Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.351.512
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 na starom računalu duplo brži od XP

..."Zlocin i Kazna" od posta, ko ce to citat....nhf

 

BTW: Moj HP Compaq 6715s je kupljen 2007 (prije 6 godina ) i ima dual Turion x64 i 2Gb RAM-a, HDD@5.400 i ATI x1250 i vrti Win 8 sasvim pristojno.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 14:25 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na starom računalu duplo brži od XP
djigibao kaže...

..."Zlocin i Kazna" od posta, ko ce to citat....nhf

 

BTW: Moj HP Compaq 6715s je kupljen 2007 (prije 6 godina ) i ima dual Turion x64 i 2Gb RAM-a, HDD@5.400 i ATI x1250 i vrti Win 8 sasvim pristojno.

 -rekao bi ipak, samo 'zločin'.. od posta. (slažem se). i btw, čitanje posta je dobrovoljno. Razumijevanje jepak nešto drugo.

 

-naravno da vrti sasvim pristojno. Možda negdje tvrdim drugačije?

Ako je to jedina reakcija na (trud) količinu slova u gornjem postu, može neki kritični osvrt, npr ispravak-greška-neslaganje?.. Ovak' nije forumski baš učinkovito.

 

Pa, evo ponovo. OSMICA je do sad, NAJ--- bolji? OS. .. po nekim fičerima me stvarno oduševljava, koliko to nule-jedinice mogu (naravno ima i jpega, avija, wavea.. koji imaju sličan učinak).

Meni je svaki OS jednako dobar (savršen), radi i nikad OS nije uzrok problema. Upravo zato ga nit ne hvalim ili ne pljujem osim kad se ovako 'navučem'.

Osu je svrha korištenje hardwarea i podrška aplikacijama. Aplikacije su ono što korisnika treba zanimati, radi-ne radi, radi bolje/lošije.. ne toliko OS. Kao kod teleona, naravno da je današnji mobitel praktičniji nego kefa od prije 20 godina, ali to se nekako podrazumijeva.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Stari PC je P4 sa 512MB rama,kakav dual core i 1GB rama,smiješno. Kada na ovoj konfiguraciji Win8 bude brži od xp-a možemo pogledati i taj video test. Pa čovječe,ja sam do prije 1 godinu koristio P4, da samo vidiš kako tu recimo windows7 radi,pa to je patnja živa,ni 1.5GB rama ne pomaže kad štuca procesor.

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8
abyssis kaže...

Stari PC je P4 sa 512MB rama,kakav dual core i 1GB rama,smiješno. Kada na ovoj konfiguraciji Win8 bude brži od xp-a možemo pogledati i taj video test. Pa čovječe,ja sam do prije 1 godinu koristio P4, da samo vidiš kako tu recimo windows7 radi,pa to je patnja živa,ni 1.5GB rama ne pomaže kad štuca procesor.

Na taj komp je nemoguce instalirat windows 8 jer ne podrzava procesor

http://www.soundstream.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Još gore znači.

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 na starom računalu duplo brži od XP

 

Upala mi je ova recenica u oko: "- počevši od bombastičnog 7 god. starog računala, ... koje je za to vrijeme bio TOP model, prosječno računalo je pak nešto drugo."

 

Htio sam reci, da sam ja kupio laptop prije 6 godina za cca. 5000kn i to nije uopce bio TOP laptop vec entry/prosjecan, a skoro je duplo bolji od tog u testu.

Takodjer na mom laptopu su tri OS-a (Ubuntu, Win 7 i Win 8) i Win 8 je najzivahniji i najbrzi.

Slazem se da taj test (video) nema previse veze sa stvarnim stanjem stvari ali bih za starije/slabije kompove prije preporucio Win 8 nego Win 7 (naravno ako driveri rade).

 

Jos da napomenem da sam Win 8 instalirao i na malom Acer One 8.9", Atom@1.6 i 1Gb RAM-a i da je radio OK (metro aplikacije nisu funcionirale zbog male rezoluciji 1024x600) ali sve ostalo je radilo OK i zauzece RAM-a je bilo oko 350Mb.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8
abyssis kaže...

Još gore znači.

Pa da

šta im vrjedi optimiziranost kad se nema gdje (na cemu) testirat

http://www.soundstream.com/
11 godina
offline
Re: Windows 8
soundstream kaže...
abyssis kaže...

Stari PC je P4 sa 512MB rama,kakav dual core i 1GB rama,smiješno. Kada na ovoj konfiguraciji Win8 bude brži od xp-a možemo pogledati i taj video test. Pa čovječe,ja sam do prije 1 godinu koristio P4, da samo vidiš kako tu recimo windows7 radi,pa to je patnja živa,ni 1.5GB rama ne pomaže kad štuca procesor.

Na taj komp je nemoguce instalirat windows 8 jer ne podrzava procesor

P4 3.00 GHz sa 2.5GB rama windows 8 radi odlično i brže od windowsa xp-a i sedmice.

13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8
Klipson kaže...
soundstream kaže...
abyssis kaže...

Stari PC je P4 sa 512MB rama,kakav dual core i 1GB rama,smiješno. Kada na ovoj konfiguraciji Win8 bude brži od xp-a možemo pogledati i taj video test. Pa čovječe,ja sam do prije 1 godinu koristio P4, da samo vidiš kako tu recimo windows7 radi,pa to je patnja živa,ni 1.5GB rama ne pomaže kad štuca procesor.

Na taj komp je nemoguce instalirat windows 8 jer ne podrzava procesor

P4 3.00 GHz sa 2.5GB rama windows 8 radi odlično i brže od windowsa xp-a i sedmice.

Slabije P4 od tog ne podrzava jer nemaju Physical Address Extension (PAE), NX,XD...

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_cp-windows_install/error-when-installing-windows-8-release-preview/a2c11f2c-d43b-44fc-9bc0-61805a2d95ef?page=1&tm=1361114284478

http://www.soundstream.com/
15 godina
offline
Re: Windows 8
soundstream kaže...
abyssis kaže...

Stari PC je P4 sa 512MB rama,kakav dual core i 1GB rama,smiješno. Kada na ovoj konfiguraciji Win8 bude brži od xp-a možemo pogledati i taj video test. Pa čovječe,ja sam do prije 1 godinu koristio P4, da samo vidiš kako tu recimo windows7 radi,pa to je patnja živa,ni 1.5GB rama ne pomaže kad štuca procesor.

Na taj komp je nemoguce instalirat windows 8 jer ne podrzava procesor

 -netočno.

Win8 req. PAE/NEX/SSE2/EMT64 za 64bit OS.. kako ispod kaže djigibao, radi i na Atomu koji nema EMT64, PAE.. nego je ograniočen na 2GB mada je 64 bitni (i za to postoje teme..)

ali je i preduvijet VGA-dx.9.0c (ispušten SM.2.0) što je preduvijet za AERO tj jednako ako i Seven req.

Pentium 4..

 

djigibao kaže...

 

Upala mi je ova recenica u oko: "- počevši od bombastičnog 7 god. starog računala, ... koje je za to vrijeme bio TOP model, prosječno računalo je pak nešto drugo."

 

Htio sam reci, da sam ja kupio laptop prije 6 godina za cca. 5000kn i to nije uopce bio TOP laptop vec entry/prosjecan, a skoro je duplo bolji od tog u testu.

Takodjer na mom laptopu su tri OS-a (Ubuntu, Win 7 i Win 8) i Win 8 je najzivahniji i najbrzi.

Slazem se da taj test (video) nema previse veze sa stvarnim stanjem stvari ali bih za starije/slabije kompove prije preporucio Win 8 nego Win 7 (naravno ako driveri rade).

 

Jos da napomenem da sam Win 8 instalirao i na malom Acer One 8.9", Atom@1.6 i 1Gb RAM-a i da je radio OK (metro aplikacije nisu funcionirale zbog male rezoluciji 1024x600) ali sve ostalo je radilo OK i zauzece RAM-a je bilo oko 350Mb.

 -7 godina strar notebook. Dual Core, s 1GB RAMa, pokaži mi jednog juzera, pokaži mi jedan ispravan. 2007 je izašla Vista, malo juzera je imalo više od 512MB. Notebook s 1GB je tad bio SciFi..

Količine RAMa koje su danas u jeftikanerima su neusporedive (+4GB) ali do prije par godina je malo imalo više od 1GB. Godina razlike je dovoljna da TOP model postane average model. Ovo je PC ind. ne vinarija gdje se stoljećima ništa ne mijenja.

Godina dana (može biti i godina i 11mjeseci?) je velika razlika za PC-doba dinosaura. Tako da to nije baš nikakvo mjerilo.. na kraju je čak sporedno (samo naglašavam koliko je njihov 7god star PC izuzetak, ne pravilo). Jednako kao da uspoređujemo da su ljudi već '60tih (69ta ili 61va je svejdeno?) bili na Mjesecu... da i?

 

- kad preporučuješ u idućoj rečenici osmicu, ok, slažem se. ali... spominješ drivere. Pa baci malo pogled na teme povezane s driverima i novim-starim PCima.. zaključak? Problem je support. Odnosno jednako tako da XP ima support tko kaže da nebi bio u prednosti?

Ali slažem se, i ja bi preporučio 8 ako radi, ili 7 (jer su zahtijevi isti) za poslovnu upotrebu za sad primjerenije, ako ne radi 7-8?? Jedino XP..

 

- povezano s postom iznad. Da, naravno da na Atomu radi, specifikacije, današnji atom je dvostruko jači od gornjeg P4. Ali ako se usporedi neki stariji Atom.. tad ne radi, jer nema requrements minimum, odnosno može ovisiti dlai u BIOSu uopće ima opciju kao PAE-NX...

Što da VGA nije dx.9.0c kompatibilna, kako bi tad onaj test uopće bio izvediv kao preduvijet za instalaciju (seven dozvoljava ali nema AEROa..)

 

Shvaćaš li da nije isto poletjeti dan prije braće Right ili godinu poslje? Jednako je za PC..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
ihush kaže...
 -7 godina strar notebook. Dual Core, s 1GB RAMa, pokaži mi jednog juzera, pokaži mi jedan ispravan. 2007 je izašla Vista, malo juzera je imalo više od 512MB. Notebook s 1GB je tad bio SciFi..

 

 

Evo ti moj laptop, čisti primjer, kad je kupljen, 2007 vjerojatno niti tada nije bio baš najnoviji model.

A evo ga i ja ga danas koristim, došao je s WIN XP imam još naljepnicu od original windowsa ispod kompa. Došao je s 512MB DDR2 rama, dual core procesor T2050,  1.6Ghz

Hard imam od 100GB ultra ata, 5400

 

tj evo review laptopa, rađen je 10mjesec 2006 http://www.notebookcheck.net/Review-Packard-Bell-EasyNote-MX65-100.2118.0.html

 

Znači imao sam sve windowse na njemu (normalne ove) od XPa, Vistu lažem nisam stavljao, 7 je bila super, ali evo ga sad sam najzadovoljniji na windows8. 

Eto ja sam jedan korisnik s takvim laptopom, kojeg koristim svakodnevno, i primarni uređaj s kojim se spajam na sve.

Eto ako imate želju možete ga doći i pogledati :) 

Đuro#2155,
14 godina
offline
Windows 8

Znaci, koristim sada windows 8 - cca mjesec dana. Novi laptop (dosao sa windows 7) - ali nakon super cijene za windows 8 licencu, kupio sam ju i instalirao.

 

Jos uvijek imam windows 7 na desktop racunalu i "starijem" laptopu.

 

Da ne ulazim u super strucne razgovore i raspravu o % brzine i slicno, znaci cisto subjektivno.

 

Windows 8 uzima manje memorije i dize se brze od windows 7 (nije da radim puno reboot, ali kada radim, brze je). Isto tako laptop ide brze u sleep mode kao i kada ga dizem iz sleep moda.

 

Ne koristim aero dio windowsa i opcenito mi se to NE svidja, jednostavno nema smisla za desktop i to je najlosija stvar u citavim windowsima 8 - ako se mene pita. Imam instaliran Classic start Menu, i koristim to kao "start" gumb. Ne koristim ga cesto, ali kada koristim, tamo je.

 

Jedina nova kratica koju koristim je "windows + q" - jako je korisna kada zelim naci nesto brzo - bez da prtljam previse.

 

Windows 8 ima moju osobnu preporuku - sve sto sam isprobao (ili da mi je trebalo) - radi  normalno, nema problema u stabilnosti i slicno. Mislim da ima previse negativnog misljenja o Win8 bez da su ljudi sami isprobali. Isprobao sam samo dvije igre, i sve je radilo normalno (EVE + Crysis) i sve je radilo normalno. Kako nemam vremena se igrati (I wish) - ne mogu komentirati previse navedeno.

 

Windows 7 su super, ali Windows 8 su jednostavno za sada bolji. VISTA - mi se nije svidjala, i nakon tjedan dana koristenja sam se vratio natrag na XP.

 

Ako netko ima pitanje, tu sam.

 

I.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8
Franjo15 kaže...
ihush kaže...
 -7 godina strar notebook. Dual Core, s 1GB RAMa, pokaži mi jednog juzera, pokaži mi jedan ispravan. 2007 je izašla Vista, malo juzera je imalo više od 512MB. Notebook s 1GB je tad bio SciFi..

 

 

Evo ti moj laptop, čisti primjer, kad je kupljen, 2007 vjerojatno niti tada nije bio baš najnoviji model.

A evo ga i ja ga danas koristim, došao je s WIN XP imam još naljepnicu od original windowsa ispod kompa. Došao je s 512MB DDR2 rama, dual core procesor T2050,  1.6Ghz

Hard imam od 100GB ultra ata, 5400

 

..

 zahvaljujem na javljanju.. za konkretan model.

-da bio je najnoviji, dostupan na našem tržištu. Jedan od jačih, mada vjerojatno dvostruko jeftiniji od Lenovo T serije koja spada u Premium / Workstation kategorija, to govori dovoljno npr o cijeni ili ''porsječnosti'' prikazanog notebooka.

 

-pa pitanje, dali to potvrđuje upravo ono što sam naveo (godina razlike nije zanemariva) ili prikaz iz testa koji uzima najskuplji dostupni model s 1GB RAMa. Tvoj je ipak bliže prisječnom notebooku i ima 512MB (to je u to vrijeme bilo iznad prosjeka pogotovo za notebook), ipak godinu kasnije od navedenog primjera koji ima 1GB.

 

- što misliš da se na tvom notebooku T2050, 512MB zavrte isti testovi kao u prilogu, kakvi bi rezultati bili? Pa ako mogu i zamoliti, npr boottime i Photoshop test recimo, postaj rezultate za usporedbu. Garantirano, pobjeđuje XP, najviše zbog (pre)malo RAMa za noviji OS. Dodatno, na tvom HDDu se još više osjeća nedostatak RAMa i korištenje swapa ... višestruko sporije nego u testu. Probaj i postaj rezultate. Koji bi tad bio zaključak?

.. opet bi se pogrešno zaključilo da je OS spor, dobar ili loš. OS je odličan, ali nije usklađen hardware-software, generacija, resursi. To ne znači da je XP bolji. Upravo kao što test pokušava prikazati Osmicu kao bolji-brži OS bez konkretnih argumenata ili pogrešnog (namjernog) tumačenja ili testiranja.

 

-btw imam EliteBook 8530w iz 2008, najnormalnije radi s bilo kojim OSom (došao s Vistom, nikad korištena), ali to je 5 godina, ne 7. Cijena tog nb +16.500 s dockom. Koliko je to 'prosječan notebook' da bi bio u ovakvom testu? Istovremeno, dvostruko je jači od tvog Della po bilo kojem kriteriju. Originalno s 2GB, ima 4GB. VT, NX, PAE, EMT64.. + FireGL. npr CodMW2 vrti glatko, CS-Photoshop, MediaCoder.. bilo što, ali je i cijena takva da se moglo kupiti 3x solidna. Kako bi to usporedio s ovom temom?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Moj nije DELL moj je packard bell, i kupljen je u austriji. 

Ovakvih modela nema kod nas. A što se tiče boot time, dizanja windows i ostalo, uglavnom puno brže nego na 7 ne znam sad točno, ali mogu baš računati.

Ali jako brže spram 7. A za XP pojma nemam, nisam ga koristio od kada je izašla 7.

 

A moj laptop, e sad nisam siguran, ali cijena je bila tada paprena.  

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

I evo ga test, čisto ugašen laptop.

Upalio sam ga, i počeo štopati vrijeme.

Da mi se digao bios, pojavio logo proizvođača, 5sekundi, do welcome screen da upišem lozinku 22sec, nabrzinu upisao lozinku od 9znakova.
Na to računam 2sekunde, u 30sekundi ušao je u metro, upalio sam desktop, klikno na google chrome, i na netu sam bio s upaljenim zadnjim tabovima (4komada bila) s 49sekundi. 

Eto iskreno, ja takvu brzinu nisam imao s XP, pogotovo kad malo ostari OS, onda loading je trajao vječnost. A evo za 8. ne mogu ništa govoriti imam je tek od 8.1. 
Ali evo sedmicu sam imao dvije godine, i ono nisam neki prpuh da instaliram bezbroj igara, aplikacija, samo osnovno što mi treba, programi za faks, AutoCAD, i sve ostalo normalno što mi treba za korištenje laptopa.

I nakon dvije godine palio se isto kao i prvog dana. Recimo, tj. nisam primjetio veliku razliku. Samo eto dugo mu je nekad trebalo da se ugasi. Dok eto na 8. se jako brzo ugasi.

E sad nije da mi se da instalirati XP pa da isto to napravim, ali eto vidiš spominjao si Manje rama, mogao bih pronaći one prve što sam imao 512MB koji su mi došli s laptopom i ponoviti ovaj isti test.


E pa onda možemo vidjeti razliku. Ako pronađem, mijenjam RAM memoriju na 512MB, sad imam 2+1, imao sam i 2+2 ali windowsi su stvarali probleme, bolje radi sad ovako :D

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 8
Franjo15 kaže...

I evo ga test, čisto ugašen laptop.

Upalio sam ga, i počeo štopati vrijeme.

Da mi se digao bios, pojavio logo proizvođača, 5sekundi, do welcome screen da upišem lozinku 22sec, nabrzinu upisao lozinku od 9znakova.
Na to računam 2sekunde, u 30sekundi ušao je u metro, upalio sam desktop, klikno na google chrome, i na netu sam bio s upaljenim zadnjim tabovima (4komada bila) s 49sekundi. 
..

- usporedi sad svoje vrijeme s onim iz prikazanog testa, njima se boota za 6 sec. LOL.

- btw, XP, Seven.. rade jednako dobro ako ih se pravilno podesi, koristi. Osmica je samo u prednosti što je novi OS koji ima nove postavke, aplikacije.. Clean install uvjek daje najbolje rezultate, jednako kao sportski automobil bez (nepotrebnih) dodataka, samo najosnovnije. Vista je koristila više RAMa (previše za prosjek, ispod 2GB), Sedmica s SP1 je to popravila, slično kao Osmica (direktni nasljednik s isitm potrebama) umanjeno za AERO.. tako da je tu Seven-Osam podjednako. To nije trošenje, nego pamento korištenje raspoloživih resursa, RAMa. Na 1GB je to cca 300MB do 2GB raste na 700-800MB, iznad toga je manje važno tj na 4-8GB je između 1.2-1.5. To je jednako na ta dva OSa. Ali uspoređuju XP i Osmicu...

- paljenje neke internet stranice je već konkretnija razlika u korištenom browseru i podržanim fičerima, agresivno keširanje koje jako ovisi o količini RAMa, VGA.. itd. tad rezultati ovise o svakom od tih parametara, tj može biti u prednosti novo-staro.. ovisi o konkretnim raspoloživim resursima i aplikaciji, ali tad najmanje ovisi o OSu, jedino npr kao nepostojanje novije verzije za XP ie-9-10 i tad XP mora izgubiti.

 

-btw uz prethodni post, zaključak? .. ni tvoj Pak-Bell (ne Dell) nije jeftikaner ili prosječan PC-Notebook, nego jači... to je ono što govorim za onaj test, gdje su upotrijebili top model i prikazuju to kao neki 'stari hardware' tj kao prosječno računalo. Prosječno računalo iz tog vremena jednostavno nema dovoljno resursa za novi OS (Vista-Seven-Osam..) RAM, tip CPUa i VGA kao requrements i većina notebooka koji ne spadaju u viosku klasu se raspala nakon garancijskog roka.. RollsRoyce i Fićo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Franjo15 kaže...

Evo da se pohvalim šta ja imam u svojim rukama :)

 

I na čemu sve vrtim W8

I da radi savršeno :)

 

Nisam napomenuo da se radi o laptopu ;)

E, pa? 

 

Začudio bi se šta bi sve i Sedmica vrtjela da je vratiš na classic izgled (kao 8)... ;-))

 

PS Osmica i je prilagođena tabletima/bookovima. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
14 godina
offline
Windows 8

Joj daj ne sviraj ja sam cjelo vrijeme na laptopima nikada desktop nisam ni imao i vrtio se i xp, i vista, i sedmica i osmica i svi su bili i za laptop...

 

Svhvatili smo davno da ti osmica ne valja kako ti se da stalno te jedno isto ponjavljati čovječe? Imaš temu o sedmici..... Završi više, apsolviraj kvragu. :p

bug caruje, um klade valja
 
1 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Uf, evo rezultata i s 512 MB rama. Uf užas nikad više. Ali i bacio sam više puta paljenje gašenje. 


 3GB još koji test

  •   7.39 sec BIOS logo
  • 13.22 sec Logo Windows 8
  • 23.12 sec Welcome (upisivanje lozinke) Na to cca do 2 sec izgubim
  • 27.23 sec  Metro
  •    23 sec Gašenje windowsa varira +-2sec 

 

još jednom

 

  •   6.83 sec BIOS logo
  •    11 sec Logo Windows 8
  •    22 sec Welcome (upisivanje lozinke) Na to cca do 2 sec izgubim
  •    27 sec  Metro
  •    35 sec  Chrome upaljen


I sad s 512MB, upozoravam ne čitati ako ste slaba srca {#}

 

  •    6.2 sec BIOS logo
  •    12 sec Logo Windows 8
  •    57 sec Welcome (upisivanje lozinke) Na to cca do 2 sec izgubim
  •    2m 6 s  Metro
  •   3m 50 s  Chrome upaljen

Ali ulazak je malo duži, naporan, metro brzo prebacuje u desktop mod, ali nije ovo WIN napravljen da se igra s 512rama na njemu, jako puno treba da reagira.
Imam slike korištenja rama, brutalno. Znači nemoguće je nešto  raditi s 512MB, nije mi se dalo to sve isto s 1GB. 

Ali zaključak je eto da nema šanse da WIN 8 radi s 512MB, ali nema naravno niti 7. Eto možda bi se neki testovi mogli raditi s 1GB, kao što je i u videu. Nije izgleda bez veze ubačeno 1gb rama. Ili koliko već :D

 

 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Oldy kaže...

Joj daj ne sviraj ja sam cjelo vrijeme na laptopima nikada desktop nisam ni imao i vrtio se i xp, i vista, i sedmica i osmica i svi su bili i za laptop...

 

Svhvatili smo davno da ti osmica ne valja kako ti se da stalno te jedno isto ponjavljati čovječe? Imaš temu o sedmici..... Završi više, apsolviraj kvragu. :p

Hej, nisam s tobom komunicirao niti se uopće svađam! Da li si ti uvijek tako napet, znaš li se ti malo opustit i zezat u životu?

 

btw, nisi uopće shvatio poantu onog što sam napisao (ne, to nije bilo da je Osmica loša)... Nego samo čovjeku ironično objašnjavam da je Sedmica također jednako sposobna kad joj se skinu efekti, a uz to je ( prilagođena tabletima - to joj je primarna namjena (inače ne bi nikada ni bilo postavljeno Metro sučelje).

 

Osmicu upravo aktivno koristim, ne smeta mi toliko koliko misliš (koristim paralelno 2-3 OS-a, jedan u firmi a dva doma), ali na neke stvari zatvaram oči i pravim se da ih nema... Zato što sam, priznajem, budala i oduvijek sam volio isporbavati novitete u svijetu računala i mobitela (to mi je i struka i hobi)...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 22:58 (Danyel).
15 godina
offline
Re: Windows 8
Franjo15 kaže...

..Ali ulazak je malo duži, naporan, metro brzo prebacuje u desktop mod, ali nije ovo WIN napravljen da se igra s 512rama na njemu, jako puno treba da reagira.
Imam slike korištenja rama, brutalno. Znači nemoguće je nešto  raditi s 512MB, nije mi se dalo to sve isto s 1GB. 

Ali zaključak je eto da nema šanse da WIN 8 radi s 512MB, ali nema naravno niti 7. Eto možda bi se neki testovi mogli raditi s 1GB, kao što je i u videu. Nije izgleda bez veze ubačeno 1gb rama. Ili koliko već :D

.

- zahvaljujem na trudu (ili muci {#}).

- rezultati su upravo očekivani. Zato ponavljam pitanje u kontekstu testa s videa, nepristran test ili PR?

- s 512MB bi XP popišao noviji OS, s 1-2 noviji OS radi normalno dok XP nema neke korsiti od 'viška', zapravo MSova odluka, support.

- podsjetnik za boot time, hibernacija nije gašenje-reboot.

- za noviji OS je optimum +2GB (ako računamo na aplikacije), naravno novije aplikacije su gladnije za resursima. Pogotovo aplikacija kao Photoshop koji bolje radi na CPU koji je iz više klase jer koristi sve njegove interne funkcije (optimizacije kod kompiliranja za konkretnu platformu, npr 3MB cachea, pa mada je Celeron jezgra jednaka Pentiumu osjetno slabije vrti Photoshop i sl. app).

- kakav bi rezultat u onom testu bio da je korištena onboard VGA npr intel 945g-igm950 ili slabije vs. zasebne koja je sposobna vrtiti igre kao ATI-nVidia. Dali bi tad tumačenje bilo da je bolji OS ili bolja VGA za npr Photoshop ili browser? Zar nije cilj videa-Testa prikazati (OS) Osmicu kao dobar izbor (bolji izbor od XPa) za 7 godina star notebook bez obzira na kriterije, vrste testova, način testiranja itd.. Nitko ništa ne radi bez razloga. Koji bi ovdje mogao biti razlog ako ne PR (ili neznanje).

 

-posljedica, svi koji vide takav Test uzmu ga kao nešto relevantno, jer su to 'vidjeli' i jer onaj tko radi takav test 'sigurno mora znati'' itd. pa to postane pravilo protiv kojeg više argumenti ne vrijede.

 

- sve rezultate koje si imao s 3GB i rezultate s 512MB treba usporediti.. i napomena, pod XPom bi razlika bila zanemariva, tj. vjeroajtno isti rezultati s 3GB kao i s 512-1GB jer je tako zamišljen, odnosno korsiti toliko resursa.

Pravilo koje tad vrijedi, s manje od 1GB bolji izbor na starijem hardwareu je XP (jer je nadogradnja često nemoguća ili neisplativa). S više RAMa je logičnije koristiti noviji OS, ako ništa drugo zbog novijih tehnologija, aplikacija, interneta... zakrpa i supporta. Dok je razlika u brzini zapravo prije statistička greška ili nedostatak supporta za neki OS.

Izbor između Sedam-Osam je stvar ukusa ili potreba, .. ili opet supporta zbog drivera.

Ostalo je PR ili prepucavanje bez argumenata.

 

Ja već znam te rezultate. Upravo zato trabunjam o OSu i hardwareu, supportu i PRu. (dok se Danyel i Oldy samo svađaju čiji je veči-jači bez želje za dijalogom..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Što se tiče onog videa, boot nema šanse da je toliko brz, da je brz je kad ga dižem iz sleepa, onda se upali čim sam kliknuo nešto, to da. 

Ali čisto paljenje. Ipak treba malo više vremena.

I ja sam svašta radio i popravljao i mrdao, i da za 7 i 8 treba makar imati 2gb rama, iako se može s s 1gb, ali bolje se ne patiti.

Tj. da budem realan, treba zapravo 4gb rama, ako hoćeš igrati igrice, terati neke ozbiljne programe. 

I slažem se 7 i 8 je stvar ukusa, iako meni puno bolje radi 8. i ja sam zadovoljni korisnik windows phone, i prije nego je izašla 8. znao sam šta je metro, kao izgleda, kako radi, u 8. zapravo su preuzeli to s mobitela, i to stavili.

Meni je metro super, jer koristim puno mail acc, i baš nemam volje korisitit outlook, i paliti ga stalno, kad je upaljen smeta, ali u metro sučelju, spojio sam sve mailove, čim nešto dođe, obavijest je tu, spojene društvene mreže, skype, i sve ostalo.

Samo kliknem tipku windows i vidim jel ima šta novo.  

Đuro#2155,
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 0:02 (Franjo15).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Evo kad sam već u testovima, dell i3 m370 2.4GHz 4gb rama, isto naravno windows 8

4.34sec Logo Dell

7.06sec logo windowa

welcomen nisam niti ulovio brzo je uletio, metro sam bio u 18sec, a 22 sam već imao upaljen chrome i spreman 

 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Franjo15 kaže...

Što se tiče onog videa, boot nema šanse da je toliko brz, da je brz je kad ga dižem iz sleepa, onda se upali čim sam kliknuo nešto, to da. 

Ali čisto paljenje. Ipak treba malo više vremena.

I ja sam svašta radio i popravljao i mrdao, i da za 7 i 8 treba makar imati 2gb rama, iako se može s s 1gb, ali bolje se ne patiti.

Tj. da budem realan, treba zapravo 4gb rama, ako hoćeš igrati igrice, terati neke ozbiljne programe. 

I slažem se 7 i 8 je stvar ukusa, iako meni puno bolje radi 8. i ja sam zadovoljni korisnik windows phone, i prije nego je izašla 8. znao sam šta je metro, kao izgleda, kako radi, u 8. zapravo su preuzeli to s mobitela, i to stavili.

Meni je metro super, jer koristim puno mail acc, i baš nemam volje korisitit outlook, i paliti ga stalno, kad je upaljen smeta, ali u metro sučelju, spojio sam sve mailove, čim nešto dođe, obavijest je tu, spojene društvene mreže, skype, i sve ostalo.

Samo kliknem tipku windows i vidim jel ima šta novo.  

Tome 8 i je namijenjena - brzoj, lakoj uporabi kao na mobitelima. Još bolje funkcionira u kombinaciji s touchpadom, ekranom osjetljivim na dodir, na tabletu pogotovo. 

 

Miš i tipkovnica ipak ne funkcioniraju najbolje sa metroom. No, ipak je to stvar ukusa, kako si rekao - i orijentacije. Mlađa generacija pogotovo, odrasla na mobitelima i ''društvenim mrežama'', prije će prihvatiti ovaj OS dok ćemo mi stariji, naučeni na strašnu kompliciranost Sedmice (ili još strašnijeg Xp-a) ipak teško prokužiti i naviknuti se na tu simplificiranost i suvremenost Metroa i Phone 8, revolucionarnih sustava preseljenih sa mobitela na desktope. 

 

Što se tiče maila i twittera, mi stariji ćemo radije koristiti neke tamo ikonice i glupe widgete, a i strašno komplicirani 'Start', a šta'š taki smo ti mi ... zato nas i svrbi...

 

Inače, da li ti znaš (pošto kažeš da ih s guštom koristiš na mobitelu) bi li se mogao Android (bilo koji) preseliti na HTC Windows Phone 8S/X jer mi prijatelj nije toliko oduševljen tim genijalnim windowsima na mobitelu? 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 1:41 (Danyel).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

HTC HD2 mob na kojem rade svi sustavi, ali što se tiče seljenja WP8 moba na android, ima nekihkuhanih verzija na nekim mobitelima, ali to toliko nema smisla raditi, jer ne može raditi dobro. 

Ako mu se ne sviđa WP8 onda će morati prodati da si kupi android.  

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Traži se inženjer za rad na Windowsima Blue

 

Ako smo do sada još uvijek bili pomalo skeptični u vezi glasina i procurjelih informacija o novim Microsoftovim Windowsima Blue za desktop računala i mobilne uređaje, ova vijest bi nas trebala uvjeriti da se u Redmondu doista nešto kuha.

Prema postu na Microsoftovom "oglasniku" novih poslova, traži se osoba na radnom mjestu SDET-a (software development engineer in test), te se navodi kako je "Core Experience" tim u Windows Sustained Engineering (WinSE) timu uključen na radu na poboljšanjima Start ekrana, sustava za menadžment i personalizaciju. Navodi se kako će Windows Blue "razviti i poboljšati" te komponente operativnog sustava.

Prema dosadašnjim informacijama, Blue je kodno ime novog operativnog sustava i "servisnog paketa" iz Microsofta, te će biti dostupan kao nadogradnja Windowsa 8, Windows Servera 2012, Windows Phonea 8, kao i Windows servisa poput Hotmaila i SkyDrivea. Glasine također tvrde da će se Windows Blue i Windows Phone Blue pojaviti u ljeto 2013.

Microsoftovi dužnosnici i dalje ne žele komentirati Blue, no očito je da ta inačica Windowsa neće predstavljati novi OS tipa Windowsa 9, već nadogradnju koja će Windowsima 8 dati novi izgled, unaprijeđene performanse i mogućnost biranja drugačijeg sučelja od Modern UI-a, no nije jasno koliko će duboko Microsoft ići u te "građevinske radove".

 

IZVOR

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Windows 8

Danyel mi malo stariji a stariji sam koliko vidim 5 godina nemamo nikakav problem sa korištenjem toucpada u metro-u klikamo s njim kao veliki ako već ponekada nešto trebamo.

 

Inače sam osobno jako malo u metro-u ništa više nego prije u starom startu. :)

bug caruje, um klade valja
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Oldy kaže...

Danyel mi malo stariji a stariji sam koliko vidim 5 godina nemamo nikakav problem sa korištenjem toucpada u metro-u klikamo s njim kao veliki ako već ponekada nešto trebamo.

 

Inače sam osobno jako malo u metro-u ništa više nego prije u starom startu. :)

Drago mi je zbog tebe, no više ljudi ima problema nego što nema. Meni osobno ovo predstavlja veliki problem a kupio sam Windowse 8 zbog posla i sad se kajem...

 

Šta god radio, sada mi treba puno više vremena nego na Sedmici i nerviraju me općenito... Za po doma još i ajde, ali za firmu ovo jednsotavno nije. 

 

Drago mi je da razvijaju Blue i koliko čujem upravo će s njim vratiti staru funkcionalnost. Super, ako bude tako. I koliko čujem, to će bit već ovog ljeta - znači MS shvatio da je vrag odnio šalu... Neka, neka.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 22:30 (Danyel).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Pa evo iskreno ja stvarno ne razumijem zašto se toliko ljudi žali na te win8?

Pa tko ne želi koristiti metro, ne mora ga niti pogledati.
Desktop mod je isto sve kao i 7. Tko se naučio na sedmici, lako će se igrati i na ovome.

Prije nego sam upoće i počeo koristiti 8. čitao sam tako kako se ljudi samo žale, ništa im ne radi, ništa ne valja, fali start, fali sve živo, fali, čovječe.
Tako sam počeo i ja pričati, i to isto mislio.

Ali kako sam ja sam instalirao i probao, sad nema šanse da se skimem s osmice, jednostavno ispunjava sva moja očekivanja.
Dobro metro aplikacije nisu sve za koristiti, naravno da ne gledam film u metro, da ne surfam u metro, i šta već.

Metro mi služi za real time notifikacije, svi mailovi (5 mail računa), sve što mi treba, vrijeme, kao start za pokretanje aplikacija, isto klikneš počneš pisati, evo ga, tu je sve.

Kalendar se može lijepo instalirati, od kada imam metro, ne koristim outlook, u njemu sam sve radio, i kalendar, i mailovi, i kako je samo komplicirano bilo šerati kalendar i sve u njemu na mobitel.

A sad, sve što pišem u kalendar, biram za koji acc hoću, imam gmail i live acc, tj. svejedno mi je, oba su mi spojeni s mobom, i sve radi super.

Eto moje iskustvo s osmicom je izvanredno.  

Eto sad svi oni koji se ne slažu sa mnom, moglu kliknuti thumbs down 

Moj PC  
10 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Franjo15 kaže...

Pa evo iskreno ja stvarno ne razumijem zašto se toliko ljudi žali na te win8?

Pa tko ne želi koristiti metro, ne mora ga niti pogledati.
Desktop mod je isto sve kao i 7. Tko se naučio na sedmici, lako će se igrati i na ovome.

Prije nego sam upoće i počeo koristiti 8. čitao sam tako kako se ljudi samo žale, ništa im ne radi, ništa ne valja, fali start, fali sve živo, fali, čovječe.
Tako sam počeo i ja pričati, i to isto mislio.

Ali kako sam ja sam instalirao i probao, sad nema šanse da se skimem s osmice, jednostavno ispunjava sva moja očekivanja.
Dobro metro aplikacije nisu sve za koristiti, naravno da ne gledam film u metro, da ne surfam u metro, i šta već.

Metro mi služi za real time notifikacije, svi mailovi (5 mail računa), sve što mi treba, vrijeme, kao start za pokretanje aplikacija, isto klikneš počneš pisati, evo ga, tu je sve.

Kalendar se može lijepo instalirati, od kada imam metro, ne koristim outlook, u njemu sam sve radio, i kalendar, i mailovi, i kako je samo komplicirano bilo šerati kalendar i sve u njemu na mobitel.

A sad, sve što pišem u kalendar, biram za koji acc hoću, imam gmail i live acc, tj. svejedno mi je, oba su mi spojeni s mobom, i sve radi super.

Eto moje iskustvo s osmicom je izvanredno.  

Eto sad svi oni koji se ne slažu sa mnom, moglu kliknuti thumbs down 

A gle, mnogo ljudi (poput mene) rade na jednom te istom sučelju više od DESETLJEĆA i sada je ovaj prelazak za nas takve NAGAO, i teško nam se priviknuti, pogotovo neki od nas koji smo alergični na te šarene pločice kao iz crtića.

 

S druge strane, Osmica osim metroa ima još iritantnih sitnica koje nije moguće jednostavno ni trajno ukloniti - poput ovih ''charmsa'' (ma šta im to značilo, marketingašima) s lijeve i desne strane. Idem lijevo kad ono mi iskoče prozori appsa koji i dalje stoje u pozadini, idem mišem desno kad ono mi iskoči meni za settings (ne, NEĆU SEARCH!).

 

I općenito je izgled poprilično PLOŠAN (2D) i teško je razlikovati glavni prozor od pozadine u sveopćem šarenilu i stoga mi tu fali Aero (pogotovo njegov element Glass i fina zaobljenost rubova), jer bih se lakše snalazio u brdu ekrana.

 

O startu (klasičnom) da ne govorim, koliko mi je on bitan u poslu... Pa onda još neke iritantne sitnice kojih nije bilo u Sedmici...

Za nezahtjevne korisnike koji su se navikli na sučelje mobitela i PC im ne treba za više od povremenog surfanja, igrice i mailove - Osmica je sigurno odličan proizvod - POGOTOVO ako ih koriste na tabletima ili ekranima na dodir. Za mene osobno, a i još puno ljudi ovaj OS je promašaj. 

 

zato se nadam da će sve te propuste ispraviti sa nadolazećom zakrpom (packom) Blue. Iskreno se nadam, mada je od MS-a za očekivati da sve dobro zas... pardon, pokvari.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice