Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 352.885
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
16 godina
online
Windows 11 - općenito

Ova rasprava (o win HR tipkovnici, o win na HR vs win na ENG) se neprestano ponavlja u ovoj temi (ili je to bilo u Windows 10 temi?) i uvijek zavrsi nigdje...za cca pola godine opet ce se vodit ista rasprava sa istm ljudima...nevjerojatno...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...

Mislim da je svaka daljnja rasprava o ovome nepotrebna.

Skoro svaka rasprava s tobom završi ovako ili na sličan način. Da mi te je jednom upoznati.

4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
djigibao kaže...

Ova rasprava (o win HR tipkovnici, o win na HR vs win na ENG) se neprestano ponavlja u ovoj temi (ili je to bilo u Windows 10 temi?) i uvijek zavrsi nigdje...za cca pola godine opet ce se vodit ista rasprava sa istm ljudima...nevjerojatno...

 

 Pa kada ima ljudi koji ne vole svoj materinski jezik. Jedno je ekipa koja svakodnevno radi u međunarodnom okruženju, a drugo obožavatelj jedne domaće mobilne mreža. Dajte, javite Microsoftu da ukine svu podršku za tipkovnicu i jezik sučelja da jednom završimo s time.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Mislim da je svaka daljnja rasprava o ovome nepotrebna.

Skoro svaka rasprava s tobom završi ovako ili na sličan način. Da mi te je jednom upoznati.

Znaš kako se kaže, pametniji popušta!

zelenapaprika kaže...
djigibao kaže...

Ova rasprava (o win HR tipkovnici, o win na HR vs win na ENG) se neprestano ponavlja u ovoj temi (ili je to bilo u Windows 10 temi?) i uvijek zavrsi nigdje...za cca pola godine opet ce se vodit ista rasprava sa istm ljudima...nevjerojatno...

 

 Pa kada ima ljudi koji ne vole svoj materinski jezik. Jedno je ekipa koja svakodnevno radi u međunarodnom okruženju, a drugo obožavatelj jedne domaće mobilne mreža. Dajte, javite Microsoftu da ukine svu podršku za tipkovnicu i jezik sučelja da jednom završimo s time.

Windows na engleskom = mrzitelji svega hrvatskog. Treba zakonom zabranit sve jezike u Hrvatskoj osim hrvatskog, zucneš li riječ na engleskom, goli otok!  

 

I nije mobilna mreža nego POKRETNA mreža! Pričaj hrvatski!

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2022 11:29 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Mislim da je svaka daljnja rasprava o ovome nepotrebna.

Skoro svaka rasprava s tobom završi ovako ili na sličan način. Da mi te je jednom upoznati.

Znaš kako se kaže, pametniji popušta!

zelenapaprika kaže...
djigibao kaže...

Ova rasprava (o win HR tipkovnici, o win na HR vs win na ENG) se neprestano ponavlja u ovoj temi (ili je to bilo u Windows 10 temi?) i uvijek zavrsi nigdje...za cca pola godine opet ce se vodit ista rasprava sa istm ljudima...nevjerojatno...

 

 Pa kada ima ljudi koji ne vole svoj materinski jezik. Jedno je ekipa koja svakodnevno radi u međunarodnom okruženju, a drugo obožavatelj jedne domaće mobilne mreža. Dajte, javite Microsoftu da ukine svu podršku za tipkovnicu i jezik sučelja da jednom završimo s time.

Windows na engleskom = mrzitelji svega hrvatskog. Treba zakonom zabranit sve jezike u Hrvatskoj osim hrvatskog, zucneš li riječ na engleskom, goli otok!  

 

I nije mobilna mreža nego POKRETNA mreža! Pričaj hrvatski!

Nije potrebno ništa zabraniti. Samo ti pišem / kažem da ljudi u drugim državama više koriste, a time i cijene, lokalizirane verzije Windowsa i Officea od nas. Kod nas se uvijek nađe netko kome je prijevod loš, sve mu je smiješno i sl. Prejadno. Tvoj komentar me podsjeća na Index i 24sata.

 

 

14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Posljednjih sat vremena se borim sa vračanjem desktop ikona i teksta u normalne vrijednosti i nikako da mi uspije...
Naime igrao sam se sa veličinom ikona, fonta i mjerila (scale) da si namjestim kako želim ikone i text  i nekaj se zmrdalo.

Ono kad jednom klikneš na neku ikonu na desktopu i označiš ju, ta sjena je u širinu bila velika ko 4 ikone i nikako da ih zbog toga normalno posložim... sve sam probao namještati sa desnim klikom, restartao PC, cak sam izbrisao icon catche ali ništa nije pomoglo, vjerojatno neki bug.

 

Naposlijetku sam našao 

koji mi je pomogao rješiti problem koji je u biti bio u pogrešnim vrijednostima "icon spacinga" pa eto...ako netko ima ili će u budučnosti imati taj problem, riješiti ćete ga na način objašnjen u videu ( u biti jako jednostavno ).

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Windows 11 - općenito

Jel netko vec dobio (2022 update)?

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 7:12 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

 Edition Windows 11 Home
Version 22H2
Installed on ‎9. ‎6. ‎2022.
OS build 22622.598
Experience Windows Feature Experience Pack 1000.22634.1000.0

4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito

 Ne. Moj laptop ionako službeno ne podržava Win 11, pa niti nisam očekivao da će se pojaviti u Windows updateu.

 

Pa sam s Microsoftovih stranica skinuo cijeli ISO (5.1GB) i instalirao ga preko postojećih 21H2 Win 11. Instalacija je odmah prepoznala da nešto već postoji instalirano i ponudila mi update na najnoviju verziju i očuvanje instaliranih aplikacija i postojećih fileova. I sve je prošlo ok. Tako da sada imam 22H2 Win 11. Međutim, prvi cumulative update za 22H2 Windowsi nisu htjeli instalirati, pa sam ga instalirao ručno preko Windows cataloga, a onda su Windowsi ipak htjeli nakon toga instalirati ponovno tu istu zakrpu ali su onda odustali (!) i javili da nema novih zakrpa. No, sada sve radi kako treba.

4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Posmatrač kaže...

 Edition Windows 11 Home
Version 22H2
Installed on ‎9. ‎6. ‎2022.
OS build 22622.598
Experience Windows Feature Experience Pack 1000.22634.1000.0

 Tvoj je Home, moj je Pro.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 19:36 (zelenapaprika).
9 godina
offline
Windows 11 - općenito

Hmm... stigao update i neocekivani problemi

Windows se podigne i smrzne (blue screen) i tako iznova i iznova. 

Riješio da sam morao bios resetirat na default 

cpu i rami su bili pod everclockom ali dosad je radilo savrseno 🤔

 

AMD Ryzen™ R7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Extrime kaže...

Hmm... stigao update i neocekivani problemi

Windows se podigne i smrzne (blue screen) i tako iznova i iznova. 

Riješio da sam morao bios resetirat na default 

cpu i rami su bili pod everclockom ali dosad je radilo savrseno 🤔

 

 Ista stvar se meni desila, 4 različita bsod, memory managment, IRQL, network driver nešto. U safe mode je išao normalno.

 

Napravio backup biosa, pa resitiro bios na tvorničke. Windows se upalio.Nakon toga

vratio isti profil natrag u bios i nakon toga se pali normalno..

 

Čuda jedna..

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.9.2022 22:21 (ivicask).
16 godina
offline
Windows 11 - općenito

Jel netko zna kako iz File Explorera maknuti "Home" i "One Drive" ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Instalirao sinoć ovu nadogradnju. Nekih kozmetičkih novosti ima, taskbar je i dalje katastrofa, dapače vizualno još i gori,  pa i dalje koristim program StartAllBack da mi izgleda kao što je nekad izgledao. Folderi su opet postali "šareni" tj imaju preview slika i ikona koji se nalaze u njemu. Task manager je konačno potamnio i ponešto je redizajniran, ali sam očekivao puno više. Windows Explorer se isto nešto promijenio, obećali su tabove, koji se nakon instalacije ne pojave, ali mogu se dobiti ako se prate upute s ovog linka. I ono najgore, dojma sam da mi je sve sporije za nekih 10-20%. Sada više nisam pametan...da li MS stvarno ide u pogrešnom smjeru ili je problem u mojem predpotopnom računalu s četvrtom generacijom Intel icore procesora i grafičkim procesorom iz 2017...(specifikacije pod Moj PC). Imam osjećaj kao da se nekako grafika "znoji" sve to učitati, mada ne vidim nikakvo opterećenje GPU-a.

Sve u svemu, nisam zadovoljan, windows 11 me još jednom razočarao!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Koji pak sad klinac... 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
BlackMoon kaže...

Instalirao sinoć ovu nadogradnju. Nekih kozmetičkih novosti ima, taskbar je i dalje katastrofa, dapače vizualno još i gori,  pa i dalje koristim program StartAllBack da mi izgleda kao što je nekad izgledao. Folderi su opet postali "šareni" tj imaju preview slika i ikona koji se nalaze u njemu. Task manager je konačno potamnio i ponešto je redizajniran, ali sam očekivao puno više. Windows Explorer se isto nešto promijenio, obećali su tabove, koji se nakon instalacije ne pojave, ali mogu se dobiti ako se prate upute s ovog linka. I ono najgore, dojma sam da mi je sve sporije za nekih 10-20%. Sada više nisam pametan...da li MS stvarno ide u pogrešnom smjeru ili je problem u mojem predpotopnom računalu s četvrtom generacijom Intel icore procesora i grafičkim procesorom iz 2017...(specifikacije pod Moj PC). Imam osjećaj kao da se nekako grafika "znoji" sve to učitati, mada ne vidim nikakvo opterećenje GPU-a.

Sve u svemu, nisam zadovoljan, windows 11 me još jednom razočarao!

 Ja ne vidim nikakvu razliku između 10 i 11. Start se može podesiti u postavkama da bude skroz ljevo kao i na 10.

 

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ponudio mi danas free update na win 11...

A ja bas nekako nisam lood za mjenjanjem stvari..

 

Pa me zanima vi koji imat win11, dal da updateam?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ako ti PC podržava sve zahtjeve, nadogradi, mada bi ti savjetovao čistu instalaciju
Jedino u slučaju da tratiš dragocjeno vrijeme igranjem, onda nemoj…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
andi.cro kaže...

Koji pak sad klinac... 

 

 imam isti problem al s drugim update-om. 

so far, so good.
14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
@blackmoon

nisam vise hardcore gamer al se tu i tamo poigram..Tako da cu zaobići u sirokom luku . nego mozete li meni glupanu rec sta je 11 donjela toliko novo i revolucijalno da bi osli s 10ke?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
R3nchi kaže...
@blackmoon

nisam vise hardcore gamer al se tu i tamo poigram..Tako da cu zaobići u sirokom luku . nego mozete li meni glupanu rec sta je 11 donjela toliko novo i revolucijalno da bi osli s 10ke?

 Novi wallpaper. :)

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Upravo nadogradio sa desetke, prošlo brzo i bezbolno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ja nadaogradio, ima već neko vrijeme samo zato što uvijek želim imati "latest updates", ni zbog čega drugoga...
Uglavnom zadovoljan, problemčiće uspijevam riješiti...

 

Jedna preporuka svima koji se odluče za nadogradnju... NE FORSIRAJTE UPDATE !!!

Kad vam dođe i ako vam dođe kroz standardni update bilo šta, onda nadograđujte, nemojte forsirati ako vam ne dođe kroz standardan update jer je moguće da vaš hardware nije kompatibilan sa nečime pa će biti večih problema!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

nadogradio sa w10, za sada sve ok, povukao hrpu updatea, vidjet ćemo kako će biti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ico2005 kaže...

nadogradio sa w10, za sada sve ok, povukao hrpu updatea, vidjet ćemo kako će biti

Nema do svježe instalacije, onda si siguran da je sve u redu i ne moraš se pitati da li je upgrade prošao čisto, ne moraš se pitati da li su ostali kakvi ostaci od prijašnje instalacije, ne moraš se pitati ako dođe do kakvoga problema u budućnosti da li je to zbog nadogradnje, ne moraš se pitati da li bi svježa instalacija možda radila brže od nadogradnje. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 13:45 (Valentin17).
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ne pada mi na pamet sve isnatlirati iz početka, imam tridesetak igara na kompu :D

Nadogradio u roku pola sata zajedno sa skidanjem windowsa, sve prošlo savršeno i sve radi savršeno. Sami windowsi su i responzivniji od desetke i imam osječaj svejže instalacije. Ništa ne opterečujekomp "u prazno" i sl.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

možda, jednom, za to trebam bit posebno raspoložen jer mi se ne da sve slagat ispočetka

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
forumaš kaže...

Bome tebi sa tvojih čak šest SSDa bome nije lako. Ja imam server koji stvarno radi nešto pa ih imam četiri. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Planiram napraviti reinstal Windows 10 Pro na Windows 11 Pro (clean install), da li ta licenca će važiti kod unosa za ključ?

Izbacujem HDD i stavljam SSD.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
David87 kaže...

Planiram napraviti reinstal Windows 10 Pro na Windows 11 Pro (clean install), da li ta licenca će važiti kod unosa za ključ?

Izbacujem HDD i stavljam SSD.

- w11=w10 .. jednom aktiviran key je bindan za mbo-id, automatika prvim spajanjem na ms server aktivira licencu.

- Drugi način je korištenjem ms-acc-logina.

.. za install ostavi prazno (''nemam key''..) ili ako baš želiš utipkavati, no to možeš bilo kad, lakše je u win copy-pasteati itd.

- treći način, kopiranje licence 'ručno' ... s install medija pokreneš ghaterosstate.exe (32-64bit.. ovisno o ...) no nepotrebno, tj kao neki backup ali već je dovoljno provjereno da prvi način radi godinama i da ručno nema potrebe.

 

-ekšli, veći problem ima juzer kad želi promjenu licence s home na pro.. pogotovo s kupljenim-predinstaliranim win, tad prednost ima bios-key a automatika obavi sve tj juzer ni nema neki izbor, pa mora naknadno kemijati brisanjem-odjavom i reaktivacijom pro licence. Pro može aktivirati pro i home, home samo home, bilo bi logično da tad pro key overida home, no ms uvjek nešto spetlja pa je obrnuto no na kraju je opet sve ok. Davno je bilo normalno npr w7 ako na home unesemo key za pro win sve obavi automatski, doda pro opcije kao user, jer je ekšli sve tu identično za home-pro samo isključeno-diseblirano no to je iz vremena ručnog unošenja keya dok sad automatika prva obavi recimo pogrešno..

 

-kao i 'četvrti' način, bez aktivacije-keya.. win radi, key nije preduvijet, nema triala, ograničenja .. osim customizacije desktopa i upozorenja pa juzer ne mora previše brinuti o keyu ili ako nešto neće nazove ms-800-300300 i s agentom riješi.

 

.. ili prevedeno, ne moraš brinuti o keyu, radit će, ne unosi key.. tek kad to moraš tad radiš nešto ručno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice