Sinkronizacija datuma fajlova izmedju 2 foldera

poruka: 4
|
čitano: 2.191
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Sinkronizacija datuma fajlova izmedju 2 foldera

Bok

Zanima me postoji li alat za Windowes 11 (ili cmd  prompt) koji bi mogao napraviti sync dva direktorija i izmjenu datuma (Touch) modifikacije fajla u desnom folderu prema fajlovima u lijevom?
Naime zbog prirode posla trebam znati kad je koji fajl kreiran. Nakon batch otptimizacije brda PDF-ova i slika svi optimizirani fajlovi su dobili isti datum.
Ideja je da napravim komparaciju s folderom u kojemu su neoptimizirani fajlovi koji bi Touch komandom prenio datume na optimizirane fajlove.

 

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Sinkronizacija datuma fajlova izmedju 2 foldera

Možda FreeFileSync

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sinkronizacija datuma fajlova izmedju 2 foldera

Da ponovo sve iskopiraš iz početnog foldera

Za ubuduće, ako hoćeš kopirati samo novije datoteke, može se koristiti xcopy (xcopy /D /Y /R source destination) i staviti je da se pokreće kao skripta

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sinkronizacija datuma fajlova izmedju 2 folder
On ne želi kopirati novije fajlove. On ima dva foldera sa istim fajlovima, u jednom je mijenjao fajlove i time im je promijenio vrijeme te želi da taj izmijenjeni fajl ima vrijeme koje ima takav fajl u drugom folderu. Ja bih to za uraditi jednom izlistao sadržaj prvog foldera u fajl i preuredio taj fajl u bat fajl tako da se komandom promijeni vrijeme u drugom folderu.
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice