Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.718
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

 Trenutno sam na skupom prometu.

O čemu se radi? Možda sam ga odgledao :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
thebatman kaže...

 Trenutno sam na skupom prometu.

O čemu se radi? Možda sam ga odgledao :)

 Kompletni review :)

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

 Kompletni review :)

 Evo, gledam :D Hvala.

 

Lik je u prošlim videima pričao da ne voli zakrivljene ekrane, al mu se ovaj sviđa i kod rada uopće nemaš dojam da je zakrivljen. Odlične vijesti :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
thebatman kaže...

 Kompletni review :)

 Evo, gledam :D Hvala.

 

Lik je u prošlim videima pričao da ne voli zakrivljene ekrane, al mu se ovaj sviđa i kod rada uopće nemaš dojam da je zakrivljen. Odlične vijesti :)

 Ja nisam fan zakrivljenih ekrana uopce, ali od kad sam uzeo matu 20 pro nekako mi se uvukao pod kožu.

Tako da necu imat problema s mi10, mada mislim da još barem 6 mjeseci se nece ispaltit kupovat ga.

15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kolko sam uspio nac trenutno najjeftiniji mi 10 je 5000 kn i to kineska verzija. Puno je to novaca, global bi mogo bit jos 100 eura gore znaci. Cekam da padne na manje od 4000 pa kupujem. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mar123 kaže...

Kolko sam uspio nac trenutno najjeftiniji mi 10 je 5000 kn i to kineska verzija. Puno je to novaca, global bi mogo bit jos 100 eura gore znaci. Cekam da padne na manje od 4000 pa kupujem. 

 Gdje? Ja sam najmanje vidio 6100 na Goldwayu i to bez dostave!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...
zuper kaže...
Oppo kod nema niti će biti. Realme se pojavio sa nekoliko modela, ali vidjet ćemo hoće li se probijati

 Kaj to nije isti kurac?

 Isti vlasnik. Kao i za One Plus.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...
CyberDemonVZ kaže...
thebatman kaže...

 Kompletni review :)

 Evo, gledam :D Hvala.

 

Lik je u prošlim videima pričao da ne voli zakrivljene ekrane, al mu se ovaj sviđa i kod rada uopće nemaš dojam da je zakrivljen. Odlične vijesti :)

 Ja nisam fan zakrivljenih ekrana uopce, ali od kad sam uzeo matu 20 pro nekako mi se uvukao pod kožu.

Tako da necu imat problema s mi10, mada mislim da još barem 6 mjeseci se nece ispaltit kupovat ga.

 meni je to isto užasno odbojno.. kolko vidim i mi 10 i mi 10 pro imaju zakrivljeno

mi 10 je zaista veliki pomak u odnosu na mi 9 al ne vidim razlog da ga mijenjam.

bombica leti i sluzi me savršeno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
GrimReaperKC kaže...
thebatman kaže...
CyberDemonVZ kaže...
thebatman kaže...

 Kompletni review :)

 Evo, gledam :D Hvala.

 

Lik je u prošlim videima pričao da ne voli zakrivljene ekrane, al mu se ovaj sviđa i kod rada uopće nemaš dojam da je zakrivljen. Odlične vijesti :)

 Ja nisam fan zakrivljenih ekrana uopce, ali od kad sam uzeo matu 20 pro nekako mi se uvukao pod kožu.

Tako da necu imat problema s mi10, mada mislim da još barem 6 mjeseci se nece ispaltit kupovat ga.

 meni je to isto užasno odbojno.. kolko vidim i mi 10 i mi 10 pro imaju zakrivljeno

mi 10 je zaista veliki pomak u odnosu na mi 9 al ne vidim razlog da ga mijenjam.

bombica leti i sluzi me savršeno.

 Nisam ni ja fan zakrivljenih ekrana. Ne izgleda mi to prirodno a tu je i činjenica da su nešto podložniji pucanju ako padne mob na rub.

Međutim eventualno ću i ja preći na Mi10 ali Mi9 je kod mene 6mj i bit će još bar godinu dana. Do tada će i drastično past cijene Mi 10 seriji samo je pitanje koliko točno. Više od 3500kn nedam, to mi je plafon za mob.

Nego, nigdje nisam našao koliki optički zoom na GLAVNOJ kameri ima Mi10 a koliki Mi10 pro....zanimljivo je da Mi 10 ima jaču bateriju ali sporije punjenje (i dalje jako brzo). Razlika u cijeni je nekih 100 eura ak sam dobro skužio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 16:34 (gnomisa).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 Nisam ni ja fan zakrivljenih ekrana. Ne izgleda mi to prirodno a tu je i činjenica da su nešto podložniji pucanju ako padne mob na rub.

Međutim eventualno ću i ja preći na Mi10 ali Mi9 je kod mene 6mj i bit će još bar godinu dana. Do tada će i drastično past cijene Mi 10 seriji samo je pitanje koliko točno. Više od 3500kn nedam, to mi je plafon za mob.

Nego, nigdje nisam našao koliki optički zoom na GLAVNOJ kameri ima Mi10 a koliki Mi10 pro....zanimljivo je da Mi 10 ima jaču bateriju ali sporije punjenje (i dalje jako brzo). Razlika u cijeni je nekih 100 eura ak sam dobro skužio.

 Pro ima 2x opticki i 10x hibrid, obicni nema opticki zoom uopce

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

gledam sad specke kamere na mi 10 pro i ima 10x hibridni opticki zoom i 2x opticki zoom. Dok s20 ultra isto ima taj 10x hibridni al nista ne pise vise od toga, znaci nema opticki zoom s20 ultra?

 

i jel moze neko pojasnit sto je hibridni opticki zoom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ultra ima 4x optički, a kombinacijom tele senzora i glavne kamere se dobiva hybrid.

Mi 10 Pro ima barem 3x optički senzor. Ima i 2x za portret

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mitohondri kaže...
gnomisa kaže...

 Nisam ni ja fan zakrivljenih ekrana. Ne izgleda mi to prirodno a tu je i činjenica da su nešto podložniji pucanju ako padne mob na rub.

Međutim eventualno ću i ja preći na Mi10 ali Mi9 je kod mene 6mj i bit će još bar godinu dana. Do tada će i drastično past cijene Mi 10 seriji samo je pitanje koliko točno. Više od 3500kn nedam, to mi je plafon za mob.

Nego, nigdje nisam našao koliki optički zoom na GLAVNOJ kameri ima Mi10 a koliki Mi10 pro....zanimljivo je da Mi 10 ima jaču bateriju ali sporije punjenje (i dalje jako brzo). Razlika u cijeni je nekih 100 eura ak sam dobro skužio.

 Pro ima 2x opticki i 10x hibrid, obicni nema opticki zoom uopce

 Katastrofa. Pa i mi9 ima 2x optički zoom i bome dobro mi dođe a idealno bi bilo 4x a recimo dovoljno 3x.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 19:11 (gnomisa).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Kao što rekoh, ima barem 3x optički. To je ona 8mpx kamera
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Kao što rekoh, ima barem 3x optički. To je ona 8mpx kamera

 Ja pišem o običnom mi10...a ne pro verziji.

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...
zuper kaže...
Kao što rekoh, ima barem 3x optički. To je ona 8mpx kamera

 Ja pišem o običnom mi10...a ne pro verziji.

 pa rekao ti je gore covjek, obicni Mi 10 nema opticki zoom

 

Pro ima dva:

 

  • 12MP, 1/2.6 sensor 50mm f/2-aperture
  • 8MP, 1/4.4 sensor 94mm f/2-aperture

 

dakle 2x opticki koji valja, ovaj drugi je po meni meh, i vjerovatno se iskoristava na naku foru u kombinaciji kod ovoga hibrid zooma, po meni je preslab za dedicirano koristenje

 

ionako se zoom koristi za portrait fotograrfiranje, a ovdje to nema potrebe, jer je senzor na glavnoj kameri toliko ogroman, da ce fizika odradit portrat sama kako treba 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 20:24 (3dfx).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kvalitetan, praktički lossless 2x zoom možeš dobiti iz glavnog senzora zbog velikog broja pixela.

 

@3dfx

 

ne, ovaj drugi baš valja jer je pravi 3x optički sa OIS.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 20:31 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

 

TechZG je dobio i Mi 10 PRO

 

Vjerojatno će uskoro detaljna usporedba Mi 10 vs Mi 10 Pro

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
3dfx kaže...
gnomisa kaže...
zuper kaže...
Kao što rekoh, ima barem 3x optički. To je ona 8mpx kamera

 Ja pišem o običnom mi10...a ne pro verziji.

 pa rekao ti je gore covjek, obicni Mi 10 nema opticki zoom

 

Pro ima dva:

 

  • 12MP, 1/2.6 sensor 50mm f/2-aperture
  • 8MP, 1/4.4 sensor 94mm f/2-aperture

 

dakle 2x opticki koji valja, ovaj drugi je po meni meh, i vjerovatno se iskoristava na naku foru u kombinaciji kod ovoga hibrid zooma, po meni je preslab za dedicirano koristenje

 

ionako se zoom koristi za portrait fotograrfiranje, a ovdje to nema potrebe, jer je senzor na glavnoj kameri toliko ogroman, da ce fizika odradit portrat sama kako treba 

 Ajde malo pažjljivije čitaj kako je išla "prepiska". Ja spominjem da je katastrofa da Mi10 nema optički zoom. Nikakav. u 2020g. Čak i MI9 ima. Onda on spominje zoom od Mi 10 pro. Ali iskreno za 700 kn razlike Mi10 je neisplativ. Ako je kamera bitna. A razlika će bit i manja kad značajnije padnu cijene. Sad samo čekamo da nam izbace K40 i K40 pro pa da imamo klonove i onda si biramo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:25 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
3dfx kaže...
gnomisa kaže...
zuper kaže...
Kao što rekoh, ima barem 3x optički. To je ona 8mpx kamera

 Ja pišem o običnom mi10...a ne pro verziji.

 pa rekao ti je gore covjek, obicni Mi 10 nema opticki zoom

 

Pro ima dva:

 

  • 12MP, 1/2.6 sensor 50mm f/2-aperture
  • 8MP, 1/4.4 sensor 94mm f/2-aperture

 

dakle 2x opticki koji valja, ovaj drugi je po meni meh, i vjerovatno se iskoristava na naku foru u kombinaciji kod ovoga hibrid zooma, po meni je preslab za dedicirano koristenje

 

ionako se zoom koristi za portrait fotograrfiranje, a ovdje to nema potrebe, jer je senzor na glavnoj kameri toliko ogroman, da ce fizika odradit portrat sama kako treba 

 

 

Imam Mi Note 10 i ova 2X kamera je odlicna kao portretna.

Nisam nikada vidio bolju tele kameru sto ne treba previše cuditi jer ima veci senzor 1/2.55 sto je velicina koja je godinama bila u standardnim kamerama...tu je jos i blenda f/2 i sve skupa je to odlican setup.

Meni je Mi Note 10 toliko dobar da u ovom momentu uopce ne razmisljam o Mi10 PRO.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
3dfx kaže...
gnomisa kaže...
zuper kaže...
Kao što rekoh, ima barem 3x optički. To je ona 8mpx kamera

 Ja pišem o običnom mi10...a ne pro verziji.

 pa rekao ti je gore covjek, obicni Mi 10 nema opticki zoom

 

Pro ima dva:

 

  • 12MP, 1/2.6 sensor 50mm f/2-aperture
  • 8MP, 1/4.4 sensor 94mm f/2-aperture

 

dakle 2x opticki koji valja, ovaj drugi je po meni meh, i vjerovatno se iskoristava na naku foru u kombinaciji kod ovoga hibrid zooma, po meni je preslab za dedicirano koristenje

 

ionako se zoom koristi za portrait fotograrfiranje, a ovdje to nema potrebe, jer je senzor na glavnoj kameri toliko ogroman, da ce fizika odradit portrat sama kako treba 

 

 

Imam Mi Note 10 i ova 2X kamera je odlicna kao portretna.

Nisam nikada vidio bolju tele kameru sto ne treba previše cuditi jer ima veci senzor 1/2.55 sto je velicina koja je godinama bila u standardnim kamerama...tu je jos i blenda f/2 i sve skupa je to odlican setup.

Meni je Mi Note 10 toliko dobar da u ovom momentu uopce ne razmisljam o Mi10 PRO.

 Bila je priča da je njegov proc prespor za obradu tih fotki na toj kameri ali mislim da to nema puno veze s istinom. Kako ti se vrte 4k filmići (odn. kako snima, nema trzanja?) i koliko treba da pokaže fotku na ekranu (nakon fotkanja)?

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Malo mi je glupo što su kameru s većom žarišnim duljinom u mobitelima počeli nazivati "zoom".

Zna se što je zoom, kad imaš pokretni dio u objektivu koji pomicanjem mijenja žarišnu duljinu, tj na sam senzor pada "zumirani" dio slike.

 

Ako već ovako zovu kamere, zašto onda mobitel koji ima wide kameru, običnu kameru na zovu 3 zoom jer u odnosu na wide zumira dio slike?

 

Ok, neću više o ovome, vidim da je to postalo normalno i nikome ne smeta pa neće ni meni.

 

 

Ali, jedno interesantno pitanje. Ako "zoom" kamera ima samo 12MP, a glavna deset puta više! Kako to da se iz te ogromne slike ne može izrezati središnjih 12MP i na običnom Mi 10 dobiješ isti zoom kao na Mi 10 Pro? 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 2:56 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ipak će i za Mi 10 Global biti online event (live stream), uskoro o datumu.

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

A realno to je nikakav problem. Njima ušteda, nama skroz isto pošto su rani reviewi ovih top tech jutubera masno plaćeni.

 

edit:

na početku videa prezasicena žuta (koja prelazi u narančastu) i crvena, ois/eis ko da ne postoji... pušiona. fotke puno bolje, ma da ima nekonzistentnost između modula, al ni bliu ko op7 pro.

 

Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 18:18 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 Bila je priča da je njegov proc prespor za obradu tih fotki na toj kameri ali mislim da to nema puno veze s istinom. Kako ti se vrte 4k filmići (odn. kako snima, nema trzanja?) i koliko treba da pokaže fotku na ekranu (nakon fotkanja)?

 

 

Sasvim sigurno nije najbrzi mob po tom pitanju, ali nije ni dealbreaker jer 108MP ne koristis stalno.

27MP su isto velike fotke, a njih procesira dovoljno brzo...cca 1 sec, a 108MP mozda 2 sec.

Bio je update koji je to dosta popravio.

Za ostale stvari S730 je brz da ja nisam primjetio razliku u svakodnevici u odnosu na S845 koji sam do tada koristio.

Zaista ne vidim niti jedan razlog za razmisljanje o Mi10 PRO u odnosu na ovaj mob ako se uzme u obzir cijena.

 

Sto se tice 4K, nema nikakvog trzanja bilo da se radi o snimanju ili reprodukciji.

Ja sam ovaj mob uzeo kao neki privremeni iz znatizelje dok ne uzmem Mi10 PRO, a sada sto ga vise koristim uopce ne vidim razlog da ga zamjenim za Mi10 PRO.

Kada cijenom padne onda ima smisla, a do tada sam savrseno zadovoljan s ovim...zapravo vec dugo nisam bio tako zadovoljan s nekim mobom.

 

Evo i jedan video koji sam sada snimio da vidite koliko je u praksi brz procesor za fotkanje u 27 vs 108MP.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
gnomisa kaže...

 Bila je priča da je njegov proc prespor za obradu tih fotki na toj kameri ali mislim da to nema puno veze s istinom. Kako ti se vrte 4k filmići (odn. kako snima, nema trzanja?) i koliko treba da pokaže fotku na ekranu (nakon fotkanja)?

 

 

Sasvim sigurno nije najbrzi mob po tom pitanju, ali nije ni dealbreaker jer 108MP ne koristis stalno.

27MP su isto velike fotke, a njih procesira dovoljno brzo...cca 1 sec, a 108MP mozda 2 sec.

Bio je update koji je to dosta popravio.

Za ostale stvari S730 je brz da ja nisam primjetio razliku u svakodnevici u odnosu na S845 koji sam do tada koristio.

Zaista ne vidim niti jedan razlog za razmisljanje o Mi10 PRO u odnosu na ovaj mob ako se uzme u obzir cijena.

 

Sto se tice 4K, nema nikakvog trzanja bilo da se radi o snimanju ili reprodukciji.

Ja sam ovaj mob uzeo kao neki privremeni iz znatizelje dok ne uzmem Mi10 PRO, a sada sto ga vise koristim uopce ne vidim razlog da ga zamjenim za Mi10 PRO.

Kada cijenom padne onda ima smisla, a do tada sam savrseno zadovoljan s ovim...zapravo vec dugo nisam bio tako zadovoljan s nekim mobom.

 

Evo i jedan video koji sam sada snimio da vidite koliko je u praksi brz procesor za fotkanje u 27 vs 108MP.

 

 Da, vidim da malo sporije učitava fotku ali nije drama. 27MP ipak oko 2 sec i 108MP oko 3 sec (ak sam dobro brojao) s tim da 108 ti fakat ne treba. Na Mi9 otvara trenutno i 48MP al ipak je jači proc (kome je to bitno taj će uzet jači mob). Dok ne zaživi 5G mreža kak spada nemaš kaj prelazit na mi 10 pro a nit ja sa Mi9. Bolji je mob al kad se sjetim da sam dao 3 tkn (novi, u Hr dućanu)....baš me zanima koliko će pasti Mi 10 pro najniže. Računam oko 3500kn. Jedino kaj Mi 10 pro ima i stereo zvuk i vjerojatno bolju kvalitetu audia u videu (opet, kome je bitno).

Ono na čemu bi xioami trebao poradit su algoritmi koje koristi stock cam app. Softver kaska za senzorom kamere. Još od Mi9/t pro modela. I taj dizajn....postali su ko samsung do ove nove serije, uvijek isti dizajn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 19:51 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 Da, vidim da malo sporije učitava fotku (prvi put) ali nije drama. 27MP ipak oko 2 sec i 108MP oko 3 sec (ak sam dobro brojao) s tim da 108 ti fakat ne treba.

 Velika je razlika u dynamic range kada se fotografira između 27mp pixel bind i raw 108mp. 
Pogotovo kada si na mjestu gdje je velik kontrast, s običnim 27mp često dobiješ overblown highlights i bijelo nebo iako se koristi HDR, dok u punih 108mp nema tih problema.

Žao mi je što to nisam ranije primijetio dok sam išao na putovanje... Od sada samo 108mp pucam, lako si smanjim fotku naknadno.

Evo u prilogu dvije slike kao primjer ako nekome nije jasno o čemu ja to drobim 

Xiaomi Mi MIX3 5G
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Cromaki kaže...
gnomisa kaže...

 Da, vidim da malo sporije učitava fotku (prvi put) ali nije drama. 27MP ipak oko 2 sec i 108MP oko 3 sec (ak sam dobro brojao) s tim da 108 ti fakat ne treba.

 Velika je razlika u dynamic range kada se fotografira između 27mp pixel bind i raw 108mp. 
Pogotovo kada si na mjestu gdje je velik kontrast, s običnim 27mp često dobiješ overblown highlights i bijelo nebo iako se koristi HDR, dok u punih 108mp nema tih problema.

Žao mi je što to nisam ranije primijetio dok sam išao na putovanje... Od sada samo 108mp pucam, lako si smanjim fotku naknadno.

Evo u prilogu dvije slike kao primjer ako nekome nije jasno o čemu ja to drobim 

 Prije da kamera app drugačije mjeri eksponiranje na auto postavci u 108MP modu...si probao manualni/pro mode na 27MP?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Ali, jedno interesantno pitanje. Ako "zoom" kamera ima samo 12MP, a glavna deset puta više! Kako to da se iz te ogromne slike ne može izrezati središnjih 12MP i na običnom Mi 10 dobiješ isti zoom kao na Mi 10 Pro? 

Zato što glavna kamera realno ima 27MP, a ne 108MP. Za dobiti 27MP se koristi tzv. Pixel binning, pa 4 pixela idu u 1, prednost je više prikupljene svjetlosti, mana je gubitak rezolucije.

Ukratko crop iz 108MP će imati daleko manje detalja od čiste 2x ili 5x telefoto 12MP kamere, već na 2x se to vidi, a na 5x pogotovo.

 

Cromaki kaže...
gnomisa kaže...

 Da, vidim da malo sporije učitava fotku (prvi put) ali nije drama. 27MP ipak oko 2 sec i 108MP oko 3 sec (ak sam dobro brojao) s tim da 108 ti fakat ne treba.

 Velika je razlika u dynamic range kada se fotografira između 27mp pixel bind i raw 108mp. 
Pogotovo kada si na mjestu gdje je velik kontrast, s običnim 27mp često dobiješ overblown highlights i bijelo nebo iako se koristi HDR, dok u punih 108mp nema tih problema.

Žao mi je što to nisam ranije primijetio dok sam išao na putovanje... Od sada samo 108mp pucam, lako si smanjim fotku naknadno.

Evo u prilogu dvije slike kao primjer ako nekome nije jasno o čemu ja to drobim 

Da to je zbog pixel binninga, moguće da automatika nije dobro podešena, jer ako se skrati ekspozicija trebao bi dobiti bolje rezultate, posebno u uvjetima lošijeg osvjetljenja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 22:19 (mzopg).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice