Wifi kamera u autu da snima zgradu

poruka: 48
|
čitano: 5.856
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Wifi kamera u autu da snima zgradu
Imam odredjenu situaciju zbog koje moram snimati ulaz u zgradu, a stanari nece da plate video nadzor. Ulaz je uvucen pa ne mogu kameru staviti na prozor. Jedini nacin je da je stavim u auto pa da snima ulaz zgrade.

Sad dolazimo do problema. Napajanje sam mislio staviti preko mobilne baterije za punjenje mobitela, stavio bih je na podvozje ispod auta, a kameru u auto. Baterija ne smije unutra jer ce se napuhati od ljetne vrucine.

Problem je sto sve wifi kamere imaju napajanje koje se ukljuci u zid. Samo one male indor kamere imaju usb ulaz. Kako postici da mogu spojiti kameru na koju inace ide obicni adapter za zid da mi radi spojena na powerbank? Takodjer me zanimaju i drugi nacini kako postici napajanje kamere bez da drzim bateriju unutar kabine jer ce brzo prsnuti na ljetnom zvizdanu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Imas reolink koja ima svoj solar, trebas imati samo wifi signal za nju. Pogledaj si njih, ima dosta modela,vec od 100ak eura.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Ali pretpostavljam da Reolink ima unutarnju bateriju koja ce prsnuti ako stavim kameru u auto preko ljeta.

Mozda bi mogao staviti Reolink bez baterije samo da nekako spojim na powerbank.

Kakva je cloud aplikacija od Reolinka, valja li sta?
5 godina
offline
Wifi kamera u autu da snima zgradu

.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2024 18:48 (gpd).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Meni je bitno da se mogu spojiti preko aplikacije iz stana da vidim tko je pred vratima. Zato mi je bitno da je wifi.

Nego mislim da u autu bude cca 70 stupnjeva preko ljeta kad se usije, mozda malo i vise. Vrlo mi je rizicno staviti bateriju.

Ne znam sto je s akumulatorom od auta, podnosi li on ogromne temperature koje su u kabini znatno vece nego ispod haube gdje struji zrak?
5 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
DrTony kaže...
Meni je bitno da se mogu spojiti preko aplikacije iz stana da vidim tko je pred vratima. Zato mi je bitno da je wifi.

Nego mislim da u autu bude cca 70 stupnjeva preko ljeta kad se usije, mozda malo i vise. Vrlo mi je rizicno staviti bateriju.

Ne znam sto je s akumulatorom od auta, podnosi li on ogromne temperature koje su u kabini znatno vece nego ispod haube gdje struji zrak?

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 19:08 (gpd).
16 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
DrTony kaže...
Imam odredjenu situaciju zbog koje moram snimati ulaz u zgradu, a stanari nece da plate video nadzor. Ulaz je uvucen pa ne mogu kameru staviti na prozor. Jedini nacin je da je stavim u auto pa da snima ulaz zgrade.

Ne možeš samo tako staviti kameru da snima javni prostor.

5 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Old Iggy kaže...
DrTony kaže...
Imam odredjenu situaciju zbog koje moram snimati ulaz u zgradu, a stanari nece da plate video nadzor. Ulaz je uvucen pa ne mogu kameru staviti na prozor. Jedini nacin je da je stavim u auto pa da snima ulaz zgrade.

Ne možeš samo tako staviti kameru da snima javni prostor.

Ovo sam znao, ali mislio sam da ne smiješ kontinuirano snimati javni prostor, a ostalo je ok.

svejedno , hvala na informaciji.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 19:50 (gpd).
14 godina
offline
Wifi kamera u autu da snima zgradu

Teoretski tko će znati da snima javni prostor...osim njega samoga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
srco1978 kaže...

Teoretski tko će znati da snima javni prostor...osim njega samoga.

 -teoretski, nije važno, već znamo.. i zato teoretski ne treba 'ohrabrivati' nešto što je zabranjeno, dok vlasnici-stanari ne odluče uz istaknutu oznaku koja je tad također (teoretski) obvezna.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Akumulator od motora (skutera),manji je i može ti biti u autu,ispod sjedala npr.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 20:31 (sale03).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Ali meni sad nije bitan pravni aspekt, taj dio cu rijesiti sa susjedima i sa AZOP-om. Meni je bitan tehnicki aspekt, kako rijesiti napajanje. Trebam ili staviti bateriju vani (ispod auta) ili u auto staviti bateriju koja podnosi 80°C.
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Sale, da li akumulator od skutera podnosi temperature od 80°C koliko zna biti u autu preko ljeta? Da li za te svrhe treba biti AGM akumulator ili neki drugi?
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 21:23 (Samarzija).
13 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
DrTony kaže...
Kakva je cloud aplikacija od Reolinka, valja li sta? Meni je bitan tehnicki aspekt, kako rijesiti napajanje. Trebam ili staviti bateriju vani (ispod auta) ili u auto staviti bateriju koja podnosi 80°C.

 DrTony

Ma stavi Reolink kameru pa ćeš vidjeti. Hoće li izdržati i vani su na direktnom suncu pa rade.

U Cloud sprema slike misliš kakva je online aplikacija? Dobra je.

Reolink kamera na baterije možda nebi bila dobra za ulaz jel konstantno ljudi pale senzor odnosno kamera snima i troši se baterija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 21:39 (hummer0).
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Hummer, bas zato sam mislio staviti powerbank od 20000 mah da traje duze. Samo je pitanje moze li reolink direktno na USB ili moram naci kabel koji je konverter sa usb na okrugli 5v kabel.
10 godina
offline
Wifi kamera u autu da snima zgradu

imam u autu neku dash kameru sa baterijom već nekih 3 godine, još nije eksplodirala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
DrTony kaže...
Hummer, bas zato sam mislio staviti powerbank od 20000 mah da traje duze. Samo je pitanje moze li reolink direktno na USB ili moram naci kabel koji je konverter sa usb na okrugli 5v kabel.

 DrTony

Ja sam je punio sa powerbankom jedino što je sporo puni pa sam priključio punjač od mobitela na struju pa u kameru da se u kratkom vremenu što brže napuni.

Sad ne znam za ljeto, ali po zimi mi se desilo da solarni panel kao puni bateriju u kameri, ali je bilo prehladno i ustvari ju nije punio. Ne znam jel se dešava ista stvar i kod pregrijavanja. 

P.S. Moj powerbank je bio nekakav slabi što je žena dobila na poslu kao poklon.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2024 23:38 (hummer0).
9 mjeseci
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
DrTony kaže...
Sale, da li akumulator od skutera podnosi temperature od 80°C koliko zna biti u autu preko ljeta? Da li za te svrhe treba biti AGM akumulator ili neki drugi?

 nije ti problem akumulator ako ti je temp u autu 80 stupnjeva, problem je onda što ti klasične kućne kamere neće raditi na tim temperaturama. one su predviđene za do nekakvih 40 stupnjeva, a vanjske do 60 stupnjeva.

 

iz tvog pisanja nije jasno ni je li taj auto tu stoji stalno ili ga svakodnevno voziš?

 

u slučaju da nekako možeš regulirati temp u njemu onda možeš staviti običnu kućnu USB kameru, npr. https://mi.hr/xiaomi-smart-camera-c300.html ona ti troši 2-3W. to ti auto akumulator može napajati bez problema, pa čak i da ga ne voziš svaki dan neće isprazniti akumulator. upitno je i koliko ti je daleko router od auta i hoće li kamera hvatati wifi signal.

 

hummer0 kaže...
DrTony kaže...
Kakva je cloud aplikacija od Reolinka, valja li sta? Meni je bitan tehnicki aspekt, kako rijesiti napajanje. Trebam ili staviti bateriju vani (ispod auta) ili u auto staviti bateriju koja podnosi 80°C.

 DrTony

Ma stavi Reolink kameru pa ćeš vidjeti. Hoće li izdržati i vani su na direktnom suncu pa rade.

 kad je kamera vani na otvorenom onda ima i prirodnu ventilaciju i hlađenje, za razliku od malog zatvorenog prostora koji se konstantno zagrijava.

 

primjer

 

https://reolink.com/product/argus-3-pro/#specifications

Working Environment
Operating Temperature

-10°C to 55°C (14°F to 131°F)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 13:34 (millennial).
16 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
DrTony kaže...
Meni je bitno da se mogu spojiti preko aplikacije iz stana da vidim tko je pred vratima. Zato mi je bitno da je wifi.

Nego mislim da u autu bude cca 70 stupnjeva preko ljeta kad se usije, mozda malo i vise. Vrlo mi je rizicno staviti bateriju.

Ne znam sto je s akumulatorom od auta, podnosi li on ogromne temperature koje su u kabini znatno vece nego ispod haube gdje struji zrak?

 U autu preko ljeta bude kipuce jer ljudi zatvore prozore do vrha. Ostavi milimetar otvoreno na strani nasuprot sunca, tek toliko da nemas ekspres lonac u autu i nece biti tako vruce. Cak i ako kisa padne nece ti nista pasti u auto osim ako nije bas oluja, pa jako zanosi i to bas na otvoreni prozor, a i onda svega par kapi.

 

EDIT: u svakom slucaju lako stavis termometar i provjeris, a ako ti se da, mozes jeftino sloziti i neki senzor koji prati temp i javi ti ako je prevruce.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2024 14:10 (Veliki Brat).
6 godina
offline
Wifi kamera u autu da snima zgradu

Može neko pojašnjenje, zašto se ne smije snimati nešto što svi mogu vidjeti?

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
love2ml86 kaže...

Može neko pojašnjenje, zašto se ne smije snimati nešto što svi mogu vidjeti?

O čemu ti?

1. ne mogu svi vidjeti, može neki susjed koji je slučajno tamo.

2. može se snimati, ali uz posebna pravila

3. jel bi ti htio da netko tebe snima bez znanja / dopuštenja?

4. zato jer tako kaže zakon. (ovo razumiju i oni koji ne razumiju točku broj 3.)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2024 10:15 (gpd).
6 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
gpd kaže...
love2ml86 kaže...

Može neko pojašnjenje, zašto se ne smije snimati nešto što svi mogu vidjeti?

O čemu ti?

1. ne mogu svi vidjeti, može neki susjed koji je slučajno tamo.

2. može se snimati, ali uz posebna pravila

3. jel bi ti htio da netko tebe snima bez znanja / dopuštenja?

4. zato jer tako kaže zakon. (ovo razumiju i oni koji ne razumiju točku broj 3.)

Ako stojim na javnoj površini na koju može doći svatko i na kojoj ne može biti očekivanja privatnosti, ne vidim logiku da se tu zabranjuje snimanje. Snimaju te svaki dan u prometu i kad hodaš gradom, kako prolaznici kojima se nađeš u kadru tako i nadzorne kamere, tako da ne, ne smeta mi da me netko snima ako nisam doma (ili na sličnom mjestu gdje se očekuje privatnost).

6 godina
offline
Wifi kamera u autu da snima zgradu

Ista fora je bila da ne smiješ snimati razgovor s teleoperaterom (iako on snima). Na kraju naravno da možeš snimati..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
love2ml86 kaže...

Ista fora je bila da ne smiješ snimati razgovor s teleoperaterom (iako on snima). Na kraju naravno da možeš snimati..

Možeš snimati razgovor, ali takvu snimku ne smiješ koristiti kao dokaz ako nisi na početku razgovora upozorio drugu stranu da se poziv snima.

Have you tried turning it off and on again?
11 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Čovjek želi snimati ulaz zgrade. To nije javna površina već privatno vlasništvo.

Kužiš razliku..
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Ivan M. kaže...
love2ml86 kaže...

Ista fora je bila da ne smiješ snimati razgovor s teleoperaterom (iako on snima). Na kraju naravno da možeš snimati..

Možeš snimati razgovor, ali takvu snimku ne smiješ koristiti kao dokaz ako nisi na početku razgovora upozorio drugu stranu da se poziv snima.

Ne moraš je upozoriti jer su obje strane upozorene/znaju da ih snima teleoperater..

6 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
Samarzija kaže...
Čovjek želi snimati ulaz zgrade. To nije javna površina već privatno vlasništvo.

Kužiš razliku..

Kužim to, ali ako se snima s javne površine, tipa iz auta na parkingu (koji pretpostavljam nije privatan (kod većine zgrada).

15 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
love2ml86 kaže...
Ivan M. kaže...
love2ml86 kaže...

Ista fora je bila da ne smiješ snimati razgovor s teleoperaterom (iako on snima). Na kraju naravno da možeš snimati..

Možeš snimati razgovor, ali takvu snimku ne smiješ koristiti kao dokaz ako nisi na početku razgovora upozorio drugu stranu da se poziv snima.

Ne moraš je upozoriti jer su obje strane upozorene/znaju da ih snima teleoperater..

Što ti prvo teleoperater kaže kad te nazove? "Ovaj poziv se snima..." i takav poziv koriste kao dokaz da si sklopio ugovor s njima.

 

Prema GDPR-u, sada je obavezno u uvjetima navesti svrhu snimanja poziva i tko ima pristup tim podacima.

Isti princip vrijedi i za snimanje videonadzora, gdje je potrebno jasno označiti naljepnicom da se objekt ili površina snimaju, uz pružanje kontaktnih podataka odgovorne osobe.

Sve snimke koje je neovlaštena osoba snimila ili ilegalno snimila se ne mogu koristiti kao dokaz ako do nečega dođe.

Drže li se u HR tih pravila? Naravno da ne. Znam zgradu u kojoj je 6 apartmana sa kamerama ispred ulaza bez oznake da je objekt pod video nadzorom i nikome ništa. 

Have you tried turning it off and on again?
15 godina
offline
Re: Wifi kamera u autu da snima zgradu
love2ml86 kaže...
Samarzija kaže...
Čovjek želi snimati ulaz zgrade. To nije javna površina već privatno vlasništvo.

Kužiš razliku..

Kužim to, ali ako se snima s javne površine, tipa iz auta na parkingu (koji pretpostavljam nije privatan (kod većine zgrada).

 -ne kužiš ti ništa, ... jedno je privatni prostor, drugo javni, kao i dozvola za snimanje koju netko može imati, kao i vozačku, no to ne znači da svi mogu voziti itd. .. za gradsku vizuru se plaća naknada-porez, naplaćuje grad čisto kao primjer što se smije uz dozvolu koju tad moraš ishoditi-dobiti-platiti..

-ulaz u zgradu je privatni prostor, intimnost, vlasništvo.. može vlanik uz istaknutu obavijest snimati svoj prostor-vlasništvo, no netko treći (nema podatadka jel on vlasnik-suvlasnik, samo da bi snimao iz auta-parkinga..) nema to pravo i da bi ga dobio mora pitati vlasnika, dobiti dozvolu, bez tog je prekršaj..

-a čisto za stambeni prostor, kuća-zgrada.. npr prozori i dvorište, ne smije biti preblizu, minimum 4m da bi mogao dobiti građevinsku dozvolu ako imaš susjeda i sl. .. pa zaključi što se smije ili što kužiš od prava snimanja na javnoj površini koja nema veze s privatnom tj ulazom zgrade, mada tebi to laički izgleda kao javni prostor, nije, to je privatno vlasništvo.

 

-snimanje.. ovisi iz kojeg razloga se nešto snima, za osobne potrebe, ne trebaš dozvolu, snimaš sebe i ne objavluješ javno, tj ako si ti vlasnik snimke i ako si ti sadržaj tad možeš što želiš, npr objaviti na faceu.. no nitko drugi nema to pravo ako ga nije prethodno osigurao, pristankom osobe.. dok snimatelji npr tv-a nisu snimatelji za osobne potrebe i tad za snimanje moraju imati odgovarajuću dozvolu, odgovornost itd.. dok za npr sportske reportaže postoji izuzetak za vijesti, no nemaš pravo prijenosa bez dozvole vlasnika npr utakmica ili koncert.. mada je stadion javni prostor, zabranjeno .. + razlika osobna upotreba i javno izvođenje kao objava na medijima.. što te dovede do namjene snimke, pravno, da bi bilo prihvaćeno kao dokaz prvo mora biti odobreno, službeno, kao npr sadaderova snimka u restoranu, odbačeno + kažnjivo jer je vlansik snimku morao rutinski obrisati, tj tek kad posotji odgovarajući sudski nalog ta snimka se izuzima, ulazi u pravni spsis, ostlao se mora uništiti-obrisati, jer su takva pravila, ... tj nadzorne kamere-snimke, logovi operatera ili ovog foruma, su stvari koje se moraju čuvati određeni rok i nakon tog uništiti, ne smiju se iskoristiti ni za što za što nemaš odobrenje suda itd. .. i osobna snimka nekog događaja npr na sudu može i ne mora biti prihvaćena kao dokazni materijal.. tj mora postojati provjerljivost-autentičnost, pa snimka recimo policije zadovoljava taj kriterij, osobna snimka tek nakon odobrenja suda-provjere.. itd itd..

 

-ponovo, kao za vožnju, moraš imati dozvolu.. praktički za sve što radiš, posao-radna dozvola tj ugovor o radu, dok nadzorne snimke nikako ne ulaze u osobne snimke, tj osobna snimka je kad se snimaš na npr rođendanu i tad snimaš sebe, svoju obitelj-djecu.. na ulazu zgrade ne snimaš sebe i svoju obitelj i ne držiš slike u osobnom albumu nego im je jedina svrha biti dokaz u takvoj potrebi, npr provale i sl. a tad moraš zadovoljiti pravne uvjete koji započinju time da svaki objekt pod videonadzorom mora imati istaknutu obavijest, dok o tome odlučuje vlasnik, ne netko tko bi snimao iz auta pri čemu ne kaže da je vlasnik zgrade čak ne kaže da je stanar te zgrade-ulaza.. pri čemu možda nije vlasnik-suvlasnik nego recimo podstanar i tad nema pravo-dozvolu, tj mora prvo dobiti dozvolu vlasnika (ako je vlasnik tad se podrazumijeva, sam sebi dozvoljavaš jer si vlansik, no to nije navedeno uz malu šansu da je vlasnik zgrade-jedini pa ostaju ostali suvlasnici koje za bilo što moraš tražiti suglasnot-potpise barem +50%..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice