo ako ide 84.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
5 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Meni je baterija dobra,ne treba bolja 7-8 sati sota...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Miui 11?

14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Evo zamjenio SE za Mi 9, iznenadio sam se kolko je osjećaj u ruci bolji, korišteni materijali su bolji, teži je, notch izgleda manje zbog većeg zaslona, sad sam zadovoljan.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Javi ako ćeš se na njemu igrati s nekim modovima :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
CyberDemonVZ kaže...

Javi ako ćeš se na njemu igrati s nekim modovima :)

 Definitivno budem, samo sad čekam ovaj rok od tjedan dana da prođe pa da mogu otključati booloader, odmah ide root, recovery, ad-away i 84Hz.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Pozdrav ljudi.. Planiram uzet novi mobitel posto mi je ovaj trenutno vec pomalo pri kraju (iPhone SE).. Kako vidim da Xiaomi sve vise raste iz godine u godinu, odlucio sam  bacit oko na njihovu ponudu telefona.. Prvo sam uocio Mi10 koji je, kolko vidim, izasao nedavno.. Medutim, on je nesto skuplji od ovog modela, a ja nisam nesto pretjerano zahtjevan korisnik, pa mislim da bi mi Mi9 zadovoljio potrebe...  Volio bih cut vasa iskustva.. I na koji uopce model da ciljam posto vidim da ima i Mi9, Mi 9T, Mi9 Pro.... Sto se cijena tice, gledao sam u Sancta Domenici i tamo je razlika izmedu Mi 9T Pro i Mi10 800 kuna.. Isplati se nadodat te novce i uzet Mi 10 mozda(4000kn)?? 

Pretpostavljam da se trenutno za te novce ne moze dobit bolji telefon? Ako moze, koji bi to bio? Ajmo rec da mi je max budget nekih +/- 500€..

ll
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 0:04 (ILoxD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
ILoxD kaže...

Pozdrav ljudi.. Planiram uzet novi mobitel posto mi je ovaj trenutno vec pomalo pri kraju (iPhone SE).. Kako vidim da Xiaomi sve vise raste iz godine u godinu, odlucio sam  bacit oko na njihovu ponudu telefona.. Prvo sam uocio Mi10 koji je, kolko vidim, izasao nedavno.. Medutim, on je nesto skuplji od ovog modela, a ja nisam nesto pretjerano zahtjevan korisnik, pa mislim da bi mi Mi9 zadovoljio potrebe...  Volio bih cut vasa iskustva.. I na koji uopce model da ciljam posto vidim da ima i Mi9, Mi 9T, Mi9 Pro.... Sto se cijena tice, gledao sam u Sancta Domenici i tamo je razlika izmedu Mi 9T Pro i Mi10 800 kuna.. Isplati se nadodat te novce i uzet Mi 10 mozda(4000kn)?? 

Pretpostavljam da se trenutno za te novce ne moze dobit bolji telefon? Ako moze, koji bi to bio? Ajmo rec da mi je max budget nekih +/- 500€..

 mi 9tpro ima najjaci hardver od svi navedenih ukljucujuci mi10... snap dragon 855(7mm) sa adrenom 640 je vrh vrhova dok mi 10 koristi 730G snapdragon koji je 8 mm tehnologija nesto malo slabija tako da hardverski ako gledas najbolji je mi 9t pro od svih modela.... mi 10(koliko vidim to je mi note 10 drugog modela nema) se mozda isplati radi kamere jer ima 108mp iako je i to upitno koliko je dobro nije sve u mp, + je još veća baterija i + je ima infracrveni port....ak ti je to presudno onda znas sta da izaberes....za mene tih 800 kn ne vrijedi

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Znaci Mi 9T Pro je najjaci od svih devetki, a 400 kuna je jeftiniji od obicnog Mi9 kolko sam mogao jucer vidjet ako se dobro sjecam.. E da sto se baterije tice, vidim da se tu ljudi najvise zale.. Dakle meni je najbitnije da mi baterija izgura dan, nista vise od toga.. Kao sto rekoh, nisam prezahtjevan korisnik, igre na mobitelu uglavnom ne igram jer za to imam odgovarajuce konzole.. Dakle mobitel koristim vise nekako casual-pozivi, poruke, fejs, instagram, yt, surfanje, kamera tu i tamo... Pretpostavljam da u tim uvjetima mogu ocekivat jednodnevnu autonomiju?

ll
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice