Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

poruka: 14
|
čitano: 5.419
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

Imam računalo i kad sam instalirao windows 10 jednostavno mi nije preko cijelog ekrana, nego imam 2 crne crte s lijeve i desne strane. Pokusavao sam ici u display ali nemam nigdje za promjenit rezoluciju. Takoder mi ni search tj trazilica ne radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra

-driver.. a ostalo ovisi o ispravnosti installa i računala, postavkama svačemu npr yogurt.

-druga stvar je i opcije (češće na tv) sklairanja 1:1 ili omjer.. kao i koji ulaz, koji kabel-standard-ograničenja itd.

 

+ po slici-pozadine je noviji build, vjerojatno nedojstaje driver za stariju vga, tek tad su omogućene sve rezolcije + dodatne opcije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 16:55 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

Moguce da je do drivera. Imam radeon r7 200 series graficku, jel ima neko link za drivere il to jer ja se u to ne razumijen bas.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

Gleter u ruke i razvuci ga od ruba do ruba .

 

Problem je u driveru 90%, traži drivere na službenim stranicama proizvođača grafičke.

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

Evo instalirao sam neki Amdov program koji se zove AMD catalyst control center i valjda je updatalo drivere ali meni je jos uvijek isti problem. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra
Raven13 kaže...

Evo instalirao sam neki Amdov program koji se zove AMD catalyst control center i valjda je updatalo drivere ali meni je jos uvijek isti problem. 

 TAmo gdje ti pise da je zaslon tv promijeni na drugu opciju... Ako imas prikopcan tv ili neki drugi externi display iskljuci ga dok ne podesis taj.....

15 godina
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra

-tv?

-tv nije monitor, drugačiji defaulti.. + vga analogni, ovisi o kombinaciji opcija, možeš ako tv ima postavke na njemu podesiti scaling ili u driveru, ili-ili jedan ili drugi uređaj će skalirati sliku, ali tv nije monotor i nema sve kombinacije rezolucije-refersha + tad obično u opcijama imaš dodatne koje trebaš omogućiti (jer ne mora raditi.. kao sigurno..).

-ovisi i o fromatu ekrana (omjer, 3:4, 16:9..) uvjek imaš dio crnog ruba ili dio koji je izvan vidljivog .. ili pan&scan fit koji stisne-rastegne, odreže i sl.

-TV je u tome drugačiji od monitora, tv uvjek sliku malo uveća, izvan vidljivog ekrana tako da se ne vidi rub (tv-smetnje..) dok monitor radi od ruba-do-burba i ako izlazi izvan tad možda ne vidiš npr start meni..

-plug&play detektira mogućnosti uređaja ako je komptibilan i što uređaj javi da podržava, samo to driver tad omogući... ali vga-grafička/driver ugl mogu više kombinacija.

-možda je porblem adapter/konverter tj tad ovisiš o tome što porpušta ili blokira tj standardu kojeg dio između možda ograničava kao karika u lancu, ako npr koristiš dvi-to-vga..

 

+ edit.. i nije isto ako koristiš jedan ili više monotora, tj ovisi o ograničenjima (pa i cijeni) .. npr ako je slika duplirana-klonirana tad je ograničena rezolucija na onu koju podržavaju oba monitora kao zajednički nazivnik. Drugo ograničenje je (novac-klasa) sami izlazi koji mogu i ne moraju podržavati više istovremenih signala npr možda može jedna vga i jedan dvi ali ne znače oba istovremeno na dva izlaza itd. itd.. i u pravilu starije vga su ogarničene na 2-3 monitora, novije 3-4.. dok skuplje mogu više, jeftinije manje i to proizvođač namjerno ograniči u opciji drivera.. (jer i to se prodaje) čak kad chip podržava sve dok je driver isti za seriju vga i samo o(ne)mogući ono što (ne) dozvoljava..

 

+ podešavaj u CCC-u, desni klik na monitore.. clone-dual-primarni-sekundarni itd.. ovisno što je spojeno i što podržava bit će vidljivo ali nema po meniju nego tek na desni klik sličice monotora..

 

+ ti pokušavaš s laptopa/mobilni.. i tad imaš ograničenje same vga-mogućnosti, da bi imao sve podržane rezolucije trebaš prebaciti na single, tj tad se ne koristi ekran laptopa.. ali i to ovisi o opciji u dirveru koja ne mora postojati tj laptop je ipak uređaj kojeg je netko složio i 'zapečatio' tj nije usporedivo s PC-desktopom + s drugim vga-karticama i mogućnostima. Integrirana grafika u laptopu (starije) nije tako moćna kao danas.. + danas su drugi monitori-rezolucije-omjeri i danas je lako preko hdmi spojiti tv dok u doba analognog to nije bilo tako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 11:33 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

Foru je u tome što imam monitor samsung syncmaster 2223nw a ne TV, a imam opciju TV ili kompozitni. Gdje da nađem drivere za to jel ima neko link? Kd uprem kompozitni ista stvar bude.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 11:34 (Raven13).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra

-nema 'driveri za to'.. tj driver je jedan (ok ima i još jedna verzija, quadro-fire mod chipa za opengl appse.. nekad se to radilo lemilicom na kartici, zaključano..).

 

-taj monitor podržava 1680x1050 (16:10), svi rade na 60hz..

-svaka druga rezolucija može biti crno..

-u monitoru potraži ima li opcije skaliranja, tj na analognom ulazu to ugl može, dok digitalni nema te opcije, pošto koristiš vga-analogni trebalo bi biti (ako monitor ima opciju, pixel 1:1 i sl.), najčešće kao autofit tj paljenje-detektiranje i sam se podesi..

-vga-driver ovisi o starosti i klasi-snagi ne mora uopće podržavati takvu rezoluciju jer nije tad bila standardna, tj vega-vesa-rezolucije kao 1024x768 ili 1280x1024.. ne mora nuditi npr 1600-ništa. možda najbliža 1440 ili probaš neku zajedničku koja će ostati u 16:10 omjeru, tj pošto ta rezolucija nije 'normalna' barem manji gubitak-crni rub.. i tad opcije skaliranja možda pomognu pa možda će bolje skalirati automatika monitora ako mu pošalješ npr 1024x768.. ili 800x600 (blizu x2..).

 

to je problem tehnologije prije desetak godina i početaka standarada, prelaz analogno na digitalno.. i neke stvari ne možeš bolje nego zajednički nazivnik.

 

-alternativno, bootaj neki linux-live, ne ovisi o ažuriranom driveru tj prilagodit će automatika rezoluciju i kad vidiš tad zaključiš što je moguće dobiti pa ako je to bolje tek tad pokušavaš u win s ccc driverom kemijati (npr noviji driver-catalyst.. ili stariji ako to nudi.. a to ovisi o starosti vga i verziji win npr xp-w7-w10 i supportu proizvođača pa tek kad se sve poklopi imaš izbor ili npr biti na xp win da bi to radilo jer za w10 možda proizvođač nije updejtao ccc za tu seriju tj to se desi svakih nešto godina da se jednostavno prekida support i noviji driver je samo za novije vga..).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra
Raven13 kaže...

Foru je u tome što imam monitor samsung syncmaster 2223nw a ne TV, a imam opciju TV ili kompozitni. Gdje da nađem drivere za to jel ima neko link? Kd uprem kompozitni ista stvar bude.

 što ti piše pod monitors u device manageru?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra
Raven13 kaže...

Moguce da je do drivera. Imam radeon r7 200 series graficku, jel ima neko link za drivere il to jer ja se u to ne razumijen bas.

 Koji točno model? Da li možda imaš APU tj. procesor sa integriranom grafikom?

Raven13 kaže...

Evo instalirao sam neki Amdov program koji se zove AMD catalyst control center i valjda je updatalo drivere ali meni je jos uvijek isti problem. 

Instalitaj ove drivere jer mi se čini da ovo što si instalirao je prastaro.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r7-series/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-250

Odaberi WHQL verziju, skini i instaliraj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 13:34 (Everest.the.Yeti).
15 godina
offline
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra
Everest.the.Yeti kaže...
Raven13 kaže...

Moguce da je do drivera. Imam radeon r7 200 series graficku, jel ima neko link za drivere il to jer ja se u to ne razumijen bas.

 Koji točno model? Da li možda imaš APU tj. procesor sa integriranom grafikom?

Raven13 kaže...

Evo instalirao sam neki Amdov program koji se zove AMD catalyst control center i valjda je updatalo drivere ali meni je jos uvijek isti problem. 

Instalitaj ove drivere jer mi se čini da ovo što si instalirao je prastaro.

https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-r7-series/amd-radeon-r7-200-series/amd-radeon-r7-250

Odaberi WHQL verziju, skini i instaliraj.

 -može instalirati samo driver koji pordžava HW.. tj to je driver za nove vga, ne za stare, mobilne itd.. tj driver je vjerojatno ograničen na neku staru ccc verziju do 8 i sl.

tj treba potražiti pod legacy.. ali tad win ima posljednji-noviji dirver pa je uzaludno-problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekrana

Evo instalirao sam neki driver i dosla mi je opcija da promjenim rezoluciju i sad sve štima.

Hvala vam svima na pomoci i lijep pozdrav!

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 10 se nije razvukao preko cijelog ekra
Raven13 kaže...

Evo instalirao sam neki driver

Kakav je to "neki driver"? To neka nova vrsta drivera za koju ja iskreno još nisam čuo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 16:53 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice