Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.278
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže... 

Redmi K20 je Mi 9T

Ne, nije. Zbunilo te jer imaju isto kućište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 1:53 (love2ml86).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
Carina007 kaže...
thebatman kaže...
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

 Kao neko ko je imao p30 pro (trenutno ga isto imam) i mi9, ja odgovorno tvrdim da je mi9 bolji cameraphone. Zasto ne bi mi10 bio bolji od p40?

 

to je naprosto nemoguce...

 

molim te mi reci zbog čega i kako?

 

ne postoji nijedan usporedni test koji bi bio na strani mi9

 Ne znam koliko pratis forum...ali sjećam se priča oko HTC 10..., pa oko Samsung..., i sad Xiaomi...

 

Mi 9 ima bolji fotic od P30 Pro jedino ako u drugoj ruci pored Mi9 držiš DSLR od Sony i slikaš s njim. 

E da onda je tu P30 Pro u podređenom položaju.

 

Uvijek sam se pitao kako svima ispadu jebene slike s tim budget  telefonima...tipa oko 3500kn, a ja kad uzmem u ruke Mi9T pa slike su srednja žalost. Prednju kameru da ne spominjem...u razini VGA u noćnim uvjetima.

 

I onda tu stave savršene fotografije i sve se tu dive...a ta fotografija uslikana iz 10-tog puta. Takav mobitel mi ne treba.

 

Evo svi hvale Mi 10, a moraš imat pilu da odrezes plastiku kako bi bio dual SIM. Prednja kamera promašaj i to je kao bestbuy kupovina. Ja to ne kuzim. Šta ja to ne vidim a drugi vide.

 

Na kraju ispadne da je najmanji problem GMS...to na P40 Pro instaliraš za 15min. 

 

Upravo to. Imao sam Mi 9T Pro i slike su bile srednja zalost. Cak su mi na A2 bile bolje. I sad kas mi netko kaze da Mi 9 radi bolje slike od P30 Pro jednostavno to ne mogu shvatit. Moguce da je stvarno problem u meni

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Lako moguce, ja sa 6s napravim bolju fotku nego cura sa p20 pro :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ja nacrtam bolju fotku nego moja žena sa op7t.

Halo Bing! Kako bratac?
 
4 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Za 95% korisnika P40p radi najbolje fotke.
Kao što je R36 više puta napomenuo, njemu treba dobra fotka odmah, kad nema vremena prebacivati sa jedne na drugu kameru. Uzmi mob, opali fotku, spremi fotku. Tu je Huawei sa P i Mate serijom sigurno kralj.

Za vas ostalih 5% korisnika koji se razumijete u fotografiju i možete izvući max sa nekim drugim modelom npr Mi9 ili Mi9t pro , e za vas nije P40 pro najbolji jer mu možete naći mane koje ovih 95% korisnika neće pronaći.

Imao sam skoro sve flagshipove i meni kao liku koji se ne razumije u fotografiju, za oko najbolje ispadaju fotke na P30 pro. (Nisam još krenuo sa ovogodišnjim flagshipovima, čeka se Mi10 sa razumnom cijenom. Dual sim mi ne igra ulogu jer imamo samo jedan broj i to službeni :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 9:57 (Dario7).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

Lako moguce, ja sa 6s napravim bolju fotku nego cura sa p20 pro :)

 

Jel tu pricamo o normal modu ili pro?

 

Jer ko ima vremena drkat po Pro modu u situaciji kad zelis uhvatit djetetove prve korake ili neku novu grimasu?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Carina007 kaže...
thebatman kaže...

Lako moguce, ja sa 6s napravim bolju fotku nego cura sa p20 pro :)

 

Jel tu pricamo o normal modu ili pro?

 

Jer ko ima vremena drkat po Pro modu u situaciji kad zelis uhvatit djetetove prve korake ili neku novu grimasu?

 6s nema pro mod :)

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
love2ml86 kaže...
mzopg kaže... 

Redmi K20 je Mi 9T

Ne, nije. Zbunilo te jer imaju isto kućište.

 

 

K20 Pro = Mi 9T Pro

K30 Pro = Poco F2 Pro

Logično zar ne? 

 

Mi CC9e = Mi A3

Mi CC9 = Mi 9 Lite

Mi CC9 Pro = Mi Note 10

 

I još je to bilo podnošljivo dok nisu krenuli izbacivati 200 modela godišnje.

 

K30, K30 Pro, K30 Lite, K30 Pro Zoom

Mi 10, Mi 10 Lite, Mi 10 Youth, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom... to be continued

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
 Carina007 kaže...
R36 kaže...
Carina007 kaže...
thebatman kaže...
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

 Kao neko ko je imao p30 pro (trenutno ga isto imam) i mi9, ja odgovorno tvrdim da je mi9 bolji cameraphone. Zasto ne bi mi10 bio bolji od p40?

 

to je naprosto nemoguce...

 

molim te mi reci zbog čega i kako?

 

ne postoji nijedan usporedni test koji bi bio na strani mi9

 Ne znam koliko pratis forum...ali sjećam se priča oko HTC 10..., pa oko Samsung..., i sad Xiaomi...

 

Mi 9 ima bolji fotic od P30 Pro jedino ako u drugoj ruci pored Mi9 držiš DSLR od Sony i slikaš s njim. 

E da onda je tu P30 Pro u podređenom položaju.

 

Uvijek sam se pitao kako svima ispadu jebene slike s tim budget  telefonima...tipa oko 3500kn, a ja kad uzmem u ruke Mi9T pa slike su srednja žalost. Prednju kameru da ne spominjem...u razini VGA u noćnim uvjetima.

 

I onda tu stave savršene fotografije i sve se tu dive...a ta fotografija uslikana iz 10-tog puta. Takav mobitel mi ne treba.

 

Evo svi hvale Mi 10, a moraš imat pilu da odrezes plastiku kako bi bio dual SIM. Prednja kamera promašaj i to je kao bestbuy kupovina. Ja to ne kuzim. Šta ja to ne vidim a drugi vide.

 

Na kraju ispadne da je najmanji problem GMS...to na P40 Pro instaliraš za 15min. 

 

Upravo to. Imao sam Mi 9T Pro i slike su bile srednja zalost. Cak su mi na A2 bile bolje. I sad kas mi netko kaze da Mi 9 radi bolje slike od P30 Pro jednostavno to ne mogu shvatit. Moguce da je stvarno problem u meni

 Mi9 ima drugacije kamere i mogucnosti...ali i dalje fotke nisu na razini huaweia...problem je sto je prije serije 40 huawei radio ocajne treskave video snimke...medjutim gcam na mi9 znatno mijenja situaciju....e sad dolazimo do prosjecnog point and shoot korisnika kojem je bolje uzet huawei ili samsung...

Ove dvije fotke slikao "iz ruke" na automatici, dok je mi9 imao prvi softver i na stock camera appu..mislim da je sasvim dobro

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 13:56 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pozz, gdje je trenutno najpovoljnija kupovina ovog fona? Gledam obicnu verziju, ne pro
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
davor333 kaže...
Pozz, gdje je trenutno najpovoljnija kupovina ovog fona? Gledam obicnu verziju, ne pro

 Na Aliexpress Goldway shop ili Mi Global storey oko 600 eura. E sad, ja sam naručio od tamo jer se usudim i jer mi trenutno lova nije problem. Ali da sam bio u nekoj drugoj situaciji vjerojatno nebi naručio od tamo jer ti je garancija prakticki nepostojeća. Meni se osobno nikad u životu nije mobitel pokvario pa računam da neće ni sad. Ali rizik postoji. A opet s druge strane te ispadne puno jeftinije nego u našim dućanima. Pa odvaži i odluči.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
antimadridista kaže...
davor333 kaže...
Pozz, gdje je trenutno najpovoljnija kupovina ovog fona? Gledam obicnu verziju, ne pro

 Na Aliexpress Goldway shop ili Mi Global storey oko 600 eura. E sad, ja sam naručio od tamo jer se usudim i jer mi trenutno lova nije problem. Ali da sam bio u nekoj drugoj situaciji vjerojatno nebi naručio od tamo jer ti je garancija prakticki nepostojeća. Meni se osobno nikad u životu nije mobitel pokvario pa računam da neće ni sad. Ali rizik postoji. A opet s druge strane te ispadne puno jeftinije nego u našim dućanima. Pa odvaži i odluči.

 600 eura sa DHL dostavom ili bez?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 22:32 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...
antimadridista kaže...
davor333 kaže...
Pozz, gdje je trenutno najpovoljnija kupovina ovog fona? Gledam obicnu verziju, ne pro

 Na Aliexpress Goldway shop ili Mi Global storey oko 600 eura. E sad, ja sam naručio od tamo jer se usudim i jer mi trenutno lova nije problem. Ali da sam bio u nekoj drugoj situaciji vjerojatno nebi naručio od tamo jer ti je garancija prakticki nepostojeća. Meni se osobno nikad u životu nije mobitel pokvario pa računam da neće ni sad. Ali rizik postoji. A opet s druge strane te ispadne puno jeftinije nego u našim dućanima. Pa odvaži i odluči.

 600 eura sa DHL dostavom ili bez?

 Ja sam platio mobitel + Nillkin masku + DHL dostavu sve skupa 601 euro. S time da je to bio nekakav veći popust prošli tjedan. Mislim da je sada oko 650 eura.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Kupio na kraju ovdje #Aliexpress HRK 4,887.95 17%OFF | Global Version Xiaomi Mi 10 8GB 256GB Snapdragon 865 108MP Quad Camera 5G Smartphone 6.67"AMOLED 4780mAh 30W Fast Charge NFC
https://a.aliexpress.com/_d7O4u7P
685 usd, verzija 8/256, dhl dostava.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Kineske verzije kod Giztopa Mi 10 540€, Mi 10 Pro 670€. Sad čekamo da nam globalne kroz mjesec dana doguraju na te cijene. 

 
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...

Kineske verzije kod Giztopa Mi 10 540€, Mi 10 Pro 670€. Sad čekamo da nam globalne kroz mjesec dana doguraju na te cijene. 

 Možda Mi10 i bude čak jednog dana pa na 3500kn u Kini. Kod nas ne više od 4 tkn a tu me već svrbi....ahh...reko sam nedam više od 3500 kn za mob. I teško mi prožvakat zakrivljeni ekran....

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 14:41 (gnomisa).
6 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Koliko sam shvatio kod Mi 10 Pro su bolje nešto kamere (ove telefoto su mi nebitne) kod glavne vidim da 10 (obični) nema Laser AF, koliko mi je to bitno kod day to day korištenja?, i brže punjenje (koristim wireless anyway), ima li još koja razlika a da nisam uočio? Isplati li se uopće Pro?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
love2ml86 kaže...

Koliko sam shvatio kod Mi 10 Pro su bolje nešto kamere (ove telefoto su mi nebitne) kod glavne vidim da 10 (obični) nema Laser AF, koliko mi je to bitno kod day to day korištenja?, i brže punjenje (koristim wireless anyway), ima li još koja razlika a da nisam uočio? Isplati li se uopće Pro?

 Pogledaj prvu poruku u temi, pokušao sam odgovoriti na ta pitanja.

 

Pro ima bolje kamere i brže žično punjenje i malo bolje zvučnike.

Običan ima jaču bateriju.

 

Kamere su već i na običnom u samom vrhu Android ponude.

Meni je važnija baterija, tak da ja ciljam na obični.

 

Ti moraš sam zaključiti.

Ljudi obično žele Pro model zbog kamera.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
I bolji stereo zvučnici kod Pro modela. Iako, i običan Mi 10 ima jako dobre.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...

Koliko sam shvatio kod Mi 10 Pro su bolje nešto kamere (ove telefoto su mi nebitne) kod glavne vidim da 10 (obični) nema Laser AF, koliko mi je to bitno kod day to day korištenja?, i brže punjenje (koristim wireless anyway), ima li još koja razlika a da nisam uočio? Isplati li se uopće Pro?

 Pogledaj prvu poruku u temi, pokušao sam odgovoriti na ta pitanja.

 

Pro ima bolje kamere i brže žično punjenje i malo bolje zvučnike.

Običan ima jaču bateriju.

 

Kamere su već i na običnom u samom vrhu Android ponude.

Meni je važnija baterija, tak da ja ciljam na obični.

 

Ti moraš sam zaključiti.

Ljudi obično žele Pro model zbog kamera.

Koja je glavna razlika kod glavne kamere? To pokušavam shvatiti. S obzirom da jedino nju koristim.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
love2ml86 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...

Koliko sam shvatio kod Mi 10 Pro su bolje nešto kamere (ove telefoto su mi nebitne) kod glavne vidim da 10 (obični) nema Laser AF, koliko mi je to bitno kod day to day korištenja?, i brže punjenje (koristim wireless anyway), ima li još koja razlika a da nisam uočio? Isplati li se uopće Pro?

 Pogledaj prvu poruku u temi, pokušao sam odgovoriti na ta pitanja.

 

Pro ima bolje kamere i brže žično punjenje i malo bolje zvučnike.

Običan ima jaču bateriju.

 

Kamere su već i na običnom u samom vrhu Android ponude.

Meni je važnija baterija, tak da ja ciljam na obični.

 

Ti moraš sam zaključiti.

Ljudi obično žele Pro model zbog kamera.

Koja je glavna razlika kod glavne kamere? To pokušavam shvatiti. S obzirom da jedino nju koristim.

 Na Pro modelu je kamera sastavljena od 8 elemenata (stakalca), a na običnom od 7.

Ne vjerujem da je to vidljivo na slici, pogotovo kad se smanji na neku normalnu rezoluciju za gledanje na monitoru, ili čak mobitelu.

 

Laser AF do sad nisam vidio na netko uopće spominje u nekoj recenziji. Pokušaj pronaći pa javi ovdje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
I bolji stereo zvučnici kod Pro modela. Iako, i običan Mi 10 ima jako dobre.

 To sam napisao.. promaklo ti je il sam nešto fulao? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
love2ml86 kaže...

Koliko sam shvatio kod Mi 10 Pro su bolje nešto kamere (ove telefoto su mi nebitne) kod glavne vidim da 10 (obični) nema Laser AF, koliko mi je to bitno kod day to day korištenja?, i brže punjenje (koristim wireless anyway), ima li još koja razlika a da nisam uočio? Isplati li se uopće Pro?

 Pogledaj prvu poruku u temi, pokušao sam odgovoriti na ta pitanja.

 

Pro ima bolje kamere i brže žično punjenje i malo bolje zvučnike.

Običan ima jaču bateriju.

 

Kamere su već i na običnom u samom vrhu Android ponude.

Meni je važnija baterija, tak da ja ciljam na obični.

 

Ti moraš sam zaključiti.

Ljudi obično žele Pro model zbog kamera.

Koja je glavna razlika kod glavne kamere? To pokušavam shvatiti. S obzirom da jedino nju koristim.

 Na Pro modelu je kamera sastavljena od 8 elemenata (stakalca), a na običnom od 7.

Ne vjerujem da je to vidljivo na slici, pogotovo kad se smanji na neku normalnu rezoluciju za gledanje na monitoru, ili čak mobitelu.

 

Laser AF do sad nisam vidio na netko uopće spominje u nekoj recenziji. Pokušaj pronaći pa javi ovdje.

 Probavao sam ovu razliku u mi note 10 i mi note 10 pro modelu  i iskreno to jedno stakalce vise nisam primjetio.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Za tu razliku u cijeni Mi10 se ne isplati ni u snu. Pa nema ni 2x optički zoom odn. nema telephoto leću. To ima i jedan Mi9t npr. koji nije čak ni flagship nikad bio.....Mi10 (običan) je onako, krnji flagship bez telephoto leće. Ajde da smo u 2018oj ali nismo....

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 23:16 (gnomisa).
 
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

Za tu razliku u cijeni Mi10 se ne isplati ni u snu. Pa nema ni 2x optički zoom odn. nema telephoto leću. To ima i jedan Mi9t npr. koji nije čak ni flagship nikad bio.....Mi10 (običan) je onako, krnji flagship bez telephoto leće. Ajde da smo u 2018oj ali nismo....

Teoretski ti ni ne treba, imaš 108MP glavni senzor iz kojeg se izvuče (crop) 2x zoom bez problema.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

Za tu razliku u cijeni Mi10 se ne isplati ni u snu. Pa nema ni 2x optički zoom odn. nema telephoto leću. To ima i jedan Mi9t npr. koji nije čak ni flagship nikad bio.....Mi10 (običan) je onako, krnji flagship bez telephoto leće. Ajde da smo u 2018oj ali nismo....

Teoretski ti ni ne treba, imaš 108MP glavni senzor iz kojeg se izvuče (crop) 2x zoom bez problema.

Mda.....i ostaje nepostojanje stabilizacije na prednjoj kameri..to ima i S7 iz 2016te...a kaj je najgore nema je ni na mi 10 pro...Gledajte, Mi10 je opet kompromis kao što su bili Mi9 i Mi8 u svoje vrijeme ali za razliku od njih sad je ovaj cijenom na razini konkurencije ili jako blizu pa onda kako opet kompromisi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2020 16:04 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

Za tu razliku u cijeni Mi10 se ne isplati ni u snu. Pa nema ni 2x optički zoom odn. nema telephoto leću. To ima i jedan Mi9t npr. koji nije čak ni flagship nikad bio.....Mi10 (običan) je onako, krnji flagship bez telephoto leće. Ajde da smo u 2018oj ali nismo....

Teoretski ti ni ne treba, imaš 108MP glavni senzor iz kojeg se izvuče (crop) 2x zoom bez problema.

 

 

Za nuzdu OK, ali to ni priblizno nije isto sto i 2X odnosno 50mm.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

Za tu razliku u cijeni Mi10 se ne isplati ni u snu. Pa nema ni 2x optički zoom odn. nema telephoto leću. To ima i jedan Mi9t npr. koji nije čak ni flagship nikad bio.....Mi10 (običan) je onako, krnji flagship bez telephoto leće. Ajde da smo u 2018oj ali nismo....

Teoretski ti ni ne treba, imaš 108MP glavni senzor iz kojeg se izvuče (crop) 2x zoom bez problema.

 

 

Za nuzdu OK, ali to ni priblizno nije isto sto i 2X odnosno 50mm.

 

Misliš?

Dobije se okvirno ekvivalent od 48mm i rezultat je više nego solidan.

Po meni za ekipu koja fotke uglavnom gleda na mobitelu i koristi za društvene mreže neće biti velike razlike između 2x optičkog i 2x crop iz 108MP fotke.

Za one kojima treba 100% crop će biti razlike, ali većina razliku neće niti primijetiti.

 

Evo primjer sa GSMarene, a vidim da se i oni slažu sa navedenim.

1x 1x
2x 2x
ultrawide ultrawide
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Sve zavisi za sto koristis...za landscape moze proci, ali npr. portret se odmah skuzi i opcenito bilo koji blizi subjekt fotkanja tako da nemas ni prirodni DOF. 

Meni se bas to svidjelo na Mi Note 10 kameri sto mozes dobiti lijepi portret sa prirodnim bokehom sa tih 50mm...jos on ima i solidan senzor na toj 50mm kameri...uglavnom, meni to nikako nije zamjena u potpunosti...upravo iz istog tog razloga mi se ne svidja ni obicni P40 PRO jer kod njega isto nema 2X kao ni 3X vec 5X sto je vrlo uskih 125mm pa isto tih 50mm moras digitalno zoom-irati. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Sve je to jasno, ali sad da bi kupovao 200-300 eura skuplji PRO model radi tog boljeg zooma na kameri mi je malo presmiješno. Mislim da se općenito malo previše pažnje obraća na te neke sitne detalje kod kamera. Svi ti mobiteli se većinom koriste za postanje slika na društvene mreže. A s time onda dolazi i ta app kompresija (tipa instagram) koja na Androidu nije nešto i koja ti slike čini 50% lošijim nego što su one zapravo.

A za imalo profesionalniju upotrebu forografija ljudi neće koristiti mobitel nego će kupiti fotoaparat. Svi mobiteli od midrangea do flagshipa imaju dovoljno dobru kameru za ono gdje se na kraju te slike koriste. Osobno su mi puno važniji ekran i performanse telefona. Mi 10 ima itekako dobru kameru. Možda neki koji koštaju malo manje imaju i bolju, ali onda imaju lošije ekrane, performanse, zvučnike itd.

 

Kad bi primerice mogao birati između telefona koji ima:

- srednju do visoke kvalitete kamere i top ekran

ili

- vrhunsku kameru i osrednji ekran

 

Uvijek bi odabrao ovo prvo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice