Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.442
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Jučer instalirao xiaomi.eu MIUI 12 stable... Za sada sam jako zadovoljan. Bio sam na official global stable otkad imam Mi8, 2 godine već... Radio sam svaki puta OTA update kada bi izašao, počeli su mi se neki bugovi javljati ali se nikako nisam odlučio flashati od početka sve, nije mi se dalo sve ponovno instalirati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

S obzirom da sam novi korisnik Mi 8, par stvari mi je nejasno, pa bih molio pomoć .. kao, da li je uobičajeno da stražnji senzor pali ekran? .. inače su mi senzori otiska prsta isključeni kompletno na mobitelu .. drugo, da li se always-on isključuje sam od sebe nakon 10-tak minuta? .. točnije koliko sam uočio, kada je mobitel u mračnoj prostoriji, i ima li načina da se makne Mi browser s home screen?

 

unaprijed zahvalan!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
fango kaže...

drugo, da li se always-on isključuje sam od sebe nakon 10-tak minuta? .. točnije koliko sam uočio, kada je mobitel u mračnoj prostoriji

 Isti problem imam na MI 9, always on je namješten da je aktivan stalno...a ekran se često zna zacrniti kao da je isključen 

 

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
@display name ivo

Kakva je situacija s battery drain? Radi li Google Pay uredno?
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 16:50 (Punti).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Punti kaže...
@display name ivo

Kakva je situacija s battery drain? Radi li Google Pay uredno?

 A gle, ne znam za battery drain, moj mobitel je već 2 godine star, baterija ne drži kao prije, razmišljam da je promijenim. Jučer, prvi dan, puno čačkanja i podešavanja, 4,5h zaslona je izdržao i 14h standby... Daleko je to od onog kada je bio nov. Google Pay sam 2 puta danas koristio, prvi puta ok, drugi puta sam par sekundi držao dok je prihvatio... dali je do POS-a ili mobitela ne znam. Ono što me muči je to što sam naišao na prvi bug... Gmail notifikacije mi ne dolaze kako treba. Nekad dođu odmah, nekad sa zakašenjenjem a nekad uopće ne dok ne uđem u aplikaciju. :( Zbog takvih sam gluposti davno bio otišao sa Xiaomi.eu ROM-a, sada sam htio vidjeti jel se situacija štogog popravila. Testirat ću dalje pa ću vidjeti.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Hvala. Što se tiče kašnjenja poruka, promijeni postavke u app settings, isključi power savings za aplikaciju.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Hvala, već jesam. Znam više manje sve te fore s MIUI, napravio sam to za sve aplikacije za koje mi trebaju notifikacije. I autostart i uklonio restrikcije za bateriju. Ali ovo mi se čini totalno nasumično, nema pravila, nekad odmah, nekad kasni, nekad ne dođe uopće. Inače mi je sve drugo za sada ok, zbog čiste instalacije mi sve radi brže, vizualno mi se MIUI 12 sviđa, dobrodošla promijena da malo osvježim mobitel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Ja sam instalirao sinoć, sve mi radi, poruke dolaze uredno, stavio auto start za WhatsApp, te mu isključio sve restrikcije baterije. Gmail aplikacija isto. Google pay također, za svaki slučaj. Baterija mi se čini ista kao i na 11.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 19:58 (Punti).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Malo sam se dao u proučavanje otkad sam odlučio opet flashati xiaomi.eu ROM... Na Mi8 na tom ROM-u ne radi enkripcija. Na globalnom je po zadanom uključena, kod ovog je isključena i ne može se ni uključiti jer twrp za Mi8 ne podržava. Jedan od minusa za ovaj ROM po meni.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Jesi li probao napuniti bateriju do kraja i onda pokušati, dok je telefon priključen na punjač? 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Punti kaže...

Jesi li probao napuniti bateriju do kraja i onda pokušati, dok je telefon priključen na punjač? 

Nisam probao kada sam pročitao da nije moguće na Mi8, postoji na njihovom forumu nekoliko otvorenih tema u vezi toga, a i sam sam postavio pitanje i tako mi je odgovoreno. Navodno dođe do greške i moraš raditi tvornički reset mobitela pa neću ni probavati. Problem je što twrp za Mi8 ne podržava enkripciju a nije izgledno ni da će u budućim verzijama za taj mobitel podržavati.

 

To znači da u slučaju da netko dođe u posjed mobitel može ga baciti u recovery (twrp) i jednostavno pristupiti svim podacima na mobitelu. Kada je telefon kriptiran potrebno je unijeti lozinku u twrp-u za pristup podacima.

 

Sam ROM koji koristim već nekoliko dana je jako lijep, fluidan, djeluje bolje preveden i prilagođen za EU, nema onih regionalnih ograničenja tipa da face unlock radi samo ako se odabere neka regija, opći dojam je da ROM ljepši i brži. Od bugova do sada: nekad se ikone aplikacija ne učitaju kod ulaska u mapu (rijetko), danas mi nakon otključavanja nije htio prikazati početni zaslon pa sam morao restartati, notifikacije za gmail aplikaciju nekad kasne, sad sam primijetio da i za ugrađenu aplikaciju za poštu isto tako (nakon restarta rade)... definitivno nije onak solidno stabilan kao što mi je global koji sam do sada koristio bio, ali sam se s globala isto maknuo zbog nekih bugova i činjenice da nikako dočekat novi MIUI svaki puta, valjda zadnji uvijek dođe na red.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Trebam pomoć!

 

Nakon zamjene razbijenog displeja, ne mogu nikako ući u twrp recovery. Imao sam instaliran Mi-globe rom i OK, sve radi kao i dosad. Hoću neki drugi ROM, možda xiaomi.eu ili neki aosp...

I tu počinju problemi.... u recovery (twrp) ne mogu ama baš nikako ući. U fastboot bez problema mogu.

Flasham fastboot rom preko Miflash aplikacije (global, kineski, stable, weekly) i odem u fastboot flashat twrp... naredbe sve prođu ok, nikakav error ne baca, ali u jebeni twrp ne mogu ući!

Probao sam i preko naredbi:

 - fastboot flash recovery twrp.img

 - fastboot boot twrp.img

Probao sam i preko fizičkih tipki nakon flashanja...ali neće pa neće.

Kad sam instalirao preko fastboota originalne rom-ove (i kineski i global), mogao sam ući u originalni recovery. Ali jebeš to, zašto ne mogu u twrp??!!

 

Zna li itko od vas što može biti problem?

MASVA ti si dio xiaomi.eu zajednice, možda si se susreo s tim već. Ja sam guglao, ali ne nalazim ništa pametno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 8

nakon kaj flešaš fastboot rom, digneš sustav i usb ispravljanje grešaka uključeno? 

valjda je kad kažeš da uspiješ flešati TWRP

probaj sa nekom drugom verzijom TWRP-a

kaj još, hmmm

ako si na kompu, probaj usb utor odostraga...

 

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Nikako dobiti MIUI 12 ažuriranje 

I <3
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
krokodil kaže...

Nikako dobiti MIUI 12 ažuriranje 

 MIUI global? Šta još nije došao? Ja sam prije nekih mjesec dana odustao od čekanja i flashao xiaomi.eu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže...
krokodil kaže...

Nikako dobiti MIUI 12 ažuriranje 

 MIUI global? Šta još nije došao? Ja sam prije nekih mjesec dana odustao od čekanja i flashao xiaomi.eu.

 da da global cekam 

I <3
14 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Sinoć sletio xiaomi.eu MIUI 12.0.2.0 stabilni...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Punti kaže...

Sinoć sletio xiaomi.eu MIUI 12.0.2.0 stabilni...

 Jel sve ok? Da znam jel da update-am... Vidim da i meni nudi sad.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Od jutros nisam primijetio nikakvih problema.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ažurirao sinoć. Za sada sve ok.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Koliko tražiti za Mi8 64GB, globalna verzija, star 2 godine, jako očuvan?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
display name ivo kaže...
Koliko tražiti za Mi8 64GB, globalna verzija, star 2 godine, jako očuvan?

 

Cca 1100-1200 Kn...tesko mozes vise jer Poco X3 koji je sjajan mob ide vec od cca 1600 Kn.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
ocean77 kaže...
display name ivo kaže...
Koliko tražiti za Mi8 64GB, globalna verzija, star 2 godine, jako očuvan?

 

Cca 1100-1200 Kn...tesko mozes vise jer Poco X3 koji je sjajan mob ide vec od cca 1600 Kn.

A za 128GB kolko traziti?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
The_Fichek kaže...
ocean77 kaže...
display name ivo kaže...
Koliko tražiti za Mi8 64GB, globalna verzija, star 2 godine, jako očuvan?

 

Cca 1100-1200 Kn...tesko mozes vise jer Poco X3 koji je sjajan mob ide vec od cca 1600 Kn.

A za 128GB kolko traziti?

 

 

Ako ti nesto znaci, ja sam u zamjeni dobio 1300 Kn za 128GB verziju.

Na zalost ispostavilo se da baterija nije bas sjajna pa je ta cijena ipak malo prevelika...ako je sve OK mislim da je tih 1300 Kn plafon cijena za taj mob.

Izasla je masa novih zanimljivih mobitela koji su neznatno skuplji kao ovaj koji sam spomenuo.

Mi8 je sjajan mob, nekadasnji top model, ali ipak je sada vec 2 generacije star i ne moze se vise dobiti puno.

15 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Stigo OTA Update MIUI 12..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi 8
A¿
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

.. danas stigao službeni MIUI 12 na Mi 8, malo sam isprobavao i između ostalog uočavam da ne mogu doći do super live wallpaper odabira zemlja/mars, jedino na wallpapers pod live ima mars 2 puta, drugo je povremeno zamrzavanje plutajućeg prozora, recimo whatsapp držim na ekranu kao plutajući prozor i onda ga ne mogu maknuti, kao neki freeze

 

.. molio bih nekoga od korisnika da proba navedeno

 

hvala!

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Meni je jutros stigao update. Nisam imao tih problema,ali imao sam problema sa gestama

I <3
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Stigao novi xiaomi.eu ROM update. Ne primijećujem nikakve razlike.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 14:23 (Punti).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ako ima tko zainteresirani za MI8 nek se javi.

Stanje vrlo dobro, staklo na ekranu od 1. dana..

Star 2.g.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 18:29 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice