Xiaomi Mi 5s

poruka: 305
|
čitano: 74.248
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Mi5s vs MiA1?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Iscodisco22 kaže...
Mi5s vs MiA1?

 Ne, nego Mi 5 vs Mi 5s.. razlika u cijeni je mozda 50 kn s tim da su oba 64 gb i tecaj dolara je pao na 6,2 kn

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Nemoj zaboravit pdv i carinska davanja, ne znam dal jos uvijek vrijedi ak ide prek dhl-a da dode iz UK pa ti nisa ne naplate(tak je prije bilo)
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Od pre nekoliko dana sam ponosni vlasnik ove sprave (varijanta 3/64), pa reših da se "učlanim" u temu i podelim prve utiske za ostale koji razmišljaju o kupovini:

 

UI Pošto sam prešao sa Redmi Notea 2 na kome je jedan od xiaomi.eu ROM-ova sa MIUI-jem 8.3, a na Mi 5S je trenutno 8.5.3.0, prilagođenje u smislu UI-ja praktično ne postoji, a sam UI smatram za vrlo dopadljiv i funkcionalan.

Performanse Bez zamerke, sve je brzo i glatko, mada bih jako voleo da ima 4 umesto 3GB RAM, čisto da se nađe.

Ekran Jako lep i "bistar", a prelaz sa 5.5 na 5.15" ne primećujem. Iznenadilo me je da je interpretacija boja je vidljivo drugačija nego na RN2 (trebalo bi da je na Mi 5S dosta tačna).

Oblik i veličina Jako lepo leži u ruci. Imam možda malo sitniju šaku za jednu mušku osobu i Mi 5S mi znatno više odgovara nego prethodni uređaj, jedino što sam primetio da kada sam vani i koža mi postane suva od vetra metalna zadnja strana odjednom deluje prilično klizavo.

Kamera Okinuo sam tek pokoju fotku, i to u prilično lošim uslovima, i rezultati glavne kamere su prihvatljivi, pa u odnosu na prethodni uređaj fotografije sadrže vidno manje šuma i takođe vidno više detalja, no ne mogu reći da su spektakularne, a slično ide i za prednju kameru. Kod videa, kvalitet slike takođe deluje korektno, softverska stabilizacija se pokazala vrlo dobro, a ni zvuk uopšte nije loš.

Čitač otisaka prstiju Nije tako loš kao što se priča. Čini se da zaista ima većih problema kada se koža isuši od vetra, no inače radi korektno i u najvećem broju slučajeva će otključati uređaj, ponekad čak i praktično momentalno, mada najčešće postoji kratka zadrška.

Baterija Za sad ne deluje nešto spektakularno, no prošao sam tek dva ciklusa punjenja, pri čemu mi se u drugom izgleda bio javio nekakav wakelock, tako da je baterija oba puta izgurala otprilike dan i po, ali relativno laganog korišćenja. Priloženi 2.5A punjač obavlja svoj posao prilično brzo.

 

Sve ukupno, iako sam možda bio malo kritičniji, u pitanju je uređaj specifikacijama nalik prošlogodišnjim flagshipima, izrade koja deluje kvalitetno, dopadljivog dizajna (iako ga nisam našao u meni najdražoj crnoj varijanti), više nego korektne kamere i svih ostalih odlika, za ne preterano mnogo novca.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Kolege, posle desetak dana druženja sa ovim uređajem, imam nekoliko pitanja.

 

Koliko vas je prešlo na MIUI 9 i kakvi su utisci? Koliko vidim, glavna novost je split screen, ali to me, koliko god cool zvučalo, trenutno ne vuče previše. Ima li promena kod čitača otisaka prstiju, kamere, baterije, ili nekih drugih promena koje se primete u koriđćenju?

 

Šta je vama postavljeno pod "Manage apps battery usage"? Meni se čini da na Off čak dobijem nešto više SoT-a  (tipično oko 5.5h za 24h ili nešto više od punjenja) nego na On (recimo 4.5h za ~20 sati bez punjača), dok Ultimate nisam isprobao.

 

Kada na Battery Use otvorim History (satić u gornjem desnom uglu), vidim da mi je Mobile Network Signal dosta isprekidan. Za sada nisam primetio probleme u praksi, da mi dolaze poruke da sam bio nedostupan i da imam prouštene pozive, ali onaj grafikon deluje pomalo zabrinjavajuće.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Holy wakelock, Batman!
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...
Holy wakelock, Batman!

 better battery stats :)

16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Kolege, zanimaju me iskustva onih koji su prešli na MIUI 9 / Android 7, posebno kada su u pitanju originalni ROM-ovi. Ima li bugova, kakve su performanse, kakva je baterija u odnosu na MIUI 8 / Android 6?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Evo ja sam prešao na MIUI9 čim je izašao za Mi5S i mogu reći da sam prezadovoljan sa njime... Performanse se itekako osjete... Sve je više fluidnije i brže, a pogotovo što se tiče fingerprinta. Čitač otiska radi fenomenalno i instantno, znači mogu reći da radi duplo bolje nego na MIUI8. Baterija je za mene dovoljno prihvatljiva, nemam nikakve zamjerke na nju, neznam dali ima pomaka u odnosu na MIUI8, ali meni traje čitav jedan dan, a stalno sam na mobitelu. Na ovom mobitelu me uvijek iznenadi ta baterija imam osjećaj da je praktički ne mogu isprazniti... A na pitanje o ROM-ovima naravno ima nekih sitnih bugova, ali odlično je to što daju svaki petak novo ažuriranje, tako da stalno ispravljaju stare greške i nove greške koje su donjeli sa novim ažuriranjem... Fora mi je to što sa svakim novim ažuriranjem donose nove stvari i mogućnosti... Vjeruj mi nećeš požaliti ako prijeđeš sa MIUI8 na 9. I sam ćeš se uvijeriti koliko puno ima pluseva i novih stvari naprema Androidu 6.

16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Hmm, jesu li mogli malo više da zakomplikuju prelazak na developer ROM?! 

  1. Ako se prelazi sa Androida M na Android N, najbolje je ići preko Fastboota.
  2. Ako ćeš flashati ROM preko fastboota, potrebno je da popuniš neku formu i zatražiš unlock bootloadera.
  3. Skini aplikaciju na komp, pređi u fastboot, poveži telefon na komp i uradi unlock;
  4. Ups, prvo ipak prvo idi u Developer options i poveži uređaj sa accountom ili tako nešto (bio sam već prijavljen na Mi account na telefonu)
  5. Ponovi 3. korak
  6. Sačekaj 72 sata od 4. koraka, pa opet ponovi 3. korak

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Danas sam najzad otključao boot loader i stavio global developer ROM. Sve je prošlo glatko, osim što nisam obratio pažnju kod glasanja, pa sam ostavio default opciju koja po obavljenom poslu ponovo zaključava boot loader. :D

Glavni motiv za update mi je bio instalacija Googleove HDR+ kamere (zahteva Nougat) i ona stvarno radi dosta dobro pri slabom svetlu. Šteta samo što (barem ova verzija koju ja imam) ne radi sa prednjom kamerom.

Osim toga, prvi utisci su pozitivni, MIUI 9 jako lepo izgleda (naročito flat tema, iako nisam preterani fan takvog dizajna), tranzicije su nenametljive, a dobro izgledaju, "splitscreen" je fora...

Čitač otiska prstiju... nisam siguran da radi bolje nego na MIUI-ju 8, mada je meni, nakon što sam dva puta registrovao palac, i na njemu radio dosta dobro i brzo.

Za ostalo ću tek videti, ali za sada mi se sve čini ok. :)
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Imam neobičan problem sa Skype notifikacijama. Poruke stižu i pali se LED, ali se ne čuje zvuk. Pregledao sam i podešavanja telefona i samog Skypea, šta mi promiče?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Bio problem do Skypea (manje više), instalirao sam staru verziju (poslednju pre 8.0) i sve radi bez greške.

 

Izvinjavam se ako otkrivam svima dobro poznatu stvar, ali ako neko nije, topla preporuka da se instalira Googleova Camera HDR+.  Neophodan je Android 7 (trenutno dostupan na Global Developer ROM-u) i modifikovani APK. Postoji više varijanti APK-a iz različitih izvora, ja sam se odlučio na varijantu koju sam našao na XDA Developers (klik). U pitanju je verzija 4.4 i ne zahteva nikakav specijalan postupak, samo se prekopira na uređaj i instalira. Jedino što radi samo sa glavnom kamerom.

 

Razlika je najveća pri lošem svetlu, a za ilustraciju imam par jako ružnih fotografija, ali koje dobro ilustruju razliku koju pravi ova alikacija u odnosu na standardnu kameru:

 

Xiaomi Camera sa HHT

 

Google Camera HDR+

 

Osim bolje eksponiranosti i boja, na drugoj fotografiji se npr može i razaznati natpis Cedevita na pakovanjima što ne verujem da bi se dalo izvući sa prve, čak ni kad bi se nekome dalo maltretirati se u Photoshopu. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Definitivno google hdr+ camera
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Ivan(4) probaj oreo (lineage 15), popravili su kameru 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 14:53 (Deutsch).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Nadao sam se da danas stiže MIUI 9 Global Stable, kad ono samo update za Developer...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Dupli post, ali ko je na global developeru, preporučujem današnji update.

 

Primetio sam jedno poboljšanje ispod haube: ranije sam na Mi 5S imao problem sa aplikacijom RadioRai da reprodukcija postane isprekidana do neslušljivosti čim se prebacim na homescreen ili u neku drugu aplikaciju, što više nije slučaj.

 

Takođe, kada se na homescreenu swipeuje levo od krajnjeg levog ekrana, dobija se brzi pristup raznim stvarima: Google pretrazi, kreiranju novog note-a, kalendaru, izabranim shortcutima... Još nisam siguran da li mi se feature sviđa, ili spada u kategoriju "zgodno, ali nije potrebno", no nekima će se sigurno dopasti.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Zna li itko koji dobar flip case za Mi5s? Samo za Mi5 pronalazim na netu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Grrr, nije trebalo da instaliram današnji update! Problem sa aplikacijom RadioRai se vratio. Pri tom, pod Older Versions nemaju mogućnost skidanja 7.11.3.

 

Inače, ako je to nekome bitno, ROM vraća rekordni AnTuTu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
gave233 kaže...
Zna li itko koji dobar flip case za Mi5s? Samo za Mi5 pronalazim na netu.

 ovo

https://www.honorbuy.com/968-original-xiaomi-smart-wake-flip-leather-case-for-xiaomi-mi-5s.html

MIUI HR TRANSLATOR
16 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Izašao je Global Stable MIUI 9! link 

 

Da li je neko već probao i koja je procedura za prebacivanje sa Global Developera? Nadam se da ne zahteva otključavanje, jer sam ga slučajno zaključao, a čini mi se da se sada čeka još duže nego ranije. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Nebitno, napravi sljedeće bez otključavanja i trebalo bi šljakat:

 

skini ROM, peimenuj u update.zip i stavi na memoriju telefona, odi na Update dio u Postavkama, gore na opcije i Odaberi pakat ažuriranja (Choose update package), tj. mislim da je 2. opcija odozgo, i odabereš taj update.zip i voila. Barem je meni šljakalo kad sam išao isprobat sa Global Dev na Global Stable i ponovno se vratio na Global Dev na Mi5. Govorim o stock ROM-u, ne o Xiaomi.eu, jer za ovaj drugi treba otključat BL...

10 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Koliko vidim ovaj model u kombinaciji sa gcam daje fenomenalne rezultate, jeli netko testirao portrait mode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
thebatman kaže...

Koliko vidim ovaj model u kombinaciji sa gcam daje fenomenalne rezultate, jeli netko testirao portrait mode?

 Evo vrag mi nije dao mira.

 

Nabavio mob, unlockao BL, flashao xiaomi.eu i stavio google cameru.

 

Portrait mod na zadnjoj kameri radi ludilo, ali na prednjoj ne radi uopće. Dok na primjer na mome mi max 2 radi i na prednjoj.

 

Kažu da je to do camera api 3, da treba za to. Navodno kad se flasha LOS15, tj neka oreo varijanta, onda radi i to,

 

To testiram ovih dana.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

di si u tako kratkom roku nabavio mob?

vidim da si zeljan testiranja, aj jel bi ti se dalo testirat video stabilizaciju? moze i na google kameri i na obicnoj, tj probaj na obje pa koja ti je bolja uploadaj negdje da vidim. 1080p je sasvim dovoljno, iznad toga ni ne radi eis..

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 21:01 (Deutsch).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 5s

Ja imam 5S plus i isto tako u zadnjih 6-7 mjeseci modanu Google-ovu kameru.

Stvar radi 10 puta bolje nego stock camera od Xiaomi-a. I ima digitalnu stabilizaciju.

A trenutno sam na RR romu Android 7.1.2. Mislim da za tu modanu kameru treba camera2.api, camera3.api još ne postoji (imho).

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Deutsch kaže...

di si u tako kratkom roku nabavio mob?

vidim da si zeljan testiranja, aj jel bi ti se dalo testirat video stabilizaciju? moze i na google kameri i na obicnoj, tj probaj na obje pa koja ti je bolja uploadaj negdje da vidim. 1080p je sasvim dovoljno, iznad toga ni ne radi eis..

 Budem

 

mrki_man kaže...

Ja imam 5S plus i isto tako u zadnjih 6-7 mjeseci modanu Google-ovu kameru.

Stvar radi 10 puta bolje nego stock camera od Xiaomi-a. I ima digitalnu stabilizaciju.

A trenutno sam na RR romu Android 7.1.2. Mislim da za tu modanu kameru treba camera2.api, camera3.api još ne postoji (imho).

 

lp

 

Camera2api level 3, evo google translate od rusa koji radi app za 5s

 

Način rada "Portret" za prednju kameru na Mi 5s dostupan je samo na Android 8+ . U MIUI to ne radi. 
Jezgra firmware-a mora podržavati "cam2api level 3" za prednju kameru

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Deutsch kaže...

di si u tako kratkom roku nabavio mob?

vidim da si zeljan testiranja, aj jel bi ti se dalo testirat video stabilizaciju? moze i na google kameri i na obicnoj, tj probaj na obje pa koja ti je bolja uploadaj negdje da vidim. 1080p je sasvim dovoljno, iznad toga ni ne radi eis..

 

Evo ti jedan video di sam kombinirao gcam i miui cam da se vidi EIS. Miui camera puno bolja.

 

 

Imas mi ja kanalu i oba videa zasebno.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Opa, jesi siguran da ti je ukljucen video stabilisation na gcamu? Bome dosta lose to izgleda na gcamu, dok na miui cam jos i cisto okej, ne trese se :)

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Deutsch kaže...

Opa, jesi siguran da ti je ukljucen video stabilisation na gcamu? Bome dosta lose to izgleda na gcamu, dok na miui cam jos i cisto okej, ne trese se :)

 Jesam, probao opet iskljucit, ukljucit al ne ide. Al ovaj pprtrait mode na gcam je odlican, uploadam i toga toga kasnije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice