Windows 8 Relocate

poruka: 13
|
čitano: 7.118
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Windows 8 Relocate

Evo posto vidim da jos nitko nije napravio ovakav tutorijal ja cu ga napravit. Znači u tutorijalu se radi o tome kako premjestiti Users i ProgramData foldere sa Diska C na neki drugi disk a da sve windows 8 applikacije i dalje rade bez ikakvih problema.

 

Zašto premjestiti Users i Program Data folder na neki drugi disk? Znači ovo je dobra stvar za one koji vole samo windowse imati na Disku C (disk sa windowsima) a sve ostale stvari na drugom disku (igrice, programi, slike, muzika itd)

Ovo iskljucivo napravite nakon svjeze instalacije windows 8-mice! 

 


1. Otvorite Command Prompt as Administator

2. U Command Prompt upišite i pretisnite Enter: C:\Windows\System32\Sysprep\Sysprep.exe /audit /reboot

 

   Sa ovom komandom vaš kompjuter ce se rebootat u Audit Mode

 

3. Nakon što se kompjuter reboot-o u Audit mode u metro meni-u kliknite na Desktop i kad vam se pojavi novi window (System Preparation Tool) kliknite na Cancel

 

4. Sada otvorite notepad i upišite ovo i promjenite Bold stvari po svome:

  Linija 4. Ako ste instalirali 64-bit windowse ostavite amd64, a ako ste instalirali 32-bit windowse stavite x86.
   Linija 6. i 7. Ovdje postavite slovo diska na koji oćete premjestiti users i programdata foldere. 

   Linija 11. Pod wim:F stavite slovo vaseg dvd pogona i pod Windows 8 RTM upišite svoju verziju windows 8-mice.

 

 Nakon što ste sve postavili po svome u notepad-u odaberite File>Save as>relocate.xml (obavezno na kraju mora biti .xml exstenzija) i to spremite na disk na koji oćete premjestiti users i programdata  foldere

 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
<settings pass="oobeSystem">
<component name="Microsoft-Windows-Shell-Setup" processorArchitecture="amd64" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS"  xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<FolderLocations>
<ProfilesDirectory>d:\Users</ProfilesDirectory>
<ProgramData>d:\ProgramData</ProgramData>
</FolderLocations>
</component>
</settings>
<cpi:offlineImage cpi:source="wim:F:/sources/install.wim#Windows 8 RTM Professional" xmlns:cpi="urn:schemas-microsoft-com:cpi" />
</unattend>

 

5. Sada opet otvorite Command Prompt as Administrator i upišite i pretisnite Enter CD SYSPREP i nakon toga ovo : Sysprep.exe /audit /reboot /unattend:E:\relocate.xml (pazite da pod /unattend: ovdje upiste slovo diska  na kojem ste spremili relocate.xml fajl)

 

6. Nakon što se kompjuter reboot-o u metro meni-u kliknite na Desktop i kad vam se prikaže novi window System Preparation Tool u System Cleanup Action postavite (OOBE) a pod shutdown option odaberite Reboot.

 

7. Nakon što ste obavili 6. korak kompjuter ce se reboot-at u normal mode i ako slucajno krene "instalacija" novog usera završite to do kraja i nakon toga uđite u stari user (account) i u control panelu pod user account izbrišite user koji ste upravo napravili.

Eto upravo ste uspješno premjestili Users i ProgramData foldere na taj svoj određeni disk, ako vam nešto nije jasno napišite u temi :)


Nadam se da vam se tutorijal svidio pošto mi je prvi na Bug forumu :)

Prodajem League of Legends account, za sve informacije PP
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2012 17:58 (Encyanix).
Moj PC  
5 0 hvala 7
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Relocate

Kao prvo, svaka cast na tutorijalu!

Dalje, interesuje me da li je procedura ista (slicna) i na Windows7 x64, jer bi upravo tu zeleo da uradim ovo iz tvog tutorijala...

Tacnije, imam jedan HD od 2T, pa bih hteo da ga isparticionisem na C: 250 GB koji ce mi sluziti samo kao Win System+Anti Virus, D: 500 GB na koji cu instalirati programe, igrice,itd. i particija 3, npr F: 1250 GB (ostatak prostora na HD-u), gde cu smestati filmove, muziku,itd.  

Tek pre par dana sam nesto citao o ovome i zainteresovao sam se, jer mi se cini kao idealno resenje na duze staze, kad jos pored toga, pojavi se i tvoj tutorijal :) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Relocate

http://www.sevenforums.com/tutorials/124198-user-profiles-create-move-during-windows-7-installation.html

Ovo je naravno uvijek bolje napraviti na svježoj instalaciji, ali i meni se nedavno vrti po glavi da si prebacim Users i ProgramData na drugi disk.

tumbs up autoru za trud.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Relocate

Da li je princip isti,odnosno kako to funkcionise na Visti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Relocate

RANT: Sretan korisnik Norton Ghots alata vec ohoho godina i imam image-a praticija sa sistemima koji ce svijetlo dana opet ugledati nikad i zato vas pozivam na svecano nastavljanje tradicije sitnicarenja i kompliciranja jednostavnih stvari kao npr. 1. pakiranje ovakvih rjesenja u komercijalne svrhe. 2. Certifikati za obavljanje i najmanje komercijalne informaticke djelatnosti. 3.... 4. Profit!!! 

Jer ruku na srce kmh kmh kmh uz sav chaff po ekranu tesko da ce ovakvi detalji sa cli groteskom moci izbjeci snobovske komentare metuzalema poput mene. Moje isprike...

 

ON TOPIC: Jedno pitanje, jedan vic i jedna zagonetka...

Pitanje: Ja nemam pojma... Imate li vi? Kako ne sitnicariti i komplicirati jednostavne stvari uz obavezno zaboravljanje najvaznije komponente svakog informatickog sustava i / ili balkanskog pira! Incest, vatreno oruzje, alkohol i prtljaznike pune maraka. Jer ne zaboravi postovani netizenu sto sjevnu ocima slucajno preko ovoga post-a haha jesam te?

Vic: Os jos jedan?

Zagonetka: Ako dva psa laju i jedan pocne mijaukati. Sto ce o njima misliti macka? Ona inace povremeno i sama zna zalajati ali samo kad je nitko ne cuje.

 

<bliss>

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 8:16 (Veseli_Debeljko).
14 godina
offline
Re: Windows 8 Relocate
dalibor.kum.markovic kaže...

Da li je princip isti,odnosno kako to funkcionise na Visti?

Ja sam na windows 7 userse prebacio na drugi disk tako da odes u user folder i svaki system folder unutar (my music pictures itd) kliknes desni klik > properties i odaberes tab location i tamo samo zamjenis C:\Users sa slovom diska na kojem oces da ti folder bude lociran.. i to e to.. tako mozes probat i na visti ja mislim da je isto.

Veseli_Debeljko kakav je to post? 

Jos nemam svoj potpis :(
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 8:44 (Encyanix).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Relocate

Treba mi nesto konretnije, tipa ovoga sa Win7, jer imam potrebu da prebacim Program Data, kao i Program Files...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 Relocate

Slusaj za programdata neznam proguglaj malo.. a za program files nemas sta prebacivat.. samo kad instaliravas neki program/igricu promjenis path sa c:/ u slovo diska na koji oces instalirat.. tako ti ja uvjek si namjestim npr. D:/Program Files/Battlefield 3 :D

Jos nemam svoj potpis :(
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Windows 8 Relocate

Ne razumijem svrhu prebacivanja Program Files na drugi disk. Za profile mi je jasno, mada ne i za kućne korisnike (roaming profiles, anyone?), backup je ionako potreban, seljenje na drugi disk ne rješava problem.
Može li mi netko pojasniti zbog čega bi migrirao Program Files na drugi disk? 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Relocate
Pa primera radi, dva hd-a od po 160 GB, i ako zelim da instaliram mnogo igrica,programa, nebitno, onda mi taj od 160 gb nece biti dovoljan za normalan rad, pa program files i program data prebacujem na hd2. Ili je bolje raditi nesto preko RAID-a? Ako neko ima predlog, dobrodosao je...
16 godina
offline
Re: Windows 8 Relocate
dalibor.kum.markovic kaže...
Pa primera radi, dva hd-a od po 160 GB, i ako zelim da instaliram mnogo igrica,programa, nebitno, onda mi taj od 160 gb nece biti dovoljan za normalan rad, pa program files i program data prebacujem na hd2. Ili je bolje raditi nesto preko RAID-a? Ako neko ima predlog, dobrodosao je...

Ako ti treba 160 GB program i igara odjednom, onda kupiš 500 GB HDD za takvo što. Mada, nisam siguran kome treba toliko programa i igara.
Svrha mi nije jasna, da, OK, može se, ali mi je nejasan razlog.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Relocate
Ja to rjesavam na sljedeci nacin: u program files ide samo ono sto koristim 100% vremena ( tipa office, mail, programi za pregled i obradu slika, utility i sl). Igre (koje i zauzimaju gomilu prostora) idu na zasebnu particiju. C disk mi ne prelazi 90gb. Page file na c je fixni 2gb, a dinamicki je na drug(im) particijama/diskovima.

Mislim da sam negdje citao da nije pametno program files seliti, pogotovo nakon sto se sustav koristi vec neko vrijeme jer poneki programi pamte put gdje su instalirani a ne koriste sistemske varijable.

Po meni ok je preseliti users (i program data). I to se da napraviti relativno bezbolno, a moze se osloboditi dosta prostora (zbog npr prelaska na ssd).
Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend ----- | -----
15 godina
offline
Re: Windows 8 Relocate
Father_Dougal kaže...
..

Ako ti treba 160 GB program i igara odjednom, onda kupiš 500 GB HDD za takvo što. Mada, nisam siguran kome treba toliko programa i igara.
Svrha mi nije jasna, da, OK, može se, ali mi je nejasan razlog.

-svrha/razlog? {#} ...

 

- recimo 'optimalno' iskorištavanje raspoloživog mjesta na hddu. .. jer user u pravilu kroz neko vrijeme posrče cijeli internet + igre.. i ne ostane dovoljno mjesta da bi OS normalno 'disao'. Ako se OSovoko-aplikacijski dio izolira, userski se odvoji particija, ... na koju može puniti proizvoljno bez utjecaja na rad OSa. U slučaju kad je userska particija puna to je to, dok sys.particija tak dođe u probleme npr tempovi i swap, update... = raspad.

-to je vrlo dobar razlog odvajanja, kao i na većini linux distri (defaultna podjela na root+home), uz lakše održavanje u slučaju npr clean instala (nema potrebe kopirati-vraćati).. itd.

-uz to da hddovi rastu (kapacitetom) pa se podjela ne odnosi jednako na 80GB-250GB-1TB hdda, ali sys zahtijevi OSa se ne mijenjaju. (hint i SSD je sličan razlog). npr 100GB za OS, 400GB za user.

 

-uz temu, nema potrebe kemijati s userskim folderima jer se to može lakše (desni klik), dok je za programfiles također nepotrebno ako korisnik zna odabrati npr D: za instalaciju igre. Ovim načinom se samo taj dio konkretizira. Inače je 'pametnije' ostaviti na defaulnom mjestu (ovo 'pametnije' uzeti s rezervom jer nema konkretnog objašnjenja.. recimo da danas tako tvrdim, sutra možda promjenim iskaz {#}).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice