Windows8 full system backup

poruka: 9
|
čitano: 3.214
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows8 full system backup

jel mi moze netko preporuciti neki dobar program za backup citavog OS-a, da je sto jednostavniji i ako je moguce da kompresira taj backup da zauzima manje nego orginal

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows8 full system backup
Mislim da takve funkcije ima u samom Windowsu, kao dio sustava. Procitaj si proslomjesecni Bug, u temi o Win8.
LOL
14 godina
neaktivan
offline
Windows8 full system backup

na win8 se vise nemoze backupat citav OS

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows8 full system backup
lolda kaže...

na win8 se vise nemoze backupat citav OS

- naravno da može. Ovisno dali želiš: full system ili files and folders, sys repair itd, uz to što možeš mountati, parcijalno raspakirati itd. itd.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows8 full system backup

Control Panel\All Control Panel Items\Windows 7 File Recovery i tamo kreiraj novi system image

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows8 full system backup
Poz forumasi!
Dali netko zna kako instalirati Windows 8 sa usb na novi hard disk?
mac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows8 full system backup

jednako sa svakog medija, na svaki medij.. (i stari-novi HDD, razlika kod starog što već postoje particije.. može se obrisati) ovisno o verziji, postavkama BIOSa, željama... bootaš i instaliraš. (ako pitaš kako se kreira medij.. ima tema).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows8 full system backup
ihush kaže...
lolda kaže...

na win8 se vise nemoze backupat citav OS

- naravno da može. Ovisno dali želiš: full system ili files and folders, sys repair itd, uz to što možeš mountati, parcijalno raspakirati itd. itd.

 

 Ja bi htio na usb evo 32gb ako je dosta prebaciti kompletnu sliku windowsa koji je trenutno na kompu. Pa ako mu se nesto desi onda bi ja obnovio tu sliku kao da kvara nije bilo. Što bi mi preporučio tj kako da to napravim ? 

 

Želim spremiti sve aplikacije  i njegove kofiguracijske datoteke skupa sa windowsom. Kada obnovim ne želim da mi se kasnije aplikacija buni da je nešto mjenjano pa onda moram ponovno aktivirati sa ključem kojeg nemam. Ključ mi daju tako da mi program izgenerira jedan kod (neznam kako točno ) valjda kombinacija hardwarea + windows licenca, ja taj kod moram posleti u sjediste te kompanije koja je napraivla taj software da mi oni posalju kod nazad koji aktivira tu aplikaciju. 

Htio bi to izbječi pa zato hoču kompletnu sliku sa windowsom.

 

 

15 godina
offline
Re: Windows8 full system backup

- upravo tome služi image-backup, sve je kopirano. (običan backup podrazumijeva samo podatke, image je kopija kompletnog diska-particije, znači baš svega što se na disku nalazi).

- iz takvog imagea se može vratiti stanje npr u slučaju kvara diska na novi disk, ali kvar se mora otkloniti (komponenta) i ovisno o tipu windows licence imaš problem ako je pokvarena MBO jer je ona komponenta na koju se veže licenca i ne dozvoljava promjenu (zaštita, jer inače bi bilo lako umnožiti aktiviran windows na bezbroj računala).

- koliko zauzima takav image? - to je kompletan sadržaj diska (particija koje se kopiraju, boot + OS + ostale ako su potrebne), možda stane na 32GB stick.. možda ti treba 100GB.. možda više. To je jednostavno kopija, dakle može biti drugi identičan disk, ako je u računalu npr HDD-1TB tad će na isti takav ili veći sigurno stati sve, na manji ovisi samo o tome koliko je zauzeto-slobodno. Medij može biti bilo koji, HDD, USB.flash, DVD .. ali danas su DVD praktički beskorisni.

 

- minimalan win (čisti install s najosnovnijim stavirma) je 15-20GB, uz kompresiju može stati na 8-16GB ali računa se da je 32GB dovoljno (pazi flash nema 32GB obično imam manje  27-30).

- ostalo ovisi o dodatnim programima i količini podataka. (to nitko ne zna osim tebe).

kad imaš jedan takav, čisti image, podatke možeš backupirati klasičnim načinom, dnevno .. po želji. Naravno rješenje ovisi o potrebma, znanju, nivou sigurnosti i riziku. Tako i sam način koji odabereš, moraš znati što se može desiti (kvar, virus, požar, krađa...) i predvidjeti rješenje.

 

windows backup je dovoljno jednostavan, može i početnik razumijeti-koristiti. To ne znači da si riješio postojeći problem ili neki budući. To treba raditi systemac koji to zna i odgovoran je za to.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice