Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja podatak

poruka: 15
|
čitano: 5.272
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja podatak
Pozdrav svima, zna li netko što su to "aplikacije sustava" i zašto žderu megabajte mobilnog interneta? Ažuriranja sam isključio, koristim samo surfanje i društvene mreže, nikakav video, streaminge i sl. a poždere mi po 150 MB za sat dva surfanja i to "aplikacije sustava" najveći dio od cca 110 MB a sve ostale skupa ovaj ostatak od 40MB a te ostale su ono što zapravo koristim, Facebook, Instagram, dating aplikacije, wapp i Chrome preglednik za pogledat portale malo...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod
.
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2023 17:43 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod
čim se uključi net aplikacije sustava rade razne provjere, sigurnost, apdejti, sinhronizacije, obavjesti i zato troše net pogotovo ako je isti bio dulje isključen.Jednostavno za današnje telefone 100,200 mb nije ništa.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod

Updateove sam isključio, ne vidim što bih još mogao učiniti...ali po ovom stanju potrošnje ispada da mi za elementarno surfanje od nekoliko sati dnevno i aplikacije društvenih mreža treba tarifa od bar 15 GB mjesečno, maksimalna moguća na Simpi (XL). Pa što bi bilo onda da još koristim streamanje i sl? Ipak mi tu nešto nije regularno...

 

 

10 godina
offline
Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja podatak

Facebook ti sam po sebi guta dosta za obično surfanje - to se da djelomično umanjiti ako se unutar same Fb aplikacije stavi manja kvaliteta videa i slika...

 

evo ženi neki dan Fb ničim izazvan potrošio u pol sata 600+ mb mobilnog interneta - totalni peak na grafu potrošnje je imala, a pogleda si samo Fb nabrzaka kad ide s posla i čeka bus... ne bi to ni skužili da nije bio kraj mjeseca i da joj operater nije poslao poruku da je potrošila sve jedinice iz paketa

 

nedavno je bilo riječi na nekom portalu o tome kak Fb može testirati u pozadini neke nove feature bez da korisnik to zna uopće (ubi me, ali ne mogu nać link na taj članak - neki portal tipa Android Authority je bio)

 

ono kaj možeš napraviti je osobno limitirati sve živo po mobitelu kaj ti radi u pozadini... ako si pogasio automatski update, to ne znači da ti neki mobiteli neće prvo skinuti update - samo ga neće instalirati bez tvoje potvrde (ovisno o postavci u mobitelu i ovo pišem vezano za system update)

 

da li si pogasio i automatski update na play store-u? (bar dok je na mobilnoj)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod
60nine kaže...

Facebook ti sam po sebi guta dosta za obično surfanje - to se da djelomično umanjiti ako se unutar same Fb aplikacije stavi manja kvaliteta videa i slika...

 

evo ženi neki dan Fb ničim izazvan potrošio u pol sata 600+ mb mobilnog interneta - totalni peak na grafu potrošnje je imala, a pogleda si samo Fb nabrzaka kad ide s posla i čeka bus... ne bi to ni skužili da nije bio kraj mjeseca i da joj operater nije poslao poruku da je potrošila sve jedinice iz paketa

 

nedavno je bilo riječi na nekom portalu o tome kak Fb može testirati u pozadini neke nove feature bez da korisnik to zna uopće (ubi me, ali ne mogu nać link na taj članak - neki portal tipa Android Authority je bio)

 

ono kaj možeš napraviti je osobno limitirati sve živo po mobitelu kaj ti radi u pozadini... ako si pogasio automatski update, to ne znači da ti neki mobiteli neće prvo skinuti update - samo ga neće instalirati bez tvoje potvrde (ovisno o postavci u mobitelu i ovo pišem vezano za system update)

 

da li si pogasio i automatski update na play store-u? (bar dok je na mobilnoj)

 

 

 Zato ja koristim FB putem Web browsera. Puna FB aplikacija troši općenito previše resursa. Ovako putem Web browsera pratim objave i sam objavljujem. Da, imam sužene mogućnosti u odnosu na punu FB aplikaciju, ali mi je ovako draže. I zbog manje potrošnje baterije i zbog internetskog prometa. Iz istih razloga nemam ni Messenger.

10 godina
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod

 

ja koristim, ali rijetko na mobilnoj, a messenger imam lite verziju jer mi ne treba hrpa gluposti iz full verzije... 

većinu fb-a "odradim" na desktopu ionako...

3 godine
neaktivan
offline
Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja podatak

Ma Facebook mi ništa skoro ne ždere, kao uostalom niti jedna od aplikacija koje koristim svjesno- sve skupa kad ih zbrojiš, velim, gutaju triput manje prometa od tih misterioznih "aplikacija sustava" - uvjerljivo prva i najveća stavka na popisu

 

Kakvo gašenje updatea na play storeu, gdje se to radi?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod

update aplikacija iz play storea gasiš u postavkama play store aplikacije

tamo možeš namjestiti i da ti updateove skida samo kad si na wi-fi mreži...

 

a aplikacije sustava ovise o mobu kojeg imaš i o njegovim predinstaliranim aplikacijama - bilo bi zgodno vidjeti neki screenshot točno te stavke iz potrošnje baterije i ako je moguće - popis svih tih aplikacija sustava

3 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod

a jesam čoban u 3pm samo je trebalo taknut "aplikacije sustava" i onda ih izlista...Chrome poždere skoro sve, nešto malo Play Store i ostalo zanemarivo. dakle to je promet od surfanja, sve jasno...

 

 

10 godina
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod
Alen2601 kaže...

a jesam čoban u 3pm samo je trebalo taknut "aplikacije sustava" i onda ih izlista...Chrome poždere skoro sve, nešto malo Play Store i ostalo zanemarivo. dakle to je promet od surfanja, sve jasno...

 

 

 

znači misterija je rješena ili? :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod

pa čini se tako...jest da su mogli sve aplikacije pojedinačno listat odmah pa ne bi ni bilo misterije :)

10 godina
offline
Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja podatak

neki browseri imaju onu opciju kompresije sadržaja poradi uštede prometa, vidi da li to imaš možda u Chromeu negdje (ne koristim ga na mobu, maknuo ga preko adb-a jer je isto došao kao dio sustava na Xiaomiu, a imam Brave koji ima nešto takvo)

također - možeš mu onemogućiti "cuclanje" prometa u backgroundu za mobilnu mrežu (background data) (prvo naravno testiraj da vidiš da li ti sve radi ako je to upaljeno)

 

ovo su čisto prijedlozi kak si možeš malo umanjiti promet

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod
Alen2601 kaže...

Ma Facebook mi ništa skoro ne ždere, kao uostalom niti jedna od aplikacija koje koristim svjesno- sve skupa kad ih zbrojiš, velim, gutaju triput manje prometa od tih misterioznih "aplikacija sustava" - uvjerljivo prva i najveća stavka na popisu

 

Odi u postavke, pa pronađi podatkovni promet (na hrvatskom ili data usage na engleskom) i na vrhu će ti biti te sistemske aplikacije. Dodirni prstom taj naziv sistemske aplikacije i vidjet ćeš što ti unutar toga troši podatkovni promet. Meni najviše troši Google, a potom neke aplikacije koje očito koriste mrežni sloj Androida za pristup internetu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2023 17:59 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Redmi Note 8T aplikacije sustava potrošnja pod
Alen2601 kaže...

a jesam čoban u 3pm samo je trebalo taknut "aplikacije sustava" i onda ih izlista...Chrome poždere skoro sve, nešto malo Play Store i ostalo zanemarivo. dakle to je promet od surfanja, sve jasno...

 

 

 E, pa, tek sam sada vidio ovu tvoju poruku (idem redom, od starijih prema novijim porukama). Da, Android ih izlista.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice