Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 444.883
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
maks0806 kaže...

Nije došlo ništa novije? Meni je bilo pa je rollbackano. Koristiš li (ili bilotko) full screen gesture i imate li problema s njima?

 Doslo je i nisam odmah preuzimao. Drugi dan zelim preuzeti i vise ga nema. xiaomi je poznat po tome da prvo pusti update i onda povuce isti jer skuze da je bugovit. 

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ja imam 12.1.20 a 11 tak je dosao mob kad sam mjenjao za s20+.. batka odlicna..jedino sam imao 2 random restarta i 2-3 puta mi se zakljucao ekran na wiberu i whats upu...ostalo bez problema ..makar meni pise stable eu rom...nekak mi se cini da ie to beta stable...covjek kaze da je bio ota...bootloader zakljucan..nije nista ceprkano..covjek ga je umao 3 tjedna..dobio ga u linksu na garanciju jer mu ie mi9 prdnuo nakon godinu dana...islo iz linksa u bijelic i ovi poslali mi10 20.11.2020

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mp3david kaže...
Znaci pratim ove mi 10t modele vec duze vrijeme,i nevjerojatno mi je sada, da je Mi 10t pro totalno poskupio. Najeftinije sto ga se moze naci je u tele2 za 3599kn. 
U ostalim web trgovinama cijena mu je preko 3900kn i 4000kn. 
Ovo nije normalno! 
Ocekivao sam povoljnije cijene a ono sve poskupljuje. 

K tome gleam na youtubu neke videe gdje mi 10t pro zumira vidoeo,i to mi je sad prosto nevjerojatno dali su to laznjaci ili stvarno ima zoom na kilometre da se mogu vidjeti neke stvari?

 

Mi 10T Pro nema telefoto kameru (optički zoom), tako da to što si gledao je vjerojatno zoom (crop) sa glavne 108MP kamere. Teoretski se iz nje može izvući crop koji bi bio ekvivalent optičkom zoomu, ali to ipak nije isto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 19:40 (mzopg).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pozz ekipa može pomoć? Kupio sam preko neta mi 10 i danas mi se ponudio novi abdejt, skinuo sam ga i kada sam ga pustio da se instalira otišao je direkt u fastboot i samo se pojavi onaj čovječuljak i tako stoji neko vrijeme i onda se ugasi i kad ga upalim opet isto. Što da radim?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Pozz ekipa može pomoć? Kupio sam preko neta mi 10 i danas mi se ponudio novi abdejt, skinuo sam ga i kada sam ga pustio da se instalira otišao je direkt u fastboot i samo se pojavi onaj čovječuljak i tako stoji neko vrijeme i onda se ugasi i kad ga upalim opet isto. Što da radim?

Imaš stock ROM ili je uređaj sa otključanim bootloaderom? stavljen custom eu ili drugi ROM?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Uređaj je kupljen na MI Global store na aliexpress i oni su odmah poslali uređaj sa uređaj sa otključanim bootloaderom i bio je samo engleskii kineski jezik, abdejto sam na noviju verziju i dobio hr menu, i tako stalno kada se ponudila nova verzija, jučer se pijavila nova i kada sam ju skinuo pisalo je da instaliram i pojavila se sličica sa FASTBOOT i stalno gori i ništa se ne dešava
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Uređaj je kupljen na MI Global store na aliexpress i oni su odmah poslali uređaj sa uređaj sa otključanim bootloaderom i bio je samo engleskii kineski jezik, abdejto sam na noviju verziju i dobio hr menu, i tako stalno kada se ponudila nova verzija, jučer se pijavila nova i kada sam ju skinuo pisalo je da instaliram i pojavila se sličica sa FASTBOOT i stalno gori i ništa se ne dešava
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Uređaj je kupljen na MI Global store na aliexpress i oni su odmah poslali uređaj sa uređaj sa otključanim bootloaderom i bio je samo engleskii kineski jezik, abdejto sam na noviju verziju i dobio hr menu, i tako stalno kada se ponudila nova verzija, jučer se pijavila nova i kada sam ju skinuo pisalo je da instaliram i pojavila se sličica sa FASTBOOT i stalno gori i ništa se ne dešava

Ajde malo to detaljnije, kako si apdejtao? gdje se pojavila nova verzija? kako si je skinuo i instalirao? nešto mi tu ne štima.

Kad upališ mob prebaci te u fastboot?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Uređaj je kupljen na MI Global store na aliexpress i oni su odmah poslali uređaj sa uređaj sa otključanim bootloaderom i bio je samo engleskii kineski jezik, abdejto sam na noviju verziju i dobio hr menu, i tako stalno kada se ponudila nova verzija, jučer se pijavila nova i kada sam ju skinuo pisalo je da instaliram i pojavila se sličica sa FASTBOOT i stalno gori i ništa se ne dešava

 Kako si slikao kad su na slici dvije ruke??

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ako je bio otključan bootloader i gore eu rom, onda je dobio obavijest o ažuriranju

ja bi probao flešati noviju verziju TWRP-a, clear cache

ako to ne uspije onda clean flash ROM-a

 

ajde probaj držati power tipku duže, čim se ugasi, drži dalje power i volume up da vidimo koji je twrp

MIUI HR TRANSLATOR
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
MASVA kaže...

ako je bio otključan bootloader i gore eu rom, onda je dobio obavijest o ažuriranju

ja bi probao flešati noviju verziju TWRP-a, clear cache

ako to ne uspije onda clean flash ROM-a

 

ajde probaj držati power tipku duže, čim se ugasi, drži dalje power i volume up da vidimo koji je twrp

da ali kaže da je mob došao sa kineskim ROMom i da ga je on nadogradio na globalni, taj dio mi nije jasan.

 

ovo drugo se slažem, tako bi i ja probao, TWRP pa očistiti cache.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
došao je sa global room
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gdje vidim twrp
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gdje vidim twrp
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
znam kako se ubacuje ali na pola samo se pojavi eror koji room da skinem i gdje da valja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
došao je sa global room

ako je imao samo engleski i kineski kako si napisao onda to nije globalni rom.

 

Mikimg kaže...
gdje vidim twrp

 napisao ti je kolega Masva dva tri posta ranije kako ćeš ući u TWRP.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
slikao sam što mi se pojavi kada to stisnem
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

sliku ne otvara, šalji ponovo

MIUI HR TRANSLATOR
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Evo slika
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ti nemas twrp nego stock recovery.

 

Ako je otkljucan bl skini twrp na pc

 

https://forum.xda-developers.com/t/experimental-recovery-3-4-0-umi-unofficial-twrp-for-mi-10-unified.4106381/

 

skini eu rom

https://androidfilehost.com/?fid=8889791610682871790

 

Preko adb terminala flashaj twrp i bootaj twrp te flashaj rom.

 

 

Imš tu upute, nije teško samo se koncentriraj. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hvala puno
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pozz ekipa može pomoć? Imam mi10 ponudio mi se novi abdejt, skinuo sam ga i kada sam ga pustio da se instalira otišao je direkt u fastboot i samo se pojavi onaj čovječuljak i tako stoji neko vrijeme i onda se ugasi i kad ga upalim opet isto. Puno vas mi je pisalo kako i što ali ne ide. Jednostavno ne znam dalje, negdje griješim. Ima li mi tko volje to popraviti platio bih mu. Ovo je zadnje što se pojavi na mobu i dalje ne ide. Hvala. miki.galovic@gmail.com
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

ok, imaš TWRP

sad je potrebno formatirati unutarnju pohranu da makneš enkripciju

wipe-advanced format-upiši yes

vrati se na početni zaslon twrp-a

reboot- reboot to recovery

 

kad se opet boota u twrp, spoji mob na komp,kopiraj ROM i flash

 

možda si riješio ali eto...

MIUI HR TRANSLATOR
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 11:51 (MASVA).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
MASVA kaže...

ok, imaš TWRP

sad je potrebno formatirati unutarnju pohranu da makneš enkripciju

wipe-advanced format-upiši yes

vrati se na početni zaslon twrp-a

reboot- reboot to recovery

 

kad se opet boota u twrp, spoji mob na komp,kopiraj ROM i flash

 

možda si riješio ali eto...

Ne znamo ima li bitne podatke na mobitelu, jer će mu ovo sve obrisati, pa čisto da je upoznat s tim.

 

Mislim da ide:

Wipe - Format Data - Swipe... - Yes

Kod ovog se brišu svi korisnikovi podaci sa mobitela.

 

Vjerojatno je problem u enkripciji kako si napisao, ali možda da za svaki slučaj kao prvi korak proba:

Wipe - Advanced Wipe - označiti Dalvic i Cache - Swipe, pa nakon što obiše povratak na početni izbornik i Reboot. Možda pomogne nikad se ne zna.

 

Instalacija ROM-a:

1. downloadaš ROM na računalo (možeš skinuti zadnji stabilni ROM tu: https://androidfilehost.com/?fid=8889791610682912361 ili ako želiš imati najzadnju tjednu verziju onda tu: xiaomi.eu_multi_MI10_20.12.10_v12-11.zip)

2. na mobitelu uđeš u TWRP, kao što je na zadnjoj slici koju si stavio

3. spojiš mob kabelom na računalo

4. pojaviti će ti se mob internal storage i sa računala kopiraš ROM u internal storage na mob

5. na mobitelu u TWRP klikneš INSTALL (podrazumijeva se da si prije ovoga već ranije napravio WIPE kao što piše na početku ovog posta)

6. nađeš ROM koji si ranije kopirao na mobitel i nakon toga opet SWIPE da pokreneš instalaciju

7. kada instalacija završi imati ćeš opciju "wipe cache/dalvik" označi je ako nije i opet Swipe to wipe

8. nakon što to završi vratiš se na glavni izbornik u TRWPu i klikneš REBOOT

 

Kolega MASVA ti je već sve to napisao, ali u skraćenoj verziji pa sam malo proširio jer nisam siguran koliko ti je znanje oko flashanja ROMa.

 

8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ako ima podatke na mobu neka prvo spoji PC i preko TWRP-a backup-ira podatke, pa onda ovo ostalo.
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Meizu 16th rules
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ugodno me iznenadila ova 11,znam da je sve na wifi,ali s predhodnim mi 10 koji je bio na 10 nisam dobivao toliko sot,a ostalo jos 47%

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 9:10 (mariolla79).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mariolla79 kaže...

ugodno me iznenadila ova 11,znam da je sve na wifi,ali s predhodnim mi 10 koji je bio na 10 nisam dobivao toliko sot,a ostalo jos 47%

 To je Mi 10 na Androidu 11? MIUI 12.5?

7.5h SoT i još 47% baterije je vrhunski.

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

fakat me je iznenadio...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mariolla79 kaže...

ugodno me iznenadila ova 11,znam da je sve na wifi,ali s predhodnim mi 10 koji je bio na 10 nisam dobivao toliko sot,a ostalo jos 47%

 LOL, prvo sam mislio da imaš Mi 11 :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice