Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

poruka: 607
|
čitano: 318.467
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

A sta mislis kako su u 3 i pol god izasli redmi note 4, 5, 6, 7, 8, 9

Do kraja 2021. ce biti redmi note 12

 

Koristim poco launcer otkako je izasao, nikad nisam vidio reklame

Na kojim tocno aplikacijama?

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
16OR kaže...

A sta mislis kako su u 3 i pol god izasli redmi note 4, 5, 6, 7, 8, 9

Nisam pratio nakon što sam kupio 4, tako da što se mene tiče, modela između nije ni bilo. 

 

16OR kaže...

Koristim poco launcer otkako je izasao, nikad nisam vidio reklame

Na kojim tocno aplikacijama?

Mislim na Cleaneru, Security, tako nečem - nedavno sam vidio. Znači, ove aplikacije koje su dio Poco Launchera, ako se ne varam.

 

A velim, gledao sam recenziju jednog Pocoa jučer i lik je baš to kritizirao - što se u "OS-u" ponekad prikazuju reklame. Brijem da to nije stvar Androida, pa čak ne nužno ni MIUI-a, nego Poco Launchera.

15 godina
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Dalthor, probaj iskljuciti "Džepni način" ako je uključen
13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mbaksa kaže...
16OR kaže...

A sta mislis kako su u 3 i pol god izasli redmi note 4, 5, 6, 7, 8, 9

Nisam pratio nakon što sam kupio 4, tako da što se mene tiče, modela između nije ni bilo. 

 

16OR kaže...

Koristim poco launcer otkako je izasao, nikad nisam vidio reklame

Na kojim tocno aplikacijama?

Mislim na Cleaneru, Security, tako nečem - nedavno sam vidio. Znači, ove aplikacije koje su dio Poco Launchera, ako se ne varam.

 

A velim, gledao sam recenziju jednog Pocoa jučer i lik je baš to kritizirao - što se u "OS-u" ponekad prikazuju reklame. Brijem da to nije stvar Androida, pa čak ne nužno ni MIUI-a, nego Poco Launchera.

 Te aplikacije su miui aplikacije, i nemaju veze s poco launcerom

 

Ovo sto si video vidio za poco, jel bio globalni, kineski, indijski, ruski itd

Bitno je znat koji si gledao

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 19:36 (16OR).
16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
16OR kaže...
Te aplikacije su miui aplikacije, i nemaju veze s poco launcerom

Izgleda da da, gledam sad u videu... Mislio sam da su te neke aplikacije došle s Poco Launcherom, a izgleda da su to samo reklamama nadograđene sistemske aplikacije.

 

16OR kaže...
Ovo sto si video vidio za poco, jel bio globalni, kineski, indijski, ruski itd

Bitno je znat koji si gledao

Ovaj video:

 

Od 5:25 počne o "shadinessu" - reklama prilikom instalacije i deinstalacije aplikacije, a i s "first party" aplikacijama koje već dolaze s telefonom.

12 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Xiaomi.eu rom riješava te budalaštine i miče nepotrebne appove, zapravo kako bi official trebao izgledati...
yippee ki-yay
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mbaksa kaže...
16OR kaže...
Te aplikacije su miui aplikacije, i nemaju veze s poco launcerom

Izgleda da da, gledam sad u videu... Mislio sam da su te neke aplikacije došle s Poco Launcherom, a izgleda da su to samo reklamama nadograđene sistemske aplikacije.

 

16OR kaže...
Ovo sto si video vidio za poco, jel bio globalni, kineski, indijski, ruski itd

Bitno je znat koji si gledao

Ovaj video:

 

Od 5:25 počne o "shadinessu" - reklama prilikom instalacije i deinstalacije aplikacije, a i s "first party" aplikacijama koje već dolaze s telefonom.

Ne znam sta da ti kazem, prije je bilo pod normalno, miui + dosadne reklame, al unazad par god toga vise nema, romovi su globalni, eu, ovaki onaki,  otkud sad tebi iskacu, a i ovdje u videu zbilja ne znam, ne znam jel ima kakve veze sa regijom mozda?

16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
16OR kaže...
Ne znam sta da ti kazem, prije je bilo pod normalno, miui + dosadne reklame, al unazad par god toga vise nema, romovi su globalni, eu, ovaki onaki,  otkud sad tebi iskacu, a i ovdje u videu zbilja ne znam, ne znam jel ima kakve veze sa regijom mozda?

Evo sad malo prije u appu Downloads...

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Bas sam mislio uzeti Note 9 pro ali nakon ovakvih "stvari", mislim da je p40 lite bolja opcija iako sluzbeno nema G servise.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

 Te reklame ti ne remete normalno korištenje moba, nego samo dok si tako u nekim postavkama. To zasigurno ne treba biti razlog da se ne kupi taj mob.

13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Ja nikakvih reklama nemam... Inače mob kupljen kod nas u alo alo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Jasno da, al vidim da se ljudi isto tako žale da im ulazi prašina ispod kamere. Po meni je to vec veliki minus. Verzija od 128gb kosta cca 2200,a huawei 1700 i dobije se band 4. Mozda se varam al cini mi se da je
huawei trenutno bolja kupovina.
10 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mbaksa kaže...

Evo sad malo prije u appu Downloads...

 Po defaultu su ti uključene reklame, imaš nekoliko mjesta gdje trebaš isključiti. Već sam navikao da kod Xiaomija moraš dosta toga poklikati da bi radilo kako treba :)

 

U downloadsu idi na:
Settings - i isključi, show recomended content.

 

Isto tako i file manager:
Settings - about - recommedations

 

Security app
settings - receive recommendations


Itd...

 

Imaš npr. u ovom videu ta mjesta gdje ih isključiti..

13 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Zanimljivo meni je sve ukljuceno, a reklama nigdje

A bome nisam nikad ni cackao da pogasim, kad nema razloga, stas dirat

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 17:56 (16OR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
SHELBY_09 kaže...
Jasno da, al vidim da se ljudi isto tako žale da im ulazi prašina ispod kamere. Po meni je to vec veliki minus. Verzija od 128gb kosta cca 2200,a huawei 1700 i dobije se band 4. Mozda se varam al cini mi se da je
huawei trenutno bolja kupovina.

 ja vjerujem da huawei ima bolju izradu od xiaomija ... imamo par ovih "P light" mobitela u kući (10, 20, 30) i svi su izvrsni..

kod mog prošlog xiaomija (Mi A1) također je prašina ušla iznad leće kamere ... doduše tek nakon godinu i pol dana korištenja..

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Da, upravo to! Mi imamo p9 lite koji radi kao prvi dan, ne šteka ništa. Jedini problem je 16gb ROM-a, zago ga i mijenjamo. Naručen p40 lite, ne sumnjam da ce biti odlican.
7 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Bok ekipa.

Kupio bih Xiaomi redmi 9, 4/64, novi u našim trgovinama tipa SD ili Mobis, da se naći po cca oko 1000 kn što mi se čini ok...

Prije nego ga kupim, molim vas vaša iskustva prvenstveno glede nekih hardverskih ili softverskih problema dosada poznatih. Svjestan sam karakteristika tog uređaja i ne očekujem čuda, ali eto da znam da li imaju neku boljku za koju se zna...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
ok uređaj za taj novac,dobra baterija 5000 mah nema nikakvih kikseva,NFC google pay radi,wi-fi na 5ghz isto ok,bt slušalice povezane isto super,fluidan kroz menije,dobiješ prozirnu maskicu sa njim,koristim ga već 2-3 mjeseca,android 10 Miui 11 firmware
8 godina
neaktivan
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Pozdrav svima! Planiram kupiti novi mobitel i razmišljam o Redmi Note 9 S i 9 Pro, ali uzela bih u obzir i neki drugi povoljniji model ako savjetujete. Budžet je između 1500 i 2000 kn.

 

Mobitel koristim za razgovore, internet, youtube, whatsapp, viber, e-mail, od igrica eventualno neki sudoku... Nisam osoba koja fotka baš sve oko sebe, ali voljela bih da fotke budu ok kvalitete i upotrebljive. Također mi je bitno da, u slučaju potrebe, mogu bez problema i štekanja otvoriti neki od office dokumenata. Znam da ću za to morati instalirati odgovarajuće aplikacije, ali bitno mi je da teče, a ne kao sada da čekam pola minute da se dokument otvori, a onda još pola ako želim zoomirati neki dio pa dodatno zašteka...

Uglavnom, zanima me je li za ovo što mi treba dovoljan mobitel s 4 GB RAM-a ili trebam tražiti model sa 6 GB?

Glupo bi mi bilo kupovati mobitel s performansama koje neću iskoristiti, ako mogu proći i povoljnije. S druge strane, ne bih željela uzeti nešto bezveze što će za pola godine početi kašljucati.

Svaki je savjet dobro došao i unaprijed hvala☺️

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 9:17 (kukunka).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Poco X3 NFC
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Trebao bi otkriti je li kriv softver ili hardver. Za softver bi znao tako da vratiš na tvorničke postavke, odnosno sve obrišeš. Za hardver - možda da provjeriš temperature?
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Zna li netko kad izlazi miui 12 za xiaomi RN9s i RN9PRO?

Negdje sam ćitao da ga poneki već dobijaju, je li iko od vas dobio?

 

Prije mjesec sam uzeo RN9s 6/128, prešao sam s RN5 pro. Zanimljivo, RN5pro već ima miui 12 pa sam na neki način otišao korak nazad što se tiče softwera :D , al vjerujem da će se to uskoro promjeniti.

Zasad zadovoljan, ipak je sve brže i ljepše, također je i kamera bolja, pogotovo video (stabilizacija puno bolja). 

 

Minus mi je zvuka koji ni na rn5pro nije bio bogzna kakav al sve se rješi sa viper4android aplikacijom (nevjerojatno koliko aplikacija poboljša zvuk).

 

Nisam još otključao bootloader, čekam da xiaomi eu izbaci rom za njega pa ću stavit taj rom sa miui 12 i onda ide root, viper4android, gcam i to bi bilo to...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 11:16 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ako netko ima problema s oglasima neka isključi ove opcije, vidim da je gore iznad kolega postavio video al ako je nekom zgodnije čitat:

 

Kako onemogućiti oglase u aplikacijama Miui?

 

Korak 1: Onemogućite MSA

Prvi korak je onemogućivanje MSA (MIUI Systems Ads).

Idite na postavke.
Dodirnite "Dodatne postavke”
Dodirnite "Odobrenje i opoziv.”
Odatle trebate onemogućiti "MSP."Ovo će zaustaviti prikupljanje podataka o telefonu i smanjiti broj oglasa koje vidite.
Da biste onemogućili MSA, trebali biste biti povezani na Internet.
Možda ćete morati onemogućiti MSA više puta ako se ne uspije isključiti nakon prvog pokušaja.

 

Korak 2: Onemogućavanje prilagođenih preporuka oglasa

Onemogućavanje prilagođenih preporuka oglasa također će ukloniti oglase s vašeg telefona. Da biste to učinili, slijedite ove korake:

Idite na postavke
Odatle idite na>Privatnost >Usluge oglasa
Isključite opciju "Prilagođena preporuka za oglas"
Također isključite "Program korisničkog iskustva, "Identifikator oglasa.
To neće u potpunosti zaustaviti oglase na vašem uređaju, ali će smanjiti broj jer više ne može koristiti vaše personalizirane podatke.

 

Korak 3: Onemogućivanje preporuka za oglase iz Mi Glazbe i Mi Sigurnosti.

Idite na Postavke.
Dodirnite Postavke aplikacije Sustavi
Dodirnite "Primite preporuku”
Ugasi to.

 

Korak 4: Onemogućivanje preporuke za oglase iz preglednika Mi

Idite na Postavke> Postavke sistemske aplikacije
Dodirnite Preglednik> Privatnost i sigurnost
Isključite preporuku za vas.

 

5. korak: onemogućivanje oglasa iz Upravitelja datoteka

Upravitelj datoteka također prikazuje oglase korisnicima. Da biste onemogućili oglase, slijedite ove korake:

Otvorite Upravitelj datoteka
Dodirnite ikonu s tri retka u gornjem lijevom kutu
Sada idite na Postavke> O
Isključite opcija preporuke.

 

Korak 6: Onemogućavanje oglasa iz aplikacije Preuzimanja

Otvorite aplikaciju za preuzimanja
Pomaknite se na odjeljak Postavke
Isključi "Prikaži preporučeni sadržaj.”

 

Korak 7: Onemogućavanje oglasa iz aplikacije Cleaner

Otvorite aplikaciju Čistač
Dodirnite ikonu četke u gornjem desnom uglu
Idite na postavke i isključite "Primite preporuku.”

 

Korak 8: Uklanjanje oglasa iz MIUI tema i Mi videozapisa

Otvorite odgovarajuću aplikaciju
Idite na izbornik Račun> Postavke
Isključi "Push Notification"I"Internetska preporuka”

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 11:06 (mmmnnn).
 
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Pozdrav ekipa,

 

kupila sam si prije 20dana Redmi Note 9 u Media Markt, ali nisam zadovoljna, jako cesto mi se uredaj zamrzne pa ga resetirati moram sto dugo potraje..inace koristim iste aplikacije koje sam imala i na Redmi Note 8,7,6..

 

Da li je vama tako? lagano me to zivcira..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mmmnnn kaže...

Zna li netko kad izlazi miui 12 za xiaomi RN9s i RN9PRO?

Negdje sam ćitao da ga poneki već dobijaju, je li iko od vas dobio?

Izašao za Indijsko tržište, mi ćemo valjda morati još malo čekati.

 

mmmnnn kaže...

Prije mjesec sam uzeo RN9s 6/128, prešao sam s RN5 pro. Zanimljivo, RN5pro već ima miui 12 pa sam na neki način otišao korak nazad što se tiče softwera :D , al vjerujem da će se to uskoro promjeniti.

Možda je na MIUI 12, ali na kojem je Androidu? RN9 će biti na Androidu 11, ako sam dobro shvatio, znači ne samo da će se prijeći na MIUI 12, nego i na novu verziju Androida.

 

Miki_16 kaže...

kupila sam si prije 20dana Redmi Note 9 u Media Markt, ali nisam zadovoljna, jako cesto mi se uredaj zamrzne pa ga resetirati moram sto dugo potraje..inace koristim iste aplikacije koje sam imala i na Redmi Note 8,7,6..

 

Da li je vama tako? lagano me to zivcira..

Možeš objasniti što točno misliš pod "smrzne"?

 

Uglavnom, ja nemam nikakvih problema s Redmi Note 9 Pro, zasad radi ko bubica.

12 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Pa zablokira skroz da ga resetirati moram na nacin da stisnem tipku za gasiti na 4sek pa stisnem uz to tipku za smanjiti, i onda tek nakon par pokusaja se upali ponovno, ostalo nista ne pali...

16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Miki_16 kaže...

Pa zablokira skroz da ga resetirati moram na nacin da stisnem tipku za gasiti na 4sek pa stisnem uz to tipku za smanjiti, i onda tek nakon par pokusaja se upali ponovno, ostalo nista ne pali...

To se ne smije događati. Zabilježi si točno kad ti zablokira, da se imaš na što referencirati. Snimi to kako zablokira pa kako ga restartaš, tako da imaš dokaz.

 

Prije ili poslije bi ga trebala dati na servis, samo je pitanje hoće li moći reproducirati grešku, jer ti ga lako mogu vratiti i reći da se njima nije blokirao. Zato je bitno da imaš čim više dokaza.

12 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ja debelo razmisljam da ga prodam ili vratim u ducan jer preko 10x je vec bilo..zivcira jako..

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Miki_16 kaže...

Ja debelo razmisljam da ga prodam ili vratim u ducan jer preko 10x je vec bilo..zivcira jako..

Ne bi bilo OK da ga prodaš (bez da navedeš da se blokira), jer bi time zafrknula kupca.

 

Prikupi dokaze (snimke zamrzavanja i popis koliko često ti se zamrzava i vrati u dućan - traži nek ti daju novi, s obzirom da je ovaj skoro novi i nema smisla da ti ga skoro pa novog servisiraju).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mbaksa kaže...

 

mmmnnn kaže...

Prije mjesec sam uzeo RN9s 6/128, prešao sam s RN5 pro. Zanimljivo, RN5pro već ima miui 12 pa sam na neki način otišao korak nazad što se tiče softwera :D , al vjerujem da će se to uskoro promjeniti.

Možda je na MIUI 12, ali na kojem je Androidu? RN9 će biti na Androidu 11, ako sam dobro shvatio, znači ne samo da će se prijeći na MIUI 12, nego i na novu verziju Androida.

 

 

tako je, rn5 pro je na android 10.

a rn9s/pro će ići na android 11

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice