Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS

poruka: 8
|
čitano: 8.546
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS

Ok, tema je jasna. Dobio sam orginalni Windows Server 2012 R2, i koliko znam na istoj 'jezgri' je zasnovan kao i Windows 8.1 i želim ga kao Desktop OS jer ionako mi PC i radi kao server (doduše poslužuje samo mene 24/7)

 

Vaša iskustva, pomoć ili bilo kakvo mišljenje koliko je ovo zapravo dobar potez, jer nekada davno sam Windows Server 2003 koristio kao Desktop OS kao zamjena za Windows XP i stvar je poprilično funkcionisala osim činjenice da neki programi nisu se dali instalirati jer vide OS koji nije podržan za taj program, što je malo apsurd pa sam morao da neki ključ promjenim tako da 'prikažem' svijetu da umjesto Servera 2003 koristim XP.

 

Ista stvar je sada i sa Serverom 2012 R2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS
Envy kaže...

.. koliko je ovo zapravo dobar potez, jer nekada davno sam Windows Server 2003 koristio kao Desktop OS kao zamjena za Windows XP i stvar je poprilično funkcionisala osim činjenice da neki programi nisu se dali instalirati jer vide OS koji nije podržan za taj program..

 -stvar je odlična (jer nema više workstation edišna od 2000), i ovo je jedini problem, driveri i aplikacije (tj setup) koji ne predviđa konkretan OS. Svejdno radi (setup je lako rještiti compat.modom) i tad radi osjetno glađe nego obična userska verzija, jer je server kernel, rađen za heavy taskove-servise, dok userov ima prioritet app i efekte (što se također može promijeniti ali ne kao kernel). Btw, ponekad je 32bitna ver. potrebna (neki opskurniji driver?), ovisno o verziji podržava RAM do 64-192GB.. To bi vrijedilo za 2003, za 2008R2 i novije je samo 64.

google + howto workstation .. imaš i gotove skripte koje obave sve, aero, directx.. jedino za 2012 (friško) nisam provjeravao.. Nekako bi radije 2008R2 (nema posebnih razlika).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2013 0:14 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS

Ok, kolege forumaši, hvala vam ali u ovom slučaju isključivo dolazi u obzir Windows Server 2012 R2, dakle želim reći da sam ja jedan od onih koji mi se itekako sviđa koncept Windowsa 8.1 i razvoj u kojem je Microsoft krenuo tako, da idemo ovaj Server 2012 R2 pretvoriti u Workstation OS.

 

l.p. svima

 

Uređeno: Bilal, oprosti brzinski sam odgovorio ne otvorivši link koji si poslao, jer vidim tamo da imaju i funkcije za Server 2012 R2, mada ja mislim da se sve ove funkcije kao što su Desktop Experience mogu jedotavo uključiti i bez ovih skripti, jer nekako mi se ne mili instalirati nikakve 'trećerazredne skripte', tako da će poslije Windosa Servera 2012 R2 ići samo WinRAR, GOM Player, Winamo, Adobe paket, Audoteskob paket te Wolramov paket. I Naravno još par sitnih programčića tipa Chrome, Earth i sl.

 

Uređeno2: Evo našao sam i pristojana link, mada toga ima poprilično toga googlajući: http://www.win2012workstation.com/

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2013 10:01 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS

- umjesto pravog workstationa želiš tamagotchasti OS? Od šlepera napraviti fiću? Ima smisla za zahtijevnije app, još više ako sve to napraviš u VMu. Tad može par odvojenih VMova za rad, zabavu, bolje od multiboota kao se također može direktno u VM. Ako ne želiš VM, tad predlažem da izbjegavaš nepotreban soft (winrar licenca = 7z, dok ostali soft-utils neću komentirati jer je stvar izbora..).

- experience je povezan s temema, aerom.. upotrebljivo, pogotovo što sad svaki soft korisit win7 look and feel, directx.. pa čak i neophodno ponekad, ako te Adobe ili Acad muče u iscrtavanju glavne app, to je vjerojatni uzrok.

- winver se lako riješi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS
ihush kaže...

- umjesto pravog workstationa želiš tamagotchasti OS? Od šlepera napraviti fiću? Ima smisla za zahtijevnije app, još više ako sve to napraviš u VMu. Tad može par odvojenih VMova za rad, zabavu, bolje od multiboota kao se također može direktno u VM. Ako ne želiš VM, tad predlažem da izbjegavaš nepotreban soft (winrar licenca = 7z, dok ostali soft-utils neću komentirati jer je stvar izbora..).

- experience je povezan s temema, aerom.. upotrebljivo, pogotovo što sad svaki soft korisit win7 look and feel, directx.. pa čak i neophodno ponekad, ako te Adobe ili Acad muče u iscrtavanju glavne app, to je vjerojatni uzrok.

- winver se lako riješi.

Zaista sam ti zahvalan zbog tvojih psotova ali imam ponekad da nemaju ni glavu ni rep. Pišeš tako 'prebrzo' more skraćenica koji izgelda samo ti razumiješ, uglavnom malo se račšisti i biće sve super.

 

Ono što sam htio reći da ne kaćem da Adobe ili Autdesk neće da rade kako treba.. oni neće da se istaliraju (jer prilikom instalcije Adobe kaže: ne potržan OS, njemu je taj Server 2003 bio nešto strano), ali kada to uspiješ riješiti onda on radi jednakko kao i na XP u ovom mom slučaju bi bio Windows 8.1.

Dalje, ne pravim od kamiona fiću, jednostavno imam orginalni Server i neću više da svakih 6 mjeseci reinstalriam Enterprise Evalation. Samo eto ako netko ima iskustva neka javi.. ja ću prvi za par dana ako to uspijem pogoniti (nešto mi se radije gledaju serije i filmovi nego čistiti C disk koji je 97% full).

 

Eh to Winver rekao si lako se riješi.. želim da kada u Run ukucam Winver da mi pokaže da je Windows 8.1 a ne Server 2012 R2, ako postoji kakva promjena ključa za to.. ee to bi bilo svo rješenje moga 'problema' {#}

15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS

-winver + copmaptability su ugl dovoljni za instalaciju. Po sjećanju jedino je ACAD setup.exe bio 'osjetljiv' na ver.OSa. ... ali nisam probao na 2012.

-ent. je 90x6 (godina i po), server je 180x5.. uz remover nema potrebe. Upravo 8-2012 su veći problem osim kad imaš licencu, samo jedan rearm.

-svi zanimljivi fičeri u Osmici su već bili u 2008R2, to je jedini razlog zašto bi ja odabrao 2008 umjesto 2012 i malo veća šansa da sve one app natjeram da rade.

-po meni, dugoročno najpraktičniji način je sve držati u virtualkama. Uz ogućnost direktnog boota VMa (VHD) ili instalacije na removable medij (ručno, jer samo par diskova zadovoljava MS certifikat da bi radio WinToGo). Jednom tako instaliran radni sistem je 'vječan'.

Ako imaš volje, instaliraj ručno (iz wim-a), jer tad i obična instalacija dozvoljava boot na bilo kojem računalu, jednostavno ubodeš hdd i upališ (ne samo VM-VHD, 'normalan' tj wintogo ručni install), kao preinstall.

Razlika između clientskih 7 i 8 je samo što 8 može bootati s bilo čega, dok 7 traži interni hdd (ne USB-removable). Serveri nemaju to ograničenje.

Možda na kraju zbog aplikaicja ipak odlučiš za win8 (umjesto servera), jedini problem može biti aktivacija jer ent-eval je prekratak. Zato ipak prednost dajem 2008R2 (licenca koju imaš obično vrijedi, možda..).

 

-postovi ko postovi, zbrčkani. Posao i ostala ometala, ponekd je između rečenice pauza od sata.... txt nije razgovor i ponekad me stvarno teško čitati. Ljudi se naviknu ili izvrše samoubojstvo. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 16:55 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows Server 2012 R2 kao Desktop OS
ihush kaže...

-winver + copmaptability su ugl dovoljni za instalaciju. Po sjećanju jedino je ACAD setup.exe bio 'osjetljiv' na ver.OSa. ... ali nisam probao na 2012.

-ent. je 90x6 (godina i po), server je 180x5.. uz remover nema potrebe. Upravo 8-2012 su veći problem osim kad imaš licencu, samo jedan rearm.

-svi zanimljivi fičeri u Osmici su već bili u 2008R2, to je jedini razlog zašto bi ja odabrao 2008 umjesto 2012 i malo veća šansa da sve one app natjeram da rade.

-po meni, dugoročno najpraktičniji način je sve držati u virtualkama. Uz ogućnost direktnog boota VMa (VHD) ili instalacije na removable medij (ručno, jer samo par diskova zadovoljava MS certifikat da bi radio WinToGo). Jednom tako instaliran radni sistem je 'vječan'.

Ako imaš volje, instaliraj ručno (iz wim-a), jer tad i obična instalacija dozvoljava boot na bilo kojem računalu, jednostavno ubodeš hdd i upališ (ne samo VM-VHD, 'normalan' tj wintogo ručni install), kao preinstall.

Razlika između clientskih 7 i 8 je samo što 8 može bootati s bilo čega, dok 7 traži interni hdd (ne USB-removable). Serveri nemaju to ograničenje.

Možda na kraju zbog aplikaicja ipak odlučiš za win8 (umjesto servera), jedini problem može biti aktivacija jer ent-eval je prekratak. Zato ipak prednost dajem 2008R2 (licenca koju imaš obično vrijedi, možda..).

 

-postovi ko postovi, zbrčkani. Posao i ostala ometala, ponekd je između rečenice pauza od sata.... txt nije razgovor i ponekad me stvarno teško čitati. Ljudi se naviknu ili izvrše samoubojstvo. {#}

Za text ću se probati naviknuti, što me bude interesovalo pitam ponovo.

 

Dakle da ponovim, imam orginalnu lincencu Windows Server 2012 R2 Datacentar (Dobio uz DreamSpark), za sada sam u Settings-Performance ostavio da mi računar radi pogodnije za pozadinske aplikacije a ne za same aplikacije, jednostavno imam osjećaj da sve leti. OS sam instalirao, ukucao ključ i time na svoje puno ime i prezime već aktivirao licencu.

 

To mi je jedini OS koji imam trenutno na računaru. SkyDrivea nema pa ću ga posebno instalirati, plus ni Store nije dostupan ali ima na onom linku kako da se omogući. Dxwebsetup će mi direct x omogućiti ako ga već nema. Ne znam više šta mi treba, budući da mi je ovo prvi 64-bitni OS jel bolje instalirati primjerice 64-bitne aplikacije ili 32-bitne. Mislim znam da je bolje 64, logika, ali konkretno imam orginalan 32bitni Office 2013, pa me zbunjuje da li on u sebi ima istalaciju i 64-bitne inačice. 

 

Samo mi živ bio objasni šta ti je winver + compatibility (predpostavljam da je winver Win+Run pa da kucam to ida dobijem koji OS Imam, a Compatibility i nemam neke potrebe)

Because anything Korea does, Japan does it better.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice