Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.412
|
čitano: 3.652.219
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Tommy_123 kaže...

Dajte mi recite, da li je pametno placati internrt bankarstvom preko windows 10ke? Posto Microsoft sakuplja podatke.

Pametno je jednako kao i sa bilo kojim drugim Windowsom ili OS-om ili uređaju uostalo sva ona priča oko ovoga: 

https://insider.windows.com/Home/TermsOfUse

jeste da isti ti koji su igli frku nisu do kraja ni pročitali. Na kraju krajeva da ti netko i uzme te šifre i passworde koje kucaš morao bi hackirati sam Microsoft. Na kraju krajeva Microsoft nije Apple koji se čas diže čas spušta (čitaj kako šta prodaje), i da netko može primjerice ukrasti te šifre olako, vrlo vjerojatno bi mogao i sam izvorni kod Windowsa ukrasti iz Redmonda. Zato no sikiriki, ako ti TP radi kako treba, radi sa njim i do sada što si radio.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...
djigibao kaže...

Uređivano: Sređen bug za nedostatak riječi, ali kroz regularan Windows Update u Update and recovery u PC settings a ne kroz onaj Preview builds tako da u ovom trenutku ne klikćo ja na Preview builds dok je sve kako treba.

Meni je sinoć to bilo u Preview build, zato sam stavio tako. Hvala na infu, promijenio sam da ne bude zabune.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 23:17 (WackyZG).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
WackyZG kaže...
* * *

Uređivano: Sređen bug za nedostatak riječi, ali kroz regularan Windows Update u Update and recovery u PC settings a ne kroz onaj Preview builds tako da u ovom trenutku ne klikćo ja na Preview builds dok je sve kako treba.

Meni je sinoć to bilo u Preview build, zato sam stavio tako. Hvala na infu, promijenio sam da ne bude zabune.

Nema više nikakvih ni Buildova ni Updateova, vrag mi nije dao mira dok nisam provjerio. I meni se ništa nije downloadovalo, samo je duuugo (možda sat ne više) provjeravao i onda kada me je pitao želim li instalirati sada ili za 1h (može se tamo naštimati) ja sam odmah instalirao i onda je instalacija trajala duže nego čista instalacija 8, 8.1 i TP raniji od ovog 9860.

I konačno mi je drago da ovaj način nadogradnje (jest da je testni i koliko testni kunić sam bio i sam sam se uvjerio) radi kako treba a ne onaj retard kada je sav Windows trpao u nekakav Windows.old folder (gdje nađoše extenziju .old i to na folder bog im pamet dao {#} ).

15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Envy kaže...

I konačno mi je drago da ovaj način nadogradnje (jest da je testni i koliko testni kunić sam bio i sam sam se uvjerio) radi kako treba a ne onaj retard kada je sav Windows trpao u nekakav Windows.old folder (gdje nađoše extenziju .old i to na folder bog im pamet dao {#} ).

Hmmmm... ne bih se složio da nema Windows.old foldera. Meni se kreirao... ali s čudnim vremenom... jutros u 9:56. Dok sam bio na poslu. Tako da... provjeri da li se i tebi pojavio.

windows.old windows.old
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
WackyZG kaže...
Envy kaže...

I konačno mi je drago da ovaj način nadogradnje (jest da je testni i koliko testni kunić sam bio i sam sam se uvjerio) radi kako treba a ne onaj retard kada je sav Windows trpao u nekakav Windows.old folder (gdje nađoše extenziju .old i to na folder bog im pamet dao {#} ).

Hmmmm... ne bih se složio da nema Windows.old foldera. Meni se kreirao... ali s čudnim vremenom... jutros u 9:56. Dok sam bio na poslu. Tako da... provjeri da li se i tebi pojavio.

Jest i meni je kreiran ali kod mene teži preok 4,2 GB ima preko 83.000 fajlova u 18.000 foldera, i vidim čak jedan fodler i RecoveryImage oko 2,7 GB... pobrisat ću to sve sutra (ali prvo malo provjeriti za što sve koji služi).

Ali dobro je da su i mislili na taj aspekt da se Windowsi mogu vratiti.. ali u svakom slučaju sa mog računara 'leti' sutra odmah. Sad odo nastaviti raditi.

 

Uređiavno: Ne volim nikako nadogradnje ali kada su rekli da neće biti ISO sa novi Build (iskreno daj bože da bi se nakanio da ga instaliram samo zbog Adobe i Autodeskovog paketa) probao sam. Sve što sam do sada probao radi kako treba.

 

l.p.

 

Uređivano: Meni je kreiran: ‎23. ‎oktobar ‎2014, ‏‎2:44:26. Sad je li ovo 2:44am (pm nije sigurno jer sam Windows instalirao dva sata od kada mi je brat došao sa posla tj oko 17h)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 0:05 (Envy).
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ako netko ima instalaciju u VHDu, zaboravite na instalaciju ovog builda... Jednostavno neće.

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Ako netko ima instalaciju u VHDu, zaboravite na instalaciju ovog builda... Jednostavno neće.

Da, baš interesantno. {#}

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Mislim se skinuti windows 10, pa me zanima ima li kakvih komplikacija pri instalaciji i imate li možda neki savjet oko instalacije i prelaska sa w8 na w10?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
fico ipo kaže...

Mislim se skinuti windows 10, pa me zanima ima li kakvih komplikacija pri instalaciji i imate li možda neki savjet oko instalacije i prelaska sa w8 na w10?

Ako pitaš, onda ne diraj.

 

Ovo je Technical Preview i puno stvari može poći krivo. Alpha build koji koristiš na vlastitu odgovornost.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Evo jedan kratki video o tim novinama u zadnjem build-u.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

lists some issues with the build:

  • In some places the UI design has gone "backwards" temporarily while we're working on the final experiences. For example in this build we know that it's harder to join a Wi-Fi network. We'll make changes to fix that later.
  • Another example of some UI "roughness" is sometimes Internet Explorer glyphs look garbled and items on the Start menu might disappear. Not everyone will see this, it depends on your display driver. We have a fix for this one coming soon.
  • Some machines may wake up and not go back to sleep properly.
  • Microsoft Solitaire and Mahjong games are broken in some cases and won't launch.{#}
  • When using 2 external monitors over Display Link, you may get a blue screen when you undock. This does not appear to be an issue when using just 1 external monitor. A fix for this one is in the works too
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
fico ipo kaže...

Mislim se skinuti windows 10, pa me zanima ima li kakvih komplikacija pri instalaciji i imate li možda neki savjet oko instalacije i prelaska sa w8 na w10?

Jedini i najbolji savjet koji ti mogu dati prilikom instalacije Windowsa TP jeste da radiš čistu instalaciju (tj. na čisto formatiranu C particiju, dakle važne podatke spremi ili na neke externe diskove ili na druge particije.. znaš i sam) i to sa DVD medija. I to pod uslovm da si lud kao mi ostali, koji beta OS-ove koriste kao jedini sistem. Iskreno meni je i stabilniji i bolji od Windows 8.1.

 

Inače razlika u odnosu na TP naspram 8.1 slična je kao razlika između 8.1 i 8. Dakle doveden je stari klasični meni koji opet nije do kraja upotrebljen. U svakom fodleru kada listaš u Star Meniju one All Programse primjerice Google Earth, Winamp, Google Chrome, nigdje nećeš vijdeti Uninstal taj i taj program. Nego ćeš opet morati otići u Add and Removes Programs i tamo ga skloniti.. Ali taj star menu meni pruža samo da lakše prvi put napravim prečicu na Metro 2x2 ili 4x4 cm i nakon toga više nikada ne odem na All Proram pa da listam i da pokrenem taj program.

Dakle ako nemaš na stotine programa, nekih utilitija, koje ne želiš an Metro UI potreba za klasičnim Start Menijom je besmislena.. jer ja lično nogo brže kliknem na Google Earth ikonu koja je veličine 4x4cm nego da listam po All Programs, ušteda je 5-rostruka u vremenu i to pod uslovom da mi taj program nije zakačen za Taskbar, onda ne viim nikave potrebe za bilo kakvim Start menijem, bilo kasični bilo Modern UI.

 

Ostale razlike su (ako ti šta znače) jeste da sada svaku Mdoern UI aplikaciju možeš pokrenuti u prozoru. U novom buildu imaš i Notification centar, jako dobro se integrira sa ostalim programima, primjerice uTorrentom, Skypom, Poštom, tako da ako si jednom propusito da vidiš koje si filmove skinuo sa torrenta ne moraš paliti torrent iz taskbara, nego jednostavno pogledati u Notification centru.

 

Notification centar uredno obavještava da torrent radi punom parom. Notification centar uredno obavještava da torrent radi punom parom.
 

 

Tako da 8, 8.1, TP sve su to nijanse, i ako daš šansu tim OS-ovima u odnosu na 7-cu možda će ti se integracija svega i svačega unutar jednog okruženja i svidjeti, meni je legla k'o kec na desetku, jednostavno me OS natjerao da učim nove tipkovničke kratice i time svakako efikasniji u svakodnevnom radu.

13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jel moguće isključiti updateove (nemam flat internet)?

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

9860 očajan boot time, preporučam ne updateati.

Na starijoj verziji sam imao oko 20 sec(bez SSD-a!), sad je preko minute.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
yeo kaže...

9860 očajan boot time, preporučam ne updateati.

Na starijoj verziji sam imao oko 20 sec(bez SSD-a!), sad je preko minute.

Tipično...

 

To je alpha build, što si očekivao? Mene nebi ni najmanje čudilo da se boota 5 minuta ili da se jednom prilikom uopće ne boota.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...
yeo kaže...

9860 očajan boot time, preporučam ne updateati.

Na starijoj verziji sam imao oko 20 sec(bez SSD-a!), sad je preko minute.

Tipično...

 

To je alpha build, što si očekivao? Mene nebi ni najmanje čudilo da se boota 5 minuta ili da se jednom prilikom uopće ne boota.

Šta ste se svi uhvatili "to je alpha, to je beta, to je ne dovršeni proizvod", koristim od Developer Preview 8-ce, i kako su se koji Buildovi smjenjivali tako sam i ja smjenjivao Windowse.

Prvi ili drugi Build 8-ce mi se dizao za cca 10 sekundi, maximalno, kakvih 20 i na obično 8 godina starom HDD-u. Isto i sa 8.1, a i sada ovaj TP, doduše možda malo duže, kratko imam ovaj TP, a još kraće ga gasim.

Sve mi radi kako treba, ali bukvalno sve, nemam nikavih zamjerki na OS. Sad komotno mogu reći da na mom stroju ovaj Build 9860 sa svih zakrpama stabilniji je od SVIH dosadašnjih Windowsa koji su izdati kao gotovi proizvodi (pa prvi XP je bio najveća koma od svih Windowsa) - a gle čuda - to je rani alpha build.

 

Ajmo redom nek se javi tko ga je instalirao, i kome radi da vidim šta nije u redu? Pričajte!

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Tony1999 kaže...

Jel moguće isključiti updateove (nemam flat internet)?

Nisam siguran ali iz ove slike mislim da ne. Ispravite me ako griješim.

 

Windows update, zasivljen odabir kada želimo da radimo update. Windows update, zasivljen odabir kada želimo da radimo update.
Dakel na slici se vidi da se ne može birati kada će se Update izvšriti. Također sa slike me upućuje na Izjavu i zaštiti privatnosti, možda tu piše nešto više:

http://windows.microsoft.com/hr-hr/windows/preview-privacy-statement

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 22:28 (Envy).
16 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ima fora, neki kolega je kačio (ne znam radi li i u ovom buildu):

 

gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Ivan(4) kaže...

Ima fora, neki kolega je kačio (ne znam radi li i u ovom buildu):

 

gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates

Moguće, evo slike sa Builda 9860, pa nek vidi da li se može tu šta uraditi. Ja nečačkao. Meni je više zanimljivo da neke stvari (ili kodovi, blokovi OS-a nazovite to kako hoćete) povlače još od Windowsa XP.

 

Uređivano: Može se naštimati samo omogućiti na drugom prozoru i dole postaviti na vrijednost 5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 22:57 (Envy).
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

-prva strana teme sum.. gpo gpedit.msc

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...

-prva strana teme sum.. gpo gpedit.msc

Tačno ima, ali tko će čitati iz početka (doduše novajlije koje su u ovom podforumu trebali bi) dogurali smo do Builda 9860 {#}

16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ako netko želi napravit ISO od win 10 build 9860 evo dobar tutorijal.

 

For users who have recently decided to install Windows 10 after build 9860 has been released, it doubles the amount of work they have to do and a huge waste of their time - installing build 9841 first via the public ISO image and then updating it with a large 2 to 3 GB download which takes forever to install and can sometimes even fail to upgrade your OS. So for those who want to perform a clean install of Windows 10 build 9860, here are the instructions on how they can build a standalone ISO image themselves and install it.

 

http://winaero.com/blog/get-iso-image-for-windows-10-build-9860-for-a-clean-install/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
yeo kaže...

9860 očajan boot time, preporučam ne updateati.

Na starijoj verziji sam imao oko 20 sec(bez SSD-a!), sad je preko minute.

Ne bih se sa tobom složio. Evo ti moj boot (upravo snimio malo prije, i vidio da ima još neki Update), ništa ni brže ni manje nego na 8 ili 8.1 na mojoj preko 7 godina starijoj konfiguraciji.

 

 

Dakle kao što možeš vidjeti od trenutka kada se klasični dio odradi (prastari BIOS) prođe oko 8-9 sekundi prije no što se pojavi dio za ukucavanje korisničkog profila, i onda nakon kucanja šifre ide jednako brže ako ne i brže.

 

Uređivano: Sinoć mi je kolega probao na UEFI Biosu, Haswellov CPU, 4 GB RAM-a, SSD disk, i kaže od pritiska na tipku za paljenja na kućištu do desktop ekrana 5 sekundi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.10.2014 14:24 (Envy).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Kako instalirati Win 10 TP na drugi HDD ,napravljene dvije particije?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
polori kaže...

Kako instalirati Win 10 TP na drugi HDD ,napravljene dvije particije?


Kao i svaki drugi Windows.

 

Izbriši prvu particiju, ili pomakni te dvije particije i ostavi 60-80 GB free na početku diska, napravi dvd ili usb, ISKLJUČI ostale diskove i instaliraj Windowse.

Kasnije možeš složiti dual boot sa EasyBCD-om ili Visual BCD-om.

 

Priključi natrag drugi disk, instaliraj programe.

 

EDIT:

 

Kak maknuti ovo go*no?

Jednostavno, ne dopušta to ni ''pravom'' Administratoru, a ne mogu ništa naći u Group Policy Editoru.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 22:51 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Imam jedan dosta velik problem. Svaki put kad palim pc pojavi se proces store broker i uzima 50% cpu-a uvijek i kad killam proces opet se pojavi nakon nekog vremena. Pojavio se prvi put kad sam instalirao windows 10

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
EDIT:

 

Kak maknuti ovo go*no? Jednostavno, ne dopušta to ni ''pravom'' Administratoru, a ne mogu ništa naći u Group Policy Editoru.

Probaj sa gpedit.msc -> Comp. Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components - > Windows Media Player -> Prevent Media Sharing

My name is Legion... For we are many!
16 godina
online
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
antimon95 kaže...

Imam jedan dosta velik problem. Svaki put kad palim pc pojavi se proces store broker i uzima 50% cpu-a uvijek i kad killam proces opet se pojavi nakon nekog vremena. Pojavio se prvi put kad sam instalirao windows 10

Koji proces? .NET ima neki proces koji se odradi nakon instalacije frameworka, služi za optimizaciju njegovog rada i treba ga prosto pustiti da se izvrti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sum_of_all_fears kaže...

Probaj sa gpedit.msc -> Comp. Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components - > Windows Media Player -> Prevent Media Sharing

Media Sharing je disablean na ovom PC-u, ali ga ne mogu disableati na ''zoran0002'', jer je to kućni server.

Međutim, isto to sam bez problema mogao maknuti u prvom buildu. Koji je sad k***c?!

 

I još jedna stvar:

Ovo je počelo iskakati na svakom loginu, i povezano je s ''OneDrive for Business'', koji uopće nije instaliran!
Niti ima bilo kakav proces u Startupu.

Zato, ako netko zna, otvoren sam za sve prijedloge. {#}

 

Ukratko: na ovom buildu svako malo neko sra*e! Kad će više novi build? {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 18:46 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
* * *

 

Ukratko: na ovom buildu svako malo neko sra*e! Kad će više novi build? {#}

Build 9865 je prestavljen prekjuče na TechEd Europe konferenciji u Barceloni a da li i kada će stići do nas Insidera, to se još ne zna. (Nije ti na odmet da u PC Settings pa po Update postaviš na Fast kada su u pitanju Builodovi.

 

Tvoja druga slika me buni jer ja nisam vidio OneDrive for Bussiness nego OneDrive Pro, možda imaš Office 2013 sa ugrađenim SP-om u instalacijskom fajlu ili ne hm.. ne znam kod mene je ovaj drugi naziv.

 
Kod mene sve ok sa 9860 čak sam i ovo pročitao iako sam to tek u novom Buildu mogao da osjetim poboljašnja za dual monitore na istom stroju tako stoji ovdje: "Belfiore showed off how testers soon will be able to snap multiple applications side-by-side across multiple monitors. (With Build 9860, testers got the ability to move apps across multiple monitors.) He also demonstrated some new trackpad gestures that will be coming to Windows 10."

 

Uostalom evo i link pa pogledaj:

http://www.zdnet.com/microsoft-opens-up-about-more-windows-10-preview-features-in-the-works-7000035146/ 

 

Uređivano: Mene zanima kako upasti u ove plave skupove, predpostavljam da ako nisam u Redmontu da nemam neke veće šanse:

 

http://az648995.vo.msecnd.net/win/2014/10/Ring2.png

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 22:02 (Envy).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice