Koji dashcam?

poruka: 518
|
čitano: 298.942
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Koji dashcam?
hahhaajaads kaže...
Ova je bila, a ovo je bilo 4.7k komentara a ne ocjena...

 

Uglavnom negdje pod komentarima sa jednom zvjezdicom sam vidio da je netko napisao da je "good fake" i stavio slike brzina koje su bile tocno one koje su propisane od te kartice...

Gledam, čudne se stvari događaju u komentarima. Prvo, čini se da je većina jedinica zbog nedolaska - lako moguće uzrokovano pandemijom, ili je možda prodavač prodao više kartica nego ih je imao na zalihi ili mogao pribaviti.

 

A ove neke druge... Nekima je poslao krivu karticu (SanDiskovu). Neki viču "fake" samo zbog druge ambalaže (ambalaže u kakvoj sam i ja zadnju primio, koja nema nikakve znakove da je fejk i za koju Samsungova aplikacija kaže da je prava), kod nekih je čak možda u pitanju čitač memorijskih kartica (ili spajanje na USB 2.0 sučelje), a neke primljene kartice su fakat možda bile defektne.

 

Tu na prvih nekoliko stranica vidim samo jednu sliku gdje lik pokazuje fejk karticu (i usporedbu s pravom) i ta kartica sa slike doista izgleda fejk. S tim da je lik napravio grešku - da sliku originalne kartice i napiše da tekst Plus mora biti bijel, a u stvarnosti (a i nja slici koju je poslao!) vidi se da je blago žućkast. Na kraju se čovjek pita odakle doista ta krivotvorena kartica, je li doista stigla od tog prodavača.

 

Ha ono, da nisam naručio od ovog od kojeg jesam (a koji je možebitno službeni Samsungov trgovac/zastupnik/štoveć?), te da taj možebitno službeni nema karticu koja me zanima, vjerojatno se ne bih previše ustručavao naručiti od tog drugog prodavača. Na kraju krajeva, AliExpress prilično dobro štiti kupce. Zato bi me zbilja i čudilo da su pokušali podvaliti krivotvorene kartice. Pa nije to eBay, na AliExpressu su posljedice varanja daleko vidljivije!  Ili nedajbože Wish.

10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
mbaksa kaže...

 Dosao mi je paketic nekidan, kartica je oriđiđi i vec je u pogonu 

10 godina
offline
Koji dashcam?

Pozdrav, pošto mi je netko suptilno udario i ogrebao auto na parkingu trebam neku 360 kameru za nadzor. 

 

Pred tjedan dana sam htio naručiti 70MAI A800 al nemrem pronać da se šalje iz EU a ne znam koliko bi me odrali na carini da naručim iz Kine. 

 

Onda se dogodilo ovo sa autom pa me sad zanima koju soluciju da napravim. A800 sa zadnjom kamerom bi trebala pokrit dosta oko auta al to nije to i ne znam radi li dok je auto ugašen. Može neka preporuka i da bude brzo.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji dashcam?
Situacija od prije 2 dana, 70mai pro

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
next'24 kaže...
Situacija od prije 2 dana, 70mai pro

 Dobro si ti proso...

VenAtoR#2231
14 godina
neaktivan
offline
Koji dashcam?

Pozz, novi update kome treba DashCamCroatia je ponovno dogovorio popust na Smartus web shopu za auto kamere ali ovaj put 10% popusta na 70mai D04 (kamera na retrovizoru) kao i na 360 G300H i G500H dashcamove, uz kupon kod "CRODASH10". 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji dashcam?

Hvala ljudima u ovoj temi, uzeo sam si Viofo A119v3, a ovih dana stigla i Samsung Endurance MicroSD s Alija (netko je stavio link): isppala me 30ak eura, sto je fino jeftinije nego ista kod nas. Testirao brzine i sa samsung authenticatorom, a i ovako po procjenama pakiranja: originalna je

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji dashcam?
next'24 kaže...
Situacija od prije 2 dana, 70mai pro

 

Djetinjstvo sam proveo u tom kraju. Djedova garaža na slici, iza je kuća.

Bio sam tu kad su se dogodila dva tri udesa točno u toj okuci prema Stocu. Problem su šleperi kojima je u toj okuci dosta nezgodno skrenuti (pošto pređu u drugu traku), a likovi voze kao taj s videa i onda nastane belaj logično. Česti su udesi tu i čudno kako to ne riješavaju. 

 

Nego... Kupim novo auto u 11 mjesecu, ubrzo nakon mi netko očeše zadnji branik. Ajde ništa strašno, kontam neću ga ni radit... Prije možda par dana slična situacija, auto normalno parkirano na parkingu, dođem do auta kad ono krvnički oderan zadnji branik. Opet nemam pojma tko je, šta je. Kamera nigdje skoro po gradu. Sad moram branik ili raditi ili mijenjati. 

Odlučio sam investirati nekih 1000-1200KN u neku kameru (možda i više ako za ove novce nema ništa) kod koje mi je glavni fokus da radi parking mod. Bitno samo da snima dok je auto parkirano jer ovo nema smisla više, neću više budala bit...

Imate li što preporučiti?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 10:18 (H3rc0).
14 godina
offline
Koji dashcam?

E bome prvi me put docekalo na zavoju na autocesti ovako sta..... i jos golf dvojka.... pa bolje da trefim zid nego njega....

 

VenAtoR#2231
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji dashcam?
jocommb kaže...

E bome prvi me put docekalo na zavoju na autocesti ovako sta..... i jos golf dvojka.... pa bolje da trefim zid nego njega....

 

 Kakav majmun... s kojim si programom zamutio registraciju?

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
encoding kaže...
jocommb kaže...

E bome prvi me put docekalo na zavoju na autocesti ovako sta..... i jos golf dvojka.... pa bolje da trefim zid nego njega....

 

 Kakav majmun... s kojim si programom zamutio registraciju?

 Youtube editor... kad uploadas video mozes editirat.... 

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Koji dashcam?

Uspio sam naručiti 70MAI A800S sa Aliexpressa, stigle na poljsko skladište al iz nekog razloga nema dostave za hrvatsku ali ima za mailbox.de pa bi ovaj tjedan trebala stići. 

 

Uzeo sam prednju i stražnju sa tim hardware kitom. Jel ima puno zajebancije oko spajanja? Koliku karticu da uzmem? Piše da podržava do 256GB. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
gocc01 kaže...

Uspio sam naručiti 70MAI A800S sa Aliexpressa, stigle na poljsko skladište al iz nekog razloga nema dostave za hrvatsku ali ima za mailbox.de pa bi ovaj tjedan trebala stići. 

 

Uzeo sam prednju i stražnju sa tim hardware kitom. Jel ima puno zajebancije oko spajanja? Koliku karticu da uzmem? Piše da podržava do 256GB. 

 Ja je imam.... uzeo kad je bila na akciji kod nas ugl kao da sam zadnju cam dobio gratis ispalo.... i ja sam spojio na euro konektor od radia... nije nikaki problem... ima kabla dovoljno... provucen je ispod tapacirunga krova uz okvir suvozacevih vrata..... nez koji auto imas ja sam sebi provlacio na Astri GTC starijoj....

VenAtoR#2231
14 godina
neaktivan
offline
Koji dashcam?

Pozdrav, ako se smije podijeliti stranica dashcam croatia dijeli auto kameru 70mai D04 pa eto da znate. https://www.facebook.com/630209580504851/posts/1605626752963124/

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji dashcam?

Može preporuka dashcam-a. Volio bih također imati mogućnost nadzora automobila dok je automobil parkiran, i bilo bi dobro da nadziru i prednja i zadnja kamera dok je parkiran...

 

Cifra oko nekih 100 eura... Ne trebam GPS/ekran i slične dodatne funkcije. Samo snimanje u vožnji i nadzor dok je automobil parkiran (idealno bi bilo motion sensor da ima, no nije problem ako može snimati i 3-4 sata u komadu video dok auto stoji.

Vidim da ima hrpetina tih kamerica... Da li su te MAI XIAOMI dobre i što uzeti od njih?

 

Eventualno bih mogao ovo uzeti ukoliko je OK?

 

https://www.svijet-medija.hr/art/kamera-xiaomi-dash-cam-pro-plus-a500-70mai-27k-straznja-kamera-rc06-70mai-za-snimanje-voznje/103184

 

Zanima me i kakve su one kamere za 300tinjak kuna? Isplati li se to uzeti? Tipa: 

 

https://edigital.hr/nadzorne-kamere/xiaomi-70mai-smart-dash-cam-1s-auto-kamera-p730802?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Eventualno da uzmem to za početak, ipak je dosta jeftinije, a za osnovno bi poslužila?

 

I da, bilo bi dobro da kamera snima i zvuk.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 12:49 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
lllnuclearlll kaže...

Može preporuka dashcam-a. Volio bih također imati mogućnost nadzora automobila dok je automobil parkiran, i bilo bi dobro da nadziru i prednja i zadnja kamera dok je parkiran...

 

Cifra oko nekih 100 eura... Ne trebam GPS/ekran i slične dodatne funkcije. Samo snimanje u vožnji i nadzor dok je automobil parkiran (idealno bi bilo motion sensor da ima, no nije problem ako može snimati i 3-4 sata u komadu video dok auto stoji.

Vidim da ima hrpetina tih kamerica... Da li su te MAI XIAOMI dobre i što uzeti od njih?

 

Eventualno bih mogao ovo uzeti ukoliko je OK?

 

https://www.svijet-medija.hr/art/kamera-xiaomi-dash-cam-pro-plus-a500-70mai-27k-straznja-kamera-rc06-70mai-za-snimanje-voznje/103184

 

Zanima me i kakve su one kamere za 300tinjak kuna? Isplati li se to uzeti? Tipa: 

 

https://edigital.hr/nadzorne-kamere/xiaomi-70mai-smart-dash-cam-1s-auto-kamera-p730802?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Eventualno da uzmem to za početak, ipak je dosta jeftinije, a za osnovno bi poslužila?

 

I da, bilo bi dobro da kamera snima i zvuk.

 Ako jos nije kasno, uzeo jucer 70mai A500 pa ti javim iskustva kad sve poslozim i snimim jedan video, no s obzirom na iskustva i recenzije kamera je odlicna, za neprestano snimanje treba uzet hardware kit (znaci ne spaja se normalno preko upaljaca tj. uticnice nego na kutiju sa osiguracima). Ja za sad uzeo bez tog tika jer mislim da mi nije potreban. Isto tako, imao sam doticnu 70mai 1s i bila je solidna za tih nesto vise od 300kn sto sam dao (sad kolko vidim ima i za 260kn u iponu doduse, ja osobno inace izbjegavam ipon i extreme digital jer su to uzasne trgovine sto se tice svega), no racunaj da A500 opcenito ima puno bolji senzor i vise tih opcija, jedino sto je meni kod 1S crknulo punjenje, tj. nije htio punit kameru (pretpostavljam iz razloga sto je tokom zimskih dana bilo leda iznutra iz nekog razloga, pa kak se to otopilo onda je voda jednostavno kroz kabal dosla do utora punjaca i gotovo, tak da je 99% bio moj problem a ne da je kriva kamera).

10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
lllnuclearlll kaže...

 

 Kamera montirana i odma sam isao obavit test... Znaci kvaliteta videa ODLICNA, isto tako je odlicna kad je auto u pokretu i video se pauzira (tipa da vidis reg oznake od auta koji ti dolazi), mana je jedino kao sto vidis, 4:3 slika (kamera nema mogucnost 16:9) no meni ne smeta s obzirom kakva je kvaliteta.

 

 

 

 

Racunaj da YT znatno unisti kvalitetu videa, kad se pokrece preko WMPa ili VLCa (posto WMP + Xiaomi nekad bas i ne funkcioniraju) onda je slika kristalno cista.

Opet sad, ako ti stvarno treba konstantno snimanje, obavezno uzmi hardware kit za 100injak kn vise jer bez toga ti nece funkcionirat.

 

Edit: znaci nikak dobit HD kvalitetu na YTu... ne znam sto ga sad zahebava

Edit2: nece i nece... kolku god kvalitetu slike da stavim (1440p/4k) kvaliteta je opet pixelasta da boli glava... uglavnom ima videa po ytu hrpa pa ok a kad skuzim zbog cega je kvaliteta takva kakva je onda objavim

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 22:09 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Koji dashcam?

Pitanje za vlasnike a800/s modela, postoji li rizik da baterija procuri/eksplodira itd na suncu. Dal je pametno mozda izvaditi bateriju te koristiti samo preko vanjskog napajanja?

 

Thx na odg.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ivan_cno kaže...

Pitanje za vlasnike a800/s modela, postoji li rizik da baterija procuri/eksplodira itd na suncu. Dal je pametno mozda izvaditi bateriju te koristiti samo preko vanjskog napajanja?

Thx na odg.

 Ovo pitanje i mene muči već neko vrijeme (70mai Pro).

Ali si onda mislim, napravili su uređaj kojemu je jedini zadatak stajati na staklu automobila u svim uvjetima.... a nisu mislili na visoke temperature??

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Koji dashcam?

Ja već drugu godinu vozim s 70mai Pro i nikakvi problemi sa baterijom. Doduše, nedavno me upozorila da promijenim sd karticu. XD

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji dashcam?

Hvala na odgovorima, uzeo sam a800s i zadnju kameru te hw kit pa se raspitujem prije ugradnje.

16 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ivan_cno kaže...

Hvala na odgovorima, uzeo sam a800s i zadnju kameru te hw kit pa se raspitujem prije ugradnje.

 Gdje si uzeo i koliko te izašao cijeli paket?

15 godina
offline
Re: Koji dashcam?
lllnuclearlll kaže...
Ivan_cno kaže...

Hvala na odgovorima, uzeo sam a800s i zadnju kameru te hw kit pa se raspitujem prije ugradnje.

 Gdje si uzeo i koliko te izašao cijeli paket?

 Ja sam uzeo na aliexpressu iz poljske. Ali ne salju direktno u RH nego sam preko mailboxa rijesio.

Izaslo me cca 800kn.

14 godina
offline
Re: Koji dashcam?
Ja imam i super je... Full paket... Prednja, zadnja i HW kit...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji dashcam?

Jel taj HW kit može ispraznit akumulator? Odnosno tipa ako se ostavi da snima može li snimati 10-12 sati bez da imam problem s pokretanjem auta?

 

Osobno, mislio sam spojit kameru na Power Bank od 10 000mAh i tako riješiti problem... Ili je bolje ići s HW kitom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 10:35 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji dashcam?
lllnuclearlll kaže...

Jel taj HW kit može ispraznit akumulator? Odnosno tipa ako se ostavi da snima može li snimati 10-12 sati bez da imam problem s pokretanjem auta?

 

Osobno, mislio sam spojit kameru na Power Bank od 10 000mAh i tako riješiti problem... Ili je bolje ići s HW kitom?

 Odgovor je : možda:

https://dashcameras.net/dash-cam-drain-battery/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Koji dashcam?

Smartus, 1.267 kn sve zajedno.

 

 

13 godina
offline
Koji dashcam?

Može li se npr HW kit spojit na xiaomijev 20.000 powerbank, ne mogu naci da je netko pokusavao. Zasto pitam? Jer se preko HW kita samo moze upaliti parking nadzor. Bar na fw koji je na mojem. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji dashcam?

U autu imam hardwire kit koji ima podesiv cut-off napon, tj. kada ce prestati davati struju prema kameri. Link Vazno je da ima tri zice za napajanje - stalnih 12V, kontakt te naravno masa.

Inace ne koristim ovu opciju jer barem 70MAI pro konstantno snima kao i kada je auto upaljeno pa se i memorijska zapuni nakon par sati. Mozda bi bilo drugacije sa sluzbenim hardwire kitom, vidim neki spomen timelapse moda (1 frame po sekundi)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji dashcam?
lllnuclearlll kaže...

Jel taj HW kit može ispraznit akumulator? Odnosno tipa ako se ostavi da snima može li snimati 10-12 sati bez da imam problem s pokretanjem auta?

 

Osobno, mislio sam spojit kameru na Power Bank od 10 000mAh i tako riješiti problem... Ili je bolje ići s HW kitom?

Meni je receno u manualu za A500, ako slucajno koristim hardware kit, on ima svoju nekakvu zastitu gdje prestane dovodit struju do kamere ukoliko je napon akumulatora prenizak (tj. nedovoljan za startanje motora), sad, dal to radi i jel isprobano, ne znam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice