Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.160
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ljudi koji su savjesni s novcem prije svakog drugog kriterija će radije birati Realme nego Xiaomi, jer Xiaomi više nije taj rang.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
love2ml86 kaže...

Ljudi koji su savjesni s novcem prije svakog drugog kriterija će radije birati Realme nego Xiaomi, jer Xiaomi više nije taj rang.

 Možda ljudi nisu nesavjesni s novcem nego jednostavno žele mobitel koji je realno bolji u svakom segmentu za malu nijansu. Ekran na Realme-u je "isti" ali nije isti. Kamera je"blizu" ali nije ista. Baterija je "blizu" ali je lošija. I onda se toga nakupi.

 

Ako ćemo gledati kao što vi gledate, onda je recimo i Realme skup. Zašto kupiti Realme ako ćeš sigurno za 50-100 eura manje naći neki tamo mobitel koji se njemu približava kvalitetom. Uvijek postoji jeftinija opcija koja dolazi blizu onom skupljem kvalitetom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 16:36 (antimadridista).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
antimadridista kaže...
love2ml86 kaže...

Ljudi koji su savjesni s novcem prije svakog drugog kriterija će radije birati Realme nego Xiaomi, jer Xiaomi više nije taj rang.

 Možda ljudi nisu nesavjesni s novcem nego jednostavno žele mobitel koji je realno bolji u svakom segmentu za malu nijansu. Ekran na Realme-u je "isti" ali nije isti. Kamera je"blizu" ali nije ista. Baterija je "blizu" ali je lošija. I onda se toga nakupi.

 

Ako ćemo gledati kao što vi gledate, onda je recimo i Realme skup. Zašto kupiti Realme ako ćeš sigurno za 50-100 eura manje naći neki tamo mobitel koji se njemu približava kvalitetom. Uvijek postoji jeftinija opcija koja dolazi blizu onom skupljem kvalitetom.

Rekao sam savjesni s novcem prije svakog drugog kriterija. 

To ne znači da su kupci Xiaomija nesavjesni samo im to nije najbitniji kriterij, kupcima Realme, to je prvi kriterij.

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Kupio bi Mi 10 pa taman da kosta 7000 kn.

 

Ali nije dual sim a to mi je prvi preduvjet zbog privatnog i poslovnog broja...

 

I onda sam gledao sta cu... K30Pro je izbor broj 1 ali ko zna kad ce doci u EU

 

I bacim oko na Huawei P30 Pro... Kad sam pogledao stare recenzije, pa testove nakon godinu dana koristenja, usporedbe sa P40, S20, Mi 10... Mogu reci da P30 Pro je trenutni best buy. Ne znam sta je to toliko bolje na Mi 10 npr? Nista! 

 

Tako da sam def odlucio za P30 Pro jer i dalje nudi najvise za moj novac

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...

Je li netko kupovao kod FastTech?

Vidim da imaju Mi 10 Pro 12GB/512GB na akciji za 690 eura.

 

https://www.fasttech.com/products/1101/10065867/9722655-authentic-xiaomi-mi-10-pro-6-67-amoled-octa-core?sscid=51k4_1h0td

 Zbog carine zaobidji FT

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 Daj prestani spominjat ekran, pa ima isti super amoled ekran kao i MI10. I još nije zakrivljen. Mi10 ima OIS ali baš mu radi super u pm. A prednja kamera kod Mi10 nema ni EIS i sve se trese, neupotrebljivo (sramota za taj cjenovni rang). Da ne govorim koliko to smeće od xiaomijevog camera appa nabrijava boje u videu. I nije razlika 500kn već oko 1300kn u Kini!

Nemoj da pobrojim koliko si ti puta spomenuo da mrziš zakrivljeni ekran. 

 

To što koriste istu tehnologiju ne znači da su iste kvalitete, Realme ima jeftiniji manje kvalitetni panel. Pogledaj i Xiaomi koliko modela ima AMOLED pa opet nije isti na Mi A3, Mi 9T i Mi 10.

Realme ima maksimalnu svjetlinu 635 nits, a Mi 10 860 nitsa. To je samo jedan detalj, a gdje su još color profili, kalibracija i ostalo.

 

Niti jedan Xiaomi nema EIS na prednjoj kameri i slažem se da je to veliki propust, ali zato imaju jedan od najboljih videa na glavnoj kameri, na Mi 10 je daleko bolji nego na P40 Pro ili S20 Ultra.

 

Nabrijavanje boja je bilo samo na 4k u prvoj verziji softwarea i kasnije je korigirano, a i da nije imaš slider preko kojeg vrlo lako odmah na mobitelu smanjiš saturaciju.

 

Razlika u cijeni je 70 eura, a to je oko 500kn.

Realme globalna verzija je 550 eura
Mi 10 globalna verzija je 620 eura

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
love2ml86 kaže...

Ljudi koji su savjesni s novcem prije svakog drugog kriterija će radije birati Realme nego Xiaomi, jer Xiaomi više nije taj rang.

Može primjer?

 

16OR kaže...
mzopg kaže...

Je li netko kupovao kod FastTech?

Vidim da imaju Mi 10 Pro 12GB/512GB na akciji za 690 eura.

 

https://www.fasttech.com/products/1101/10065867/9722655-authentic-xiaomi-mi-10-pro-6-67-amoled-octa-core?sscid=51k4_1h0td

 Zbog carine zaobidji FT

Nadao sam se da imaju nekakav priority line kao GB i ostali. :(

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
gnomisa kaže...

 Daj prestani spominjat ekran, pa ima isti super amoled ekran kao i MI10. I još nije zakrivljen. Mi10 ima OIS ali baš mu radi super u pm. A prednja kamera kod Mi10 nema ni EIS i sve se trese, neupotrebljivo (sramota za taj cjenovni rang). Da ne govorim koliko to smeće od xiaomijevog camera appa nabrijava boje u videu. I nije razlika 500kn već oko 1300kn u Kini!

Nemoj da pobrojim koliko si ti puta spomenuo da mrziš zakrivljeni ekran. 

 

To što koriste istu tehnologiju ne znači da su iste kvalitete, Realme ima jeftiniji manje kvalitetni panel. Pogledaj i Xiaomi koliko modela ima AMOLED pa opet nije isti na Mi A3, Mi 9T i Mi 10.

Realme ima maksimalnu svjetlinu 635 nits, a Mi 10 860 nitsa. To je samo jedan detalj, a gdje su još color profili, kalibracija i ostalo.

 

Niti jedan Xiaomi nema EIS na prednjoj kameri i slažem se da je to veliki propust, ali zato imaju jedan od najboljih videa na glavnoj kameri, na Mi 10 je daleko bolji nego na P40 Pro ili S20 Ultra.

 

Nabrijavanje boja je bilo samo na 4k u prvoj verziji softwarea i kasnije je korigirano, a i da nije imaš slider preko kojeg vrlo lako odmah na mobitelu smanjiš saturaciju.

 

Razlika u cijeni je 70 eura, a to je oko 500kn.

Realme globalna verzija je 550 eura
Mi 10 globalna verzija je 620 eura

Daleko bolji nego na P40 Pro i Ultri.

 

Jel se ti šališ?  

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Daleko bolji nego na P40 Pro i Ultri.

 

Jel se ti šališ?  

Ne šalim se.

Možda je "daleko" malo teška riječ, imao sam u glavi snimke pri lošijem osvjetljenju. U svakom slučaju video zapis sa glavne kamere je osjetno bolji nego na P40 Pro ili S20 Ultra.

 

Koliko sam vidio i P40 Pro i S20 Ultra su dosta podbacili sa novim modelima, posebno S20 Ultra.

P40 Pro se istaknuo sa odličnom ultrawide kamerom i boljim videom u odnosu na P30 Pro, ali i dalje je to ispod Mi 10, a posebno pri lošijem osvjetljenju, tu se S20 Ultra i P40 Pro dosta loše "ponašaju".

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Čovjek ima P40 Pro. Valjda može bolje utvrditi kvalitetu videa
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Čovjek ima P40 Pro. Valjda može bolje utvrditi kvalitetu videa

Znam, zato ga malo podbadam. 

 

To što ima P40 Pro ne znači previše jer nema Mi 10 i S20 Ultra kako bi napravio usporedbu, sve što može ustanoviti je da P40 Pro snima odličan video s kojim je on zadovoljan i to uopće ne osporavam, samo kažem da Mi 10 snima još bolji video.

 

Evo primjer o čemu govorim.

 

https://i.ibb.co/Bw76mRB/video-mi10-p40-s20.jpg

https://i.ibb.co/Ctyx1pD/video-mi10-p40-s20-2.jpg

https://i.ibb.co/9y1hd8T/video-mi10-p40-s20-3.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 19:36 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
R36 kaže...

Daleko bolji nego na P40 Pro i Ultri.

 

Jel se ti šališ?  

Ne šalim se.

Možda je "daleko" malo teška riječ, imao sam u glavi snimke pri lošijem osvjetljenju. U svakom slučaju video zapis sa glavne kamere je osjetno bolji nego na P40 Pro ili S20 Ultra.

 

Koliko sam vidio i P40 Pro i S20 Ultra su dosta podbacili sa novim modelima, posebno S20 Ultra.

P40 Pro se istaknuo sa odličnom ultrawide kamerom i boljim videom u odnosu na P30 Pro, ali i dalje je to ispod Mi 10, a posebno pri lošijem osvjetljenju, tu se S20 Ultra i P40 Pro dosta loše "ponašaju".

Ma pusti you tube recenzije...na prvim softwerima.

Ja sam snimao 4K 60fps...nocni uvjeti...video je odličan pogotovo s tom cinema kamerom... 

Ja bi osobno prvi P40 Pro popljivao da nije video snimanje dobro. 

 

Ja sam dobio samo jedan update..., u Kini su već dobili 3 updatea...(ako te zanima na temu o P40 Pro imaš opis svakog update).

 

A 4K 60fps dnevni uvjeti...slobodno mogu reći da je to meni najbolji 4K kojeg sam ja vidio. 

Po meni je ta cinema kamera pun pogodak. 

 

Ti kod P40 Pro nemaš kompromisa oko kamere jer su prednju i zadnju složili bez greške...a kod Mi 10 prednja nema stabilizaciju ni auto fokus. 

Mogu se svemu prilagoditi pa čak i mobitelu bez Android...ali kod kamere ne želim nikakav kompromis. Očekujem i prednju i zadnju u top kombinaciji...jer 1000 eura nije malo. 

 

P40 Pro je bio na akciji za 6200kn na Ekupi...i šta je bolje dati za Mi 10 - 5000kn iz Kine, ili dodat 1000kn više pa uzet P40 Pro s garancijom...

Da je Mi 10 negdje 3500kn pa ne bi a rekao...ali Xiaomi je postao top marka i više to nije bagatela mobitel...,ali ako već hoćete paru, pa ne možeš mi stavit prednju kameru bez auto fokusa i stabilizacije. 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
zuper kaže...
Čovjek ima P40 Pro. Valjda može bolje utvrditi kvalitetu videa

Znam, zato ga malo podbadam. 

 

To što ima P40 Pro ne znači previše jer nema Mi 10 i S20 Ultra kako bi napravio usporedbu, sve što može ustanoviti je da P40 Pro snima odličan video s kojim je on zadovoljan i to uopće ne osporavam, samo kažem da Mi 10 snima još bolji video.

 

Evo primjer o čemu govorim.

 

https://i.ibb.co/Bw76mRB/video-mi10-p40-s20.jpg

https://i.ibb.co/Ctyx1pD/video-mi10-p40-s20-2.jpg

https://i.ibb.co/9y1hd8T/video-mi10-p40-s20-3.jpg

Fora je u tome što nas karikiram 10 forumasa boravi na ovom forumu već par godina svakodnevno i jednostavno ne mislim da su vaši komentari zlonamjerni..., tako da to tako ni ne shvaćam. 

 

Ja ti samo kažem da su to prvi softwarei...

 

Živjeli Vi meni 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 19:45 (R36).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
love2ml86 kaže...

Ljudi koji su savjesni s novcem prije svakog drugog kriterija će radije birati Realme nego Xiaomi, jer Xiaomi više nije taj rang.

Može primjer?

 

Škrticama (cijena kao primarni kriterij odabira novog mobitela) će Realme biti jeftiniji nego Xiaomi u svom rangu.

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Nema stresa momci. Realno, svi cemo probat sve te mobitele kad tad. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

A 4K 60fps dnevni uvjeti...slobodno mogu reći da je to meni najbolji 4K kojeg sam ja vidio. 

Po meni je ta cinema kamera pun pogodak. 

 

Ti kod P40 Pro nemaš kompromisa oko kamere jer su prednju i zadnju složili bez greške...a kod Mi 10 prednja nema stabilizaciju ni auto fokus. 

Mogu se svemu prilagoditi pa čak i mobitelu bez Android...ali kod kamere ne želim nikakav kompromis. Očekujem i prednju i zadnju u top kombinaciji...jer 1000 eura nije malo. 

 

P40 Pro je bio na akciji za 6200kn na Ekupi...i šta je bolje dati za Mi 10 - 5000kn iz Kine, ili dodat 1000kn više pa uzet P40 Pro s garancijom...

Da je Mi 10 negdje 3500kn pa ne bi a rekao...ali Xiaomi je postao top marka i više to nije bagatela mobitel...,ali ako već hoćete paru, pa ne možeš mi stavit prednju kameru bez auto fokusa i stabilizacije. 

 

Gledao sam taj cinema mod na mi 10 pro i izgleda vrhunski, vjerujem da je i na P40 Pro odličan, a posebno jer mu je ultrawide kamera izvrsna.

Zašto Xiaomi ne omogućuje EIS na prednjoj kameri je totalna nepoznanica, što je najbolje to mogu omogućiti kroz firmware. Na flagshipu sa top cijenom to je nedopustiv propust.

Realno Mi 10 i ne bi trebao biti preko 3500, a Mi 10 Pro do 1000kn skuplji. Takve cijene i očekujem. Onda je to dobra kupovina.

Huawei je već izgradio brend pa bi trebao biti još +1000kn, znači oko 5500kn.

 

R36 kaže...

Fora je u tome što nas karikiram 10 forumasa boravi na ovom forumu već par godina svakodnevno i jednostavno ne mislim da su vaši komentari zlonamjerni..., tako da to tako ni ne shvaćam. 

 

Ja ti samo kažem da su to prvi softwarei...

 

Živjeli Vi meni 

 

 

love2ml86 kaže...

Škrticama (cijena kao primarni kriterij odabira novog mobitela) će Realme biti jeftiniji nego Xiaomi u svom rangu.

Više sam mislio usporedbu uređaja, nešto što kod Xiaomija nema, a konkurencija nudi za bolju cijenu. Koliko vidim Xiaomi nije normalan koliko je modela izbacio i mislim da su pokrili sve moguće kombinacije. 

 

thebatman kaže...

Nema stresa momci. Realno, svi cemo probat sve te mobitele kad tad. 

Više nisam siguran u to, koliko se toga izbacuje to je čudo, ali barem ove jače modele isprobamo.

 

Ali, Xiaomi Mi Note 10, Mi Note 10 Lite, Mi 10 Lite, Mi 10 Youth, Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30, Redmi K30 Pro, Redmi K30 Pro Zoom... pa nisu normalni, tko to više može zapamtiti? Još jedno ime za Kineze drugo za ostatak svijeta. Gdje su još medium i low budget uređaji.

 

Redmi K20 je Mi 9T, a Redmi K30 će biti Poco X2. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
mzopg kaže...
zuper kaže...
Čovjek ima P40 Pro. Valjda može bolje utvrditi kvalitetu videa

Znam, zato ga malo podbadam. 

 

To što ima P40 Pro ne znači previše jer nema Mi 10 i S20 Ultra kako bi napravio usporedbu, sve što može ustanoviti je da P40 Pro snima odličan video s kojim je on zadovoljan i to uopće ne osporavam, samo kažem da Mi 10 snima još bolji video.

 

Evo primjer o čemu govorim.

 

https://i.ibb.co/Bw76mRB/video-mi10-p40-s20.jpg

https://i.ibb.co/Ctyx1pD/video-mi10-p40-s20-2.jpg

https://i.ibb.co/9y1hd8T/video-mi10-p40-s20-3.jpg

Fora je u tome što nas karikiram 10 forumasa boravi na ovom forumu već par godina svakodnevno i jednostavno ne mislim da su vaši komentari zlonamjerni..., tako da to tako ni ne shvaćam. 

 

Ja ti samo kažem da su to prvi softwarei...

 

Živjeli Vi meni 

 

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 21:33 (gnomisa).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Na Xiaomi EU forumu potvrda da na global verziji uz MIUI EU rom rade dvije SIM kartice. Lik je tri sata preradjivao originalnu SIM ladicu iz mobitela i uspio izrezati plastiku gdje je inače mjesto za drugu karticu u kineskoj verziji .
Znači tko planira kupovati mob a uvjet je da ima dvije SIM kartice ovo je sad super novost.
Isto tako drugi korisnik u istoj temi tvrdi da na kineskoj verziji mob uz flešanje eu rom-a radi i LTE band 20 ( 800 MHz ) u šta lično ne vjerujem još uvijek, ali ako se i to dokaže da je istina onda je best buy kupovina kineske verzije, iako ja osobno planiram uzeti global verziju i posebno dual SIM ladicu
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 21:45 (goran0904).
 
2 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Gledajuci recenzije na youtubeu, P40 ima najbolju kameru, pa Mi 10 i onda S20 Ultra. Iphone i dalje po meni najjaci u segmentu videa. Ono sto je iznenadenje jest losiji night mode na P40 Pro od P30 Pro ali i takav je i dalje bolji od konkurencije

 
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
goran0904 kaže...
Na Xiaomi EU forumu potvrda da na global verziji uz MIUI EU rom rade dvije SIM kartice. Lik je tri sata preradjivao originalnu SIM ladicu iz mobitela i uspio izrezati plastiku gdje je inače mjesto za drugu karticu u kineskoj verziji .
Znači tko planira kupovati mob a uvjet je da ima dvije SIM kartice ovo je sad super novost.
Isto tako drugi korisnik u istoj temi tvrdi da na kineskoj verziji mob uz flešanje eu rom-a radi i LTE band 20 ( 800 MHz ) u šta lično ne vjerujem još uvijek, ali ako se i to dokaže da je istina onda je best buy kupovina kineske verzije, iako ja osobno planiram uzeti global verziju i posebno dual SIM ladicu

 

Jel ima za narucit dual sim ladica?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

 Kao neko ko je imao p30 pro (trenutno ga isto imam) i mi9, ja odgovorno tvrdim da je mi9 bolji cameraphone. Zasto ne bi mi10 bio bolji od p40?

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
@Carina007 , ima za naručiti iz Kine. Nekoliko prodavatelja ju ima jedino šta me čudi je izbor boja SIM ladica tako da neće biti ista boja kao mobitel ali to sad nije toliko ni važno . Uz dobar alat i mirne ruke može se vidiš i originalna ladica preraditi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
goran0904 kaže...
Na Xiaomi EU forumu potvrda da na global verziji uz MIUI EU rom rade dvije SIM kartice. Lik je tri sata preradjivao originalnu SIM ladicu iz mobitela i uspio izrezati plastiku gdje je inače mjesto za drugu karticu u kineskoj verziji .
Znači tko planira kupovati mob a uvjet je da ima dvije SIM kartice ovo je sad super novost.
Isto tako drugi korisnik u istoj temi tvrdi da na kineskoj verziji mob uz flešanje eu rom-a radi i LTE band 20 ( 800 MHz ) u šta lično ne vjerujem još uvijek, ali ako se i to dokaže da je istina onda je best buy kupovina kineske verzije, iako ja osobno planiram uzeti global verziju i posebno dual SIM ladicu

 dakle kupit mob od 6tkn i rezat plastiku na njemu d a bi radio dual sim..vrh..i onda jos kad te zbog toga izjebu za garu u servisu, ak bude trebalo...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 22:19 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
goran0904 kaže...
Na Xiaomi EU forumu potvrda da na global verziji uz MIUI EU rom rade dvije SIM kartice. Lik je tri sata preradjivao originalnu SIM ladicu iz mobitela i uspio izrezati plastiku gdje je inače mjesto za drugu karticu u kineskoj verziji .
Znači tko planira kupovati mob a uvjet je da ima dvije SIM kartice ovo je sad super novost.
Isto tako drugi korisnik u istoj temi tvrdi da na kineskoj verziji mob uz flešanje eu rom-a radi i LTE band 20 ( 800 MHz ) u šta lično ne vjerujem još uvijek, ali ako se i to dokaže da je istina onda je best buy kupovina kineske verzije, iako ja osobno planiram uzeti global verziju i posebno dual SIM ladicu

 Znači ona moja pretpostavka je bila točna 

Al što Xiaomi komplicira time ako je tako jednostavno?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

 Kao neko ko je imao p30 pro (trenutno ga isto imam) i mi9, ja odgovorno tvrdim da je mi9 bolji cameraphone. Zasto ne bi mi10 bio bolji od p40?

 

to je naprosto nemoguce...

 

molim te mi reci zbog čega i kako?

 

ne postoji nijedan usporedni test koji bi bio na strani mi9

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Koliko vam inače traje procesuiranje narudzbe i shipping do Europe sa DHL-om ako naručujete na Aliju preko Goldwaya ili Mi Global Storea? 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Carina007 kaže...
thebatman kaže...
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

 Kao neko ko je imao p30 pro (trenutno ga isto imam) i mi9, ja odgovorno tvrdim da je mi9 bolji cameraphone. Zasto ne bi mi10 bio bolji od p40?

 

to je naprosto nemoguce...

 

molim te mi reci zbog čega i kako?

 

ne postoji nijedan usporedni test koji bi bio na strani mi9

 Moguce i realno. Uložili su u marketing i placene recenzije masu love da bi ljudi mislili da je savršen cameraphone.

Ko što reko trenutno imam p30 pro,

 

P30 pro je dobar u dva segmenta:

- nocna fotografija

- fotografiranje dosta udaljenih objekata

 

Mane su mu:

- izrazito loš dinamicki raspon (HDR), sjene ne može eksponirat kako treba nema šanse, primjer:

 

p30 pro:

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/49704458362/in/dateposted/

 

mi9: https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/49703614193/in/dateposted/

 

p30 pro:

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/49704128241/in/dateposted/

 

mi9: 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/49704440067/in/dateposted/

 

 

- 5x kamera je zanimljiva 5 dana, nakon toga postane užasno frustrirajuca jer je ogromna rupa između 1x i 5x fokala.

Ta ista kamera ima užasnih problema sa fokusiranjem u dva slucaja: kad je manje svijetla i kad je objekat na bliže od metar ipo.

Tad dođemo do ovakvih problema (skoro sam ga od zid bacio par puta):

 

 

 

I sad još par sitinica:

 

- U 90% zoom potreba ce 2x zoom bit dosta bolji nego 5x, mi 9 tu fino odradi.

- mi9 podržava 4k60fps

- slow motion video za 3 klase bolji

- iako p30 pro ima OIS, a mi9 samo EIS, mi9 ima puno stabilniji video, evo moji testovi:

- pro mode na xiaomiju miljama bolji sa pixel peapingom

 

p30 pro

(a ovdje mozes vidit i kako previse naglašava boje)

 

mi9

 

Pobogu cak i poco f1 bolje stabilizira video

 

 

Ugl. 

 

Jeli p30 pro dobar camera phone, je. Jeli po mome osobnom iskustvu mi9 ipak bolje služi u svakodnevnim prilikama - služi.

 

Da se razumjemo ja iz p30 pro u manual modu izvucem cudo, al automatika jok.

 

Evo ti moja galerija p30 pro fotki, stvarno je on ok, al kao point and shoot ima i boljih, a za video pogotovo:

 

https://www.flickr.com/photos/181609696@N07/albums/72157709076706308

 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Carina007 kaže...
thebatman kaže...
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

 Kao neko ko je imao p30 pro (trenutno ga isto imam) i mi9, ja odgovorno tvrdim da je mi9 bolji cameraphone. Zasto ne bi mi10 bio bolji od p40?

 

to je naprosto nemoguce...

 

molim te mi reci zbog čega i kako?

 

ne postoji nijedan usporedni test koji bi bio na strani mi9

 Ne znam koliko pratis forum...ali sjećam se priča oko HTC 10..., pa oko Samsung..., i sad Xiaomi...

 

Mi 9 ima bolji fotic od P30 Pro jedino ako u drugoj ruci pored Mi9 držiš DSLR od Sony i slikaš s njim. 

E da onda je tu P30 Pro u podređenom položaju.

 

Uvijek sam se pitao kako svima ispadu jebene slike s tim budget  telefonima...tipa oko 3500kn, a ja kad uzmem u ruke Mi9T pa slike su srednja žalost. Prednju kameru da ne spominjem...u razini VGA u noćnim uvjetima.

 

I onda tu stave savršene fotografije i sve se tu dive...a ta fotografija uslikana iz 10-tog puta. Takav mobitel mi ne treba.

 

Evo svi hvale Mi 10, a moraš imat pilu da odrezes plastiku kako bi bio dual SIM. Prednja kamera promašaj i to je kao bestbuy kupovina. Ja to ne kuzim. Šta ja to ne vidim a drugi vide.

 

Na kraju ispadne da je najmanji problem GMS...to na P40 Pro instaliraš za 15min. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 1:08 (R36).
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam ti gore dao konkretne primjere problema koje ima p30 pro, a zaboravio sam i "žuticu" radi ryyb senzora. 

I opet kažem, kupio sam oba telefona sa svojim novcima i nisam pristran nijednom brandu, volim sve nove modele probat. Osim s20 serije (smrt exynosu!!!)

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 Imaš ekipu koja kupuje najbolje mobitele. Ima se može se i jebe se njima. Imaš ekipu kao ja koja kupuje razumno i kupi best buy do 3500kn max (iako je i to bacanje para jer i najbolji mid rangeri tipa Mi9t danas rade vrlo upotrebljive fotke koje ionako idu na društvene mreže a i hardver vrti sve bez zastajkivanja osim ako iz nekog perverznog razloga igraš PUBG na mobu ili si klinjo). Imaš ekipu kao ti koja uzima najbolji kamerafon radi slikanja (mijenja ti idiot fotić). Onda imaš i fanove određenog brenda pa tako možeš čuti i debilanu da Mi10 daje bolje slike i video od P40 pro. Pa to je da vrištiš od smijeha. U tome i je caka, Xioami je i dalje pun kompromisa a sad se cijenom izjednačio sa samungom i ostalim "premium" brendovima.

Ja bi volio da mi neko opravda danas kupnju Mi10. Dakle kod nas je 6100 tkn najpovoljniji a nedavno Mi9 bio na akciji 2500kn! Pa recite vi meni koliko je Mi10 bolji? Da košta 4000kn? OK. Al 6tkn. Pa neće on nikad ni pasti puno ispod....

No ako lova nije problem onda Mi10 definitivno nije izbor.....pogotovo da ga za 5 tkn uzimaš iz Kine. Svaka čast na hrabrosti.

Trolaš bez veze umjesto da si koristan i konstruktivan. Uređaji različitih cijenovnih raspona postoje kako bi pokrili cijelo tržište i ne vidim tu nikakav problem, ako netko ima želju bubnuti 20kkn za mobitel to je njegova stvar, ako prije toga pita za savjet onda je to druga priča. Nekome je 3500kn koliko si ti spreman platiti previše.

 

Netko samo slikava, netko igra igrice, netko visi na društvenim mrežama 24/7 pa upravo zato i imamo stotine modela i uređaja. Zašto je sad netko debil ako mu mobitel služi za igranje? Ili kao zamjena za fotić?

 

Današnji flagshipovi manje više svi imaju hardware i mogućnosti s kojima se može napraviti odlična fotka, možeš ti vrištati koliko želiš, ali u nekim situacijama će Mi 10 napraviti bolju fotku, a u nekim P40 Pro, kad je video u pitanju za sada je Mi 10 u prednosti.

 

Uspoređuješ današnju cijenu Mi 9 i početnu cijenu Mi 10, a zaboravljaš da je Mi 9 kod nas koštao od 5500kn pa na više kad se tek pojavio. Gdje je ta drastična razlika u cijeni? 500kn?

Tko želi imati najnoviji uređaj taj će to i platiti, tko malo pričeka dobiti će daleko povoljniju cijenu.

 

goran0904 kaže...
Na Xiaomi EU forumu potvrda da na global verziji uz MIUI EU rom rade dvije SIM kartice. Lik je tri sata preradjivao originalnu SIM ladicu iz mobitela i uspio izrezati plastiku gdje je inače mjesto za drugu karticu u kineskoj verziji .
Znači tko planira kupovati mob a uvjet je da ima dvije SIM kartice ovo je sad super novost.
Isto tako drugi korisnik u istoj temi tvrdi da na kineskoj verziji mob uz flešanje eu rom-a radi i LTE band 20 ( 800 MHz ) u šta lično ne vjerujem još uvijek, ali ako se i to dokaže da je istina onda je best buy kupovina kineske verzije, iako ja osobno planiram uzeti global verziju i posebno dual SIM ladicu

 Hvala.

 

Carina007 kaže...

 

Jel ima za narucit dual sim ladica?

Na aliju za dolar dva. 

https://www.aliexpress.com/af/xiaomi-mi-10-sim-tray.html?d=y&origin=n&SearchText=xiaomi+mi+10+sim+tray&catId=0&initiative_id=SB_20200502152457

 

https://www.aliexpress.com/item/4000916788757.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.17d1392dEL7ILT&algo_pvid=5a10da1b-681e-4173-8c24-a0b36229ab2e&algo_expid=5a10da1b-681e-4173-8c24-a0b36229ab2e-6&btsid=0ab50f6115884618976765798e78bc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

gnomisa kaže...

 dakle kupit mob od 6tkn i rezat plastiku na njemu d a bi radio dual sim..vrh..i onda jos kad te zbog toga izjebu za garu u servisu, ak bude trebalo...

 Nema potrebe ništa rezati kupi se ladica za 10kn i problem riješen.

 

zuper kaže...

 Znači ona moja pretpostavka je bila točna 

Al što Xiaomi komplicira time ako je tako jednostavno?

Dobro si pretpostavio, odmah sam se toga sjetio.

Zašto komplicira?

Jedino logično što mi pada na pamet je da tako režu troškove. Moguće da im proizvođač čipova naplaćuje prema korištenju resursa, pa je možda 1x5G SIM povoljnije nego 2x. Isto objašnjenje bi onda moglo biti za stabilizaciju (EIS) prednje kamere.

 

Slično imamo kod laptopa gdje MS limitira licencu na 4GB RAM-a i onda je jedna cijena Windowsa, a ako se ide na 8GB onda je druga.

 

R36 kaže... 

 

Uvijek sam se pitao kako svima ispadu jebene slike s tim budget  telefonima...tipa oko 3500kn, a ja kad uzmem u ruke Mi9T pa slike su srednja žalost. Prednju kameru da ne spominjem...u razini VGA u noćnim uvjetima.

 

I onda tu stave savršene fotografije i sve se tu dive...a ta fotografija uslikana iz 10-tog puta. Takav mobitel mi ne treba.

 

Evo svi hvale Mi 10, a moraš imat pilu da odrezes plastiku kako bi bio dual SIM. Prednja kamera promašaj i to je kao bestbuy kupovina. Ja to ne kuzim. Šta ja to ne vidim a drugi vide.

 

Na kraju ispadne da je najmanji problem GMS...to na P40 Pro instaliraš za 15min. 

To s pilanjem SIM slota je realno gledajući manji problem od GMS-a na Huaweiu. Vjerojatno Xiaomi trenutno i koristi tu situaciju.

Ne treba ti Mi 9, evo Mi Note 10 koji po pitanju kamera "smaže za doručak" sve flagship uređaje, a košta 3000kn. 

 

Uz sve to treba imati i malo smisla za fotografiju, evo moja žena da joj dam Canon 5D mark IV napravila bi lošu fotku jer jednostavno ne zna kadrirati kako treba.

Ja na RN4 + Gcam izvučem bolju fotku nego frendica na P30 Pro.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice