Sukladno 'zakona..' ime&prezime..

poruka: 9
|
čitano: 3.961
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sukladno 'zakona..' ime&prezime..

pa eto, sad imamo ime i prezime.

-što imamo? ne vidim ništa u službenim pravilima, ne vidim nikakvu obavijest-uputu-pravilo, ne vidim čak ni to kako verificirate točnos navedenog, nema OiBa, ničeg osim čekboxa koji je istovremeno 'portvrda' (nečeg).

 

-prijedlog, barem ispraviti padež 'službenog' texta-poruke, sukladno zakonu..

-dati neki disklejmer, formalni, + pokušati objasniti kako to bug kontrolira, (zlo)upotrebljava, tj klasična napomena da se to neće desiti.. tj da bi nešto bilo službeno, naprosto mora biti službeno, formalno, ne neslužbeno-neformalno, kao i moguće posljedice, kako za lažno predstavljanje tako i za moguću zloupotrebu itd..

-pa, čekam.. možda pod pravilima foruma novu stavku koja će upravo to objasniti, službeno + punom odgovornošću, jer to je tako, ili-ili, ili je službeno a tad i odogovornost, ili nije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:22 (ihush).
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sukladno 'zakona..' ime&prezime..
Prebaciti servere na kajmansko otocje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sukladno 'zakona..' ime&prezime..

u dalje nema ništa u 'pravilma foruma...'

 

ništa 'službenog'?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Sukladno 'zakona..' ime&prezime..
ihush kaže...

u dalje nema ništa u 'pravilma foruma...'

 

ništa 'službenog'?

 Odgovorio je Miro, na drugo temi.

Između ostalog je stupio na snagu Zakon o elektroničkim medijima, zbog kojeg su nadopunjena i pravila foruma u kojima se nalaze odgovori na vaša pitanja:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx

15 godina
offline
Re: Sukladno 'zakona..' ime&prezime..

-zna se za zakon kao i stupanje na snagu... nego upravo to, sad je ubačeno-dodano (možda prekratko-nejasno i sl..) ali ok, ima.

-problem, prvo se mora naprviti takav pravni okvir-dio.. ne krenuti s prikupljanjem osobnih podataka kako su krenuli prije nego se taj pravni dio pripremi, kao i tehnički, sigurnosni itd..

-nije to krivica buga nego država-slučaj, bez sustava-reda-protokola-pravila.. svi-isto, no ne zanimaju me svi-ostali, tj 'i drugi rade nešto krivo' nije alibi, zar ne?

 

-razlika, bug je IT časopis, za razliku od mile i kulinarke, netko tko je 'pozvan' pisati-pitati o temi-zakonu-pravilima.. biti 'primjer' ne negativan.. time i veća krivica kad netko iz neznanja napravi grešku..

pa zašto nema ništa konkretno, npr odgovornost portala za podatke kad-ako iscure i sl. sankcije zakona u slučaju aljkavosti, zlouporabe itd..? svaki zakon to sadrži, inkluzivno već postoje zakoni koji to reguliraju, pravila, od tehničkih preduvijeta koje svi koji prikupljaju osobne podatke moraju ispuniti da bi to smjeli uopće raditi.. no država-slučaj-stihija u ovom primjeru ostaje dosljedna, nema sustava, svatko za sebe tj ništa..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
odjavljen
offline
Re: Sukladno 'zakona..' ime&prezime..
ihush kaže...

-zna se za zakon kao i stupanje na snagu... nego upravo to, sad je ubačeno-dodano (možda prekratko-nejasno i sl..) ali ok, ima.

-problem, prvo se mora naprviti takav pravni okvir-dio.. ne krenuti s prikupljanjem osobnih podataka kako su krenuli prije nego se taj pravni dio pripremi, kao i tehnički, sigurnosni itd..

-nije to krivica buga nego država-slučaj, bez sustava-reda-protokola-pravila.. svi-isto, no ne zanimaju me svi-ostali, tj 'i drugi rade nešto krivo' nije alibi, zar ne?

 

-razlika, bug je IT časopis, za razliku od mile i kulinarke, netko tko je 'pozvan' pisati-pitati o temi-zakonu-pravilima.. biti 'primjer' ne negativan.. time i veća krivica kad netko iz neznanja napravi grešku..

pa zašto nema ništa konkretno, npr odgovornost portala za podatke kad-ako iscure i sl. sankcije zakona u slučaju aljkavosti, zlouporabe itd..? svaki zakon to sadrži, inkluzivno već postoje zakoni koji to reguliraju, pravila, od tehničkih preduvijeta koje svi koji prikupljaju osobne podatke moraju ispuniti da bi to smjeli uopće raditi.. no država-slučaj-stihija u ovom primjeru ostaje dosljedna, nema sustava, svatko za sebe tj ništa..

Cega se bojis, na Facebooku stavljas svoje pravo ime i svi te znaju. Eto moje pravo ime je Zoro, i mogu da mi ukradu sve podatke sa bug foruma 

A zakon je prepisan od negdje, koristit ce se kad nekom (visoko) bude trebao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 11:31 (veliki pero).
15 godina
offline
Re: Sukladno 'zakona..' ime&prezime..

-gdje ti vidiš moj strah? samo zato što sam plaho nježno biće? :)) -nije strah nego pravila, zakon, odgovornost.. i način kako se pojavi prozorčić s upitom imena +čekbox, to nije ono što bi moralo biti.. ne može se provoditi zakon tako da ga se krši, ignorira, tj sve ostale preduvijete koji su već odavno dio zakona o osobnim podatcima i prikupljanju istih..

-nema ni jednog formulara kojeg potpisuješ pri krivičnoj odgovornosti a da je tako banalan kao ovaj bugov čekbox..

-što-ako.. što ako neki juzer napravi kazneno djelo unosom netočnog imena? zna posljedice? prije potpisivanja mora biti upozoren dok na klasičnom papiru imaš recimo 'fusnote' itd. .. odnosno ako nema krivične odgovornosti, tad o čemu pričamo? o zakonu ili se igramo? .. + jednako odgovornost za protale kao bug, tj zakon a time i krivična odgovornost, čak i kad 'nisam znao' dođe.. tj neznanje nije opravdanje i krivnja ostaje tj odgovornost, jer se time smije baviti samo odgovorna-svjesna osoba koja će tad biti sankcionirana, .. a to jednom mora početi, negdje, ili ćemo i dalje biti društvo stihije bez pravila, sistema.. zakona.

 

-čemu služi zakon, čemu služi uvođenje ime&prezime, ako istovremeno kršimo iste te zakone ovakvim provedbama tj traljavošću jer ništa nije implementirano po predviđenim pravilima tj zakonu .. smisao ili novonormalno pa je sve ok?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
odjavljen
offline
Re: Sukladno 'zakona..' ime&prezime..
ihush kaže...

-gdje ti vidiš moj strah? samo zato što sam plaho nježno biće? :)) -nije strah nego pravila, zakon, odgovornost.. i način kako se pojavi prozorčić s upitom imena +čekbox, to nije ono što bi moralo biti.. ne može se provoditi zakon tako da ga se krši, ignorira, tj sve ostale preduvijete koji su već odavno dio zakona o osobnim podatcima i prikupljanju istih..

-nema ni jednog formulara kojeg potpisuješ pri krivičnoj odgovornosti a da je tako banalan kao ovaj bugov čekbox..

-što-ako.. što ako neki juzer napravi kazneno djelo unosom netočnog imena? zna posljedice? prije potpisivanja mora biti upozoren dok na klasičnom papiru imaš recimo 'fusnote' itd. .. odnosno ako nema krivične odgovornosti, tad o čemu pričamo? o zakonu ili se igramo? .. + jednako odgovornost za protale kao bug, tj zakon a time i krivična odgovornost, čak i kad 'nisam znao' dođe.. tj neznanje nije opravdanje i krivnja ostaje tj odgovornost, jer se time smije baviti samo odgovorna-svjesna osoba koja će tad biti sankcionirana, .. a to jednom mora početi, negdje, ili ćemo i dalje biti društvo stihije bez pravila, sistema.. zakona.

 

-čemu služi zakon, čemu služi uvođenje ime&prezime, ako istovremeno kršimo iste te zakone ovakvim provedbama tj traljavošću jer ništa nije implementirano po predviđenim pravilima tj zakonu .. smisao ili novonormalno pa je sve ok?

 Potpuno si u pravu. U prijasnjem poslu kao dio odgovornosti bio sam data protection officer (strana firma). Pa kad se uvodio GDPR prolazili smo danima kroz procedure, koji se stvari spremaju u kolacicima, koje podatke uzimamo, koje se podaci brisu nakon odredjenog perioda, pisali novi privacy policy i poslali korisnicima obavjest o svim promjenama. I provjerili sve jos 3 puta. Da se bilo koja glupost/greska desila moja bi glava pala. 

Kod nas je vise relaksirana atmosfera, nema tko da te ganja ni da provjerava. Doda webmaster dvije recenice i pici misko.

12 godina
offline
Sukladno 'zakona..' ime&prezime..

Na stranu vaše međusobno prepucavanje, jel ja ne znam čitat ili fakat u tom stavku tog zakona ne vidim da moraju tražiti nečije ime i prezime? Ima li neki pravnik tu na forumu da nam objasni  članak 94 stavak 2.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice