Goo.gl - Googleov servis za skraćivanje linkova

poruka: 2
|
čitano: 2.937
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Goo.gl - Googleov servis za skraćivanje linkova

Goo.gl je premijeru imao još u prosincu prošle godine kao funkcija koja je bila ugrađena u druge Googleove proizvode. Googleov novi javni URL 'skraćivač linkova' bit će konkurencija mnoštvu drugih sličnih servisa koji postoje na internetu poput bit.ly, tinyURL ili domaćeg servisa skrati.net.

Google ističe da njegov servis (URL shortener) nudi stabilnost, sigurnost i brzinu. Sigurnost i brzina su naročito važni posebice zbog pošasti maliciozno skrivenih linkova koji vode na sumnjive lokacije i koji usporavaju brzinu surfanja. Goo.gl ima automatsko praćenje spama, a preko svog Google računa možete pratiti klikove na svoj URL, izvore prometa, "referrers" i profile korisnika prema zemlji porijekla, vrsti pretraživača i platformi s koje ljudi pristupaju vašem URL-u.

Osim toga, tu je i automatsko kreiranje QR kodova. QR kod ili "Quick Response" kod je dvodimenzionalni matrični bar kod, kreiran kako bi sadržaje koji su unutar njega zapisani korisnici mogli pročitati na način da ih skeniraju (npr. uz pomoć kamere i aplikacije na iPhoneu).

Google očito nije želio da se osloni na druge URL servise za skraćivanje linkova, pa je napravio svoj. Ne treba sumnjati u to da je i ovaj potez Googlea samo mali dio u njegovoj social medija strategiji o kojoj se u posljednje vrijeme naveliko spekulira.

Na kraju krajeva, Google se i bavi "biznisom linkova".

 

 

 

 

 

Izvor:Net.hr

Welcome to Srbija, gde murija ubija,gde nema pravde ni za lek i samo Bog je sudija!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2010 17:03 (ulinsky).
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Goo.gl - Googleov servis za skraćivanje linkova

Samo testiram :)

 

http://goo.gl/68OZ

You and me baby ain't nothing but mammals. So let's do it like they do on the Discovery Channel. Gettin' horny now!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice