Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.611
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
4 godine
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Meni trajalo dva sata preko Update Assistanta.

 Marko, sunce moje žarko!? Svaki kumulativni update traje više od ovog Spring Updatea! Meni je odradio za minutu i nije ništa pošemerio, niti kreirao windows.old folder. Ne znam šta su uopće dodali ili promijenili...

 Gotovo ništa:

Here’s what Microsoft’s John Cable says we should expect:

 

Windows Hello Multicamera Support: When you have both an external and internal Windows Hello camera on your PC, you can now set the default camera as your external camera. Windows Hello is used for signing into PCs.

 

Windows Defender Application Guard Performance: Microsoft has sped up WDAG, a feature that lets administrators configure applications to run in an isolated, virtualized container for security. Microsoft says opening documents, in particular, should be faster.

 

WMI Group Policy Performance: Microsoft has improved Windows Management Instrumentation (WMI) Group Policy Service (GPSVC) and made it perform more quickly “to support remote work scenarios.”

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Pregledaj Program Files, %appdata% i %programdata% kao što je Djigi rekao. Također, ne bi bilo na odmet da provjeriš i registry; otvori tražilicu i napiši VirtualBox, te obrišeš pronađeno.

 

Drivere od VirtualBoxa možeš pronaći s Autoruns programom.

 Sa Autoruns programom mi nije našlo ništa od VirtualBox-a a još mi izbacuje da moram obrisat VirtualBox.

Kad idem na registry nade mi jedan fajl VirtualBox-a ali mi njega ne dozvoljava obrisati....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Jesi počistio registry i sve mape koje sam ti napisao?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Jesi počistio registry i sve mape koje sam ti napisao?

 jesam ali u registry mi da jedan fajl virtualboxa tj prona]e ga i njega mi neda obrisat...

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pokreni regedit kao administrator i probaj onda.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Pokreni regedit kao administrator i probaj onda.

 Da. pakao uninstalla aplikacija kod windowsa traje i dalje, bez obzira na verzije, nadogradnje etc...dok god postoji retardirana registry baza, nema potpune uninstalacije na windowsima. Znači, šta manje toga probavati, šta manje instalirati programe iz znatiželje, koristiti samo ono što ti treba. Windows je najgori i najkompliciraniji OS ikad napravljen, uvijek bio i biti će.

 

Taj registry unos mu radi probleme i aktivan je. Ne može ga izbrisati jednostavnim pokretanjem regedit alata "as admin", već mora pojedinačno klikati na svaku stavku, foldee i podfoldere, i davati "odobrenja" samom sebi. Izgleda retardirano i prilično dosadno, zna dugo potrajati. ali nema drugog načina riještit se tog ključa. Ovaj je registarski "pakao" Microšrot uveo od windowsa 7 i zakomplicirao iskusnijim korisnicima život!

 

Revo Uninstaller je jedan pokvareni i ucjenjivački program koji u free verziji ne radi apsolutno ništa korisno, što ne bi mogao napraviti s ugrađenim uninstallerom. Jedina korist je njegova profi verzija koju, naravno, morate platiti, tj njegova mogućnost tzv. praćenja instalacije.

Tada snima sve čime je program koji instalirate uspio zasrati OS, uključujući registry ključeve, sprema sve u jedan log, na koji se pozove pri deinstalaciji. Naravno, sve ono što je dotični program naknadno kreirao tijekom korištenja, bilo po folderima, bilo po registry bazi, a nije zapisano u spomenuti log, ostati će nakon deinstalacije....

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 1:17 (BlackMoon).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Pokreni regedit kao administrator i probaj onda.

 ništa nije pomoglo, nego sam noćas išao reinstalirat Windowse i sad je nadogradnja prošla preko Asistenta. 

No sad imam novi "problem" ... ne vidim onu vremensku prognozu lijevo od datuma i sata i one vijesti... 

kako sad to namjestiti. ....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

To će se samo pojaviti nakon nekog vremena. To je testna mogućnost i ne pojavljuje se svima odmah.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

To će se samo pojaviti nakon nekog vremena. To je testna mogućnost i ne pojavljuje se svima odmah.

 Hvala još jednom na trudu i pomoći tebi i kolegi djigibao 

7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Nadam se da sam na pravom mjestu, treba mi mala pomoć.

Instalirao sam preko Epic-a NBA 2k21. Igra ima oko 90GB.

Nije ni se svidjela (lažem, nemam kontroler da je igram), pa sam je deinstalirao ali sam primjetio da je ostalo nekih min. 20-30GB podataka od nje na disku.

Ne znam kako da ih uklonim, ne mogu da nađem. Čistio sam %temp% i %appdata% ali bez rezultata.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 19:46 (Xeox2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Xeox2 kaže...

Program files, program data.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jel netko imo problem da mu poceo duze ucitavati onaj welcome screen odjednom i da ga je rjesio? Prije mi nije ni sekundu bio na njemu sad po minutu cekam, pogledo sam koji updati se spominju da bi mogli poremetiti to al nemam niti jedan instaliran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
@ Xeox2: Postupi kako kaže Valentin, i pregledaj još jednom user/appdata foldere i podfoldere. Obrati pozornost na folder documents, tu igre znaju ubacivati postavke i check pointove.
Pogledaj da li ti je uključen System Restore, ako jeste, isprazni ga, isključi i ponovno uključi… možeš se na kraju pomoći i nekakvim cleaner-om, ali pazi što radiš…
I jedan savjet: Ako se voliš igrati, spoji još jedan nesistemski disk, možeš ga registrirati kao primarni ili sekundarni i na njega instaliraj igre. Ako ti je stalo do brzine, poželjno je da bude SSD.
I još nešto: Da ti se uz igru nije i još nešto instaliralo mimo tvoje volje?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 23:13 (BlackMoon).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pokušao sam se malo "igrat" da dobijem prikaz "News and Interest" pošto mi ga nema ali nažalost bez rezultata. Išao sam po videu iz priloga.. pa ako netko ima ideju kako dobit taj prikaz, bio bi zahvalan.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
R4zOR229 kaže...

Jel netko imo problem da mu poceo duze ucitavati onaj welcome screen odjednom i da ga je rjesio? Prije mi nije ni sekundu bio na njemu sad po minutu cekam, pogledo sam koji updati se spominju da bi mogli poremetiti to al nemam niti jedan instaliran.

 

Pa meni se znalo događati u zadnjih tjedan dana da mi stoji na "Wellcome" screen" i vrti ukrug...

 

onda sam povaginio, digao admin prompt i oderao:

 

sfc /scannow

 

(našao neke greške i ispravio) a zatim

 

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

i restartao i nema toga

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

Pokušao sam se malo "igrat" da dobijem prikaz "News and Interest" pošto mi ga nema ali nažalost bez rezultata. Išao sam po videu iz priloga.. pa ako netko ima ideju kako dobit taj prikaz, bio bi zahvalan.

 

Već sam ti napisao; ne postoji način kojim ćeš natjerati Windowse da to prikažu. Iz Microsofta su rekli da tu opciju sporo puštaju svim korisnicima. Tako da, jednom će se pojavit; osim ako nisi koristio nešto za blokiranje telemetrije (O&O ShutUp10 recimo blokira te mini nadogradnje što Microsoft šalje).

 

I stvarno ne znam što si se toliko zapalio za taj dodatak? To je smeće koje uopće ne radi kako treba. Čak ni vremenska prognoza nije točna jer se aplikacija i stranica ne ažuriraju u isto vrijeme. To je prva stvar koju uklanjam s taskbara.

 

 

 

Btw ni u ludilu ne pokreći kojekakve programe/skripte koje si vidio u random YouTube videozapisima. Programi su u većini slučajeva maliciozni, a .bat skripte mogu izazvati ogromnu štetu ako ih ne znaš provjeriti. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel netko imo problem da mu poceo duze ucitavati onaj welcome screen odjednom i da ga je rjesio? Prije mi nije ni sekundu bio na njemu sad po minutu cekam, pogledo sam koji updati se spominju da bi mogli poremetiti to al nemam niti jedan instaliran.

 

Pa meni se znalo događati u zadnjih tjedan dana da mi stoji na "Wellcome" screen" i vrti ukrug...

 

onda sam povaginio, digao admin prompt i oderao:

 

sfc /scannow

 

(našao neke greške i ispravio) a zatim

 

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

i restartao i nema toga

 I meni je naslo nekakve errore i popravilo, napravio sam i ovaj restorehealth al nista ista stvar je i dalje.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

da li su svi driveri ok, jesi provjerio Device Manager?

 

stavi da ti ne updatea sam drivere...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Već nekoliko dana imam problem sa instalacijom uptatea H202 il kako se već zove.Uglavnom,instalacija mi se već 3x zaustavila na 61% i ne prolazi dalje.Ima li netko sličan problem i kako ga je riješio?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...

da li su svi driveri ok, jesi provjerio Device Manager?

 

stavi da ti ne updatea sam drivere...

 Sta bi tocno trebao gledati u device manageru? Pogledao sam sad nabrzinu nevidim nigdje one zute oznakice s usklicnikom il nes slicno...

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

pa to...

 

iako, probaj u Event Vieweru pregledati greške, možda nanjušiš ako te neka komponenta zeza, pa njene zadnje drivere skinuti - i onemogućiti Windowsima da skidaju i stavlkjaju "svoje" drivere...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
@ Xeox2: Postupi kako kaže Valentin, i pregledaj još jednom user/appdata foldere i podfoldere...

Pogledao sam sve (bar se nadam) ali neuspješno. 50GB je negdje nestalo.

Ali nema veze, svakako je vrijeme za reinstall Win10.

5 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Xeox2 kaže...
BlackMoon kaže...
@ Xeox2: Postupi kako kaže Valentin, i pregledaj još jednom user/appdata foldere i podfoldere...

Pogledao sam sve (bar se nadam) ali neuspješno. 50GB je negdje nestalo.

Ali nema veze, svakako je vrijeme za reinstall Win10.

 Ne moze toliko prostora nestati....

Skini https://www.jam-software.com/treesize_free pa vidi gdje ti je toliki prostor....

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hvala, riješeno. Dobar program.

Neki fajlovi su bili u nekom Epic folderu koji nisa mogao prije da nađem.

5 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Xeox2 kaže...

Hvala, riješeno. Dobar program.

Neki fajlovi su bili u nekom Epic folderu koji nisa mogao prije da nađem.

 Meni je ustedio puno zivaca.... Pogotovo na desktopu gdje djecaci stalno nesto instaliraju i temp folderi rastu exponencijalnom brzinom pa mi SSD jednom mjesecno zavrsi u crvenom....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Baš tako...SSD je čudo. Imam osjećaj da se duplo brže puni od HDDa :D

7 godina
offline
Windows 10 - općenito
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam jedan problem koji ne znam riješiti pa pitam za pomoć ovdje.

Imam jednoga prijatelja koji nekada mora pisati tekst na ruskom jeziku, instalirao sam mu rusku tipkovnicu, ali problem je sljedeći,

on na tipkovnici stisne npr. slovo P, računalo napiše rusko slovo S.

Ne znam kaj da napravim da kad stisnem na tipkovnici slovo P, da on i napiše ruski P, radi se o windowsu 10 za svim nadogradnjama.

Ruski pravopis sam instalirao, nije pomoglo.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

lajout ovisi o fizičkom rasporedu tipki.. npr qwertz(y) ili dvorak.. tj ne znam napamet za ruski, pa primjer njemačkog, npr švicarski raspored je 'bolji' tj eu i ostalo kao decimalni zarez na num.. slično kao što eng može biti usa-uk-itd..

 

+ zgodno, upali virtualnu tipkovnicu i sve vidiš.. tj tad će ti biti jasnije bar u početku gdje je koja tipka + tražiti bolji raspored.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2021 19:55 (ihush).
4 godine
offline
Windows 10 - općenito

Ah, kakav osjećaj.

 

Nakon 5-6 godina ponovno sam instalirao Win 10 od nule. Nisam morao, ali se nekako nakupilo raznog smeća i ostataka raznih aplikacija. Sada se lakše diše.

 
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice