Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.784
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

s21 ultra me dodje 380kn jer stari ima s tarifu od 129..ak uspijemo sutra dobit popust u ducanu za dan zena onda bi bio 340kn..a mi 11 260kn..ak nedobimo poust onda nije mala razlika...makar je meni svejedno.koji cu uzet..mi 10 zeni..a meni jedan od ova 2..jedino moram vidjet ga malo u ducanu..tezina i tako to...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 20:01 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mariolla79 kaže...

s21 ultra me dodje 380kn jer stari ima s tarifu od 129..ak uspijemo sutra dobit popust u ducanu za dan zena onda bi bio 340kn..a mi 11 260kn..ak nedobimo poust onda nije mala razlika...makar je meni svejedno.koji cu uzet..mi 10 zeni..a meni jedan od ova 2..jedino moram vidjet ga malo u ducanu..tezina i tako to...

 aj baš javi dojmove kad ih vidiš u živo, ja nekako naginjem S21 Ultra, ali volio bi da je SD verzija.

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

gledao jucer dosta revieva za s21 ultru...bluzu su sd i exynos skoro u svemu...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 7:46 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ocean..kak to da prodajes mi10 pro? not happy?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mariolla79 kaže...

ocean..kak to da prodajes mi10 pro? not happy?

 

 

Savrseno happy, ali znas i sam da mijenjam mobitele kao carape tako da moje prodavanje navedenog moba nema nikakvo posebno znacenje, potpuno irelevantno.

Samo cu reci da je to najbolji mob koji sam do sada koristio...u apsolutno svakom pogledu. 

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ja ih mjenjam ko carape tek zadnjih godinu dana..sad sam uzeo s21 ultra..bas me zanima koliko ce ovaj samsung izdrzat kod mene

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Pozdrav, imam MI 10T PRO nekih 3-4 mjeseca mobitel radi super i generalno sam zadovoljan, međutim s kim god da pričao na kameru njima se uvijek stvaraju kao neki zvukovi škripanja, dal netko zna u čemu je problem?

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Xiaomi Mi 10

Pozdrav, prodao sam mi 10t pro i ostale su mi tri maskice,čovjek koji ga je kupio nije htio uzeti, uglavnom maskice ne prodajem nego dajem ako nekom trebaju.

Prva je neka sa ebaya, druga je nillkin, treća je ringke fusion.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 14:51 (grobo).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo nakon skoro mjesec dana kako koristim Mi 10T Pro 256GB ugodno sam iznenađen. Software (MIUI Global 12.1.2) ima skoro nezamjetne glitcheve koji su totalno zanemarivi i nisu vrijedni spomena, sve leti na mobu, baterija je brutalna - bez problema mi drži 2 dana srednje jake upotrebe (sa upaljenim 4G+, bluetooth, lokacija) . Nemam kašnjenje obavijesti za poruke, Viber, WhatsApp i tako. Sve u svemu iznenađujuće dobar mob.

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kupio nedavno Mi 10 Lite 5g, mobitel ok, meni malo prevelik, ali manjih ni nema bas u ponudi... jedina zamjerka(ne bas malena za mene) je sto, iako imao AMOLED, ne radi AOD dulje od 10 sekundi, nema uopce postavke. Navodno je to namjerno tako Xiaomi stavio jer ima LEDicu za notifikaciju?!

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
INCOGNITO99 kaže...

Kupio nedavno Mi 10 Lite 5g, mobitel ok, meni malo prevelik, ali manjih ni nema bas u ponudi... jedina zamjerka(ne bas malena za mene) je sto, iako imao AMOLED, ne radi AOD dulje od 10 sekundi, nema uopce postavke. Navodno je to namjerno tako Xiaomi stavio jer ima LEDicu za notifikaciju?!

 Ak je istina, onda baš nije fer od Xiaomia da to sofverski ograniči. Pa nije to valjda stavka namjenjena za skuplje modele??

Ja imam Mi 10 i AOD uredno radi 24/7.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Ma da, procitao sam vec na par mjesta, nemam sad tocan link, ali svi govore ovo, imao sam ga i ja na Mi9SE koji je zapravo lite verzija jel. Pa mi je ovo retardirano skroz.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
INCOGNITO99 kaže...

Kupio nedavno Mi 10 Lite 5g, mobitel ok, meni malo prevelik, ali manjih ni nema bas u ponudi... jedina zamjerka(ne bas malena za mene) je sto, iako imao AMOLED, ne radi AOD dulje od 10 sekundi, nema uopce postavke. Navodno je to namjerno tako Xiaomi stavio jer ima LEDicu za notifikaciju?!

Ako ti je to jako bitno za prvu ruku možeš u developer opcijama ugasiti MIUI optimizaciju. Računaj da su moguće druge nuspojave kad se to ugasi.

 

Za drugu ruku možda ovo:

https://forum.xda-developers.com/t/mod-magisk-miui-v1-1-always-on-display-for-mi-10-lite-monet.4224063/

 

I za kraj nadati se EU ROM-u za taj model u kojem će se AOD moći podešavati kako korisniku odgovara.

16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

meni razlog zašto ga se riješio

i xiaomi.eu rom nema opcije podešavanja, isprobao naravno

 

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pozdrav, dali je probao tko adapter za dualsim, dali radi?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
I taj propust sa developers options su zakrpali, ne radi ni to više
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 22:44 (INCOGNITO99).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
korg11 kaže...
Pozdrav, dali je probao tko adapter za dualsim, dali radi?

 Kako misliš? Radi samo na xiaomi.eu ROM-u.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pozdrav. Zna li netko kako omogućiti VOLTE na Mi 10? Operater mi je A1.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
display name ivo kaže...
Pozdrav. Zna li netko kako omogućiti VOLTE na Mi 10? Operater mi je A1.

Za omogućit sam ti odgovorio u onoj temi, opcija bi ti trebala bit u postavkama sim kartice.

5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Da li je kamera na mi10t lite dobra? Da li se sa tih 64MP osjeti razlika u odnosu na neke druge modele koji imaju 48MP(redmi note 9 npr). 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
INCOGNITO99 kaže...

Kupio nedavno Mi 10 Lite 5g, mobitel ok, meni malo prevelik, ali manjih ni nema bas u ponudi... jedina zamjerka(ne bas malena za mene) je sto, iako imao AMOLED, ne radi AOD dulje od 10 sekundi, nema uopce postavke. Navodno je to namjerno tako Xiaomi stavio jer ima LEDicu za notifikaciju?!

 Eto i ja sad imam sluzbeni odgovor Xiaomia, kretenizam.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Evo, ja sam svoj Mi10T PRO na kraju ipak prodao i moram priznat da na kraju i ovoga stavljam na listu nezadovoljstva i sad je to 4 od 4 kad je u pitanju Xiaomi.

U familiji imam još dva Xiaomia i uglavnom se ne žale, zadovoljni su.

Iako je ovo najbolji Xiaomi kojeg sam imao prilike koristit, ni on nije bez nekih vidljivih mana.

 

Ipak izgleda da  nije problem u google dialeru, već sam bio sreće da mi se proximity sensor nije blesirao često kao nekim drugim korisnicima, ali naknadno je počeo mrvicu češće radit probleme po tom pitanju (ovisno kako držim telefon tokom razgovora).

Koliko sam pročitao po netu, ovi što su instalirali XEU 12.5 i dalje imaju iste probleme, tako da ni to ne riješava stvar.

Step Counter ni nakon ažuriranja na A11 nije proradio, iako su mi u servisu rekli da isti nije omogućen od strane Xiaomia i da se čeka softverska nadogradnja (do kad čekat ??).

To su dvije stvari koje su me užasno počele smetat, a o sitnim bugovima na MIUI-u ne treba trošit previše riječi, sve se zna, meni osobno miljama gori od EMUI-a, Oxygena i Samsung UI-a.

 

Ima dosta dobrih strana ovaj telefon, ali zaxrali su ga tamo gdje se najmanje očekuje.

Isto tako su mi u servisu rekli da je ovaj proximity problem njima poznat, a da isti pogađa dosta Xiaomi telefona.

Negdje problem riješen zamjenom ekrana, negdje reinstalacijom softvera, ali kažu to ne vrijedi za ovaj model.

Po njima treba čekat i nadat da će neka od nadogradnji ispravit sve u budućnosti, ali obzirom na dosadašnja iskustva, teško.

 

Osobno ne želim više eksperimentirat sa Xiaomi telefonima i ovo mi je definitivno zadnja kupovina kad su oni u pitanju.

Četvrti njihov telefon koji sam koristio i četvrti telefon sa problemom.

Dal im je kontrola kvalitete loša, dal su komponente koje ugrađuju u telefon slabije kvalitete/jeftinije, dal sam samo loše sreće po tom pitanju ili nešto četvrto, sasvim mi je nebitno.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2021 8:56 (zabranjeniples).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zabranjeniples kaže...

Evo, ja sam svoj Mi10T PRO na kraju ipak prodao i moram priznat da na kraju i ovoga stavljam na listu nezadovoljstva i sad je to 4 od 4 kad je u pitanju Xiaomi.

U familiji imam još dva Xiaomia i uglavnom se ne žale, zadovoljni su.

Iako je ovo najbolji Xiaomi kojeg sam imao prilike koristit, ni on nije bez nekih vidljivih mana.

 

Ipak izgleda da  nije problem u google dialeru, već sam bio sreće da mi se proximity sensor nije blesirao često kao nekim drugim korisnicima, ali naknadno je počeo mrvicu češće radit probleme po tom pitanju (ovisno kako držim telefon tokom razgovora).

Koliko sam pročitao po netu, ovi što su instalirali XEU 12.5 i dalje imaju iste probleme, tako da ni to ne riješava stvar.

Step Counter ni nakon ažuriranja na A11 nije proradio, iako su mi u servisu rekli da isti nije omogućen od strane Xiaomia i da se čeka softverska nadogradnja (do kad čekat ??).

To su dvije stvari koje su me užasno počele smetat, a o sitnim bugovima na MIUI-u ne treba trošit previše riječi, sve se zna, meni osobno miljama gori od EMUI-a, Oxygena i Samsung UI-a.

 

Ima dosta dobrih strana ovaj telefon, ali zaxrali su ga tamo gdje se najmanje očekuje.

Isto tako su mi u servisu rekli da je ovaj proximity problem njima poznat, a da isti pogađa dosta Xiaomi telefona.

Negdje problem riješen zamjenom ekrana, negdje reinstalacijom softvera, ali kažu to ne vrijedi za ovaj model.

Po njima treba čekat i nadat da će neka od nadogradnji ispravit sve u budućnosti, ali obzirom na dosadašnja iskustva, teško.

 

Osobno ne želim više eksperimentirat sa Xiaomi telefonima i ovo mi je definitivno zadnja kupovina kad su oni u pitanju.

Četvrti njihov telefon koji sam koristio i četvrti telefon sa problemom.

Dal im je kontrola kvalitete loša, dal su komponente koje ugrađuju u telefon slabije kvalitete/jeftinije, dal sam samo loše sreće po tom pitanju ili nešto četvrto, sasvim mi je nebitno.

 

Imam par mjeseci također Mi 10T Pro 256GB i u globalu sam zadovoljan, naravno da software ima nedostataka i mislim da to zna svatko tko kupuje Xiaomi, ugrađuju dobar hardware i prodaju uređaje po jeftinijoj i to znatno jeftinijoj cijeni nego konkurencija. E sad naravno, sve je ovisno koliko ti određeni software nedostatci određeno smetaju nekom korisniku. Meni osobno najiritantniji nedostatak je to kada se ekran neće upaliti nakon razgovora da prekineš razgovor, to je izuzetno rijetko ali se zna dešavati, sve ostalo a toga barem na mojem uređaju ima jako malo sitni i ne vrijedni spomena glitchevi. Prije sam imao Huawei P30 Pro koji je bio zvijer, ali mu je prošlo dvije godine, ostao bez garancije i jednostavno sam produžio ugovor i uzeo Mi 10T Pro koje je definitivno hardverom jači, ali software-om slabiji. Osobno najviše na mobu igram igre (znam da je sada šok i vjeverica ), a SD 865 čini čuda i odlično radi pogotovo sa 144 Hz ekranom. Osobno sam zadovoljan, jer sam navedeni uređaj uzeo za 3.000 kn, što nema teorije bilo koji drugi uređaj dobiti od kurencije u tom segmentu.

Samo malo da Xiaomi popravi software uništit će konkurenciju sa svojim cijenama, Europa je još malo pa pala po prodaji uređaja. Samo još malo ulaganja u software i napravit će čuda, iako su već i sada napravili čudo.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
MasterOfDisaster kaže...
Meni osobno najiritantniji nedostatak je to kada se ekran neće upaliti nakon razgovora da prekineš razgovor, to je izuzetno rijetko ali se zna dešavati, sve ostalo a toga barem na mojem uređaju ima jako malo sitni i ne vrijedni spomena glitchevi. 

Pa upravo to, proximity se zblesira i nekad ne radi kako spada.

Zna se desit i to, zna se desit i da se upali tokom razgovora pa se slučajno stisne nešto (mikrofon, zvučnik, neka aplikacija ako je u pozadini), a zna se desit i da radi najnormalnije.

Sve ovisi kako držiš telefon u tom trenutku, koliko vremena provodiš pričajući na telefonu i sl.

Po svemu sudeći je stvar softverske prirode (tako kažu u servisu), ali čekajući na Xiaomi da to riješi, prije ću ostarit.

 

A MIUI se slažem, svatko ima svoj ukus.

144hz je odlična stvar, ali sam MIUI je daleko bugovitiji od recimo Oxygena, Samsung UI-a ili EMUI-a, koji mi u smislu UI-a rade savršenije.

14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Btw., nisam isprobao, ali po onome što sam čuo, neke velike razlike između 12.5 i ovog sada, u radu samog UI-a i nema.

Isto tako, koliko sam čuo, taj 12.5 ne popravlja stvar sa proximity sensorom.
Uglavnom, sve mi se čini da ovi iz Xiaomia prodaju muda pod bubrege kroz priču, kad je u pitanju sam UI.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Mene zeza sensor od kad ga imam.

Pitanje je da li će uspjeti to popraviti jer nemaju klasični sensor nego neko ultrasonic sranje koje simulira pravi sensor preko mikrofona i signala.

 

Više: Why the proximity sensor does not work on Xiaomi (and how to solve) - GizChina.it

 

Išli su uštedjeti na novcu i prostoru, pa napravili još veće sranje.

 

Tako dobar mobitel i onda ga zajebu.

bunch
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Sve je istina da MIUI ima svoje nedostatke, ali istina nisu kritični, ali ako te baš nešto nervira teško ćeš se sa time pomiriti. Ja sam se bez problema pomirio sa navedenim nedostacima i jedini koji me nekad zna zasmetati je to sa proximity senzorom. Da se razumjemo cijena je na Xiaomi strani debelo, jer su ostali proizvođači postali prokleto pohlepni što se tiče cijene uređaja. Kažem, ja ću svoj Mi 10T Pro 256GB verziju platiti 3.000 kn, a idući slični uređaj karakteristikama od drugog proizvođača ću minimalno platiti 5.500 kn (pa i više, zavisi od uređaja do uređaja) - ta razlika u cijeni je brutalna i bezobrazno lihvarenje kupaca, ja im više ne dam tolike novce za usrani mobitel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Izašao je danas firmware update 12.5.1.0 za Xiaomi Mi 10T Pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Pozdrav, zanima me dal ima negdje za kupit mi10 u slobodnoj prodaji osim njuskala. Uzeo bih na rate pa me stoga zanima ima li ga u kojoj trgovini? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zee_15 kaže...

Pozdrav, zanima me dal ima negdje za kupit mi10 u slobodnoj prodaji osim njuskala. Uzeo bih na rate pa me stoga zanima ima li ga u kojoj trgovini? 

LINK

 

LINK

 

LINK

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice