Kako do brzih windowsa? zaključana tema

poruka: 70
|
čitano: 15.912
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako do brzih windowsa?

evo ne da mise spavat pa hoču još malo ubrzati windowse, ali ne nalazim više načina i ono što nađem ne usudim se.

Pa evo me ovdje da otvorim temu za sve one koji mijenjaju postavke svog windowsa kako bi on radio brže.

iznjet ču stvari koje sam ja napravio u svojoj visti i sedmici ( solidna a ne dobra konf ) i u koje sam sigoran da nebi trebalo bit problema,

pa molim sve koji znaju neke pouzdane tweakove da nadopune ovu temu

prije ovih izmjena vista mi je počela štekat pri 10 oj pokrenutoj aplikaciji, od pritiska power dugmeta do normalnog rada na desktopu prošla je minuta i nekih 20 sec,

nakon izmjena solidno radi pri 25oj pokrenutoj aplikaciji (programi tipa solidworks,autocad,virtualdj,adobe audition...), od power dugmeta do normalnog rada desktopa prođe 30-40 sec i sve što pokrečem i otvaram, prozori doslovno lete...

 

što sam napravio?

 

ISKLJUČIO:

uac

autotuning level

hibernaciju

 

POGASIO SERVISE:

Application Layer                          Disturbed Trans                                            Terminal Services

Background Intelligent                 Network List ( net i dalje radi )                      Disturbed Link

Computer Browser                       Network Location ( net... radi )                      Windows Time ( sat i dalje radi )

Cryptographc                               Program Compatibility( pro svi rade )             Problem Report

Offline Files                                   Netlogon (net i dalje radi )                            Windows Erroe Repo

DFS Replication                             IPSec Policy                                                   Windows defender

Diagnostic Policy                          Remote Acces Com                                         Windows Media Player Network sharing...

Readyboost                                 Remote Registry                                             Security centar

Fax                                               Smard card                                                    Windows Update

Human Interface                         Windows backup                                          

IKE and Authip                            Secondary Logon

IP Helper                                      Shell Hardware

KtmRm                                        Print Spooler( printer neče više radit)

Server                                          Windows Image

Workstation                                Tabled PC Input

 

U startup pustio samo:

audio i video drivere

msn

 

U boot options namjestio broj procesora i ramove.

U advanced Options stavio maximalnu ram memoriju računala i umjesto 30 sec boota stavio 5

Pojačao maximalno portove prema modemu

Promijenio u cmd global kako bi net brže radio

Limit Reservable Bandwidth postavio iz disable na 0

kod interneta postavio brisanje temporary files

 

U registry editoru:

Prefetcher postavio na 3

Ubrzao gašenje procesa

Maknuo sve nepotrebne dll-ove iz memorije

stavio procese windowsa u memoriju

maknuo popis sa recent documents

 

čistim registry sa reg winner, registry first aid, i error repair pro, a windowse sa advanced system care pro

antiviruse i firewalle ne koristim nikakve

aero i sve efekte sam pustio uključene.

 

rezulatai su 50% brži windowsi u svim pogledima

i 15% brži internet

 

šta sam izgubio?

printer, fax, skener, update, restore system point i mislim neke network postavke oko spojenih računala, koje ne koristim...

 

Molim vas. ako imate bilo što što mislite da može ubrzati windowse, podijelite..

 

 

 
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
Ja sam kupio novi komp :)
15 godina
neaktivan
offline
Kako do brzih windowsa?

Dali se te postavke mogu primjeniti i na sedmici? 

Dr. za postavljanje glupih pitanja...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

Stavi si REACTOS onda.To ti je samo shell bez svih tih piz.arija i još koješta drugo. Smijeh

AMD Phenom x3 710 @ x4 10 / MA770-UD3 / Corsair 4x2GB 800 / Gainward 275 gtx GS / 2x 500GB Samsung F3 RAID 0 / LC 650W v2.3 / Samsung T260HD
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
xilC kaže...

Dali se te postavke mogu primjeniti i na sedmici? 

po meni sedmica je ništa drugo nego vista bez bugova i sa manje servisa, tako da se mogu primjenit svakako

14 godina
neaktivan
offline
Kako do brzih windowsa?

a iste idu i na xp, osim globala u cmd i nema toliko servisa za gašenje

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

Nadam se da znas da tvoje misljenje i stvarno stanje stvari ne moraju biti isti?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...

Nadam se da znas da tvoje misljenje i stvarno stanje stvari ne moraju biti isti?

drugo je moje mišljenje a drugo činjenica da sam isprobao navedeno na svim verzijama windowsa

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
arpeggios_from_hell kaže...
logic kaže...

Nadam se da znas da tvoje misljenje i stvarno stanje stvari ne moraju biti isti?

drugo je moje mišljenje a drugo činjenica da sam isprobao navedeno na svim verzijama windowsa

a i ako si kupio novi kom ne znači da imaš gore verziju windowsa koja radi bolje od bilo koje naše

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

Cinjenica da se na win 7 i visti mogu iskljuciti isti servisi ne znaci da su to isti windowsi kao sto si rekao u prvom dijelu recenice. Upravo preda mnom je lap na kojem je strucnjak iskljucivao servise i podesavao da mu sve brze radi pa mu vec treci put u par mjeseci radim reinstalaciju.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...

Cinjenica da se na win 7 i visti mogu iskljuciti isti servisi ne znaci da su to isti windowsi kao sto si rekao u prvom dijelu recenice. Upravo preda mnom je lap na kojem je strucnjak iskljucivao servise i podesavao da mu sve brze radi pa mu vec treci put u par mjeseci radim reinstalaciju.

nije to zbog isključenih servisa...

meni vista radi več godinu dana savršeno kraj ovakvih postavka...

jedino ako ti je taj stručnjak ugasio servis koji nije trebao ugasit..

a ako radiš treči put reinstalaciju, stručnjak je isključio servise prvi put, šta je bio problem drugi i treči put?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

Pa to sto je "strucnjak". To je problem.

A to sto tebi vista radi savrseno opet ne govori nista  u prilog da je win 7 isti kao vista.

Meni je vista na lapu radla sporo do bola a win 7 radi bolje od xpa koji su radili savrseno. Znaci  da vista i win 7 nisu isti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 19:57 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...

Pa to sto je "strucnjak". To je problem.

A to sto tebi vista radi savrseno opet ne govori nista  u prilog da je win 7 isti kao vista.

Meni je vista na lapu radla sporo do bola a win 7 radi bolje od xpa koji su radili savrseno. Znaci  da vista i win 7 nisu isti.

nisu doslovno isti ali su isti

razlika im je ista kao razlka između windowsa xp i windowsa xp SP3

tj, microsoft je umijesto vistinog SP3 izbacio windows 7 i promijenio desktop okruženje i stavio novo ime,

a sve to zato jer je vista bila popljuvana sa strane korisnika i svi su koristili xp, tako da im ime vista SP3 nebi puno poboljšalo polulaciju, a jednim dobrim service packom mogli su od viste učiniti ono što mi imamo danas na računalu sa win 7

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

I sve ovo su cinjenice zasnovane na cemu? Tvom isprobavanju svih verzija windowsa?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...

I sve ovo su cinjenice zasnovane na cemu? Tvom isprobavanju svih verzija windowsa?

gledaj, ova tema je napravljena da si pomognemo međusobno ubrzati windowse, a ne da puštaju svoje glupe komentare neki noobovi koji tri puta formatiraju windows u mjesec dana jer se neznaju služiti istim

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
arpeggios_from_hell kaže...
logic kaže...

I sve ovo su cinjenice zasnovane na cemu? Tvom isprobavanju svih verzija windowsa?

gledaj, ova tema je napravljena da si pomognemo međusobno ubrzati windowse, a ne da puštaju svoje glupe komentare neki noobovi koji tri puta formatiraju windows u mjesec dana jer se neznaju služiti istim

Za tvoju informaciju ja formatiram drugome i to radim za pare i vrlo dobro znam sta radim a ja svoje kompove formatiramjednom godisnje ako i to. A sta je tvoja izjava da je win 7 ista kao vista jer si ti isprobao sve verzija nego glupavi komentaru kojem svoje licno misljenje prodajes kao cinjenicu. Da pazljivo citas vidio bih da sam i rekao da strucnjaku formatiram windowse a ne sebi.

16 godina
offline
Kako do brzih windowsa?

Advanced System Care bilo koja verzija je skroz nepotrebna i nema koristi od tog uopce i jos kad pogledas reputaciju te firme svasta .Treba itekak spomenut da su  decki iz Iobit firme pokrali Malwarebytes tj njihovu datoteku gamadi ali se to otkrilo ipak fala bogu pa to sve onda govori o njima obrukali su se totalno i srozali ionak ne bas velik ugled do daske.Smijeh Uglavnom treba ih zaobilazit u sirokom luku i sve njihove programe, a kaj tek reci za ovaj Error Repair Pro obican laznjak ili Fraud Tool koji pronalazi cega nema zapravo WOT kaze sve samo treba citat i nema frke. Pa ne mos tak djelit savjete i jos preporucivat nist koristi programe drugima da si poboljsaju windowse svasta za nepovjerovat.Nevinašce

 

http://www.iobit.com/advancedwindowscarepro.html

http://www.error-repair-pro.com/

 

 

 

http://www.mywot.com/en/scorecard/iobit.com

http://www.mywot.com/en/scorecard/error-repair-pro.com

 

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...
arpeggios_from_hell kaže...
logic kaže...

I sve ovo su cinjenice zasnovane na cemu? Tvom isprobavanju svih verzija windowsa?

gledaj, ova tema je napravljena da si pomognemo međusobno ubrzati windowse, a ne da puštaju svoje glupe komentare neki noobovi koji tri puta formatiraju windows u mjesec dana jer se neznaju služiti istim

Za tvoju informaciju ja formatiram drugome i to radim za pare i vrlo dobro znam sta radim a ja svoje kompove formatiramjednom godisnje ako i to. A sta je tvoja izjava da je win 7 ista kao vista jer si ti isprobao sve verzija nego glupavi komentaru kojem svoje licno misljenje prodajes kao cinjenicu. Da pazljivo citas vidio bih da sam i rekao da strucnjaku formatiram windowse a ne sebi.

da dobro znaš šta radiš i toliko se razumiješ u windowse znao biš da win 7 nije ništa više nego prerađena vista,

a sistem kao servisi i kompletan os su identični.

a ako formatiraš win za pare, neznam koliko para uzmeš za klik na dva dialoga u live cd-u. nemoj kvariti ovu temu, ko što sam rekao napravljena je da si međusobno ubrzamo računalo, ako nemaš šta u vezi teme reči, nemoj ni komentirati..

ako budem zahebo win gašenjem servisa javit ču ti da mi ga formatiraš, imaš neku firmu ili si lokalni instaler windowsa?

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
rambox kaže...

Advanced System Care bilo koja verzija je skroz nepotrebna i nema koristi od tog uopce i jos kad pogledas reputaciju te firme svasta .Treba itekak spomenut da su  decki iz Iobit firme pokrali Malwarebytes tj njihovu datoteku gamadi ali se to otkrilo ipak fala bogu pa to sve onda govori o njima obrukali su se totalno i srozali ionak ne bas velik ugled do daske.Smijeh Uglavnom treba ih zaobilazit u sirokom luku i sve njihove programe, a kaj tek reci za ovaj Error Repair Pro obican laznjak ili Fraud Tool koji pronalazi cega nema zapravo WOT kaze sve samo treba citat i nema frke. Pa ne mos tak djelit savjete i jos preporucivat nist koristi programe drugima da si poboljsaju windowse svasta za nepovjerovat.Nevinašce

 

http://www.iobit.com/advancedwindowscarepro.html

http://www.error-repair-pro.com/

 

 

 

http://www.mywot.com/en/scorecard/iobit.com

http://www.mywot.com/en/scorecard/error-repair-pro.com

 

 

 

za error repair neznam, ali advanced system care je jedan od boljih programa ako se koristi PRO verzija, a ti se malo bolje informiraj o str www.mywot.com, napravit ču i ja stranicu na kojoj ču reči da widows 7 nevalja, hočeš li ga obrisat i stavit ponovo xp?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

Opet svoje misljenje poturas kao cinjenicu. Zasto je tvoje misljenje vaznije od tvog. Ja kazem da su windowsi 7 drugaciji od viste. Ti si ih pisao pa znas? Kakav klik ili dva u kakvom live cdu? O cemu pricas. Ja ne kvarim temu vec ti pricas gluposti. Zabranjeno je da kazem da pricas gluposti? Daj neki relevantan link gdje pise to sto ti tvrdis ili se tvoje msljenje ne smije dovesti u pitanje? Imam li pravo upozoriti da su tvoji savjeti opasni za windowse? To je off topic?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...

Opet svoje misljenje poturas kao cinjenicu. Zasto je tvoje misljenje vaznije od tvog. Ja kazem da su windowsi 7 drugaciji od viste. Ti si ih pisao pa znas? Kakav klik ili dva u kakvom live cdu? O cemu pricas. Ja ne kvarim temu vec ti pricas gluposti. Zabranjeno je da kazem da pricas gluposti? Daj neki relevantan link gdje pise to sto ti tvrdis ili se tvoje msljenje ne smije dovesti u pitanje? Imam li pravo upozoriti da su tvoji savjeti opasni za windowse? To je off topic?

kakva dva klika - klik na particiju i install now, to ti radiš za pare.

moji savjeti ne mogu shebat windowse, več če onemogučit kao što sam naveo help and support, update, fax, printer, scanner, network, media sharing, security centar, defender

a ti ako si tolka faca pokaži što če moji savjeti shebat na windowsima osim gore navedenog

14 godina
neaktivan
offline
Kako do brzih windowsa?

nauči čitat, ovo nisu savjeti več sam rekao "ovo sam ja napravio na svom pc, ako ima tko da zna još neki tweak neka ga komentira"

a ti si taj noob koji se je našao pametovat, ti si napisao servise za microsoft pa znaš da če isključivanje servisa "windows Time" shebat računalo

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
arpeggios_from_hell kaže...
logic kaže...

Opet svoje misljenje poturas kao cinjenicu. Zasto je tvoje misljenje vaznije od tvog. Ja kazem da su windowsi 7 drugaciji od viste. Ti si ih pisao pa znas? Kakav klik ili dva u kakvom live cdu? O cemu pricas. Ja ne kvarim temu vec ti pricas gluposti. Zabranjeno je da kazem da pricas gluposti? Daj neki relevantan link gdje pise to sto ti tvrdis ili se tvoje msljenje ne smije dovesti u pitanje? Imam li pravo upozoriti da su tvoji savjeti opasni za windowse? To je off topic?

kakva dva klika - klik na particiju i install now, to ti radiš za pare.

moji savjeti ne mogu shebat windowse, več če onemogučit kao što sam naveo help and support, update, fax, printer, scanner, network, media sharing, security centar, defender

a ti ako si tolka faca pokaži što če moji savjeti shebat na windowsima osim gore navedenog

Kako se ubrazvaju windosi kad iskljucis printer? Ocigledno nista bitno na njima ne radis cim ti printer ne treba. Ne treba ti mreza. Ne treba ti scaner. Ne treba ti update. Ne treba ti defender. A kolika sma ja faca necu ti dokazivati jer si svojim postom pokaza kolika si ti faca i da ti komp ne sluzi ni za sta produktivno. Instalacija windowsa podrazumijeva puno vise od dva klika ali kako ces ti to znati kad ti sve gasis. I instalacija se ne radi sa live cda vec sa bot cd-a. Ni to ne znas. Puno sam ja veca faca nego sto ces ti ikad biti. I ovaj tvoj post ide na HOS. ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
logic kaže...
arpeggios_from_hell kaže...
logic kaže...

Opet svoje misljenje poturas kao cinjenicu. Zasto je tvoje misljenje vaznije od tvog. Ja kazem da su windowsi 7 drugaciji od viste. Ti si ih pisao pa znas? Kakav klik ili dva u kakvom live cdu? O cemu pricas. Ja ne kvarim temu vec ti pricas gluposti. Zabranjeno je da kazem da pricas gluposti? Daj neki relevantan link gdje pise to sto ti tvrdis ili se tvoje msljenje ne smije dovesti u pitanje? Imam li pravo upozoriti da su tvoji savjeti opasni za windowse? To je off topic?

kakva dva klika - klik na particiju i install now, to ti radiš za pare.

moji savjeti ne mogu shebat windowse, več če onemogučit kao što sam naveo help and support, update, fax, printer, scanner, network, media sharing, security centar, defender

a ti ako si tolka faca pokaži što če moji savjeti shebat na windowsima osim gore navedenog

Kako se ubrazvaju windosi kad iskljucis printer? Ocigledno nista bitno na njima ne radis cim ti printer ne treba. Ne treba ti mreza. Ne treba ti scaner. Ne treba ti update. Ne treba ti defender. A kolika sma ja faca necu ti dokazivati jer si svojim postom pokaza kolika si ti faca i da ti komp ne sluzi ni za sta produktivno. Instalacija windowsa podrazumijeva puno vise od dva klika ali kako ces ti to znati kad ti sve gasis. I instalacija se ne radi sa live cda vec sa bot cd-a. Ni to ne znas. Puno sam ja veca faca nego sto ces ti ikad biti. I ovaj tvoj post ide na HOS. ;)

da zahtjeva puno više od dva klika, to si dobro rekao, zahtjeva treči klik i unos ključa, a to nemože svatko.. sorry što ne cijenim tvoje sposobnosti...

printer mi netreba kao ni fax ni to, kome treba nije glup da isključi.

update ču si uključiti jednom u dva mjeseca jer mi netreba da stalno se troši memorija na traženja updateova koji nisu izašli. a zašto da mi defender ždere memoriju kad mi ne pomaže ništa a imam i komercijalnu zaštitu.

zašto da mi help i support ždere memoriju kad ničemu ne služi.

zašto da mi win čeka 200 sec da prekine proces pri gašenju ako ga može prekinut u 5 sec

zašto da mi modem radi na 9600 portova ako može na 12800?...

reci mamici da iskuha mljekeco i informiraj se što je live cd, i što su nepotrebni procesi na računalu..

i ne pljuj po tuđim temama

14 godina
neaktivan
offline
Kako do brzih windowsa?

Ne znam zašto uopće instalirati Windowse ako ćeš 90% elemenata izbaciti. Lijepo instaliraš MS-DOS i bok.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
arpeggios_from_hell kaže...
rambox kaže...

Advanced System Care bilo koja verzija je skroz nepotrebna i nema koristi od tog uopce i jos kad pogledas reputaciju te firme svasta .Treba itekak spomenut da su  decki iz Iobit firme pokrali Malwarebytes tj njihovu datoteku gamadi ali se to otkrilo ipak fala bogu pa to sve onda govori o njima obrukali su se totalno i srozali ionak ne bas velik ugled do daske.Smijeh Uglavnom treba ih zaobilazit u sirokom luku i sve njihove programe, a kaj tek reci za ovaj Error Repair Pro obican laznjak ili Fraud Tool koji pronalazi cega nema zapravo WOT kaze sve samo treba citat i nema frke. Pa ne mos tak djelit savjete i jos preporucivat nist koristi programe drugima da si poboljsaju windowse svasta za nepovjerovat.Nevinašce

 

http://www.iobit.com/advancedwindowscarepro.html

http://www.error-repair-pro.com/

 

 

 

http://www.mywot.com/en/scorecard/iobit.com

http://www.mywot.com/en/scorecard/error-repair-pro.com

 

 

 

za error repair neznam, ali advanced system care je jedan od boljih programa ako se koristi PRO verzija, a ti se malo bolje informiraj o str www.mywot.com, napravit ču i ja stranicu na kojoj ču reči da widows 7 nevalja, hočeš li ga obrisat i stavit ponovo xp?

 

Ti si skroz pomjesal kruske i jabuke izgleda no zato drugi nisu, a kaj da covjek misli o firmi koja pokrade nekaj od nekog drugog i onda to prikaze  ko svoje i jos ih uhvate u krađi pa o tom je brujal cjeli internet tj o tom slucaju.Nevinašce Advanced system Care Pro niej nist posenbno ja ga nikad nisam koristil i nist mi niej falilo uopce upravo suprotno treba se drzat CCleaner i nema problema.Smijeh Za WOT nije potrebno naglasavat kolko je on dobar pa to se odavno vec zna ali ne znaju svi izgleda.Cool

16 godina
offline
Kako do brzih windowsa?

A i današnji prosjek računala je 1GB memorije pa treba gasit sve moguće i nemoguće!!??

  64 bitna sedmica koristi 900 MB memorije (kod mene), na računalu imam 4GB i zbog kojeg razloga da gasim sve moguće i nemoguće? Zbog čega sam stavio 4GB memorije? Da se nađu? Pa kada pokrenem neku igru ne koristi svu raspoloživu memoriju...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
andy0101 kaže...

Ne znam zašto uopće instalirati Windowse ako ćeš 90% elemenata izbaciti. Lijepo instaliraš MS-DOS i bok.

ja sam izbacio niti 5% elemenata

a zašto da imam elemente koji mi ne koriste a žderu resurse?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?

Hahahhahaahhah

Ajd ti nas prosvijetli kako to modem radi na 9600 portova ;)

I jel ti na kompu vrtis samo windowse? Nemas niti jedan program? Ni antivirus? KO je njega instaliroa? I sta je to live cd majke ti? Ajd nas prosvijetli  i kako se to windowsi instaliraju sa live cda?  Prvi put cujem da mmicrosoft izdaje i live cdove?

I vidis ima ljudi kojim akomp sluzi za nesto pa im treba i printer i scaner. Ajd pisi jos malo jer odavno nismo imali ovakvog strucnjaka ovdje. DOduse ima xZero al ti si izgleda jaci strucnjak ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako do brzih windowsa?
doktor1 kaže...

A i današnji prosjek računala je 1GB memorije pa treba gasit sve moguće i nemoguće!!??

  64 bitna sedmica koristi 900 MB memorije (kod mene), na računalu imam 4GB i zbog kojeg razloga da gasim sve moguće i nemoguće? Zbog čega sam stavio 4GB memorije? Da se nađu? Pa kada pokrenem neku igru ne koristi svu raspoloživu memoriju...

slažem se..

ali koliko ti treba da ti se windows upali dok čita procese pri bootanju koji ti ne služe ničemu

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice